Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 67

Tema: Komp do 7k

  1. #31
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Komp do 7k

    Ja sam razmišljao o toj zdjeli i zapravo ima poprilično smisla. Ako u zdjeli staviš napolitanke i na to monitor, ne budu se posušile kao što bi da su u zdjeli do monitora. Plus uvijek imaš kekse nadohvat ruke, a ne da ovako u pola jedan ideš ružiti po stanu za nečim slatkim.

  2. #32

    Re: Komp do 7k

    Tipično konzolaško razmišljanje. Samo daj Intela i da ima keksa a u konzoli omrženi AMD i ATI, he he he he. Neka vam je. Kupovati će te ga htjeli ili ne. Čak ga ima i u APPLEu, he he he


  3. #33
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp do 7k

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Procesor Intel Core i5-4670 3.40GHz, Haswell
    Asrock H87M, s1150, Haswell
    Kingston SSD 120GB HyperX, 2.5", SATA 3 6G, R/W:555/510 MB/s
    HDD Seagate 2TB, Serial ATA III, 7200 rpm, Barracuda 7200
    Napajanje Corsair CX Modular Series CX500M, 500 Watt, ATX, ATX12
    DVD upisivač Samsung SH-224BB SATA Bulk Black, SATA
    Fractal Design Core 1000 Black , 2 x 3,5" interni utor
    DDR3 8GB (2x4GB) Kingston, 1600MHz, CL9, HyperX Genesis, KHX1600
    Gigabyte GTX760 OC 2048MB GDDR5 256 bit, GVN760O2GD-00-G

    7.458,97Kn

    Mislim da sam rekao svoje za ovu temu i potvrdio da sam bolja osoba od Marijanovica.
    Ta konfa ima 4 velike mane.
    1. Nvidia grafička (DirectX 11 u doba dolaska DirectX 11.2)
    2. Kućište s napajanjem gore i osrednjom unutrašnjošću (loš cable management, osrednji layout)
    3. Predlaže ju W3DR4N.
    4. Pogledaj od 1. do 3.

    Što se zdjele tiče, W3DR4Novo razmišljanje ima samo jednu manu - zdjela je naopako. To nije uzeo u obzir pri razmatranju keksa.

    Što se tiče AMD-a u konzolama, bio on jeftiniji ili ne činjenica je da će se, što se gaminga tiče, idućih godina sve vrtjeti oko AMD-a.
    Ako je u konzolama AMD, 90% igara biti će razvijano na AMD hardveru što bi neki nazvali optimizacijom za AMD.
    Htjeli ili ne, AMD.

    Edit: Netko je rekao OSAMSjezgri.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #34
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komp do 7k

    8 jezgri, 1300kn, 4 jezgrem 1500 kn. Says a lot rly.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  5. #35
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp do 7k

    Kaže puno da, da Intel puno košta, ja to ne pobijam.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #36

    Re: Komp do 7k

    = Citat = Izvorno postao Carp
    8 jezgri, 1300kn, 4 jezgrem 1500 kn. Says a lot rly.

    Zašto?


  7. #37
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp do 7k

    Za 1000€ se itekako može složiti dobar komp. Komp kakav bih ja sebi uzeo.
    Estetski ugodan (Define R4, bojama balansirane komponente), brz (dobar proc, SSD, AMD grafa), prostoran (dosta HDD kapaciteta), nadogradiv, tih, kvalitetan (s 3-5 godina jamstva po komponentama).
    Samo neću to sad slagat, složit ću sutra na poslu kad mi bude dosadno a sada odoh spavati.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #38
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komp do 7k

    Skuplje = bolje.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  9. #39
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp do 7k

    = Citat = Izvorno postao Carp
    Skuplje = bolje.
    To je češće iznimka nego pravilo.

    Btw ipak sam složio večeras:
    1 x DDR3 8GB (1x8GB) Corsair, 1600Hz, CL10, CML8GX3M1A160C10, Unbuf
    1 x HDD Seagate 2TB, Serial ATA III, 7200 rpm, Barracuda 7200
    1 x Napajanje Corsair 500W CX Series 80+ Bronze, ATX12V v2.3
    1 x DVD upisivač Samsung SH-224BB SATA Bulk Black, SATA
    1 x Fractal Design Define R4 Black Pearl, Midi tower, ATX,mATX
    1 x Procesor Intel Core i5-4430, 3.00GHz, Haswell
    1 x Asrock B85 Pro4, s1150, Haswell
    1 x MSI HD 7870 2GB GDDR5 256bit, R7870-2GD5T/OC, 28nm,dual fan
    1 x Samsung 128GB 840 Pro Series Basic, Kapacitet 128 GB, 2,5"
    7.435,96Kn @ ADM
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komp do 7k

    Mixas Intel i ATi, kako bi wedran rekao, izmoli 3 ocenasa da se to ispravi.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  11. #41
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp do 7k

    Intel proc i AMD grafička, AMD proc i AMD grafička - oboje su valjanje kombinacije. Samo nešto s Nvidia grafičkom nije valjana kombinacija,
    Valjala bi da smo u 2009oj, al brate 2013 je i to još malo pa kraj. Mislim Nvidia je mogla tako, po toj njihovoj logici, ostati još na DX10...

    Jesi ti retardiran pa ne kužiš da su AMD grafičke trenutno daleko ispred nVidie ili ti noge smrde?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #42
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komp do 7k

    Ti si valjda jedini koji tvrdis tako.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  13. #43
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Komp do 7k

    Ovaj Direct X 11.2 će sigurno biti ogroman uspjeh.

  14. #44
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp do 7k

    S obzirom da ga furaju konzole, da biti će.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #45
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Komp do 7k

    @wedran i carp s prošle stranice:

    koji amater kupuje i5 4670kSi onda matičnu s h87 čipsetom, a ne z87...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  16. #46
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp do 7k

    Nije stavio K procesor (4670K) već obični 4670 pa nije imao ni razloga za stavljanje Z87...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #47

    Re: Komp do 7k

    Mogu razumjeti da netko preferira i predlaže Intel i Nvidia kombinacije. Zašto i ne bi jer su odlični proizvodi iako je konkurencija jeftinija, ali ne razumijem tu sprdnju i mržnju prema AMD platformi. Svi testovi i iskustva korisnika pokazuju da je također riječ o odličnim proizvodima. Priče o potrošnji su daleko prenapuhane a pogledati testove iz igara je jednostavno. Gameru neke razlike i nema osim poneke kune u džepu i dugoročnije budućnosti zbog dodatnih jezgri.
    Da ne pričam o APU rješenjima gdje je AMD apsolutni vladar po pitanju cijena i performansi s obzirom da Intel ne zna složiti pristojnu grafu.

    I da, jeftinije je bolje ako daje jednako ili čak i više. Obrnuta filozofija nema nikakvog smisla.Ali riječ je o nijansama tako da sa ni jednim ne može pogriješiti. Samo kao što rekoh, ne razumijem taj hejt prema AMD-u. Uvijek je kompenzirao nedostatke cijenom tako da se uvijek za njega može reći da vrijedi koliko i košta. S druge strane FX X8 su ispred svog vremena i objektivno prodaju se ispod cijene, baš poput nadolazećih konzola.


  18. #48
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp do 7k

    Ma pusti ih, W3DR4N ne podnosi AMD i hvali kombinaciju Intel+Nvidia a pogledaj što je naveo u jednom od prošlih postova - kupio je PS4 (valjda prednaručio ili tek planira kupit). PS4 je ništa drugo doli AMD APU u lijepom kućištu. Dakle AMD procesor (Jaguar, 8 slabih jezgri) s ugrađenom AMD grafičkom (u klasi HD 7850) i GDDR5 memorijom. Sve ono protiv čega on govori, u jednom paketu.

    Što se grafičkih tiče, Intel trenutno vodi po broju prodanih grafičkih čipova (ugrađene u sandy/ivy/haswell, u laptopima itd), no AMD drži veći tržišni udio nego nVidia i trenutno tehnološki prednjači. Nvidia fura neke svoje šeme, ali trenutno nije vrijeme za razmatrati njihove grafičke uopće.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #49
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komp do 7k

    "AMD drzi veci trzisni udio" zato su prije godinu dana skoro bankrotirali.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  20. #50

    Re: Komp do 7k

    Sigurno nisu zbog toga bankrotirali. Ali ne vidim zašto tebe brine ako ne brine jedan Sony ili jedan Microsoft.


  21. #51

  22. #52
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Komp do 7k

    Niko ljubavi moja, hoces mi kupit jednu takvu konfu?
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  23. #53
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Komp do 7k

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Moj izbor za 7 somića @ ADM
    ...
    Ono kad kreneš od dobre osnove pa se proslaviš...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #54

    Re: Komp do 7k

    Sviđa mi se ali ova konfa je samo stvar ukusa u odnosu na npr. moju. Po performansama su tu negdje, tvoja ima nepotrebnog rama i manjka hard prostora ali to već sve zavisi od korisnika. Ja si npr. ne mogu zamisliti komp bez nekoliko terabajta prostora.


  25. #55
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Komp do 7k

    = Citat = Izvorno postao dugi
    Sviđa mi se ali ova konfa je samo stvar ukusa u odnosu na npr. moju. Po performansama su tu negdje, tvoja ima nepotrebnog rama i manjka hard prostoraSali to već sve zavisi od korisnika. Ja si npr. ne mogu zamisliti komp bez nekoliko terabajta prostora.
    To je zato što si hrčak teške kategorije.

    Ako ne kolekcionariš doma filmove, mjuzu i fotografije, ovaj SSD od 240 GB je sasvim dovoljan za svakodnevno korištenje. Ja bi doduše sebi uz ovo gore uzeo još jedan mali eksterni HDDSi uživao kao gospodin. Šta ti vrijedi bogata kolekcija filmova i mjuze ako ju ne možeš ponijeti sa sobom bez previše komplikacija?

    Na komentar od marijanovica mogu reći samo da se na ovome gore može sasvim lijepo igrati i da nema nikakvih bitnih nedostataka osim izostanka mehaničkog diska, ali to po meni ni nije nedostatak, jer njegovo izbacivanje iz cijele priče mi je i bio glavni cilj.


  26. #56

    Re: Komp do 7k

    Zato sam i rako da to zavisi od korisnika do korisnika. I dalje ne vidim zašto hejt prema AMD platformi ako nudi isto ili više za isti novac. Ostalo su nijanse.


  27. #57
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Komp do 7k

    Meni se osobno zgadilo što sam dosta limitiran kod izbora aftermarket hlađenja, a stock hladnjaci za AMD su užas, pa tako odmah u startu moram računati i na kupnju dodatnog hlađenja, a pošto mi je glupo (i neisplativo) kupovati privremena rješenja, moram potrošiti u tu svrhu barem 300 kuna i tada sam već potrošio (skoro) isto para kao i da sam si odmah uzeo Intel.

    Ne trebam ni spominjati koliko će mi više struje kroz 3 godine potrošiti 125 Watt TDP (AMD) u odnosu na 84 Watt TDP (Intel), ali recimo da je riječ o 50 lipa po danu, za 3 godine je to već cifra od barem 500 kuna. Kad pogledaš objektivno, osim trenutne uštede od parsto kuna pri kupnji, AMD je dugoročno skuplji i kasnije je također manje poželjan kao polovnjak jer ne paše na sve matične, dok Intel paše na svaku i popularniji je među rajom.

    Nemam ništa protiv AMD procova, ali common sense mi kaže da je 7 godina druženja s njima bilo dosta i ne planiram ih više udomljavati.


  28. #58

    Re: Komp do 7k

    Intelovi hladnjaci su jednako loši. Ako želiš tišinu i niže temperature i za njih kupuješ novi hladnjak. Razlika u potrošnji nije tolika. Nisu svih osam jezgri stalno u upotrebi. Razlika je manja. Kako to misliš da svaki Intel paše na svaku matičnu? Pa zar ne mijenjaju sockete ko gaće?


  29. #59
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Komp do 7k

    Znaš na što sam mislio. Možeš i najjači Haswell staviti na entry level LGA 1150 matičnu. Probaj to napraviti s FX-8350 i mirno spavat.

    E da, fakat ne kužim čemu toliko buke oko mijenjanja socketa. Procesor je aktualan otprilike 3 godine, a grafička duplo manje (ako se prakticira igranje igara) i što se mene tiče, uopće me ne dira to što mjenjaju socket, jer ne želim novi skupi procesoru ubosti u 3 godine staru matičnu koja samo što nije krepala.


  30. #60

    Re: Komp do 7k

    Zašto tri godine. Moj trenutni komp ima preko četiri a može još fino potegnuti. Ovaj AMD sa osam jezgri je za idućih 5-6 godina, možda i duže. Konzole će raditi na 1.6 ghz-a pa nekako vjerujem da će ovaj sa isto toliko jezgri i 4. ghz-a dobro kompenzirati sve portove.


Slične teme

  1. Komp
    By Sova in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 22-12-2008, 00:11
  2. Komp do 2k kn
    By MTF* in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 10-11-2007, 10:38
  3. Komp
    By SuperFox in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 27-05-2007, 10:36

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •