Stranica 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 91 do 120 od 142

Tema: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

  1. #91
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ne znam zašto uopće ljudi igraju ove navodne "gameplay" igre kad su toliko jednostavne i plitke da je to smiješno.
    Zašto? A mogli bi igrati ove zrele i inteligente, skoro pa kinematske igre koje su objedinile iskustvo igranja, buđenja emocija i izazivanja reakcija do te mjere da ih se može smatrati umjetnošću.
    Svi likovi su kompleksni i dobro osmišljeni, nasuprot vaših kartonskih, plitkih i jednodimenzionalnih likova koji su više brend nego lik.
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  2. #92
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Problem je u tome što postoje ljudi kao Wedran kojima nove tehnologije nekom meni neobjašnjivom magijom negiraju bivše igre I žanrove. I onda na temelju te logike sve što nije 3D i ne slijedi trenutne tipove I mehanike igara je smeće. Neznam, ja iz ove usporedbe video igre s autom mogu samo zaključiti da to nije ljudsko biće, već robsot koji gaming smatra linearnim razvojem tehnologije a ne kao interaktivni medij. A znam da ne trola pa mi je jednostavno fascinantno
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  3. #93
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Trola.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  4. #94
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Wedran je valjda najjači forumaš kojega sam ikada vidio. I onaj njegov unboxing video je masterpiece.
    Ja idem tipkati a vi odite u qurac.
    To je umjetnost.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  5. #95
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao p0ky12
    Wedran je valjda najjači forumaš kojega sam ikada vidio. I onaj njegov unboxing video je masterpiece.
    Ja idem tipkati a vi odite u qurac.
    To je umjetnost.
    Kako ne volim ljude koji ovako preokrenu sve na "šalu" kad ne žele odgovoriti
    Svi smo mi Mirko.

  6. #96
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao Vedro
    Pricas gluposti. Ne usporedujemo Pentium 133 i Intel i7.
    A 3D je isti kurac ko i 2D samo sto koristi napredniju tehnologiju za prikaz i ima vise megabajta.(Kada se igras, ne)
    Edit: Ne znam,valjda zelis reci da se bolje mozes uziviti u igru ako igras 3D.
    Ista filozofija. P133 je nekad bio dobar, danas je sranje.
    A normalno da je 3D bolji od 2D-a. Ne postoji niti jedna dobra 2D igra. 2D je bio nužno zlo da bi se mogli igrati dok tehnologija nije dovoljno napredovala.

    Super Mario je nužno zlo iz prošlosti, kao npr. holokaust. Umjesto da ih se veliča, trebalo bi ih što prije zaboraviti.
    Sve stoji, kada smo igrali te 2D igre svi smo se sigurno nadali i mastali kako cemo se krtetati negdje po ogromnom 3D svijetu sa bezbroj ostalih mogucnosti, ali me zivcira pljuvanje danas po necemu sto te prije zabavljalo, kao recimo danas mi das Dorinu i pojedem je s gustom, a sutradan te ja odjebem jer sad imam Milku i serem ti kako Dorina nista ne valja a Milka je sto puta bolja.

  7. #97
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap
    = Citat = Izvorno postao p0ky12
    Wedran je valjda najjači forumaš kojega sam ikada vidio. I onaj njegov unboxing video je masterpiece.
    Ja idem tipkati a vi odite u qurac.
    To je umjetnost.
    Kako ne volim ljude koji ovako preokrenu sve na "šalu" kad ne žele odgovoriti
    Evo ti odgovor da se ne ljutiš.

    Ono kad si rekao da ne uzimaju u obzir karakter. E vidiš to su sve glasovali "gameri" i to masovno, eh sad s obzirom da je svaka lista ista lienarka sa Marijem pri vrhu/na vrhu (TOP3 UVIJEK) jednostavno pokazuje kriterije tih gamera, odnosno da ih niti nemaju. Jer to pokazuje kako im karakterizacija uopće nije bitna već je to igra koja im je bila i ostala draga. Osobno, u svemu što radim kada se dođe do mog subjektivnog mišljenja u obzir uzmem svaki faktor i donesem odluku za koju smatram da je pravovaljana i realna. Ako glasam za najboljeg lika, onda glasujem za lika koji mi uistinu po svim faktorima jest najbolji (igrivost, priča, karakterizacija, osobine, moralni nazori lika etc.). Stoga, i kad bi mi Mario bi najDRAŽI lik zasigurno mi ne bi bio najBOLJI.
    E vidiš, to su kruške i jabuke.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  8. #98
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Zato što je Mario ikona, jednostavno. Nije ni meni Mario drag uopće ali ne mogu poreć da nije ikona.

    Kad igraš ove nove avanture tipa Walking Dead, Last of us ili štajeveć popularno sad, imaš hrpetinu likova koji su detaljnije razrađeni i imaju puno bogatiju osobnost, dijaloge i milijun drugih stvari.
    Ali baš zato što ih ima tucet tuceta takvih, nisu pamtljivi. Bar ne u TOLIKOJ mjeri.

    Sto posto ćeš upamtit nekog lika koji je proživio neku tragediju ili neko drugo sranje, pa se igra fokusira na to. Ali to je smor, kako bi rekli ovdje. Lik ne mora imati teške patnje i psihološku dubinu, ko što reče Xero, da bi bio dobar lik.

    Ne znam jesi čitao Zagora, on ima neku prošlost i nekakvu osobnost, ali je prilično jednodimenzionalan kad se sve zbroji i oduzme. A ipak je ikona stripa ovdašnjih prostora.
    Svi smo mi Mirko.

  9. #99
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Nikada nisam niti ću negirati da je Mario ikona i da je on pamtljiv.
    Na kraju dana, sve se svede na svačije osobno mišljenje, i to je u redu.
    Ali to što je ikona ne čini ga najboljim likom, tu je gdje dolazi do problema. Nije najbolji lik zato što uopće nije lik. Da je Mario bio obična kocka s crvenom kapicom igrica ne bi bila nimalo drugačije. Samo što bi se zvala Super Rock Bros.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  10. #100
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Zbog čega nekome Super Mario ne bi mogao biti najbolji lik? Ima neka definicija koja jasno određuje što sadržava najbolji lik gaminga?

    I btw, uopće ne kužim poantu ove teme...

  11. #101
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Pa eto, to je to uglavnom.
    To su ti krive top liste onda. Da je naslov "Najbolje okarakterizirani likovi" ili "Likovi s najboljom osobnošću" priča bi bila drugačija.
    Svi smo mi Mirko.

  12. #102

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    @sickmanno1
    To je kao da napišeš da je kočija bolja od auta jer je bila prije. U kontekstu vremena, kočija je rulala, ali danas je smeće jer je čak i najgori auto beskonačno bolji od kočije.

    Super Mario je možda bio igriv prije cca 30 godina, ali danas je neigriv jer postoje dobre igre.
    Čovječe aute, igre, oružje, avione i sl. promatraš u vremenu u kojem su egzistirali. Pa ne pričamo o prirodnim ljepotama, galaksijama ili kompletnom svemiru koji praktički stoji iz pozicije životnog vijeka malog čovjeka. Tehnologija se mijenja i treba ju vrednovati po tome što je u datom trenutku značila. Pa pogledaj si npr. rang listu najbolji borbenih aviona svih vremena. Među prva tri će gotovo uvijek stajati jedan spitfire, tj. biti će ispred većine današnjih mlažnjaka bez obzira tko radio rang listu, jer je u datom trenutku napravi prekretnicu u ratu te tako ušao u povijest.


  13. #103
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    @sickmanno1
    To je kao da napišeš da je kočija bolja od auta jer je bila prije. U kontekstu vremena, kočija je rulala, ali danas je smeće jer je čak i najgori auto beskonačno bolji od kočije.

    Super Mario je možda bio igriv prije cca 30 godina, ali danas je neigriv jer postoje dobre igre.
    Wrong, Super Mario je danas igriv i igra se. Super Mario Galaxy kupi samo najbolje ocjene i niti jedan platformer mu nije niti blizu. I to traje već 30 godina tako, od prvog Super Mario Bros.-a, pa preko trojke, pa Worlda, 64, Sunshine pa danas do Galaxya ili New Super Mario Bros.-a.

    Neznam zašto se svi držite Super Mario Bros. igre iz 1985. godine, kad Super Mario kao lik izlazi na godišnjoj bazi i redovito donosi nešto novo i svježe....mislim da nije tako da ne bi onda više ni Nintenda bilo koji ga redovito forsa...očito s razlogom. Eh sad drugi par opanaka je taj što vi igrate PS3, Xbox360 i PC, a Nintendove konzole obilazite u širokom luku, jer su kao za djecu?

    Doduše većina vas koja sad ovdje piše je pisala i u topicu gdje se branio GTA IV jer kao ima visoke ocjene. Pa eto pogledate malo kakve ocjene ima Mario Galaxy, što od strane reviewera, što od strane samih igrača...a zašto? Nostalgija? Nintendo sve žive plaća?

    Oh...

  14. #104
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Super Mario danas eventualno može poslužit kao kratkotrajna zabava na šolji.

    Za nove neznam jer nemam 10 godina.

    GTA IV bi bila fenomenalna igra da nije dosadna.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  15. #105
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Kao što reko : )

  16. #106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni
    GTA IV bi bila fenomenalna igra da nije dosadna.
    Nekome je i sex dosadan. Nekom drugom je zabavno npr. gledanje kako dvadesetak fenomenalno plaćenih likova trči za komadom napuhane kože i pokušava ju ugurati između dvije šatnge. I svi zbog toga luduju, tuku se, troše teško zarađene novce, putuju na kraj svijeta da to vide i sl

    Nije ti to baš neki temelj za raspravu. Igra je zaradila, bila je odlično ocijenjena, puno se o njoj pričalo...sigurno ne bez razloga.


  17. #107
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Nisam ni mislio raspravljat, više puta sam iznio mišljenje o GTA IV. Za epizode nisi skoro ništa čuo a bolje su od original igre 30 puta.

    I nogomet je zanimljiv.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  18. #108

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Epizode su jednake kao i osnovna igra, samo drugi likovi.


  19. #109
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ja kad pričam o GTA 4 onda mi tu spadaju i epizode... Nisu to dvije sasvim zasebne igre.

  20. #110
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Eh sad drugi par opanaka je taj što vi igrate PS3, Xbox360 i PC, a Nintendove konzole obilazite u širokom luku, jer su kao za djecu?
    Dobar dio razloga je u tome sto mnostvo ljudi i ne dijeli neki interes prema n-toj iteraciji Zelde, Super Maria, Smash Brothersa i ostatku family friendly igara kojima su Wii-U i DS pretrpani. Da ne spominjemo koliko je Wii-U ogranicena konzola i tehnicki inferiorna pa je hrpa devsa zaobilazi u sirokom luku za svaki nastavak igre (ili novi IP) koji izadje na ostalim konzolama

    http://www.vg247.com/2013/03/29/you-wil ... -on-wii-u/

    I figured I'd ask straight-out, so during the Q&A with Rein, I did. "Will UE4 run on the Wii U?"

    "Hahaha no." Rein said, with expert comedic timing. The room erupted with laughter. As the laughs died down, Rein continued: "I mean, sorry, it's not really a correct answer. We're not… we have Unreal Engine 3 for the Wii U
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  21. #111
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Pa Wii U je jača i bolja konzola od PS3 i Xbox360, ali to sad nije predmet rasprave. Uostalom njezina moć nije glavni razlog zašto third party developeri neradi ništa za Nintendo, već je tu kriv isključivo Nintendo sa svojom politikom...no opet s druge strane izgleda da tako Nintendu najbolje odgovara.

    Gle iskreno ni ja ne posjedujem Wii U, niti ga imam neku namjeru kupiti, ponajviše što nemam potrebe za istim jer imam i ovako preko 20 sistema za igranje, pa nestignem ni odigrati nešto što planiram već duže vrijeme, ali globalno gledajući ne izbjegavam Wii U zato što je for kinds, što ekipa nejviše misli. Doduše isto mišljenje je imala i ekipa dok je Nintendo 64 bio vani, a vjerujem da nepostoji klinac koji je uspio savladati launch naslov kao što je bio Mario 64 zbog težine a kamoli neke ostale igre kao što su Zelda i ostali...

    No nakraju krajeva sve ovisi o potrošaću. Ako voliš Mario, Zelda, Donkey Kong, Metroid i ostale nintendove IPove više od svega, nevidim ništa loše u tome da kupiš Nintendo i igraš ih. Evo ja nedavno nabavio po prvi put Nintendo GameCube i jednostavno uživam igrajući Metroid Prime, Mario Kart DoubleDash! i Mario Party 7 (ako nagovorim nekog frenda da igra samnom ). A još moram odgirati i nabaviti RE4, Twin Snake, Sunshine, Zeldu itd itd itd....

  22. #112
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Ja kad pričam o GTA 4 onda mi tu spadaju i epizode... Nisu to dvije sasvim zasebne igre.
    Koliko se razlikuju po faktoru zabave skoro pa i jesu. Ubili su monotoniju i dosadu misija i stavili zanimljvije i raznovrsnije misije, zabavnije i bolje likove. Izbacili ona dosadna zivkanja, trostruko poboljšali radio stanice i ubacili više sadržaja (base jumping, kartanje, golf, cagefightovi i još masu takvih minigameova), ubacili gang/drug warove, nova vozila i ganovi i više se nemogu sjetit, ugl i sve to u obliku 2 DLC-a. E to je DLC, a ne kao 90% ovih smeća šta ubaci zlatni Deagle i onda naplati neku suludu cifru.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  23. #113
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Pa ta Nintendova politika je ona glavna mana konzola i zašto bih nabavio suparnike zbog većeg izbora third-party naslova.
    A to Ninty zna napraviti igre s odličnim gameplayom u svakoj generaciji je jasno.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  24. #114

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Koliko sam skužio, pojam igranja za Nitendo nisu interaktivni filmovi kao kod ostalih konzola ili sam u krivu?


  25. #115
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Nisi u krivu.

  26. #116
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ne, Nintendu je pojam igranja svake godine isti naslov s malo boljom grafikom i 2 nova fićira.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  27. #117
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Barem znaš šta dobivaš, za razliku od Hitmana koji je sve sam ne Hitman, Max Payna koji je sve sam ne Max Payne i Lare Croft koja je više Nathan Drake nego Lara...

    Ili više preferiraš iz godine u godinu sve napredniji CoD ili FIFA-u?

  28. #118
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    I takva iz godine u godinu naprednija FIFA je daleko naprednija od Nintendovih igrica ove generacije.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  29. #119
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao p0ky12
    I takva iz godine u godinu naprednija FIFA je daleko naprednija od Nintendovih igrica ove generacije.


    FIFA 2001 vs FIFA 13

    Tj. 12 godina evolucije nogometa...

    Jep riješio si me....

  30. #120
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Najbolji su menadžeri, par igrača u drugim klubovima i drukčije obojan interface - prodaj.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

Slične teme

  1. Ovako bi Super Mario izgledao u stvarnosti
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 02-08-2010, 04:02
  2. Super Mario za MS-DOS
    By MTF* in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 13-02-2009, 01:29
  3. Azureus i hrpa pjesama
    By Outmind in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-09-2007, 19:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •