Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Izrada lampaškog pojačala (ili bilo kakvog)

  1. #1
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Izrada lampaškog pojačala (ili bilo kakvog)

    Ouvako, imam doma Behringer GX110 kojem pregara šugavi LMC 4701t (već 3 skurena) čip iz pita boga kojeg razloga. U pojačalu je Jensen 30W zvučnik koji je u savršenom stanju i mislio sam uzet kućište i taj zvučnik te ga pretvorit u lampaša. Znam radit tiskane pločice i lemit na dotične, dosta se kužim u elektroniku i struju. E sad bi trebao ideje i savjete kaj napravit od tog? Ciljam na neku Marshall šemu od 30W
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Izrada lampaškog pojačala (ili bilo kakvog)

    I ja isto to namjeravam izradit.
    Doduše, nemam puno znanja ali bit će mali izazov + učiš, nema problema što se toga tiče (i podrška profesora/drugova).

    Inače. Valjda već i sam znaš da su te cijevi ponešto skuplje i neisplativije. Ako znaš neki servis starijih televizija ili slično - nema problema za nabavku istih.
    Ne znam koju klasu pojačala ideš raditi, i iskreno ne znam da li možeš birati baš sve na lampašu, ali ono, klasa D je valjda neki standard. IAKO, ne znam koja je stvar na starijim pojačalima, jer oni imaju dosta "siroviji" zvuk kojega i ja tražim. Ne volim ove moderne efekte, zvukove i pizde materine.
    Ne bi trebalo biti preskupa izrada svega toga, jedino možda za cijevi ili ako slučajno ne usereš nešto. Doduše, ja sam još u srednjoj pa si mogu sredit neke alate i sl., ne znam za tebe :/

    Nisam ti ništa konkretno rekao, jebiga Probaj, pa ako napraviš, stavi tu slike i shemu.
    Možda da probaš i neko mini od 6W otprilike? Razmišljao sam i o tome, barem za početak, malo uhvatiš stvari i još ti dobro dođe za svirati po vani.
    Svi smo mi Mirko.

  3. #3

    Re: Izrada lampaškog pojačala (ili bilo kakvog)

    Djeco za to je najbolje uzeti neki KIT na ebay-u. U starom televizoru nema lampi za 30W snage, za to bi trebalo UL34 a u starom TV_u najviše što ima je EL84.

    Za početnike preporučam hibride, lampe + mosfet. Lampa "oboji" zvuk na ulazu a mosfet ga za male pare pojača koliko želiš i daje sve modernije tehnologije kao kojekakve zaštite tipa zaštita od pregrijavanja, kratkog spoja - preopterećenja itditditd... Naravno neki HIFI mosfet, a ne neko sranje pa da ono što lampa napravi od zvuka sjebe Lošiji mosfeti znaju zvučati jako metalno, što niej baš za slušanjev glazbe niti zvuka filmova, ako želiš uživati gledajući film uz zvuk lampaša

  4. #4
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Izrada lampaškog pojačala (ili bilo kakvog)

    Bili su djeca kad je tema otvorena

Slične teme

  1. Što bi bilo da nije bilo...
    By josip_kraš in forum SCIENCE!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 22-11-2010, 20:06
  2. Shema pojačala od 2kW
    By Razzarach in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 18-03-2010, 18:10
  3. zujanje pojačala
    By El Klinjo in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 24-11-2008, 09:17

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •