Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 86

Tema: Grafička do soma kunića

  1. #1

    Grafička do soma kunića

    Evo pitanjce, htio bi nešto noviju grafičku da mogu tu i tamo nešto na kompu zavrtit jerbo je stara vrisnula, pa bih vas molio savjet ako može.
    Konfa je sljedeća:
    Q6600@2.4GHz
    Gigabyte GA-P35-DS4
    4Gb OCZ XTC Vista Upgrade Edition DDR2-800 DDR2 SDRAM
    Thermaltake Toughpower 600W

    Kao što naslov kaže, cijena do 1000 kuna, ako može ikako ispod tisuću još bolje .

    Fala unaprijed

  2. #2

    Re: Grafička do soma kunića

    Ako se možeš rastegnuti uzmi ovuSa ako nemožeš onda ova. Uzmi u obzir da je druga dosta sporija.


  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    I to mu ne bi imalo ama baš nikakve veze jer neclockani Q6600 jedva da može HD 7750 prihvatljivo gurati, a kamo li nešto 50% jače.

    Za 1000 Kn u taj komp ja bih stavio HD 7770 ili R7 260 + neki bolji hladnjak na procesor pa clockao procesor koliko god ide.
    Imao bi bottleneck u BF3 i BF4, al sve ostalo bi radilo dobro.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4

    Re: Grafička do soma kunića

    Moj Q 8200 koji je po snazi podjednak kao i njegov, hrani GTX650 TI boost bez ikakvih problema. Grafa je redovito između 90%-100% iskoristivosti.


  5. #5

    Re: Grafička do soma kunića

    A tipa da uzmem sad grafu koju je dugi predložio (GTX650), jer kroz neko vrijeme razmišljam kupit i novu kantu (eventualno MB i proc ako ne cijelu kantu). Oće moć, to neko vrijeme, sadašnji sustav to izdurat?

    Edit: sorry dugi, nisam vidio post.

  6. #6
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    Prijateljev Q8300 clockan na 3,0 GHz "hrani" HD 7750 XFX na 100% u svemu osim što je probao osim u Battlefieldu 3 multiplayeru (BF4 nema pa ni ne može probati).
    A ako ne hrani dobro BF3, ne može ni BF4.

    Dugi nije predložio GTX 650 već GTX 650 Ti Boost. Razlika u snazi je oko 40%, možda i više.

    Ako planiraš uskoro zamjenu ostalih komponenti, onda uzmi što jaču karticu možeš. Pa i ako bude BN-a neće biti s idućim procom.
    HD 7790, R7 260, R7 260X, GTX 650 Ti, 650 Ti Boost.+ ili jače.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #7

    Re: Grafička do soma kunića

    Battlefield ne igram ali probao sam demo trojke i četvorke i nisam imao nikakvih problema na srednjim detaljima. Sve ostale igre koje sam probao idu na visokim bez problema a msi afterburner je pokazivao zauzeće grafe između 85/100 %. Proc radi na 2,8.

    I nisam predložio GTX 650 TI nego boostSverziju koja je od dotične brža oko dvadesetak posto. Vrlo je blizu GTX 660 i gotovo identična sa amd 7850.


  8. #8
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    Battlefield 3 i 4 nikada nisu imali demo verzije, možda misliš na betu prije izlaska igre?

    Nisam ni napisao da bi imao problema, samo da bi imao bottleneck tj da se grafa ne bi potpuno iskorištavala.

    Dugi, možda hoćeš reći da Phenom II x4 na 3,6 GHz nije jači od Q8200 na 2,8 i da GTX 650 Ti Boost nije jača od HD 7770?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #9

    Re: Grafička do soma kunića

    A normalno da sam mislio na betu ( iako te igre nikada ni ne izađu iz bete), i ništa neću reći osim onog što sam rekao.


  10. #10

    Re: Grafička do soma kunića

    Fala na savjetima ljudi

  11. #11

    Re: Grafička do soma kunića

    Eto mene, opet (potencijalni) problem. Dakle, stvar je ovakva, bio danas, kupio skuplju varijantu što je Dugi predložio. Došao doma i shvatio da to nije to.

    Stvar je sljedeća, zvao sam prvom u ADM, rekli su da "to više nitko ne kupuje, 660 su pale cijene pa je to sad haračina" - ja reko da bi ipak ovo, čovjek naručio, stiglo u roku par sati, nigdje više sreće nego kod mene . Platio, došao doma i skužio da sam ustvari dobio drugu verziju te grafičke, za koju se bojim da je podosta slabija od onog što sam ja zamislio. Napomenuo sam i preko telefona i uživo o kojoj se grafičkoj radi. Gospodi se žurilo, raspakiravali novu pošiljku, reko neću smetat (krivica je naravno i moja). Planiram ići zamijenit, pa molio bih vas samo ako može mišljenje, jesam li u pravu:

    http://www.msi.com/product/vga/N650Ti-1 ... cification

    http://www.msi.com/product/vga/N650Ti-PE-1GD5-OC.html

  12. #12
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    Čekaj, platio si Boost Edition a dobio obični 650 Ti? To svakako podliježe žaljenju.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #13

    Re: Grafička do soma kunića

    Na računu piše ova kartica i cijena od skoro 1200 kuna (popust za keš, 1060kn ispadne). Ovo je kao neki Power Edition koji oni uopće nemaju u svom online katalogu. Jedino od MSI - a što imaju je ono što je Dugi linkao. A ništa, sad čekat 02.01. pa lagano ispizđen do Jordanovca opet.

  14. #14
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    Sutra ti ADM radi od 9 do 16. U srijedu i četvrtak (02.01) ne rade.

    Ako je na računu ta kartica koju imaš onda je to to, ne možeš se žaliti.
    Power Edition nije Boost ali je zato i jeftinija. Slabija je od 650 Ti boost, ali je među jačim 650 Ti.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #15

    Re: Grafička do soma kunića

    Vidio sam da, ma uglavnom ću ih sutra nazvat, ovo sa računom sam i sam mislio da je to to. Ako ništa drugo, doć ću 03.01. upisat se u "knjigu žalbe" zbog totalno dva nezainteresirana zaposlenika, da sročim to na pristojan način.

    Što se tiče cijene, ova grafička je čak malo i skuplja od Boost edicije, tako da mi ni to baš nije jasno...

  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    Kako misliš skuplja? 1060 Kn je njena cijena, a od Boost koju imaju na webe je nekih 1200. Cijene na webu su cijene za gotovinu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #17

    Re: Grafička do soma kunića

    = Citat = Izvorno postao JedimiNjoke_o
    Eto mene, opet (potencijalni) problem. Dakle, stvar je ovakva, bio danas, kupio skuplju varijantu što je Dugi predložio. Došao doma i shvatio da to nije to.

    Stvar je sljedeća, zvao sam prvom u ADM, rekli su da "to više nitko ne kupuje, 660 su pale cijene pa je to sad haračina" - ja reko da bi ipak ovo, čovjek naručio, stiglo u roku par sati, nigdje više sreće nego kod mene . Platio, došao doma i skužio da sam ustvari dobio drugu verziju te grafičke, za koju se bojim da je podosta slabija od onog što sam ja zamislio. Napomenuo sam i preko telefona i uživo o kojoj se grafičkoj radi. Gospodi se žurilo, raspakiravali novu pošiljku, reko neću smetat (krivica je naravno i moja). Planiram ići zamijenit, pa molio bih vas samo ako može mišljenje, jesam li u pravu:

    http://www.msi.com/product/vga/N650Ti-1 ... cification

    http://www.msi.com/product/vga/N650Ti-PE-1GD5-OC.html

    Al te vrte...tražio si grafu do soma kuna, 660 nema po tim cijenama. Eventualno u Protisu za približno 1300 kn uz prethodnu nardžbu. Znači tražiš po kataloškom broju grafu iz linka (imam ju osobno)


    http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... s_id=13311

    Na kutiji mora pisati NVIDIA GeForce GTX 650 Ti BOOST i ima hladnjak kao na slici.

    Ta grafa je po snazi malo slabija od 660 iako su oni u pravu i 660 je bolja kupnja ako imaš para za nju. Ova grafa koju si dobio mi je nepoznata, malo proguglaj o čemu se konkretno radi. Ako ništa drugo ima dobar hladnjak ali i nešto manji klok procesora što vjerujem možeš lagano dostići overklokom grafe. Razlika izmađu obične 650TI i boost verzija zna biti i do 20%.


  18. #18

    Re: Grafička do soma kunića

    Sve mi je jasno, iskreno ne da mi se zajebavat pa ću zadržat ovu. Lagano sam je clocknuo sa Afterburnerom, ništa previše. Zvao sam danas tamo, rekli su mi da je razlika zanemariva (uz popratno isčuđavanje), rekao sam im samo da mi kažu jel to tu negdje, kažu da je (PE je jača malo, kolko su oni rekli) - da sam mlađi desetak godina bi išao tamo dok ne bi dobio što sam tražio, al sad mi je već malo svejedno .

    Fala vam obojici na pomoći^^

  19. #19
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Grafička do soma kunića

    Provjeri ipak da li štimaju grafa i račun, čisto da ne bi bilo problema kod reklamacija (ako do njih dođe).


  20. #20
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Grafička do soma kunića

    Izgleda da je taj ADM grozan. Jednom sam zvao da upitam nesto oko baterije za kameru i lik me odjebe i poklopi slusalicu.
    Inace prije nekoliko godina frend je kupovao napajanje u diskont24 ducanu, platio Corsair 850 i dobio 850HX. Svasta se zna desit

  21. #21
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Grafička do soma kunića

    Ja sam jednom platio malu točenu, a dobio veliku. HVALA TI ISUSE!


  22. #22
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    Boost ima veću memorijsku propusnost jer je 192 bitna sabirnica, kod obične Ti je 128 bita. To je najveća razlika.

    Ako se ne varam, PE je tvornički clockana i s brzom memorijom pa možda cak i sustiže neclockanu Boost. Treba provjeriti.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #23

    Re: Grafička do soma kunića

    Ma eto, šta je tu je . Sve u svemu hvalaSna pomoći. Čak mislim da neću predugo koristit grafu, proslijedit ću je kroz neko vrijeme, a sebi kupit novi komp.

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    Daj mi samo reci koliko ju koči Q6600...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25

    Re: Grafička do soma kunića

    Iskreno, zadovoljan sam performansama, stvarno nemam zamjerke. AC:BF leti na jako blizu max postavkama (teško za povjerovat, znam...). GPU vrti po afterburneru, peak iskoristivosti je bio 96%, neki prosjek je 78%. Ako i koči, ja to ne primjećujem.

  26. #26
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    Pa, ako je u prosjeku 78% to znaci da ti ju procesor koči toliko da bi mogao imati barem 20% veći framerate. Čini se da bi OC procesora drastično pomogao.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #27

    Re: Grafička do soma kunića

    Vrlo vjerojatno bi, vidit ću neki aftermarket hladnjak uzet pa vidit što se može napravit. Može samo molim te preporuka programa za OCanje procesora?

  28. #28
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Grafička do soma kunića

    Bolje ne diraj nista.

  29. #29
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Grafička do soma kunića

    Ne program. Nikako. Jedini pravi način za OC je prvo naučiti overclockati pa tek onda se upustiti u to. Naučiti overclockati znači pročitati s razumijevanjem i upamtiti barem nekoliko dobrih vodića/tutoriala za pravilan overclock procesora. Dakle da znaš što je što, kako mijenjanje nečega utječe na nešto drugo i što poduzeti ako dođe do nekog problema.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #30

    Re: Grafička do soma kunića

    Uđi u bios i upali turbo opciju pa će ti ploča podizati FSB sama koliko smatra da može s obzirom na temperaturu procesora. Vjerujem da imaš tu opciju. Tak imam ja upaljeno i kada ploča osjeti da su sve četiri jezgre pod opterećenjem sama podiže frekvenciju procesora i memorije do 2.8 za procesor i oko 1000 mhz-a za memoriju. Kada su slabo zaposlene proc i memorija rade na difoltu. Ali svakao je preporuka stavljanje nekog malo boljeg hladnjaka. Komp će ti biti dosta tiši a procesor puno hladniji.


Slične teme

  1. Headset do tristotinjak kunića
    By The Boz in forum Komponente
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 29-06-2009, 23:52
  2. Laptop za oko 6 i pol soma
    By Simon the Dreamer in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 22-10-2007, 17:20
  3. Konfa do 7000 kunića
    By prcko in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 22-12-2006, 15:39
  4. dva i pol soma kuna
    By antrax5 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 04-11-2006, 00:28
  5. Nova mashina do 5500 kunića
    By gamer4life in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 04-05-2006, 18:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •