Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 51 od 51

Tema: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

  1. #31
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    TAK JE SVEJEDNO INAČE SVE E LOOOOL




    Edit: sad će zamrijet tema, a?

  2. #32
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Jedna prigodna za temu


    Ja ne znam šta da vam kažem, nakon prve godine studija kao da sam progledao, vidio kakvo je svijet sranje... Volio bih sada napisati nešto racionalno i osvrnuti se na sveopću situaciju, ali ne znam ima li smisla... Imam gaming, klavir, gitare, knjige, brata, prirodu, Makarsku i more, fora faks, prijatelje, filmove, uvijek mi je bilo draže gledati na stvari s te strane, iako sada shvaćam da svakom danom postaju sve više ugrožene. Mislim da sam se u srednjoj dovoljno angažirao i da sam upisao dobar faks, i ono, možda jedanput uspijem otvoriti svoju privatnu praksu (logopedija je deficitarno zanimanje) i biti svoj šef, usrećavati ljude, imati radno vrijeme koje ja odredim i imati novca za život i za eventualno sljedeći naraštaj ako bude u planu. Ali ono, djetinjasto je razmišljati toliko u budućnost to sada shvaćam, jer može se dogoditi bezbroj sranja do tada a i može bit bolje.

  3. #33
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    wow ok, suzdržati ću se od postanja "smiješnih" slika ubuduće
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  4. #34
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Suzdržavaš se već sedam godina.

  5. #35
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Opekline 3. stupnja stari moj.

  6. #36
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Smiješne slike!!!!

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    E, poanta - čemu hejtanje? Ne znaju drugačije. Retardirano je, da.
    Slažem se u potpunosti. No problem je što su ti ljudi birači i državljani, i prema njihovim prigovaranjima (kad sami sebe zaseru, pa krive sve druge) se kroji politika i uređenje države. I to je problem demokracije. Pa nema šanse da se mi i kao država i kao narod mrdnemo igdje dok god imamo hrpetine takvih ljudi.
    Ponekad smatram da je aristokracija u nekim slučajevima i bolja opcija.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  7. #37

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Gle, i ja sam ljut na naše ljude. Vidim nerad i želju za potkradanjem na svakom koraku. Ali nije sve tako crno. Na muci se poznaju junaci. Samo kada se sjetim da se svojevremeno išlo gloruko na tenkove za državu. Evo pogle Sloveniju. Pred bankrotom su, nisu puno bolji od nas a nisu imali rat i razaranja, obnovu i neprocjenjive štete. Jebiga, dužni smo jako a sada slijedi otrežnjenje ali "nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu".


  8. #38
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Ma znam, ali evo, ovaj citat najbolje objašnjava moje mišljenje o tome:



    Doduše, Linić mi daje ponešto nade da se ima volje riješiti te probleme.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  9. #39

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Mislim da Slovenija ipak stoji puno bolje od nas. Ignorirajući financijsku situaciju koja će se eventualno promjeniti, Slovenija po većini list spada u Top 20 država po standardu života. Nemojmo se zavaravati medijskim fintama, oni stoje puno bolje od nas.
    Osnovni problem je po meni populistička politika i građani koji ne znaju što je populizam. Svi mrze socijalizam i komunizam i Tita, ali čim počne propadati neka tvrtka sa kojom država nema veze odmah svi žele da ih se spasi - makar te tvrtke nisu od države važnosti, jedine takve tvrtke bi bile Agrokor i INA. Time država gubi novac, postavlja presedan za ostale takve tvrtke i uništava tržišnu konkurenciju. Opstaju i nekonkuretne i konkurentne tvrtke, sa time da su nekonkurentne čak i u prednosti.


    I najštetnija stvar u vezi rata je bila odlazak 400 000 ljuda u druge države. Razaranje i tenkovi su trivijalnost nasprem ovome.

  10. #40
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Suzdržavaš se već sedam godina.
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  11. #41
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Smiješne slike!!!!

    = Citat = Izvorno postao Wolfwrath
    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    E, poanta - čemu hejtanje? Ne znaju drugačije. Retardirano je, da.
    Slažem se u potpunosti. No problem je što su ti ljudi birači i državljani, i prema njihovim prigovaranjima (kad sami sebe zaseru, pa krive sve druge) se kroji politika i uređenje države. I to je problem demokracije. Pa nema šanse da se mi i kao država i kao narod mrdnemo igdje dok god imamo hrpetine takvih ljudi.
    Ponekad smatram da je aristokracija u nekim slučajevima i bolja opcija.
    Ovo me je baš podsjetilo na razgovor koji sam načuo u busu neki dan. Ne sjećam se kako je točno išao, ali kad bih ga napisao, mislili biste da se zajebavam i pretjerujem. Uglavnom, zaključak je pao kako ljudi nemaju izbora, političari su tu da ih pljačkaju, a običan čovjek je potpuno pošten, bezgrešan, radišan i moralan. Skoro sam se puko smijat.

    Kad smo već kod toga, čisto da se dobije slika o našem malom čovjeku, išao sam provjeriti neke brojke oko HDZ-ovih crnih fondova i nekih drugih afera koje su iskrsle u novinama ali su ubrzo nestale, vjerojatno zbog toga što su se ticale upravo poštenih proletera, a ne političara koji su lopovi, hurr durr.
    Ako su podaci iz Večernjeg točni, u HŽ-u se u istom vremenskom periodu kroz organiziranu krađu dizela počinila otprilike jednaka ako ne i veća šteta nego što je HDZ izvukao para kroz te crne fondove. Uračunajmo onda da je ta krađa dizela trajala možda i 10 godina prije nego što se našla politička volja pozvati inspektore, te da postoji još gro takvih izrabljivača u HŽ-u koji su oštetili firmu prodajući vlastite namirnice u restoran-vagonima, posudbom i krađom razne opreme, a to je tek HŽ. Što je još sa HAC-om i HEP-om?

    Linićevu inicijativu fiskalizacije u potpunosti podržavam. Ljudi su se vadili na razne stvari ne bi li je izbjegli, a i meni se činila prilično glupo kad se pričalo o tome da nijedna druga država nije uvodila ništa takvo, ali onda se treba sjetiti da ni mi nismo bilo koja država. I rezultati to potvrđuju. Promet je u prvom kvartalu nakon uvođenja magično porastao za 6 mil. ako se ne varam, a one peripetije sa tržnicama nisu uopće bile toliko kontroverzne.

  12. #42
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    DBS, koliko te uz subvencije na kraju izašlo studiranje. Zaokruži slobodno. Sestra ide za par godina na faks, pa da znam koliko će nam familija osiromašiti?


  13. #43
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Da se ubacim, Niko, ja sam ti trenutačno druga godina na FOI-u, prvu godinu sam živio u domu koji sam plaćao 500 kuna mjesečno, a to uključuje i internet u Studentskom domu Varaždin. Uz X-ice, računaj da ćeš hranu plaćati između 250 i 500 kuna mjesečno. Na faksu jedino moraš platiti administrativne troškove upisa na svakoj godini (dakle, jednom po dva semestra), što iznosi 250 kuna. Uračunaj još nekih 200-300 kuna po semestru za knjige, i minimalno 700 kuna džeparca mjesečno.
    Ove godine idem u stan s kolegom, i starci i ja gađamo da ukupni mjesečni troškovi (dakle, stanarina, režije, džeparac) bude oko 3000-3200 kuna.
    U Zg-u je drukčija situacija. Tamo ti je sve skuplje, domovi su doduše jeftiniji (mislim da su oko 200 kuna mjesečno najčešće), ali i dosta lošiji od ovog mog, a o stanovima da ne pričam koliko su skuplji.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  14. #44
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Jebote Isus i Marija. Znači oko 25000€ treba dati za jebeni komad papira. Nikad neću imati djecu. Idem sutra napravit jebenu vazektomiju ili možda bolje seppuku.


  15. #45
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Završiš strukovnu srednju, nađeš agenciju za razmjenu s Kanadom, odeš s 18 i ne vratiš se. True story.
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  16. #46
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    = Citat = Izvorno postao Aerial
    Završiš strukovnu srednju, nađeš agenciju za razmjenu s Kanadom, odeš s 18 i ne vratiš se. True story.
    Lakše reći nego napraviti. Rizik ti je ići u strukovnu i očekivati posao. Dok god studiraš deficitarno zanimanje, možeš očekivati posao po završetku studiranja.

    Oh, btw, niko, ono su ti moje procjene ako ne studiraš od kuće. Ako si već kod kuće, onda su troškovi minimalni.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  17. #47
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.


    Živi bili pa umrli

  18. #48
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Donekle se slažem da je sustav priglup u određenim situacijama, baš me zanima gdje sada ti koji se žestoko zalažu da je diploma samo komad papira?
    Šta mislite šta je s inžinjerima ili doktorima? Da je to nauka koju sami možete preko noći naučiti? Smijurija.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  19. #49
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Moja diploma jeste samo komad papira. Ne zato što su znanja koja sam dobio beskorisna ili sam ih mogao naučiti kod kuće, nego zato što već sada postoji sva sila majmuna koji imaju identičnu diplomu kao i ja, papir na kojem piše da su završili to i to, da su bacc. ing., i da imaju te i te ocjene.

    Ne samo da na tom papiru ne piše to da sam za istu ocjenu ja projekte i završni uzimao iz robotike, a neki drugi su jednaku ocjenu zaradili pisanjem nekakvih dokumentacijica i nisu ni vidjeli programskog koda ili ikakve matematike, nego tu istu ocjenu i tu istu titulu imaju neki panjevi koji doslovce nisu sposobni sami napisati program ni u kojem jeziku. Bogu hvala, nije ih puno, ali ima ih.

  20. #50
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    To definitivno.
    Ali ponekad se u tim "anti-diploma" stavovima pretjeruje.
    Consciousness: that annoying time between naps.

  21. #51
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Školovanje, financije, razmnožavanje, itd.

    Fora je u tom da je papir gotovo uvijek prva stepenica koju treba prijeći i onda hrpa ljudi koji znaju neki posao kvalitetno odraditi ni ne bude u konkurenciji, a posao dobije gušter s papirom koji u praksi zna duplo manje i koji se prvih godinu dana uči raditi, jer znanja s fakulteta baš i nisu aktualna kada s njim završiš, a ako nisi jedan od rijetkih hiperambicioznih asocijalnih mazohista koji uz faks u slobodno vrijeme uče ono što tržište traži jebao si ježa kad krene traženje posla.


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •