Stranica 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 180

Tema: Gaming PC

  1. #31
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Gaming PC

    Kupio sam konzolu pred nešto više od godinu dana iz sljedećih razloga:
    1. naletio sam na relativno dobar deal
    2. ekskluzive koje su me zanimale

    Mogu reći da nakon ovih godinu dana daleko više preferiram igranje na konzoli nego na PC-u. Više ne moram gledati u ekran na udaljenosti od metra. Više ne moram krivit kičmu pred monitorom. Ne moram brinut i gledat hoće mi radit igra koju želim igrat, ne moram na internetu tražit riješenja zašto mi se igra neće pokrenut iako zadovoljavam sve potrebne uvjete, ne moram tražit optimalne postavke da mi igra radi, ne moram instaliravati fan-made patcheve jer su developeri bili nesposobni u portanju igre. Kliknem PS tipku na kontroleru, pričekam 15ak sekundi da se PS3 boota i da se ulogira u PSN, te pokrenem igru. Eventualno moram promjenit disk u čitaču i to je to.

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Što je grozno koristiti miš i tipkovnicu, stvarno, ko je samo izmislio te uređaje...
    Nije grozno koristit miš i tipkovnicu, realno još nema nikakve uredne zamjene za njih, ali u nekim situacijama su samo nepotrebni korak više.
    Kao primjerice u spajanju računala na TV i pokretanju igara na taj način. Nedavno sam igrao Arkham Origins na PC-u i pokušao sam par puta igrat na TV-u ali jednostavno odustao jer nisam imao volje za prebacivanjem sadržaja na TV, pokretanjem big picture modea i tek onda uć u igru.

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Svi smo mi različiti. I svaki PC Gamer Master Race Elitist će ti za Console Peasanta reći da je ništa više doli gotovan koji se za ništa ne bi potrudio već hoće da mu sve radi out-of-the-box.
    Kad kupiš auto jel ti očekuješ da ćeš svaki dio motora izvadit iz kutije, sam sastavit motor, postavit ga u karoseriju, poriktat elektroniku i onda tek probat vozit ili da ćeš uzet ključeve, sjest se u auto i vozit?
    Pretpostavka da se ljudi ne žele potrudit da bi im nešto radilo je čista retardacija. Trudim se oko posla, trudim se oko obitelji i oko prijatelja, trudim se da mi bude ugodno. Zašto bih se trudio da mi uređaj namjenjen zabavi profunkcionira kad imam savršeno dobru alternativu koja upravo to i radi?


    Jedini argument protiv konzola koji mogu uvažiti je da su igre skuplje nego na PC-u, ali i preko tog problema se može preći ako se uzme u obzir dugotrajnost konzole. "Na PC-u igre izgledaju ljepše" i slične gluposti odite prodavat nekom klincu u osnovnoj školi kojem stari neće kupit konzolu jer jednostavno nemaju smisla i skroz su nebitne. Na kraju se to svede samo na mogućnost pokretanja raznoraznih retardiranih AA-ova za koje ni dan danas ne znam čemu služe, posebni efekti kose u zadnjem Tomb Raideru i super realno gibanje plašta u Arkham serijalu.

    Btw Chameleon ne znam od kud tebi da Witcher 3, koji je na E3-u predstavljen na Sonyjevoj konferenciji, ne dolazi na PS4. Dolazi na PC-u, Xboneu i PS4, osobno ga navjerojatnije uzimam na PS4.

    Autoru teme bih preporučio da ne kupuje još novo računalo jer nema nekog smisla to napravit sad. Tek je počeo novi ciklus konzola i, ako ćemo se ravnat po prethodnim launchovima i situaciji sa Assassin's Creedom IV, BF4 i CoD Ghosts, optimizacija će biti loša. Uz sve to DDR4 je odmah iza ugla.
    I sam sam si mislio nadograđivat računalo uskoro ali sam odustao od toga i gonit ću ovaj stroj još dvije-tri godine (ili dok ne rikne). Do tada će se situacija malo poboljšat i dobit ćemo bolji uvid u Steamove planove za budućnost gaming PC-a.
    U međuvremenu ću se držati PS3, igara koje mi trenutni PC može vrtit, te od ljeta i PS4.

  2. #32
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    291

    Re: Gaming PC

    ASUS M5A97 R2.0, AM3,AM3+, AMD 970, SB950, BUS 5200 MHz, DDR3 604,99Kn
    Procesor AMD FX-Series X8 8350 4.0GHz,16MB,125W,AM3+, FD8350FRHK 1.473,00Kn
    DDR3 8GB (1x8GB) Corsair 1600MHz CL9, Black 675,00Kn
    Gigabyte R9 280X 3GB OC, 3GB GDDR5 384bit, GV-R928XOC-3GD 2.369,99Kn
    Kingston SSD 120GB HyperX, 2.5", SATA 3 6G, R/W:555/510 MB/s 764,98Kn
    HDD WD 1TB, WD10EURX,SATA III, 64MB Cache,WD Caviar Green AV-GP 540,01Kn
    Napajanje Corsair 600W CX Modular Series CX600M, ATX, ATX12V 550,00K

    6900kn + kućište

    komentari?

    p.s. DDR4 dolazi tek 2015.
    / q6600 3.0 GHz / DFI LAN PARTY JR P45-T2RS / 2 x 2 gb kingmax ddr2 / hdd hitachi 300gb & hdd wd segate 320gb / ati hd5870 / LG flatron 22" / chieftec 550w /

  3. #33
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Gaming PC

    http://www.bug.hr/vijesti/crucial-ddr4- ... 28213.aspx

    A bome i 2015. je u kategoriji "iza ugla".

  4. #34
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: Gaming PC

    Mene samo zanima kako u pucačinama uspijete ciljati sa đojom? Igrao sam malo Borderlands na xboxu i ubija me to.

  5. #35
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming PC

    Dugi, monitor mu ne ulazi u cijenu...

    I Gifabyte s fx 8000 samo ako ima UD u imenu...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #36
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Gaming PC

    Bio mi je problem prvih sat-dva, kasnije se navikneš.
    A i inače FPS-ove ne igram previše.

  7. #37
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gaming PC

    Ionako je u zadnjih 10 godina bilo 5 FPS-ova za koje se isplatilo izdvojiti novac. Ak i toliko.

    Nisam još probao FPS-ove, ali pucačine iz trećeg lica mi je sasvim ok igrati na gamepadu. Ne ugodno ko sa mišem, ali nije ni tako strašno.

  8. #38
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Gaming PC

    Jedini FPS-ovi koje sam odigrao sa kontrolerom (i općenito ove godine) su Killzone 2 i 3. Oba posudio od frenda.

  9. #39
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Gaming PC

    Pa ono, ni ja baš ne igram pucačine. U početku uopće nisam.
    Ali nakon što sam odigrao Uncharted, dvojku i Red Dead Redemption, naučiš se ciljati u TPS-u i onda ti je najnormalnije odigrati i pucačinu na kontroleru.

  10. #40
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Gaming PC

    = Citat = Izvorno postao SiNO22
    ASUS M5A97 R2.0, AM3,AM3+, AMD 970, SB950, BUS 5200 MHz, DDR3 604,99Kn
    Procesor AMD FX-Series X8 8350 4.0GHz,16MB,125W,AM3+, FD8350FRHK 1.473,00Kn
    DDR3 8GB (1x8GB) Corsair 1600MHz CL9, Black 675,00Kn
    Gigabyte R9 280X 3GB OC, 3GB GDDR5 384bit, GV-R928XOC-3GD 2.369,99Kn
    Kingston SSD 120GB HyperX, 2.5", SATA 3 6G, R/W:555/510 MB/s 764,98Kn
    HDD WD 1TB, WD10EURX,SATA III, 64MB Cache,WD Caviar Green AV-GP 540,01Kn
    Napajanje Corsair 600W CX Modular Series CX600M, ATX, ATX12V 550,00K

    6900kn + kućište

    komentari?

    p.s. DDR4 dolazi tek 2015.
    Ma dobro je, proc je ok, grafa je jaka mada nažalost glasna jer je brižan Gigabyte odlučio udovoljit više azijskom tržištu, pa im Windforce cooler na r9-280x grafama nije više onako tih već ima jako agresivan profil, čak ni 2 nove verzije BIOS-a nisu previše pomogle da grafa bude dovoljno tiha.

    Razlog: Azijskim gamerima ne smeta buka i ako je stroj glasan njima predstavlja 'snagu', pa eto šta smo dobili.

    http://www.tomshardware.com/reviews/rad ... 655-6.html

    Tu ti je video primjer koliko je glasna, mada ima i glasnijih, ali ako ti to ne smeta onda super, dobro hladi.

  11. #41
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Gaming PC

    Đizzz koje debate

    Realno nemres fulati ni s jednim ni sa drugim .

    Vlasnik sam podosta "jakog" Piceka und par konzola i na svemu mi je jednako gust igrati , realno ne vidim neku veliku razliku jer i na sam picek ukljucim xbox360 kontroler i prek velike slike od steam igram ko covo na teve

    Naravno da skicam i Ps4 (mada me nesto zove 3ds i novi pokemoni , tak su sexy ) .

    Realno po meni ako se moze i ako se zeli igrati je dobro imati i jakog piceka doma i dobru konzolu , ali realno sve ovisi o financijama i naravno o tipu igara .

    Ako si LoL , SC 2 tip biti ces na piceku i neces gledati konzole , ali ako volis kombinaciju zanrova realno imati ces oboje u jednom momentu

    Ja na piceku derem MMO und FPS , dok se na konzolama gustam na JRPG-ovima i sili igrama koje dolaze na Wii kada sam pijan s ekipom (morate probati pijani ko letve igrati wii fit na bordu , to je cisti lom, krs i urnebes ) .
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  12. #42
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    291

    Re: Gaming PC

    = Citat = Izvorno postao ezav
    Đizzz koje debate

    .

    ezav daj mi onda ti nekakvu preporuku. Vidim u tvom potpisu imaš intel i nvidiu, a po viđenim postovima kao AMD je bolji za Gaming. Nisam lik koji je zadovoljan nečim trenutnim, nego višegodišnje gledano. Ukoliko ću uzimati grafička od 2500-3000kn mora biti unutra u paketu. Ima li smisla uzimati memoriju od 16GB ili je za trenutne zahtjeve sasvim dobvoljno 8GB ram i naknadno ga nadograditi?!
    Kapacitet od 1TB bit će sasvim dovoljan+SSD disk.
    / q6600 3.0 GHz / DFI LAN PARTY JR P45-T2RS / 2 x 2 gb kingmax ddr2 / hdd hitachi 300gb & hdd wd segate 320gb / ati hd5870 / LG flatron 22" / chieftec 550w /

  13. #43
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Gaming PC

    8 gigi je dovoljno. 1 terabajt je dovoljan. SSD probaj ugurat barem 120 gigi ili odi na ovaj dole koji je totalni best buy IMO.

    http://www.nabava.net/trazilica.php?tp= ... +335+180GB


  14. #44
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Gaming PC

    Mogu nekaj sloziti

    A realno ja imam kaj imam jer sam dobil sve na veleprodaji , bez pdv-a , da sam kupoval za full price nikada nebi kupil kaj sam kupil , jer vjerujem u politiku a bang for a buck , tj u bestbuy .

    Nedavno frendu slozil ovo :

    1 x MSI 970A-G46, AMD 970 + SB950, S. AM3+, 6xSATA RAID, 4xDDR3 800/
    1 x Procesor AMD FX-Series X8 8320 3.5GHz,16MB,125W,AM3+, FD8320FRHK
    1 x DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, HyperX Blue, 1600MHz, CL10
    1 x Sapphire R9 280X 3GB OC, 3GB GDDR5 384bit, 28nm, 2xDVI + HDMI
    1 x Kingston SSD 120GB HyperX, 2.5", SATA 3 6G, R/W:555/510 MB/s
    1 x WD 1TB 10EFRX, WD10EFRX, SATA3, 64 MB, 3,5", WD Red
    1 x Napajanje XFX Core Edition 80+ 550W PSU - EasyRail technology
    1 x CoolerMaster HAF 912 Plus, RC-912P-KKN1, Midi tower
    6.925,98Kn

    Jedina razlika je bila u kucistu (Coolermaster silenco 450 kojeg nema u adm vise ) i u 8gb rama vise (koji ti realno netrebaju , ali do prije mesec dana je 2x8gb bilo oko 500kn , vidim da je cena rama skocila u pm , a i realno ram uvek mozes dokupiti kasnije i piknuti ga u pilu u roku minute ) .

    Za monitor gledaj ovo :

    http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... s_id=10485S

    Tog sam kupil zeni i ultra smo zadovoljni s njim , ako ti je njegova cijena previse eve alternative :

    http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... s_id=13856

    To je novi budget model od dell , ali sam cul da na hr trziste salju H-a ili H-p varijantu koja zna imati jako light bleed u coskima pa bi ga trebalo proveriti prije kupnje .

    A za kibu i misa najbolji savijet koji mogu dati je kupis ono kaj ti pase u ruku , znaci doslovno pribaj tipkati po par modela kibi , probaj u ruci par modela miseva i vidi kaj ti je najudobnije

    EDIT :

    I posto stock cooler na adm zna biti fakat glasan ko turbina (ali i dalje dostojno radi svoj posel) i ako mislis da ce ti buka mozda biti previse , baci pogled na ovak nekaj :

    http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=8413
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  15. #45
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Gaming PC

    = Citat = Izvorno postao ezav
    8gb rama vise (koji ti realno netrebaju , ali do prije mesec dana je 2x8gb bilo oko 500kn , vidim da je cena rama skocila u pm , a i realno ram uvek mozes dokupiti kasnije i piknuti ga u pilu u roku minute ) .
    Windows ram jako brzo popuni. Meni komp u normalnom radu troši 6-7 giga, u idleu 2 giga. Pod opterećenjem redovito prelazi 8 giga.

  16. #46
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Gaming PC

    Ja sam s 4 zadovoljan, a Bartuc ima 3 i ne čujem da se buni. Biće da je do juzera.


  17. #47
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Gaming PC

    ja imam 16gb i win mi zdere oko 2gb , realno s firefox i jos par dida uvek se ima oko 12-13gigi rama fraj .

    U gamingu u vecini slucajeva mi ostane 8-9 gigi fraj , tak da realno ne vidim potrebu za vise od 8 gigi ako ne radis video,audio i pic obradu za posel , a ak radis to ne uzimas po meni gaming stroj
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  18. #48
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Gaming PC

    Ja sam isto mislio da je više od 8 GB čisti višak dok nisam vidio koliko alati doista mogu pojesti memorije. A uopće se ne radi o nekakvom video ili 3D renderiranju koji proždiru resurse.

    Igre rijetko iskoriste više od 2-3 GB rama. Jednostavno su loše optimizirane i ne iskorištavaju prednost dodatne memorije. Tak da ono, za gaming i multimedija uporabu je 8 GB optimalno.

  19. #49
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming PC

    Najviše memorije žderu otvoreni tabovi u browserima, barem prosječnom korisniku koji ne koristi alate za renderiranje, obradu videa i slično.
    No i igre polako prelaze barijeru od 4GB, naime polako počinje izrada 64-bitnih igara (npr Battlefield 4 ima i 32-bit i 64-bit izvršne datoteke).
    Za prosječnog korisnika i casual+ gamera 8GB je trenutno dovoljno. No ni s 4-5GB nije strašno.

    Nemojte mi MSI matične kombinirati s 8-jezgrenim FX. Takva kombinacija je ko napeta puška, samo čekaš da naponska regulacija opali.
    Općenito MSI matične za AMD imaju loše naponske regulacije, tko ima takvu kombinaciju ne treba pomišljati na neki bajan overclock (uz dizanje napona).

    Ako bi se okušavao u online napucavanju i eventualno nešto malo semi-competitive, preprouka monitora bila bi da uzmeš neki s 120-144 Hz osvježenjem.
    Asus, Benq ili tako nešto. Brze matrice, zanemarivo mali input lagg, može biti prikazano duplo više frejmova nego na prosječnom 60 Hz LCD monitoru u istom vremenu,...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #50
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Gaming PC

    Weki je sve ovisi od alata koje koristis , ali kak se vec reklo puno puta , za gaming stroj iznad 8 gigi nema smisla , ajde osim ako ne drzis minecraft server s 20-30 modova und 16 igraca .

    Marjanovic ko prica o klokingu na ploci do 100 evri , taj MSI u svom cjenovnom rangu nije nis losiji od Asusa il Asrocka il Gige , dapace bolji je radi gare od 3 godine , da pricamo o plocama koje su 120 do 160 evri je druga prica , ali opet isel bi na MSI ili Asus u tom slucaju jer njhove digitalne kontrole napona su po meni bolje od konkurencije (Asrock obozava raditi overvolt koji je po meni veliki no no , dok gigice su poznate pod undervoltu na memi i pcxu sto je po meni opet veliki no no ) ...

    I opet da lepo je imati za neki fps monitor koji daje niski input lag und 120 ili jos ljepsih 144 hz , ali nemoj zaboraviti da to iskorisiti s da moras imati komp koji baca taj fps u konstanti (jer bez toga cesto dolazi do micro teringa) sto jako jako malo kompova moze , jebote frend s 6 jezgrenim i7 , 32gb rama i titanom ima problema vriti Bf4 ultra iznad 90-100 frejmova , tako da zajebi TN 120-144hz , za sve drugo je po meni imati jako dobar IPS , onak ne kupujes komp samo radi FPS-a
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  21. #51
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming PC

    Ne, nije lošiji, ni malo, samo koriste najgore moguće mosfete te ta 970A-G46 ima samo 4+1 faze.
    "MSI has confirmed that 8-cores exceed the safe limits of this board."
    http://www.overclock.net/a/about-vrms-m ... processors
    http://www.overclock.net/t/946407/amd-m ... o-database

    Micro tearing ne nastaje ako monitor može prikazati svaki frejm kojeg grafa izrenderira, a 120Hz monitor može komotno prikazivati i manje od 120 FPS.

    Edit; konfa 7500 Kn
    1 x Procesor AMD FX-Series X8 8320 3.5GHz,16MB,125W,AM3+, FD8320FRHK
    1 x Cooler Master Hyper T4
    1 x DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, HyperX Blue, 1600MHz, CL10
    1 x Samsung 120GB 840 EVO Basic, SSD disk, Kapacitet 120 GB, 2,5"
    1 x TOSHIBA 1TB, 7200rpm, SATA 6 Gb/s, 32MB, DT01ACA100
    1 x Gigabyte R9 280X 3GB OC, 3GB GDDR5 384bit, GV-R928XOC-3GD
    1 x Gigabyte 990XA-UD3, AM3+, AMD 990X SB950, 4x DDR3
    1 x Napajanje Corsair 600W CX Modular Series CX600M, ATX, ATX12V
    1 x COOLERMASTER Centurion 6, RC-610-SKN1, 200 x 464.5 x 481mm
    7.587,97Kn @ ADM
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #52
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Gaming PC

    Na tim linkicima nisam bas videl Msi ploca ali dobro .

    Nu kak sam rekel u klasi do 100 evri svi ce imati jednako lose mofove und u 99% slucajeva 4+1 fazu ili u tih 1% "umjetno" 8+2 (mada bi ja rekel da je to lazni marketing) . I dalje tvrdim ako ne klokas ko krele na tim plocama nema problema .

    To kaj ti oces izvuci max iz hardvera na po meni hardveru koji nije namjenjen za to, je samo tvoj problem . Po meni je comon sens da znas kaj kupujes i za kaj .

    Ako ce osoba htjeti klokati em nece uzeti nekaj kako hyper 212 i plocu to 100 evri , uzeti ce kvaltiteniji i bolji cooler i plocu do 150 evri kraj .

    I kak rekel poanta je da je ploca dosta dobra za svoju cijenu , nudi sve kaj "normalnom" useru treba i jos ima 3 godine garancije , pa di ces bolje za tu cijenu i ne vidim zasto nebi godinama radila .

    Ćru ok nisam dobar termin uzel , nije satering nego thering ili kak vec , poanta je da sam gejmal na 120 hz monitorima i realno se vidi da sve ni glatko kada komp nemre dati tih 120 frejmica , vidi se ajmo to rec pucanje slike, jednostavno na oko ni glatko , ali kak rekel vec vise puta to je moje iskustvo i moje misljenje .
    A i realno radil s 2 asusa na 120 hz und dva benqua i mogu rec da su me jebeno razocarali kvalitetom prikaza , sve je to divno s tih 120hz ali kvalitetni IPS i toliko dere u kavliteti boja , kut gledanja da jednostavno po meni , opet naglasujem po mojem misljenju , ne isplati ici na TN 120hz monitore .
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  23. #53

    Re: Gaming PC

    Isto tak više nema smisla kupovati 24" monitore kada je polako već neki standard na 27". Ako se kupuje monitor za barem 4-5 godina kaju bu onda tek za 5 godina sa tim 24" kada će biti standard 32" na 4K rezoluciji . I da svakako IPS , brzina odaziva matrica su priče za malu djecu. Jedino priznam 120 HZ-a i mali odaziv ako se želi igrati u 3D-u.


  24. #54
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Gaming PC

    Joj daj ne kakaj dugi. Kakvih 27" standard? Di to? Standard može biti eventualno rezolucija, a inče si svak bira za sebe ovisno o potrebama i mogućnostima.


  25. #55
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming PC

    Ezave, vidi se da nisi kompetentan kad na linku na MSI ne znaš kliknuti da ti pokaže tablicu.
    A o tome da je samo preskup hardver za OC mogu ti nešto reći - kenjaš. Kada uzmeš skup hardver, ni nemaš potrebe za OC.
    Osim toga, ploča od 500-900 Kn nije low end ploča kakvim ih ti želiš okaraktereizirati, to su mainstream ploče za mid range.
    I opet i ako uzima takvu ploče treba gledati da ima što bolju regulaciju, layout i fičere zar ne?

    Bira ili 1080p 120-144Hz ili 1440p IPS. Dugi dobro kaže, 1080p 24" IPS je danas ono ok, ali za par godina to će biti prastara lošost tj premala rezolucija ovo-ono.
    Ko što je danas 1680x1050 22" a to su nekad bili zvjerski monitori.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #56

    Re: Gaming PC

    Kupuje se prema željama i mogućnostima kao i sve ostalo u životu ali zna se kada je nešto preporučeno ili standardno. Zna se da je neki standard 2700 kalorija po čovjeku a sad koliko će netko jesti ovisi od čovjeka do čovjeka, od njegovih želja, potreba i mogućnosti. Ako je 2007. bio neki standard 22" za cc 1700 kn, 2011. 24" za otprilike istu lovu, koliki je danas standard kada je ponuda 27" monitora velika, raznolika i relativno povoljna?


  27. #57
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Gaming PC

    Ti brkaš price range sa standardom. Nekad je i laptop koštao 10K, a sad ih ima sasvim funkcionalnih po 4K i to ne znači da su oni po 10K standard. Dimenzije rastu zato da bi se ljude koji već imaju ispravan monitor motiviralo na kupovinu novoga, a ne zato što industrija tako želi. Da je po njima, još uvijek bi 22" bio 1700 kuna. To što sad imaš 22" po 1000 kuna ne znači da trebaš dati 700 kuna više za 27", nego da tih 700 kuna imaš za nešto drugo. Taj standard o kojem ti pričaš je najveće pranje mozga ikad i služi samo zato da ne dođe do pada potrošnje. Mogu ti povuči bezbroj paralela, ali najpoznatija je ona u mobilnom svijetu. Ako si prije 4 godine za 1000 minuta, neograničene SMS poruke i 1GB internet prometa morao platiti 400 ili više kuna i biti rob pretplate, a sad u sklopu Simpa opcije isto imaš dostupno za 50 kuna, ne znači da ti tih 350 kuna trebaš potrošiti na još veću tarifu s još više svega. Najlakše je dizati standarde lakovjernoj raji koja neumorna pase da bude u trendu.

    Uzmi za primjer ljude (a ima ih masu) koji namjerno kupuju igre kad zastare i uzmu jeftini hardver koji nitko ne želi za sitne pare. Što su to oni posebno na gubitku osim što nisu u trendu. Zar nije bolje konzumirati nešto što je već dovedeno do perfekcije nego bezumno trčati da budeš prvi u redu i financirati sniženje cijena za strpljive. Ako se ne varam, rekao si da se baviš prodajom. U tom slučaju mi je čudno da ne razumiješ cijelu priču oko standarda i cijena. Da kupci nisu masovno kupovali 22" monitore po 1700 kuna 2007. godine, danas ne bi bilo 27" za iste pare.

    Želiš li biti gorivo tehnološke revolucije ili ćeš to prepustiti ljudima koji seru pare?


  28. #58
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Gaming PC

    Jebiga na mobu nije prikazivalo dno tablice , to je kada se odgovara s kenjare

    Je skuzil sada kada gledam na kompu , i realno nisam videl do sada da ta ploca ima ikakvih problema s 8-core procevima , veselo kuca u cca 5-6 kompova koje sam slozil .

    Joj čiko marjanovic ajd citaj opet , s male razumjevanja , nisam rekel da je preskup , jer da je preskupo nitko nebi isel na to , pa ni ja sam
    Sve ovisi o zeljama coveka kaj oce , ako nece klokati pa cemu uloziti i kune vise nego potrebano .
    Ajd posto vidim da ja nisam kompetentan i da ti ko pravi iskusni stari lisac znas sve sto se ima znati , reci ti meni ovako lepo koje benficije dobiva s jednom npr 990 plocom od 900 do somica i koja ce mu trebati naravno uzevsi u obzir da nece imati vise od jedne grafe , da nece klokati i da nece imati tonu diskova i inih sranja gore ?
    Jer eto ja neuk ne vidim razliku

    Ljubica ja nisam ni rekel da su to low end ploce , mislim opet citanje s razumljevanjem , tsk tsk

    Ja sam poprilicno svjestan da su to mainstrem ploce koje sluze za ljude kojima se neda zajebavati i cackati svako malo po kompu

    Naravno da treba gledati , ali realno ako i dalje idemo tvojom brijom ondak treba unutra puknuti nekaj ko Asus Sabertooth jer eto ima najbolji layout , regulaciju i poprilicnu kolicinu ficfirica no ..... Ali opet koliko ce osoba koja zeli komp umjesto konzole i koja ne planira kak bi se reklo "srafati i tvikati" svoje racunalo imalo korisiti od tog layouta , regulacije i ficfirica .

    TO je poanta koju zelim ukazati , ne da je ta ploca savrsena , ja nebi bil sretan s njom , jer imam vodeno i da ja svog non K 2600 drzim na 4.2 i bilo mi je zabavno se igrati tjednima da ga dobim da radi stabilno na toj frekvi , realno nemam korisiti od toga (yeyy 2 frejma vise i warthunder) ali mi je to bil gust , zato imam vodeno , zato imam plocu koju imam und ram koji imam , ALI sta ce to sve osobi koja zeli puknuti kutiju u ormar i zaboraviti na nju TO je moja poanta , cemu imati nesto ako to nece ni pomisliti korisiti .

    Tak da ako imas odgovoru cemu ce osobi nesto sto nikada nice korisiti i zasto bi potrosil i kuni vise na nesto sto eto je bolje ali netreba , ono ocekujem prosvetjljenje


    A za monitor a relano da ko osoba koja ima 26 incha se slazem da je vece bolje , nema te tehnike koje ce zamjeniti velicinu , ali realno 27 monitor trazi dosta vise prostora nego 24 , a i ljudi se nemoraju toliko naviknuti na 24" nego na 27" , a i po meni posteni IPS 1440p monitori su i dalje mrvicu preskupi za ono sto nude .
    Naravno ako osoba koja kupuje mislim da ce mu na planirano mesto za komp stati jedan 27" i ako u budetu ima pare za njega , ja aposlutno preporucam

    EDIT :

    Pa Niko ljubim te ko brata

    Tako lepe stvari zboris , agreee na stotu
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  29. #59

    Re: Gaming PC

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Ti brkaš price range sa standardom. Nekad je i laptop koštao 10K, a sad ih ima sasvim funkcionalnih po 4K i to ne znači da su oni po 10K standard. Dimenzije rastu zato da bi se ljude koji već imaju ispravan monitor motiviralo na kupovinu novoga, a ne zato što industrija tako želi. Da je po njima, još uvijek bi 22" bio 1700 kuna. To što sad imaš 22" po 1000 kuna ne znači da trebaš dati 700 kuna više za 27", nego da tih 700 kuna imaš za nešto drugo. Taj standard o kojem ti pričaš je najveće pranje mozga ikad i služi samo zato da ne dođe do pada potrošnje. Mogu ti povuči bezbroj paralela, ali najpoznatija je ona u mobilnom svijetu. Ako si prije 4 godine za 1000 minuta, neograničene SMS poruke i 1GB internet prometa morao platiti 400 ili više kuna i biti rob pretplate, a sad u sklopu Simpa opcije isto imaš dostupno za 50 kuna, ne znači da ti tih 350 kuna trebaš potrošiti na još veću tarifu s još više svega. Najlakše je dizati standarde lakovjernoj raji koja neumorna pase da bude u trendu.

    Uzmi za primjer ljude (a ima ih masu) koji namjerno kupuju igre kad zastare i uzmu jeftini hardver koji nitko ne želi za sitne pare. Što su to oni posebno na gubitku osim što nisu u trendu. Zar nije bolje konzumirati nešto što je već dovedeno do perfekcije nego bezumno trčati da budeš prvi u redu i financirati sniženje cijena za strpljive. Ako se ne varam, rekao si da se baviš prodajom. U tom slučaju mi je čudno da ne razumiješ cijelu priču oko standarda i cijena. Da kupci nisu masovno kupovali 22" monitore po 1700 kuna 2007. godine, danas ne bi bilo 27" za iste pare.

    Želiš li biti gorivo tehnološke revolucije ili ćeš to prepustiti ljudima koji seru pare?

    Da, kupujem veće zbog mode a ne zato jer je bolje, ugodnije i ljepše Jednom kad probaš meso od zelja se više ne možeš najesti . 22" je super dok se ne navikneš na veće, nakon toga je poput zaslona mobitela. Meni je i TV od 43" trenutno neki minimum, zato se i prozvode od 50" pa na više, postoji tržište. I ne , ne bavim se nikakvom prodajom, nedo Bog. Što se ostalog tiče slažem se u principu, s time da sam ja osobno sigurno daleko škrtiji i sitničaviji od tebe kada treba potrošiti paru na hardver, bez obzira što mi je na kraju gušt na to potrošiti više nego na bilo koji drugi luksuz. U životu sam samo jednom bio beta tester hardvera i to masno platio. Valjda sam među prvima nabavio PS2 dok se još nije ni pojavio u našim trgovinama. Nisam ni pitao za garanciju, samo dostavi Miki .


  30. #60
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Gaming PC

    Ja sam još na 19'' i nemam nikakve želje za nadogradnjom.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

Slične teme

  1. Gaming PC 7k MAX
    By xtali in forum Konfiguracije
    Odgovora: 50
    Posljednji post: 21-08-2011, 15:35
  2. Gaming PC do 10 000 kn
    By dingo in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 14-04-2011, 10:11
  3. Gaming
    By The Boz in forum Gaming općenito
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 02-08-2008, 16:35
  4. Cro Gaming
    By The-Borg in forum Gaming općenito
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 22-03-2007, 23:15
  5. Gaming PC
    By SiNO22 in forum Gaming općenito
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •