Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 142

Tema: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

  1. #1
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    U zadnje vrijeme znam baciti oko na liste top XXX najboljih likova iz gaminga i njihova linearnost sa likovima na vrhu je neprihvatljiva.
    Na svakoj, ali SVAKOJ listi ćete na vrhu pronaći Maria, Linka, Gordona Freemana, Donkey Konga etc.
    Eh sad ovaj rant ide na ove pixele iz devedesetih i prije na koje 30-godišnji NES fanboyi nemogu prestati svršavati.
    Skroz mi je jasno da su igre poput Super Maria, Zelde, Donkey Konga i slično bile igre njihovog djetinjstva ali je nedopustivo da 20 godina kasnije sjede na vrhu kao NAJBOLJI likovi gaminga. Jer to su bile obične side-scrolling igrice (ok, Zelda i nije, ali nije niti bila nešto neviđeno) sa shemom "moram spasiti princezu" i slično i onda netko baca Maria i onog isprdka s gay parade Linka ispred Nathana Drakea, Sheparda, Kratosa i ostalih koji barem imaju nekakvu karakterizaciju, i kad već pričamo o najboljim LIKOVIMA onda zaslužuju biti ispred. Jer nostalgija ne bi trebla biti presudan faktor ispred realnosti, a realnost je da su ti linearni pixeli precjenjeni i da zato što su iz starijih vremena gaminga ne znači da su najbolji likovi. Jednostavno su najstariji. Lik bi trebao biti netko o komu nešto znaš, i dok igraš igricu osjećaš njegove patnje, njegovu prošlost ili što god je njegova karakterizacija, naravno da je s godinama to postalo lakše za učiniti ali s godinama to na takvim listama ne dobiva dovoljno kredita.
    Link i ostali isprdci prošlosti bi trebali prestati biti precjenjena hrpa nostalgije.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Glup si.
    Ne radi se o nostalgiji za igrama iz nečijeg djetinjstva, nego o serijalima koji su definirali gaming. I da, kad su izašli bili su nešto neviđeno. Ne znam zapravo o čemu briješ, traži si najbolje okarakterizirane likove ili nešto.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  3. #3
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Slažem se s tobom jedini je problem što je od ova tri što si nabrojao i Super Mario bolji lik.
    Totalno neočekivano sonik ima prvi post u ovoj temi.

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Rofl Šepard, kako on ima osobnost ako je samo ime, a sam kreiraš lika i njegove odluke?

    Jedini problem sa Mariom i Linkom jest taj što ih Nintendo štanca ko na pokretnoj traci jer nemaju ništa pametnije. Ko i Pokemone, pun mi je kufer novih.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  5. #5
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Kratos je retardiran lik i onaj tko ga nazove dobrim likom je retardiraniji i od Kratosa.

  6. #6
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)



  7. #7
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Jesi uopce igrao koju Legend of Zeldu? I dan danas odlican serijal.

  8. #8

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Zašto bi bila precijenjena ako je gurala industriju prema naprijed?


  9. #9
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Najretardiraniji topic ikad.

    Vidi se da ti je znanje o gamingu tj. o povijesti gaminga na visokom nivou.

  10. #10
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    E moj narode, ok je imati mišljenje ali nazivati drugoga glupim zbog svojega, e tu se čovjek treba zapitati tko je zapravo glup.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Nije ti "narod" rekao da si glup, nego Sonic, ali nije ni on to mislio u smislu "glup si debilu, zašuti"
    Nije sve u karakterizaciji. Spyro je jebeni ljubičasti zmaj, pa je opet ikona. Ne kao Mario, sonic i ekipa, ali eto.

    Uostalom, to ovisi i o žanru igre. U nekoj avanturi/čemu već svaki lik može biti oličenje perfekcije, ipak nisu "najbolji".

    Zašto je Lara Croft popularna? Zbog sisa. Prva (ili među prvima, ne znam) likuša u tim avanturističkim TPS-ovima. A nije baš neki super lik kao takav.
    Svi smo mi Mirko.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao p0ky12
    U zadnje vrijeme znam baciti oko na liste top XXX najboljih likova iz gaminga i njihova linearnost sa likovima na vrhu je neprihvatljiva.
    Na svakoj, ali SVAKOJ listi ćete na vrhu pronaći Maria, Linka, Gordona Freemana, Donkey Konga etc.

    Bome. Moja baba je čula za Maria, al nije za Kratosa.

    I da, ja bi uvijek uzeo Linka ispred Šeparda recimo. Jer jebiga, spašavat princezu i borit se protiv čudovišta, zar nije to sama definicija fantazije? Lakše ću se povezat s takvim likom nego nekim dosadnjakovićem koji sere vamo tamo spašava galaksiju političke intrige svakidašnji odnosi među likovima.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  13. #13
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Nisam rekao da nisu dobri likovi niti sam omalovažavao njihovo značenje u povijesti (osim Zelde, tu igricu ne mogu podnijeti i Linka ću uvijek mrziti). Kažem da su jednostavno precjenjeni u tome smislu da ih se prečesto prikazuje kao savršenstvo iako to nikako nisu, te da iako su možda i gurale industriju naprijed, sada ju milkaju i guše. Ajde da su ostali u prošlosti ali kada dan danas izlaze igrice poput Mario Karta, Browla i tih gluposti, onda je to jednostavno previše.

    Pazi, Mario mi je super i draga igrica, ali samo njegovo pojavljivanje u tolikim mjerama u današnjoj industriji i gaming kulturi mi uništava samoga lika.
    Zato mi je i Gordon Freeman podnošljiv makar on nije nikakav lik. Barem nije izmilkan kao Zeldina franšiza gdje su se fanovi godinama borili samo sa timelineom. Gordon je forsiran od fanova. Zelda je i od fanova a bome nije nimalo manje od developera.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  14. #14
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao p0ky12
    E moj narode, ok je imati mišljenje ali nazivati drugoga glupim zbog svojega, e tu se čovjek treba zapitati tko je zapravo glup.
    Uf, vrlo teške uvrede su pale, šta ćemo sad
    Govoriš gluposti, šta da ti čovjek kaže nakon ovakvih izjava:
    Jer to su bile obične side-scrolling igrice (ok, Zelda i nije, ali nije niti bila nešto neviđeno) sa shemom "moram spasiti princezu" i slično
    Ta "obična" sidescrolling igrica je započela sidescrollere kao žanr i uopće popularizirala gaming, Mariu vjerojatno možemo zahvaliti što nam hobi ipak nije totalni nerdfest. Legend of Zelda je bila šarmantna, dugačka avantura u doba kad su većina igara bila single-screen arkade. Oba serijala su nastavila inovacije sa svakim novim nastavkom, pa Mario ne samo da je definirao 2D, nego i 3D gaming jer je svaki 3D platformer više-manje derivacija na Super Mario 64.
    Al' glavno da su tvoje nominacije za najdublje likove ikada Kratos i onaj lik iz Mass Effecta.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  15. #15

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)



    Kliknuo sam na link iz Pokijevog potpisa...Pokušajte ovo malo duže gledati, genijalno je



  16. #16
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Pa dobro, kakve sad veze nintedova mužnja svojih franšiza ima sa nostalgijom i likovima?

  17. #17
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    To što bi bilo logično 20 godina kasnije kad već živimo u next-genu napraviti i neke likove na koji će fanovi moć svršavat idućih 20 godina. Ali, prvi sam koji razumije da su naravno pare i pare u pitanju jer će ti fanovi dati masu novca da vide kakvu su sada Zeldinu ili Mario igru israli. Ali, iritantno je to. To je ono što govorim od prvoga posta.

    EDIT: Sonic, nemaš frke, kad bi mi to stvarno smetalo ne bi se ikada registrirao na ovaj forum. Ionako ti je post dobio na jačini s tom izjavom.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  18. #18
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Što je iritantno? To što ti gledaš neke top liste koje ti se ne sviđaju pa se buniš? Može neki konkretni primjer?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  19. #19
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Konkretni primjer ti je svaka "neka" top lista i video. Nema iznimaka.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  20. #20
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao dugi


    Kliknuo sam na link iz Pokijevog potpisa...Pokušajte ovo malo duže gledati, genijalno je
    Ako želiš nešto istinski smiješno, klikni na Deadwalkerove preporuke u potpisu.

  21. #21
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ukrao si show. Gotovo je, možete zaključat temu, ovo sam čekao.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  22. #22
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Super Mario nije lik on je gaming ikona. To što je puno ljudi čulo za njega ne znači apsolutno ništa jer on nema nikakav karakter. Ako se pravi lista najboljih likova onda tu trebaju ići likovi koji su dobro okarakterizirani i pamtljivi bez obzira na to koliko je igra stara ili utjecajna.

  23. #23
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ima vrlo pamtljiv i određen karakter. Ne kužim.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  24. #24
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Jel tebi stvarno Super Mario dobar lik?

  25. #25
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Evo Xero razmišlja na isti način kao i ja.
    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  26. #26
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Hoćeš reći da sam glup?

  27. #27
    Senior Member It lives by night p0ky12's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Postova
    531

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    "Expand your mind, elevate your consciousness and seek enlightenment, look to kill your ego, love each other, don't fear success, play guitar, make music, create art."

  28. #28
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Xero
    Jel tebi stvarno Super Mario dobar lik?
    Da, unikatan je i zanimljiv.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Mario nema osobnost, to je činjenica.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  30. #30
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Super Mario je preiritantan da bi bio dobar. Isto vrijedi za Zeldu, Mega Mana, Final Fantasy, Sonica...

Slične teme

  1. Ovako bi Super Mario izgledao u stvarnosti
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 02-08-2010, 04:02
  2. Super Mario za MS-DOS
    By MTF* in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 13-02-2009, 01:29
  3. Azureus i hrpa pjesama
    By Outmind in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-09-2007, 19:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •