Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 96

Tema: Novi CPU + MBO

  1. #31
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Novi CPU + MBO

    Najsexy matična. Skoro sam i ja uzeo identičan setup, ali bio sam prisiljen pričekati i nisam požalio jerbo sve manje i manje igram.


  2. #32

    Re: Novi CPU + MBO

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    Evo 3 fotke novih dijelova.. Nisam nikakve testove vrtio jer me ne zanimaju suhoparne brojke ali ako neko ima izrazitu želju mogu odvrtiti nešto... budući da trenutačno igram fallout 3, nekakve razlike u performansama ni ne mogu vidjeti ali eto...



    Teško da ćeš i primijetiti neku značajniju razliku jer si i do sada imao odličan procesor, ali s obzirom da te nije koštalo ništa svakako odličan potez. Osigurao si se za mnogo godina unaprijed. Osam jezgri će još dugo biti aktualno.


  3. #33
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Novi CPU + MBO

    i7 4770K vs FX-8350

    I ne dobije se baš puno za 1000+ Kn više...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #34

    Re: Novi CPU + MBO

    Dugoročno se sa Intelom dobije šaka u oko, jer osam jezgri će živjeti još jako dugo. Kratkoročno se također dobije šaka u oko jer se za soma kuna razlike kupi pristojna grafa. Osim ako se po cijeli dan ne vrti super Pi na kompu .


  5. #35
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Novi CPU + MBO

    Ili ako komp ne koristiš isključivo za gaming

  6. #36
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Novi CPU + MBO

    Kad 8 core procesori budu must have za koju godinu, ovaj amdov će bit staro govno, tako da ga se ne isplati uzeti ni sad jer je sporiji od intela, ni za kasnije jer će bit staro smeće i dalje sporije od intela. I ja bi volio da nije tako, ali je i jbga.

    I da OPET spomenem nečiju pametnu tu s foruma: Nije stvar u količini jezgri nego kako su iskorištene.

  7. #37
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Novi CPU + MBO

    Nije istina. Za gaming je i dan danas sasvim dovoljan prastari, quad s775, a prošlo je već 6-7 godina od te serije (ok u startu je bio skup ko kurac, ali za godinu dana mu je cijena pala za 3-4 puta).

    AMD je u to doba za 1k manje imao socijalnog dvojezgrenog procesora kojeg je vrijeme pojelo prije 3 godine. (Phenom je tek izašao godinu kasnije i to prvo ona loša prva verzija, a tek godinu poslje danas još uvijek ok procesor serije dva, tj. druge generacije pod imenom Phenom II).

  8. #38

    Re: Novi CPU + MBO

    Istina. Kupio tada Q za soma kuna jer AMD nije imao dostojnog konkurenta. Danas je situacija potpuno drugačija kada je gaming u pitanju.Taj osam jezgreni procesor će biti dugo aktualan bez obzira na novije i brže procesore koji će izlaziti.


  9. #39
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Novi CPU + MBO

    Point nije u tome je li amd dovoljan - jer je, uvijek je 'dovoljan' i uvijek će biti dovoljan.

    Point je u tome da je intel već masu vremena poprilično ispred amd-a i da amd jednostavno nije bio u stanju napraviti pošten procesor ni sa bulldozerom ni sa piledriverom.

    fx 8350 je donedavno koštao 1700kn u linksu dok je bio dostupan, dok jedan i5 4670 košta 100kn više i šiša ga na stock, a o oc da ne govorim.

    I normalno da će bit kompletno govno za par godina ako je već sad spor, mislite da će magično odjednom taj proc postati brži od intela jer ima 8 jezgri pa kao bit će bolje iskorišten u igrama i time i brži od sadašnjih quadcore intela u tim istim igrama? pa lol.

    Kad te igre dođu i 8core postane standard, i amd i intel će već imati nove 8 core procesore koji će ovog posramiti, što nije teško jer puši u igrama odavno već.

    Sjebali su i šta sad, taj proizvod je dobar i 'dovoljan' ali nije mi ni na kraj pameti kupiti nešto što je samo dovoljno. Mogu tako kupit i par godina star phenom II 965, evo links ga još drži.

  10. #40

    Re: Novi CPU + MBO

    Pa dobro jel ti vidiš linkane testove. Na full HD rezi gdje su grafe do 2000 i više kuna iskorištene sto posto, nema nikave razlike kupio ti tog intela ili amda. Sa oba procesora ćeš dobiti skoro jednake igrače performase odmah sada, a naravno da će u bliskoj budućnosti amd sa osam jezgri doći do većeg izražaja. Intel je jači ali pitanje koliko ćeš ga iskoristiti bez bijesnog sli sustava ili nekog titana.Testovi na 720p nemaju nikakvog konkretnog smisla u kojima se vidi nadmoć Intela. Tko se takvim kompom igra na 720P?


  11. #41
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Novi CPU + MBO

    Tko je uopće spomenuo 720p?

    Sve gaming testove koje gledam su u 1080p, i5 4670k pa čak i i5 4570 su na stocku bolji od stock fx-a i od ocanog fx-a, negdje za 2 fpsa negdje za 15 fpsa, ovisno o igri.

    Od Loganovog testa mi se sere, jbte deseci testova idu na stranu intela i onda on dođe i kaže suprotno iz vedra neba i točno mu na faci vidiš da se ljigavi oko toga.

    Jedini razlog zašto bi uzeo amd u ovom trenu je što se manje grije od haswella procesora.

    Steamroller bi trebao izaći ubrzo, kažu do kraja godine, kupiti fx 8350 sad nema smisla u pogledu performansi, to je dobar proc i dovoljan za gaming ali daleko je od najoptimalnijeg izbora i ubrzo će bit još dalje.

  12. #42
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Novi CPU + MBO

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Sve gaming testove koje gledam su u 1080p, i5 4670k pa čak i i5 4570 su na stocku bolji od stock fx-a i od ocanog fx-a, negdje za 2 fpsa negdje za 15 fpsa, ovisno o igri.
    Prema svim gaming testovima koje ja gledam, a i prema onome što sam iskusio iz prve ruke, ne isplati se dati 500njak kuna više za 4670k (u kombinaciji s pločom). A uostalom živo mi se jebe imam li sa intelom 120 fpsa u nekoj igri ako s 500 kn jeftinijim amdom imam 110 fpsa. Ako je to ta razlika koja čini intel odličnim, a amd smećem, onda ću rado uzeti smeće i ostalih 500 kn zapit.

    Dok sam birao ovaj proc već sam poslao u trgovinu upit za ponudu s intelom i to prvenstveno iz razloga jer intel nisam imao još od prastare 486ice dx4, pa reko da malo promjenim. Ali zadnji mi se tren, srećom, prosvijetlio um pa sam rekao da bi radije tih 500 kuna zapio za vikend iako nije bila moja lova u pitanju...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  13. #43
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Novi CPU + MBO

    ADM

    i5 4670 - 1660,00 kn
    i5 4570 - 1500,00 kn

    fx 8350 - 1500, 00 kn

    Oba intela su brža od stock fxa i od clockanog fxa, što je jebeno fascinantno.

    Kao što sam rekao, negdje je razlika 2-3 fpsa, negdje je 15-20, što nikako nije malo.

    Tako da mi odluka nikako nije jasna, imao si 2500kn koje su bile taman za intel proc i ploču lol.

    Al dobro, nije da će ti trzati radi proca išta.

  14. #44
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Novi CPU + MBO

    Fora kod Intel proca od 1500 kuna je to da super radi i na pločama od 400 kuna. AMD ne.


  15. #45
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Novi CPU + MBO

    fx sam platio 1300 kn, 4670 k je 1650... to je 350 kn razlike... ok, vjerojatno bi i na intel dobio rabat, pa nek je razlika 250 - 300 kn... ovo za ploču od 400 kn na koju staviš proc od 1600 kn neću ni komentirati jer je naprosto smiješno...

    a što se tiče razlike u fpsima, u nekim igrama je razlika u korist amda tako da se o tome isto da diskutirati...

    kako god da bilo, imao sam priliku uzeti intel - uzeo sam AMD i mogu samo reći da sam JA siguran da se nisam zajebo...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  16. #46

    Re: Novi CPU + MBO

    Evo samo za Mravojeda. Pogledaj si sve do kraja.

    I da, riječ je o procesoru od 800 kn.



    8320 je 1150 kn i vrijedi svake lipe.


  17. #47
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Novi CPU + MBO

    Vidio sam to već.

    Lik mora bit žešči moron da uspoređuje low end i high end cpu u singleplayer okruženju s high end grafičkom kako bi dokazao da se više isplati uzeti low end cpu, a uopće u tom okruženju nije bitan proc nego grafa.

    A šta bude kad upali BF3 ili uskoro BF4 multi sa 64 igrača na ultra? Nek napravi taj video.

    Da ne spominjem Planetside 2 i slične.

    Ne moraš mi zbilja pokušavati dokazati ništa, sve ja to gledam i pratim već dobre 2 godine da budem u toku za svoju konfu koju eto nikako da uzmem.

    I sam sam na amdu već dugi niz godina i nemam apsolutno ništa protiv njega. Upravo i čekam Steamrollera da vidim šta će s tim biti, ako se pokaže jako dobrim, uzimam ga, ali na trenutnu generaciju ne bi trošio svoj novac.

  18. #48
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Novi CPU + MBO

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    ovo za ploču od 400 kn na koju staviš proc od 1600 kn neću ni komentirati jer je naprosto smiješno...
    Ja stavio mATX za 650, jel to smijesno?
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  19. #49
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Novi CPU + MBO

    Pošto imaš normalan proc bez K sufiksa jedino ti je bitno da ploča ima dovoljan broj utora za ono što na nju planiraš pikat.


  20. #50

    Re: Novi CPU + MBO

    = Citat = Izvorno postao Carp
    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    ovo za ploču od 400 kn na koju staviš proc od 1600 kn neću ni komentirati jer je naprosto smiješno...
    Ja stavio mATX za 650, jel to smijesno?
    To nije smiješno ali je pomalo smiješno da imaš neiskorišten procesor, ako ga poglavito koristiš za gaming te neiskorišteno napajanje. Vrlo loše izbalansirana konfa za današnje standarde, pogotovo veličina monitora .


  21. #51
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Novi CPU + MBO

    Neiskoristen proc? wat?
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  22. #52

    Re: Novi CPU + MBO

    Kaj wat? Grafa ti je usko grlo tak da je šteta procesora da trune .


  23. #53
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Novi CPU + MBO

    A to, pa grafa ide za bozic, a do tad se komp i ovako nece palit, posto sam u Rijeci ;D
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  24. #54
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Novi CPU + MBO

    Svašta ja neću pročitati... Kako grafa može biti usko grlo?!
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #55
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Novi CPU + MBO

    Pa kako ne

    Ako je grafa mrcina a proc smeće, dakle koči grafu, proc je usko grlo sustava.

    Ako je proc mrcina a grafa smeće, proc nema šta pretjeramo gurati, jadan čeka bolju grafu, dakle grafa je usko grlo sustava.

  26. #56
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Novi CPU + MBO

    Ne ne, grafička ne može biti usko grlo. Može biti slaba, ali ne može biti usko grlo. Ona je ona finalna komponenta.
    Dobro, može biti usko grlo npr monitoru (da ne podržava rezoluciju, količinu boja ili slično), ali procesoru ne može biti nikako.
    Grafička ne šalje procesoru obrađene podatke, šalje ih na izlaz.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #57

    Re: Novi CPU + MBO

    Nije usko grlo procesoru nego sustavu u cjelini, pametno mamino.


  28. #58
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Novi CPU + MBO

    Nije ni sustavu. Samo je slaba. Može biti usko grlo korisniku, a to je već drugi par rukava.
    Slaba grafička kartica ne brani nijednoj drugoj komponenti da se iskorištava u cijelosti.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #59

    Re: Novi CPU + MBO

    Je istina, u pravu si kao i obično.


  30. #60
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Novi CPU + MBO


Slične teme

  1. Novi MSN
    By Mirko L in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 47
    Posljednji post: 13-10-2011, 10:53
  2. Novi TV
    By MoD in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 14-11-2010, 20:29
  3. Novi PC
    By Assasin`s in forum Komponente
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 20-10-2009, 12:29
  4. Novi Gta?
    By =k.o= in forum Gaming općenito
    Odgovora: 60
    Posljednji post: 29-09-2006, 18:09

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •