Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 54 od 54

Tema: Komfa do max 9k

  1. #31
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komfa do max 9k

    Carp, puno je više streamera s Intel procesorima nego s AMD procesorima jer i inače više igrača ima Intel procesor.
    A ako gledaš poznate/popularne streamere, vjerojatnost je i da je Intel nešto malo sponzorirao.
    Što se grafičkih kartica tiče, nVidia tu nije ništa više zastupljena nego AMD, ne znam odakle ti to.

    Sick, imaš li ssd? Mislim da tko to jednom proba taj želi što veći, lijepo je kad igre i programe tipa Photoshop, Autocad, Illustrator, AfterEffects (i sl.) pokrećeš s SSD-a.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #32
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komfa do max 9k

    Kako odakle mi? Pa svatko stavi PC spec u stream disc, i nitko ne koristi AMD grafiku, apsolutno niitko.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  3. #33
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komfa do max 9k

    A onda je valjda stvar mentaliteta, možda nijedan vlasnik AMD grafičke ni ne razmišlja o streamanju.
    Trebalo bi uposliti sociologe i psihologe da se time pozabave.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #34
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komfa do max 9k

    Vjerovatno postoji bolji razlog od "mentaliteta".
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  5. #35
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Komfa do max 9k

    Yup postoji

    Neko vreme je ATI imal problema s microstateringom (kao resili su ga u 13.4) a to se na twichu i opcenito u strimu vidi jako lepo , a i jako puno programa za snimanje podrzava cudu dok ne podrzava cpugpu computing od ATI grafa . Kada se spoji to dvoje jasno je .

    Mada steta jerbo realno ATI nudi vise bang for buck i u zadnje vreme (cca 6-8 meseci) ima realno bolje drivere , tj s manje kriticnih problema od Nvidie (Npr ja i dalje vrtim 314 bransu drivera na svojoj 560-Ti jer sa svim drugim do sada sam imal problema ili s WoT ili s WarThunder , mada se mislim vratit na jos starije jer u Gw2 s ovim imam frame dropove dok u druge dve igre koje igram nisam dobil neke performanse) .
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  6. #36

    Re: Komfa do max 9k

    = Citat = Izvorno postao Carp
    Vjerovatno postoji bolji razlog od "mentaliteta".
    Možda ljudska glupost ili neka fobija?


  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komfa do max 9k

    Fala ezav, iako sam cuo od dosta ljudi da imaju problema sa ATI driverima. ^^

    Ne bih rekao dugi. ;D
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  8. #38

    Re: Komfa do max 9k

    Ja sam trenutno na nvidinoj zadnjoj beti, jer su mi oficijelni zadnji driveri gasili monitor bez ikavog razloga te prilikom gašenja računala gasili samo monitor, ali ne i sustav. Toliko o nvidinim driverima kaoji su gori od AMD-ovih. Također kod nadogradnje sam morao ulaziti u safe mod i deinstalirati stare jer je sustav poludio nakon obične nadogradnje drivera. Imao ATI godinama i nikada takvih problema, + na ATI grafama sam uvijek imao "topliji" prikaz boja.
    Uzeo Nvidiju samo zbog fizike koja je i tak precijenjena te nije ništa presudno. Srećom zadnja beta radi stabilno inače bi grafa išla na tržnicu a nova AMD u kućište .


  9. #39
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komfa do max 9k

    Koristim nvidiju vec 10 godina. Nikad nista se nije desilo sa grafom, tj. driverima, niti jednom. :/
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  10. #40
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komfa do max 9k

    Na ATI-ju od 2003. Jedina grafa koja mi je krepala je 9600pro na koju sam flashao bios od 9600xt. Dakle krepala mojom krivnjom. Problema s drivetima samo na laptopu i to u smislu da sam morao rucmo modati drivere jer ih za laptop od ATI/AMD do serije hd 3000 nije bilo.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #41
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Komfa do max 9k

    Lol, driveri. Prestanite živjeti u devedesetima.

  12. #42

    Re: Komfa do max 9k

    = Citat = Izvorno postao Carp
    Koristim nvidiju vec 10 godina. Nikad nista se nije desilo sa grafom, tj. driverima, niti jednom. :/
    I onda ideš dijeliti savjete što bi netko trebao kupiti . Znači već si deset godina na jednom te istom brendu i osobno nemaš nikavog iskustva sa suprotnim taborom osim rekla/kazala? Mrzim to. To bi bilo isto kao da ja idem pričati kave su crnkinje žene a nisam nikada imao ni jednu .


  13. #43
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komfa do max 9k

    U laptopu imam ATievu grafu di mi se nakon 3-4 sata koristenja smrzne ekran i nakon 10 sec odmrzne sa porukom:



    Hvala, dovidjenja.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  14. #44
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komfa do max 9k

    Koji driver imaš gore? Da pogodim;
    a) onaj od Windowsa
    b) s stranice proizvođača laptopa neki prastari i teško modificirani
    Stavi normalan driver. Good luck with that ako imaš kombinaciju Intel grafa + AMD grafa, to AMD ne podržava.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #45
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komfa do max 9k

    Driveri su skinuti sa njihove stranice.

    I lol, jel se ti zajebavas u vezi toga Intel CPU + AMD grafe?
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  16. #46
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komfa do max 9k

    Ne Intel cpu + AMD grafe već Intel grafe + AMD grafe. AMD to ne podržava, to proizvođači laptopa rade na svoju ruku.
    Zato i je muka oko drivera s time. Ako instaliraš AMD-ov driver za grafu, zezat će te Intelica i prebacivanje Intel-AMD.
    Moraš koristiti ili driver od proizvođača laptopa ili neki tipa LeshCatLabs modificiranog ili pak moraš sam pravit frankenštajna od Intel GPU drivera i AMD gpu drivera.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #47

    Re: Komfa do max 9k

    = Citat = Izvorno postao Carp
    U laptopu imam ATievu grafu di mi se nakon 3-4 sata koristenja smrzne ekran i nakon 10 sec odmrzne sa porukom:



    Hvala, dovidjenja.
    Reklamiraj laptop, moguće da se grafa pregrije pa izbacuje takvu poruku. Nije AMD kriv ako proizvođač laptopa nije osigurao dobro hlađenje.


  18. #48
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Komfa do max 9k

    Kako svi kenjate oko drivera ful subjektivno, jbte i nvidia i amd imaju periode kad im driveri ne valjaju, nekad više nekad manje.

    Ja sam cijeli život na amd grafama i mogu reć da je bilo perioda kad sam imao stvarno problema s driverima, a bilo je i po par godina da je sve ok.

    S druge strane, odite na bilokoji forum di se raspravlja o nvidia grafama, i lako je uvidjet da i oni imaju masu sranja, pogotovo ekipa koja je kupila svježe GTX 770 grafe, imali su jedan jedini drajver koji je pogonio te kartice i toliko je katastrofalan bio da ima masu zabilježenih slučajeva di su grafe crkle, pa su ljudi u panici odgađali korištenje nove kartice do izlaska novih drajvera.

    Driveri su ko seks, dok sve šljaka kako spada ne pridaješ im veću važnost, ali kad ne šljaka..

  19. #49
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Komfa do max 9k

    Nisi. Prije 2006. si imao ATI grafičke.

  20. #50
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Komfa do max 9k

    Sad imam GTX550 Ti, dobivena grafička. Prije toga sam imao HD5770. Recimo iste snage grafičke. Prvo sam imao HD5770 i is početka sam si mislio jao koji će mi kurac sad taj GTX550, kad je snaga otprilike tu negdje. Onda sam uvidio da mi svaka igra bez problema radi, dok sam sa AMDovom imao konstantno problema sa novijim naslovima ako nisam updejtao grafičke drivere i isto tako neke stare igre nisam ni mogao pokrenuti kao što je recimo Diablo 2, te C&C: RA (nepitajte, to mi stari nekad igra). Problem sam riješio...mislim s tim starijim igrama da rade na naćin da sam downgradeao drivere i onda mi nisu radile nove igre. Mislim gnjavaža živa. Taj HD5770 mi je druga ATI kartica u životu i zadnja. Sad da mi neko pokloni bilo koju grafičku od AMD-a bi ga sterao u kurac.

    Neki dan sam isto imao problema sa AMD grafičkom kod kolege. Mislim nije strašan problem ali je iritirao. Naime čovjek me zove (koji je btw totalni nub) i kaže mi da ga iritira neka error poruka koju dobije svaki put kad se logira u windowse. Ja rekao da vidim šta je, kad ono puca ATI catalyst ili kak se već sad zove koji se diže u startupu po jebenom defaultu jer čovjek nema installiran .net 4.0 (ako se nevaram). Uglavnom skinem ga i resetiram komp i sve 5. Eh sad ono po čemu ja bitcham jest da je to AMD sam trebao riješiti prilikom installiranja samih drivera. Mislim to ko da ja napišem igru koja treba Javu i onda dok je netko installira igru, igra baca erorr prilikom pokretanja jer sam ja bio retardiran i nisam includao java runtime...pa daj ono nismo u 1999. godini.

    + jednom dobro frendu sam tamo prije 3-4 godine savijetovao da uzme HD4000 grafulju koja mu se osmudila nakon 7 mjeseci.

    Eto ti moje iskustvo. Još uvijek dok me netko traži da mu napravim konfu uzimam AMD u obzir, ali sam zato što znam da ću im zabadava to raditi. Najboljim prijateljima nebi dozvolio da stave AMD pa makar ja trebao iz svog đepa novce dati.

  21. #51
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komfa do max 9k

    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao Carp
    U laptopu imam ATievu grafu di mi se nakon 3-4 sata koristenja smrzne ekran i nakon 10 sec odmrzne sa porukom:



    Hvala, dovidjenja.
    Reklamiraj laptop, moguće da se grafa pregrije pa izbacuje takvu poruku. Nije AMD kriv ako proizvođač laptopa nije osigurao dobro hlađenje.
    Temperature su OK. Nije proizvodjac kriv sto AMD ne zna napravit graficku karticu.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  22. #52

    Re: Komfa do max 9k

    Onda je problem u tebi, potraži stručnu pomoć.


  23. #53
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Komfa do max 9k

    Meni nisu jasni ovi sukobi između Intela i AMD-a, tokom godina sam imao dosta hardvera i od jednih i drugih i od oboje sam jako zadovoljan. Kad se ima viška para uzima se Intel, kad nema onda AMD. Neće se fali s niti jednim, činjenica je da Intel bolje radi posao ali je i skuplji, AMD za malo para daje puno muzike, barem mi iskustvo tako govori. Ista je situacija i sada, ako imaš više para uzest ćeš Haswell i7, ako ne ide sa FX 8xxx serijom. Pogotovo sad kad se FX 8320 nađe za 999kn. A i5 koji je podjedankih i u nekim slučajevima i gorih perfomansa sa 400-500kn više mi nema smisla uzimati. A i to NVIDIA vs AMD isti bog mi sve, imao sam 2 ATI, 2 NVIDIA i nikad problema u radu ili s driverima s bilokojom.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  24. #54

    Re: Komfa do max 9k

    Pa normalno, ali grbavih drva i budala će uvijek biti .


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •