Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Usporedni noise test R9-280X

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Usporedni noise test R9-280X

    Na linku je usporedni noise test nekoliko najzastupljenijih modela R9-280X grafa, i temu sam više otvorio kao zajebanciju ali i upozorenje za one koji misle eventualno kupiti jednu od ovih grafa, pošto apsolutno sve osim Asus i HIS modela zvuči ko da avion polijeće. Pokrenite par videa odjednom i enjoy the show

    http://www.tomshardware.de/amd-radeon-r ... 401-6.html

    Naravno, Asus je i najskuplji a sad tek vidim zašto A tako sam htio ovaj Sapphire R9-280X, ili pak od Gigabytea, još 3 godine garancije jedini ima. Ali nakon ovog..

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Isto kao i HD 7970 -> isti čip, isti hladnjaci.
    Nisi skužio da je to snimano izvan kućišta i to s mikrofonom jako blizu same kartice?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Ma tako i treba, neš testirat u kućištu kad svako ima drugačije kućište, a ogromna većina sjedi odmah pokraj ionako. Naravno da će bit nešto tiše unutra, i na manjoj brzini okretaja, ali zanimljivo je koliko je sapphire usrao svoj vapor x s tom bukom, nesnošljiv je već iznad 60% brzine, iako zbilja odlično hladi.

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Ne vjerujem da bi bilo potrebe za 60% brzine vrtnje ako kućište nije neko žnj. Možda ako su dvije kartice jedna do druge, pa je jednoj blokiran dotok zraka.
    Ili usred ljeta na +40 u sobi u lošem kućištu a puna prljavštine. Ne griju se te nove kartice nešto puno, a dobro podnose temperature.
    Dobar hladnjak s 2-3 ventilatora i nema problema.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    HIS odlično zvuči, fakat se malo čuje, Sapphire je najglasniji...

    Žao mi je samo za MSI, očekivao sam da će biti tiši..

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  6. #6
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Uf, ja svoju staru HD 3850 od HIS-a držim na 70% preko ljeta, baš se ružno čuje, a da ne govorim kad mi se sama počne nabrijavati dok igram Human Revolution, i to ne tijekom konkretnog igranja nego u onim razgovorima dužim, poblesavi skroz. Još otvoreno kućište.

    Danas mi je stigao Fractal Design R4, ima onu zvučnu izolaciju i fakat je prelijepo kućište, budem si stavio još jedan vent naprijed, i dva na vrh kad dođe ljeto, a možda i ranije ako bude trebalo. Oću upiknut tu Asusicu ali sam jedno 800kn kratak brijem, oko 2100 mi je ostalo za grafu

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Od te 3850 su i dvije 280x tiše. XD

    R9 280x već od 2200 Kn http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=r9+280
    Imaš i r9 270X već od 1540 Kn http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=r9+270x
    HD 7950 od 1800 Kn

    Ali prvo da pitam, koji procesor imaš i koje napajanje?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Nisam uzeo ni CPU ni matičnu ni memoriju još, želim i5 4570-4670 bez k, svejedno, i neku matičnu do 1000kn, na RAM ode oko 700 jer su svi skupi ko k.

    Problem mi je šta oću te tri komponenete u jednom dućanu, u Rijeci.

    Netcom je preskup i pol toga šta kao imaju, nemaju.
    Links je skup, RAM izbor im je koma, al baš koma, Asus ploče koje imaju mi ne pašu po boji i još nekim sitnicama, iako imaju 3 godine garancije ajde.
    HGSPOT ima sve, možda bi pričekao još malo da dobiju neki RAM s dužom garom, do nekidan je bio Kingston hyperx beast sa 120 mjeseci garancije lol i promaknuo mi

    Uzeo bi kod njih ili MSI z87-g43 ili h87-g43 matičnu, ovisi koliko mi se bude dalo čekati da dođe h87 jer je trenutno nema, a 200kn jeftinija je, klokat neću ionako pa mi z87 nije baš bitan bitan.

    Napajanje je Seasonic G series Gold 650W, za r9-280x taman treba negdje 550-600, a ovaj model je bio tu, pa uzeh iako je touch too much

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Ne razumijem zašto mora biti u Rijeci trgovina, al ajd dobro, kako god kažeš. Valjda si svjestan da ćeš proći barem 500 Kn skuplje. AKo ti ne smeta, nije problem.

    A što se napajanja tiče, imaš taman za dvije R9 280X.

    SSD imaš?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Iskreno, mrsko mi je kupovat u drugom gradu i onda se jebat s njima ako mi neš crkne, ovako odnesem lijepo u 20 minuta di sam kupio i riješim sve, ali da, svjestan sam da je skuplje jbga.

    Budem SSD uzeo naknadno tek, dotad se nadam da će kroz godinu dana i cijene malo pasti, neki od 256gb bi uzeo a sad su im cijene bože sačuvaj.

    Samo da vidim koliko će Asusova r9-280x koštat, mada znam da će Links opet uze prvo mjesto po cijeni lol, kako mi se gade e

  11. #11
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    E pa onda grafu uzmi neku kojoj je uvoznik Links, a kupi ju u nekom povoljnijem dućanu (npr Portio).
    Manje ćeš platiti, a na servis možeš nositi drito u Links. XD
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #12
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Ma tako i treba, neš testirat u kućištu kad svako ima drugačije kućište, a ogromna većina sjedi odmah pokraj ionako.
    ne znam za većinu, ali moje je kućište zatvoreno i ispod stola, a ne pokraj moje glave... to samo marijanović ima kućište na polici u visini glave...

    a likovi koji kupe ovakvu grafu je ne kupuju za igranje solitera... s imalo inteligencije složit ćeš profil u nekom utilityu za upravljanje grafom tako da se ventovi u windowsima vrte sporo, a kad igraš ionako imaš slušalice ili zvučnike upaljene...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Lol ne, komp mi nije na polici u visini glave. Drzao sam ga na stalku (visok 5cm) pored stola, a sada je u stolu. Probao sam jednom na stolu i rekao ne hvala.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Lol ne, komp mi nije na polici u visini glave. Drzao sam ga na stalku (visok 5cm) pored stola, a sada je u stolu. Probao sam jednom na stolu i rekao ne hvala.
    sorry onda... ali znam da sam na ovom forumu vidio nečiju fotku gdje je kućište na zidnoj polici u visini glave kad sjediš, čak možda i više od razine glave... mislio sam da si to bio ti...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  15. #15
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Ako ovako složiš komp na stol nema problema s bukom, a ni prašinu ti ne usisava s poda. Treba samo imat dobar (stabilan) stol i malo dobre volje.




    @ IGoR_2803

    Tako ti ezav drži svoj komp.


  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    Komp iza monitora, zanimljivo. Mora da ga zoveš Jura, jer na toj fotki ga je vrlo teško uočiti. XD

    Samo za Igora - ovako to kod mene sada izgleda...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Lol ne, komp mi nije na polici u visini glave. Drzao sam ga na stalku (visok 5cm) pored stola, a sada je u stolu. Probao sam jednom na stolu i rekao ne hvala.
    sorry onda... ali znam da sam na ovom forumu vidio nečiju fotku gdje je kućište na zidnoj polici u visini glave kad sjediš, čak možda i više od razine glave... mislio sam da si to bio ti...

    Yup to je moja masina kak je ukazal vec nas mudri Niko
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  18. #18
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Usporedni noise test R9-280X

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Komp iza monitora, zanimljivo. Mora da ga zoveš Jura, jer na toj fotki ga je vrlo teško uočiti. XD
    Kada se jednom navikneš da su ti podlaktice na stolu, a monitor na normalnoj udaljenosti više nema nazad. Fino si stolicu zavezem pod onaj istureni dio i uživam maksimalno u pravilnom sjedenju kao gospodin grof montekristo.


Slične teme

  1. Odgovora: 197
    Posljednji post: 23-02-2009, 18:09
  2. test
    By StormCr0w in forum Gaming općenito
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •