Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Eksterno kućište za HDD

  1. #1
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Eksterno kućište za HDD

    Pozdrav,

    imam jedan 2 TB 3.5'' HDD (SATA-III) i trebal bi za njega neko eksterno kućište. Budući da nisam do sad nikad to kupovao niti posjedovao, trebam savjet. Ne bih htio kupiti zadnje govno, a opet ne želim platiti pola iznosa koliko vrijedi sam hard... znači do nekih 200 kn max. I naravno po mogućnosti da je usb 3.0...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Eksterno kućište za HDD

    Do 200 Kn baš i nemaš kućišta za 3,5" disk s USB 3.0.
    Neko od jeftinijih bilo bi npr http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=9816
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Eksterno kućište za HDD

    uf 13 kuna skuplje

    nek otvori žiro racun i javi se zakladi Rukavina pa cemo skupit

    iovako su te akcije sad popularne u Hrvatskoj


  4. #4

    Re: Eksterno kućište za HDD

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    Pozdrav,

    imam jedan 2 TB 3.5'' HDD (SATA-III) i trebal bi za njega neko eksterno kućište. Budući da nisam do sad nikad to kupovao niti posjedovao, trebam savjet. Ne bih htio kupiti zadnje govno, a opet ne želim platiti pola iznosa koliko vrijedi sam hard... znači do nekih 200 kn max. I naravno po mogućnosti da je usb 3.0...
    Jel baš mora biti kućište, misliš ga prenositi ili će ti stajati u stolu?

    Ako ti prijenos nije toliko bitan onda si kupi nešto puno pametnije i bolje. Izvadi sve diskove iz kompa osim sistemski. Ako je SSD sistemski i ako je pre mali ostavi si onda još jedan disk u kompu a sve ostale spajaš po potrebi. Diskovi će ti tako puno duže trajati + jako je praktično.


    klik


  5. #5
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Eksterno kućište za HDD

    @flander: ma nije problem 13 kn...

    @dugi: vidiš, hvala na ideji. Nije mi uopće važan prijenos, stvar je u tome da u kompu više nemam kamo spajati storage diskove... imam čak jedan 2 TB disk di mi je samo backup važnih podataka i stoji u kućištu ali nije spojen tj. spojim ga po potrebi... ovo bi mi bilo vrhunski. Ostavim SSD unutra + još jedan od 2 TB za instalacije, a ostale izvadim van i samo ih mećem u docking station prema potrebi...

    to je to, kupujem prvom prilikom...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  6. #6

    Re: Eksterno kućište za HDD

    Pametno.


  7. #7
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Eksterno kućište za HDD

    Razmišljam da ipak uzmem ovoSumjesto ovog docking stationa koje je dugi predložio... razlog je jedino taj što ovo imam u Varaždinu, a za Konig bi morao ići do Zagreba pa me Icy Box u biti manje košta iako je malo skuplji...

    što vi kažete? nemam iskustva s eksternim hdd kućištima ali po meni nebi trebalo biti problema ako vadim i stavljam diskove iz njega po potrebi. ne bi to bilo svakodnevno ali par puta mjesečno sigurno... ne bih volio da mi se konektori razjebu za godinu dana pa da ga moram mijenjat...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  8. #8
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Eksterno kućište za HDD

    traži po amazonu user reviewove

  9. #9
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Eksterno kućište za HDD

    Uzmi još jučer! ICY BOX je do jaja, a ovaj model mi zgleda odlično. Ja bi ga definitivno uzeo da za sebe ganjam takvo nešto. Zna švaba kakse pravi kuća za hardisk.


  10. #10
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Eksterno kućište za HDD

    za koji god icybox usb 3.0 sam gledao po amazonu dok sam uzimao 2.5'' ladicu (bila je 1 ekšli nepopljuvana kolko se sjecam), rekli su da se rasklimaju konektori i da izrada nije baš nešta

  11. #11
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Eksterno kućište za HDD

    Gotovo je. Uzeo sam taj ICY BOX jučer. Što se tiče same izrade kućišta, i više nego zadovoljan sam: cijelo je metalno, jedino je stand plastičan ali se ni ne primjeti. Sexy izgleda, nije neukusno tako da komotno može stajati i na stolu ali ovdje dolazim i do glavne zamjerke. Prekratki faking kablovi. Pa koji idiot napravi kućište koje je očigledno namijenjeno da se pokazuje na stolu, a onda ti da 1m kabel za struju. Ista stvar s usb kablom. Ostalo nemam što komentirati, nije ovo grafička pa da mogu nešto benchmarkati. USB 3.0 je interface tako da je brzina prijenosa zadovoljavajuća.

    A što se tiče rasklimanjavanja konektora, budemo vidli, ali kad razmislim, nije da ću toliko često vaditi disk da bi me to trebalo brinuti.

    Eto.

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

Slične teme

  1. Novo kućište ili ne?
    By Hexfire in forum Komponente
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 22-07-2013, 01:45
  2. Najljpše kućište
    By ScorpiuS in forum Komponente
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 16-06-2010, 19:42
  3. kućište
    By thonchek in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 14-01-2009, 22:12
  4. Eksterno kućište za HDD
    By nemir_123 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 13-02-2008, 19:14
  5. Hladnjak za kućište
    By hellrider in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 28-07-2006, 22:37

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •