Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Preporuka za TV

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Preporuka za TV

    Krepao TV, treba novi, nema se para, znači neki za oko 2000kn. Jedino je bitno da je barem 80cm i da mi slika ne izgleda ko govno zblurano, sve ostalo mi nije bitno.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Preporuka za TV

    Za te novce - Vivax, Quadro, eventulno Grunding. Ako ništa, Vivax se bar pravi u HR i koristi LG matrice...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3

    Re: Preporuka za TV

    Za te novce možeš kupiti samo negledljivo govno, eventualno neku polovnu plazmu ako ti se posreći. Znači gledaj njuškalo i polovne Panasonic plazme od 42".

    Osobno polovnu plazmu ne bih nikada kupio, jer nikada neznaš da li ju je vlasnik znao pravilno koristiti prvih 300 sati uhodavanja.

    Ono što bih ti preporučio je da skupiš još tisuću kuna i kupiš pristojan novi televizor.

    klikSi recenzija.


  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Preporuka za TV

    Polovno neću sigurno uzimat, pogotvo nešto kao TV, marijanovic moze neka konkretna preporuka?
    Meni ovo izgleda pristojno a dobra je cijena: Samsung
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Preporuka za TV

    Uzmi slobodno. Jest da je HDReady i ima par generacija al trebao bi biti ok.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Preporuka za TV

    Ma kažem samo da slika nije zblurana, sjećam se kad sam došao kod ovog frenda što je uzeo neku LCD ili što li već valjda iz prvih generacija, slika mu je izgledala duplo gore nego na mojoj tada prastaroj katodnoj.

    Neznam te razlike između HDReady i FullHD niti me zanima, samo da bude ok slika i ja zadovoljan. Ionako ne planiram sad gledat Blu-Ray izdanja filmova i spajat PS3/4 na to, svrha će joj bit samo za svakodnevno gledanje programa za što mi ovaj TV izgleda sasvim ok.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Preporuka za TV

    Da, ok je za to.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Preporuka za TV

    Baš sam još malo gledao i ova mi pari jebenica: Toshiba, nažalost stari je navalio na ovu: Samsung 2Sjer je kao jeftinija, rađe bi dao 700kn više za bolji TV al jbg.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  9. #9

    Re: Preporuka za TV

    Sve je to govance u odnosu na predloženu plazmu. Slika će ti biti nazubljena, gledati ćeš razne "kvadratiće" po ekranu kao kod lošeg divixa, pogotovo kod sportskih prijenosa. Po meni jedva gledljivo , pogotovo u odnosu na CRT na koji ste naviknuli.Boje će biti neuvjerljive i prenaglašene, pogotovo "crna" koja je više siva i sl. LCDovi su OK kada su pitanju skupi modeli. Kod jeftinih modela jedino plazma može prikazati SD signal na velikoj dijagonali zadovoljavajuće.STaj prikaz je i dalje lošiji nego na klasičnom CRT televizoru, ali nadoknađuje to veličinom slike kao i mogućnošću prikaza filmova i ostalih sadržaja više rezolucije u odličnoj kvaliteti. Razlika od tih 800 kuna čini razliku poput neba i zemlje.


  10. #10
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Preporuka za TV

    = Citat = Izvorno postao dugi
    Sve je to govance u odnosu na predloženu plazmu. Slika će ti biti nazubljena, gledati ćeš razne "kvadratiće" po ekranu kao kod lošeg divixa, pogotovo kod sportskih prijenosa. Po meni jedva gledljivo , pogotovo u odnosu na CRT na koji ste naviknuli.Boje će biti neuvjerljive i prenaglašene, pogotovo "crna" koja je više siva i sl. LCDovi su OK kada su pitanju skupi modeli. Kod jeftinih modela jedino plazma može prikazati SD signal na velikoj dijagonali zadovoljavajuće.STaj prikaz je i dalje lošiji nego na klasičnom CRT televizoru, ali nadoknađuje to veličinom slike kao i mogućnošću prikaza filmova i ostalih sadržaja više rezolucije u odličnoj kvaliteti. Razlika od tih 800 kuna čini razliku poput neba i zemlje.
    Može pitanje? Zašto ti je teško prihvatiti činjenicu da neki ljudi (kao u ovom konkretnom slučaju) planiraju TV koristiti za gledanje televizije i ne traže dlaku u jajetu, nego samo žele imati sliku na ekranu?

    Doma imam Sony Bravia TV s HD Ready oznakom iz 2008. godine i slika je najnormalnija.

    Ovi novi mogu biti samo bolji od toga.

    P.S. Za autora teme... Onaj Samsung koji se sviđa tvom starom se sviđa i meni. Predivan je i jako elegantan.


  11. #11

    Re: Preporuka za TV

    Nije meni ništa teško prihvatiti i zaboli me na što će netko trošiti svoj novac. Ako si ti i on zadovoljni, zadovoljan sam i ja. Prenosim vlastita iskustva i uvjerenja u najboljoj namjeri, a "samo žele imati sliku na ekranu" je jako realtivan pojam.

    Da li je tebi teško prihvatiti, da ja pokušavam prenijeti vlastito iskustvo nekome tko je otvorio temu i traži mišljenje? Da sam ja otvorio temu i tražio mišljenje, bio bi sretan na različitim komentarima. Na kraju odluka je na njemu ili njegovom ocu.


  12. #12
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Preporuka za TV

    Ovo kupi, odmah, dok još ima! Popust sa 4,5k na 2,8k kuna.

    LG Plasma 106cm

    PS: Dobiješ dodatnih 10% popusta ako plaćaš Maestro ili Matercard od ZABE!

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Preporuka za TV

    Očito bih trebao malo bolje objasnit situaciju. Znači TV je krepao, sada smo trenutno na nekoj kanti rezervi Quadro CRT od 55cm ne vidim ništa skoro na tome. Ko i da nemam TV praktički.
    Trenutni prihodi i troškovi su takvi da se može izdvojit 2000kn sad 200kn gore/dole nije bitno jeli. Al razlika od 1200kn mi je sad velika. Možda nekome nije, al meni trenutno je.
    Obiteljski biznis trenutno dobro ide pa se može izdvojit tolika cifra. Kad bih bilo sigurno da će ić tako sljedeća 3 mjeseca rasteglo bi se do 3000-3500 bez puno razmišljanja. A sad marijanovic i Niko tvrde bit će ok, a dugi uzest ćeš smeće. Znači ne treba mi neka sad FullHD telka ili šta ja znam, samo da daje sliku ok čistine. Isto sad ne želim dat 2000kn za neko zblurano smeće. Ovo što je Bartuc stavio izgleda odlično.

    EDIT: 1024x768 reza na takav ekran?
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  14. #14

    Re: Preporuka za TV

    Odlična cijena linkanog LG-a! To je u principu isti linkani Samsung uz sitne razlike. Toliko sam i ja platio prošlogodišnji model Samsungove plazme 43E450. Izbace novi model koji se uopće ne razlikuje od prošlogodišnjeg i nabe soma kuna veću cijenu, koju onda postepeno smanjuju na ovi 2800 kn. Ispod toga sigurno neće ići. Ili će prestati proizvoditi taj model ili će prestati proizvoditi plazme općenito. LG ima jednako dobar media player ugrađen u svoje televizore. Slika je manje više podjednaka ako ne tražimo dlaku u jajetu. U principu gubiš 1" na dijagonali što i nije nešto presudno.

    EDIT:

    Što se reze tiče SD slika koju imaš ide ti u 720×576 što je puno manje od 1024x768. Ono što plazma radi je da bolje obradi takvu sliku od LCD-a slične cijene. Neće ti to biti ni približno oštro kao na CRT-u, slika će ti bit mutnija ali će ti prikaz boja biti daleko vjerniji, kut gledanja kao i sam obrada slike.Pusti loš divix na plazmi i izgladati će pristojno, a pusti taj isti divix na LCD-u i izgledati će za drek. Materijali visoke rezolucije će izgledati oštrije na full HD LCD-u za 2000 kn nego na linkanoj plazmi ako TV gledaš sa jednog metra udaljenosti. Makni se tri metra od TV-a i slika ti opet izgleda bolje na plazmi zbog boljeg i vjernijeg prikaza boja, boljeg zaglađivanja grešaka u slici i sl.

    Ono gdje ljudi griješe kad kupe plazmu je vrijeme uhodavanja koje traje 200-300 sati .Sve današnje plazme imaju jako dobru zaštitu od burn ina. Ipak prvih tristo sati plaznmu bi svakako trebalo gledati u predloženom filmskom modu te birati programe bez crnih crta bilo gore/dolje ili sa svake strana.


  15. #15
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Preporuka za TV

    Razmisli o kupovini na rate. TV je jedna od onih stvari što te služi godinama i nije ju bad uzeti na 12 mjeseci kad će sam proizvod višestruko nadživjeti kredit.

    Npr. na 12 mjeseci te onaj TV izađe svega 230kn mjesečno, a sama garancija na proizvod je 24 mjeseca, tak da nema rizika doslovno nikakvog. A čist sumnjam da će te služiti manje od desetak godina.


    EDIT:

    Što se reze tiče, neka te ne brine što je 720p reza. Razliku između 720p i 1080p ćeš vidjeti samo ako skineš film u odgovarajučoj rezi i pustiš ga na TV-u. Kod standardnih programa je niža reza zapravo i prednost pošto su većina tak i onak SD.

  16. #16
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Preporuka za TV

    Evo nakon dogvora sa starin pričekat ćemo, vidit ćemo kakva će situacija bit, pokazao sam mu ovi Bartucov prijedlog, oboje smo najviše zagrijani za nju. Jerbo je cijena stvarno fer, a ako ne bude nje onda ćemo se probat razvuć na dugijev prijedlog. Šteta što je TV izdahnuo, ove pare su trebale na novu konfu, al izgleda da će to puno čekat
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  17. #17
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Preporuka za TV

    Ma najgori su ti nenadani troškovi

  18. #18
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Preporuka za TV

    Za 2000 kuna se dobije odlična telka.

    http://www.svijet-medija.hr/?q=product- ... L-32R420AB

  19. #19
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Preporuka za TV

    Predivan je.


  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Preporuka za TV

    Rivajv, evo došao stari sa TV-om iznenada, uzeo je ovajSza 1600kn.
    Sad se montira, pa dam dojmove kasnije .
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

Slične teme

  1. Preporuka
    By Carp in forum Komponente
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 11-07-2013, 21:01
  2. Preporuka za cpu
    By kikl0p in forum Komponente
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 15-03-2010, 18:18
  3. Preporuka
    By SkunK in forum Gaming općenito
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 19-03-2007, 23:38

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •