Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 142

Tema: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

  1. #61
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ajmo malo o povijesti i zašto je Super Mario najbitnija ikona, a kao i ikona zapravo najbitniji lik gaminga.

    Gaming je postao popularan u sedamdesetim godinama i krajem sedamdesetim tj. početkom osamdesetim najbrže rastuča industrija. Upravo zbog toga sve više ljudi, tj. firmi je ulagalo u gaming što je dovelo samu industriju na rubu propasti, što je danas znano kao video game crash of 1983, koji je trajao do 1985. godine gdje je većina pionira video gaming industrije bankrotirala ili jednostavno izgubila multimilionske svote novaca ponajviše zbog štampanja loših i jednoličnih igara kojih se masa, tj. raja zadovoljila. Problem je ležao i u tome što su obično te igre primjerice za Atari 2600 imale kul covere na koje se izgleda više potrošilo vremena nego na samu izradu igre, što je pak rezultiralo tome da ekipa nikad nije ni znala kakvu igru je dobila već je sve bilo kupi, pa kakve imaš sreće. Drugi problem je bio u pak drastičnim razlikama u verzijama pojedinih igara, gdje recimo pacman na Atariu 2600 ne izgleda ni približno kao orginal pacman na arkadnom stroju, a Atari je bio toliko uvijeren da će pacmana prodati svjetlosnom brzinom da je naštampao hrpu naslova a uspio prodati svega polovicu, ponajviše zbog lošeg programiranja i same žurbe da se pacman pojavi za božić u trgovinama 1982. godine.

    Eh uglavnom znaći nakon 1985. godine, tj. početkom 1986. godine dolazi na scenu Nintendo i spašava gaming industriju sa svojim fenomenalnim NESom i dvadesetak launch naslova među kojima su današnji klasici kao Excitebike, Ice Climber, Kung Fu, Duck Hunt itd, ali i onaj najbitniji a to je Super Mario Bros, koji je isključivi krivac za popularizaciju tada relativno nepoznaog žanra 2D platformera. Kako kriv pitate se? Pa recimo da je zbog Super Mario Bros. a i njegovih nastavaka koji su svakih dizali letvicu ostalim platformerima, gotovo 50% NESove knjižnice igara od kojih 700 naslova 2D platformer, tj. pokušaj da se napravi nešto bolje od Super Mario Bros.-a. To je pak rezultiralo nekim katastrofalnim igrama, ali opet s druge strane Mario se zato prodao u preko 40M primjeraka. Ono što je bio pun pogodak dok su izašli launch naslovi za NES jest bio sam cover design na cartriđima koji su prezentirali grafiku kakve se dobije i u igrama. Znači bez onog Atarijevog bullshita. Doduše to se kasnije promjenilo, ali kad je bilo ključno, tj. dok je trebalo dobiti odobrenje od naroda, tj. da narod počne vjerovati proizvođačima, tj. distributerima, onda se tako i radilo. No sad sam malo skreno od teme Super Mario, pa da se vratim. Naposljetku znate koja igra je uspijela biti bolji platformer od Super Mario Bros.? Pa Super Mario Bros. 3, koji je popravio sve što hipsteri današnjeg vremena mogu reći da sa jedinicom nije valjalo, a to je recimo jednoličan level design, linearnost (lol), muzika, pa čak i priča. Grafički je isto izvukao valjda posljednje atome snage iz tada već sedam godina starog sistema (Bros. 3 je izašao 1990. godine, a NES, tj. Famicon (Japanski naziv) je izašao 1983. hardware je bio isti).

    Poslje toga stupa na snagu era 16-bitnog gaminga i tamo izlazi vrhunac 2D platformera u vidu Super Mario World-a, a 4-5 godina kasnije Super Mario 64 na Nintendu 64 podiže nove standarde prebacivši Maria iz 2D svijeta u 3D svijet, gdje i danas rula, sve dok nedođe doba hologramnog ili šta ja znam kakvog gaminga.

    Zelda, Sonic, Metroid, Donkey Kong, itd itd. Kroz povijest sve dosta bitni naslovi, kao i IPovi, ali niti jedna igra nije imala utjecaj na povijest video gaming industrije kakav je imao Super Mario Bros. i upravo zato je Super Mario najbitnija ikona i lik video gaminga.

  2. #62
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ali nije najbolji.

  3. #63
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Meni je Sonic glupa igra. Kad dolaze oni razni lupinzi i slične pizdarije, ne mogu se otet dojmu da se igra sama igra
    Svi smo mi Mirko.

  4. #64
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Xero
    Ali nije najbolji.
    To ovisi od osobe do osobe. Ja sam samo iznesao neke factove...

    Meni osobno je, jer predstavlja to što predstavlja.

  5. #65
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Sonic je gottagofast otprilike samo u prvoj zoni. Tko god kaze da je igra hold right to win, odmah znaš da nije igrao dalje od Grass Hill Zone, kojemu je i poanta da igrača navikne na kontrole I gameplay. Poslije toga igra brzo postaje vrlo precizan platfirmer gdje ćeš samo umrijeti ako se žuris. Prednost te brzine je što omogućava jako brze speedrunove kad znaš levele napamet, zapravo ista stvar kao u SMB gdje ćeš kroz prvih par svijetova konstantno trčati.
    Uglavnom Sonic 1, 2 i CD su po meni izuzetno dobro dizajnirane igre I prolaze test vremena vrlo lako. A sad što je fransiza postala smeće kad je prešla u 3D i trebalo je proći dva desetljeća da se oporavi, je za drugu temu.

    I gg Sickmannu za post.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  6. #66
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Kad se to Sonik oporavio?

  7. #67
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Sa Sonic Colors i Generations, nisam ih osobno igrao ali jako dobro Su ih primili kako fanovi tako I igrači koje ni ne vole klasike.
    Rezultat toga je da sada nove 2D epizode sakaju, Sega očito nije sposobna imati dobrog sonika u obe inkarnacije.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  8. #68
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  9. #69
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Meni je novi Sonicov izgled kul, ali jest da je po svemu ostalom puno irititantan. Stari je simpatičan i Tails je najkjutič, kad su krenuli sa dodavanjem hrpe bezveznih furi prijatelja znaš da je smeće.

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  10. #70
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Xero
    Ovo drugo je razlog. I molim da se mravojeda bana jer je napiso isti post kao ja samo malo duži.

  11. #71
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Oct 2010
    Postova
    277

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Solid Snake,jedina ikona gaminga.

  12. #72
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    @sickmanno1
    To je kao da napišeš da je kočija bolja od auta jer je bila prije. U kontekstu vremena, kočija je rulala, ali danas je smeće jer je čak i najgori auto beskonačno bolji od kočije.

    Super Mario je možda bio igriv prije cca 30 godina, ali danas je neigriv jer postoje dobre igre.

  13. #73
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Oct 2010
    Postova
    277

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    @sickmanno1
    To je kao da napišeš da je kočija bolja od auta jer je bila prije. U kontekstu vremena, kočija je rulala, ali danas je smeće jer je čak i najgori auto beskonačno bolji od kočije.

    Super Mario je možda bio igriv prije cca 30 godina, ali danas je neigriv
    Sjer postoje dobre igre.
    wut

  14. #74
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Kakve veze igre imaju sa autima ?

  15. #75
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ne može Mario bit kočija kad je on igra ko i bila koja druga
    On je auto.
    Svi smo mi Mirko.

  16. #76
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Danas postoji nešto što se zove 3D.

  17. #77
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Pricas gluposti. Ne usporedujemo Pentium 133 i Intel i7.
    A 3D je isti kurac ko i 2D samo sto koristi napredniju tehnologiju za prikaz i ima vise megabajta.(Kada se igras, ne)
    Edit: Ne znam,valjda zelis reci da se bolje mozes uziviti u igru ako igras 3D.

  18. #78
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Koliko sam ja razumio, tema je o samim likovima, a ne o igrama u kojima se pojavljuju, stoga uopće nije bitno koliko su te igre kvalitetne/utjecajne. I Pac-Man je bila značajna igra u svoje vrijeme pa ti nitko normalan neće uvrstiti glavnog lika među najbolje/najzanimljivije likove gaminga, osim Sonica.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  19. #79
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    )
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  20. #80
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Mislio sam da će neki to shvatiti još u prvome postu, ali su trošili vrijeme da objasne da je Super Mario Bros vrhunac gaminga. Opet, u tom postu i dalje nisam skužio zašto je Mario zbog toga dobar i okarakteriziran lik.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  21. #81
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Neke se igre igraju i napravljene su samo da bi se sto bolje zabavio, a ne citao gomile teksta koje sluze da bi okarakterizirale lika i svijet u kojem se igras. Jer kako drugacije ces sto bolje okarekterizirati lika nego kroz tekst. Jedini tekst u Mariu je “Thank You Mario, But Our Princess is in Another Castle” a igra je i dalje zabavna.

  22. #82
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Oct 2010
    Postova
    277

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao p0ky12
    Mislio sam da će neki to shvatiti još u prvome postu, ali su trošili vrijeme da objasne da je Super Mario Bros vrhunac gaminga. Opet, u tom postu i dalje nisam skužio zašto je Mario zbog toga dobar i okarakteriziran lik.
    Mario nije lik koji treba biti "karakteriziran".Kako bilo,Solid Snake se i onako sere i piša po svim likovima.

  23. #83
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Da, Solid Snake je jebena hrpa teksta, a gameplay je za djecu.

  24. #84
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao p0ky12
    Mislio sam da će neki to shvatiti još u prvome postu, ali su trošili vrijeme da objasne da je Super Mario Bros vrhunac gaminga. Opet, u tom postu i dalje nisam skužio zašto je Mario zbog toga dobar i okarakteriziran lik.
    E, onda si mogao odmah lijepo podijelit na kruške i jabuke.
    Te "top liste najhaj likova ikad" ne uzimaju obzir i njihov karakter jebote. Uostalom, nitko normalan neće uspoređivati lika iz neke avanture i nekog lika iz platformera. Napravio si shitstorm zakurac
    Svi smo mi Mirko.

  25. #85
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Najretardiraniji topic ikad.

    Vidi se da ti je znanje o gamingu tj. o povijesti gaminga na visokom nivou.

  26. #86
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  27. #87
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  28. #88
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Disi Del, šta ima.
    Nemoj biti kao fedora mladić iznad
    Svi smo mi Mirko.

  29. #89
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Delova slika i Stormow gif. Zatvorena rasprava.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  30. #90
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Vedro
    Pricas gluposti. Ne usporedujemo Pentium 133 i Intel i7.
    A 3D je isti kurac ko i 2D samo sto koristi napredniju tehnologiju za prikaz i ima vise megabajta.(Kada se igras, ne)
    Edit: Ne znam,valjda zelis reci da se bolje mozes uziviti u igru ako igras 3D.
    Ista filozofija. P133 je nekad bio dobar, danas je sranje.
    A normalno da je 3D bolji od 2D-a. Ne postoji niti jedna dobra 2D igra. 2D je bio nužno zlo da bi se mogli igrati dok tehnologija nije dovoljno napredovala.

    Super Mario je nužno zlo iz prošlosti, kao npr. holokaust. Umjesto da ih se veliča, trebalo bi ih što prije zaboraviti.

Slične teme

  1. Ovako bi Super Mario izgledao u stvarnosti
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 02-08-2010, 04:02
  2. Super Mario za MS-DOS
    By MTF* in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 13-02-2009, 01:29
  3. Azureus i hrpa pjesama
    By Outmind in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-09-2007, 19:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •