Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 50

Tema: Bsod problem

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Bsod problem

    Problem je star skoro godinu dana (malo se pojavljuje pa nestane pa se vrati itd.). Komp mi se zna gasiti iz nepoznatog razloga, bio pod opterećenjem ili ne. Prvo se zacrni ekran ili zašteka komp cijeli, ugasi se i kada se ponovo pali normalno se upali i onda mi piše poruka da je komp oporavljen od neočekivanog gašenja i objašnjenje je kao BSOD. Windowsi su friško instalirani, grafička je bila na servisu i nije do nje, rame sam bio zamjenio i nije bilo problema, ostale komponente nebi trebale praviti problema, osim hard diska ili matične na koje sumnjam. Temperature su normalne kod svih komponenti grafička na 30°-40° u idle, 62° pod opterećenjem, procesor 36° pod idle, 46° pod opterećenjem, hard disk 33° .Danas mi se opet počeo pojavljivati problem. Ali ovog puta sam došao do zaključka da je problem u hard disku ili kablu i matičnoj (konektori SATA). Došao sam do tog zaključka putem programa za provjeravanje HDD-a (HD Tune Pro), nema nikakvih errora HDD prošao je test, ali mi piše error da je moguće da je do kabla, zamjenio sam i SATA kabal i za napajanje HDD-a i dalje se isto pojavljuje, probao sam i druge konektore na matičnoj i dalje isti problem. Evo slike problema što mi je windows izbacio ( error) i evo tekst iz toga
    Code:
    Problem signature:
      Problem Event Name:	BlueScreen
      OS Version:	6.1.7600.2.0.0.256.1
      Locale ID:	1050
    
    Additional information about the problem:
      BCCode:	124
      BCP1:	0000000000000000
      BCP2:	FFFFFA80079BA8F8
      BCP3:	0000000000000000
      BCP4:	0000000000000000
      OS Version:	6_1_7600
      Service Pack:	0_0
      Product:	256_1
    
    Files that help describe the problem:
      C:\Windows\Minidump\062713-33571-01.dmp
      C:\Users\Borna\AppData\Local\Temp\WER-43352-0.sysdata.xml
    
    Read our privacy statement online:
      http://go.microsoft.com/fwlink/?link...8&clcid=0x0409
    
    If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
      C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt
    i također evo i slika što mi je program dao (program slika). Uglavnom treba mi pomoć oko toga šta da napravim, jer ne želim potrošiti novce na novi hard i onda da problem ostane. Imate kakve ideje ?

    I evo za kraj komponente:
    Matična: Asus m4a88t-m
    Procesor: AMD Phenom II x4 965 BE,3.4 GHZ
    RAM: 2x4GB DDR3 1333MHZ Kingstone
    Grafička kartica : NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
    Napajanje: LC Power 650 W
    Hard Disc: Western Digital 500 GBD
    OS: Windows 7 x64

    Uspio sam otvoriti dump filove pa evo:

    Code:
    On Thu 27.6.2013. 6:18:23 GMT your computer crashed
    crash dump file: C:\Windows\Minidump\062713-33571-01.dmp
    uptime: 00:00:15
    This was probably caused by the following module: ntkrnlmp.exe (nt!WheapCreateLiveTriageDump+0x6C) 
    Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80079BA8F8, 0x0, 0x0)
    Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
    Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA). 
    This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue. 
    The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time. 
    
    
    
    On Tue 25.6.2013. 13:14:33 GMT your computer crashed
    crash dump file: C:\Windows\Minidump\062513-21216-01.dmp
    uptime: 00:00:07
    This was probably caused by the following module: ntkrnlmp.exe (nt!WheapCreateLiveTriageDump+0x6C) 
    Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80079A58F8, 0x0, 0x0)
    Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
    Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA). 
    This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue. 
    The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time. 
    
    
    
    On Tue 25.6.2013. 13:12:51 GMT your computer crashed
    crash dump file: C:\Windows\Minidump\062513-18922-01.dmp
    uptime: 00:00:06
    This was probably caused by the following module: ntkrnlmp.exe (nt!WheapCreateLiveTriageDump+0x6C) 
    Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80079B68F8, 0x0, 0x0)
    Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
    Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA). 
    This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue. 
    The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.
    F.T.I - Fuck The Industry

  2. #2
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Bsod problem

    Isprobaj disk u drugom kompu.

  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Stavi si program imena Hard Disk Sentinel i vidi što ti on kaže za disk.

    U S.M.A.R.T.-u CRC Errori uglavnom nastaju zbog neispravnog kabela (broj raste), no kada kabel zamijeniš broj koji je bio ostaje (i ne bi trebao rasti).
    Ako si zamijenio kabel to te ne bi trebalo brinuti jer se broj grešaka ne bi trebao povečavati.

    Na matičnoj je najnoviji dostupan bios?

    Odi na start, upiši "cmd.exe" te desni klik na CMD što ti pronađe i "Run as administrator". U CMD-u što otvori upiši "sfc /scannow" i udari enter.
    Moguće je da ti se prilikom instalacije ili korištenja zbog neispravnog kabela oštetio koji ključan windows fajl pa ti sada pravi probleme.

    Pretpostavljam da service pack 1 imaš instalirano kao i sve naknadne patcheve?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Stavio sam program i testirao sam hard sa extended self test i ništa nije pokazao, sve je u redu. Na matičnoj je novi bios stavljen da i da imam sve novo na windowsima, a ovaj sfc /scannow je isto prošao normalno
    F.T.I - Fuck The Industry

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Nisi trebao ništ detaljno testirati hard, samo pročitati što Sentinel kaže kao opis (za zdravlje i performanse).
    Uglavnom, hard ti je uredu, nemaš brige - nije on uzrok problema. Kabel je bio defektan - to si riješio. Treba tražiti dalje.

    Jesi probao vrtjeti Memtes86+? Testiraj 1 po 1 memorijski modul, barem par sati svaki. Bootano u Memtes86+ naravno, ne iz Windowsa.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Probao sam prije, probat ću opet, javim kako je prošlo i da hard je zdrav barem tako program kaže
    F.T.I - Fuck The Industry

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Vidi s memtest ima li štogod, pa ako nije do memorije onda ćemo dalje.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Upravo završio sam memtestom i sve štima sa ramima, i počeo mi se pojavljivat novi problem, nestaju mi ovako ikonice za novo instalirane programe, tipa fraps, core temp, HD Tune Pro, jedno vrijeme mi je i GOM imao problema s time, nije mi jasno, evo slike: http://postimg.org/image/lawf422lt/
    F.T.I - Fuck The Industry

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    To je već čudan problem.

    Malware?
    Stavi si Malwarebytes Anti-Malware, ažuriraj ga i prođi puni scan. Očisti sve što pronađe.
    Isto to napravi i s SuperAntiSpyware ili s HitmanPro programima.

    Što se stabilnosti tiče, možeš testirati procesor nekim programom tipa OCCT (u njemu CPU:Linpack test) ili Prime95 (Blend) barem par sati.
    Svakako nadzirati i temperature u međuvremenu. To bi ti trebalo pokazati pravi li procesor probleme (ako pravi nešto vrlo očito).
    Inače se ako procesor prolazi 12+ sati testiranja može reći da je vrlo vjerojatno stabilan, a pozdano se može tvrditi tek nakon 24+ sati testa (ponajbolje 48+).
    Za većinu korisnika je i dovoljno stabilno ako prolazi par sati testa + ne ruši se u igrama i programima + nema BSOD-a i blokiranja.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Evo stavio sam malware i skenira maknit ću šta god nađe, kolika šansa uopće postoji da je do procesora?
    F.T.I - Fuck The Industry

  11. #11
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Procesori se ne kvare, ne bi smjelo biti do procesora (ako nije pretjerano clockan, ali ako se ne varam nisi ga overclockao).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Na stocku je nisam ništa dirao, i sad mi se upravo opet ugasio komp isti problem i dalje, piše sve isto kao i u prijašnjim dump fileovima. Da kupim novi hard disk ili da odnesem negdje na servis komp jer sam totalno bez ideja ?
    F.T.I - Fuck The Industry

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Reklamaciju diska s takvim statusom nijedan servis ti neće priznati. I kažem ti da nije disk. Držiš se njega ko pijan plota, a nije u njemu problem.

    Daj si pregledaj kondenzatore na matičnoj, da nema koji napuhan. Ili nešt.

    Informacije o BSOD-u pogledaj npr s http://www.majorgeeks.com/files/details ... nview.html
    I pogledaj si Event viewer.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Bsod problem

    Ako sumnjaš na virus onda ti je najbolja solucija: Safe mode with networking - skineš ESET online scanner - instaliraš - updateaš i skeniraš komp. Može se dogoditi da malwerbytes propusti nešto ako skeniraš iz Windowsa.

    Ako možeš taj disk provjeriti u drugom kompu i obrnuto, nikako ne može škoditi. Barem ćeš biti 100% siguran da je sa diskom sve u redu.

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Nisam ni mislio odnijet komponente na reklamaciju nego sam mislio da odnesem cijeli komp da ga pregledaju tj. da probaju to riješiti. Sve na matičnoj izgleda uredu, pregledo sam komp od virusa i bio je našao trojanca jednog i riješio sam to. Probat ću još jedom sada windowse nanovo podići u slučaju da se problem bio riješio.
    F.T.I - Fuck The Industry

  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Javi je li ti reinstall riješio problem.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Instaliro sam bio danas windowse ali na totalno drugi hard disk, i idem sad sa kompa da ga ugasim i opet isti problem isti BSOD se dogodio. Znači rami, grafa, hard, napajanje nisu problem, ostaje CPU i matična. Jel možeš predložit neki program za testiranje oboje ?
    F.T.I - Fuck The Industry

  18. #18
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Jesam, predložio sam još u svom četvrtom postu u temi.

    U biti nijednim programom ne možeš testirati matičnu, takvog programa nema.
    Možeš nadzirati napone, temprature i testirati procesor ili procesor&memoriju.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Aha, vidio jesam ali sam zaboravio moj bed. Šta da sad napravim uopće ? Da kupujem novu matičnu ili šta da napravim?
    F.T.I - Fuck The Industry

  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Pa crash li ti se u testovima stabilnosti? Koliko si testirao i čime?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Evo sad sam završio sa testom u OCCT na 3 sata sam stavio nije bilo errora ni ništa, stabilno je radio komp. Evo da ne objašnjavam temperature i to sve evo slika OCCT-a na kraju http://postimg.org/image/5b012yzip/S

    I danas ću poslijepodne ostavit isto nekih 4-5 sati, ali bi ja rekao da je to do matične problem ili krivo mislim!?
    F.T.I - Fuck The Industry

  22. #22
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Ništa, Prime95 Stress Test Blend preko noći 12+ sati pa ćeš znati je li do procesora/ploče/memorije.

    Da je neka velika nestabilnost procesora, crashao bi OCCT već nakon par minuta do sat ALi nema sigurnosti dok se test ne odvrti barem 12+ sati.

    Matična ne bi bila, da je nešto s njom krivo nema šanse da bi OCCT izgurao par sati bez rušenja.

    Da te pitam, postoji li neka radnja koja rezultira pojavom tog BSOD-a, jesi li uočio kakvu pravilnost (da ti se BSOD-a ako radiš to-i-to ili pokreneš to-i-to i slično)?
    Koristiš li možda što od periferije da je jako staro ili upitne ispravnosti?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Ostavit ću onda preko noći taj test, ne postoji ništa sigurno da mogu osigurati da se dogodi blue screen, jučer mi se dogodio kad sam išao ugasiti komp, već sam bio stisnio turn off i komp zašteko restarto se i ponovo pokrenio. Nema nikakav način da ga izazovem to i je problem i svaki puta je bila drukčija radnja, recimo prvi puta sam igrao team fortress 2, drugi puta sam gledao na youtubu videe itd. Ne koristim ništa staro, prošle godine sam sastavio ovaj komp jedino što je od starog kompa je dvd čitač koji koristim samo kad instaliram windowse. Što se tiče upitne ispravnosti to čisto sumnjam jer je sve "novo" staro godinu dvije, osim tog dvd čitača on je star već nekih 5-6 godina.
    F.T.I - Fuck The Industry

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Hm, probaj koristiti računalo bez tog DVD čitaća (ištekaš ga) pa vidi ponavlja li se problem.
    Koji je točno model, imaš li najnoviji firmware za njega? Ako je star 5-6 godina, možda ne podržava Windows 7 bez flashanja firmwarea pa pravi probleme.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Evo išteko sam ga, radi se o OVOMESčitaču, nisam ništa stavljo za njega, iskreno ni ne koristim ga pa onda ne pazim na njega
    F.T.I - Fuck The Industry

  26. #26
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Ovdje imaš firmware za te čitaće, pronađi točan model koji imaš te skini najnoviju verziju za njega i flashaj.
    http://www.sony-optiarc.us/support/down ... eries.html
    U device manageru možeš vidjeti je li AD-5170A (P-ATA), AD-5170S (S-ATA) ili je AW-Q170A.
    Nemoj pokušati flashati za krivi i pazi da je DVD prazan dok flashaš.
    Naravno, ne možeš flashati ako je čitać odspjen.

    Sad kako znam da imaš Optiarc DVD još više vjerujem da ti on pravi probleme.
    Naime, i moj bratić i jedan kolega imali su takve slične probleme i to baš poradi Optiarc (Sony) optike.

    Javlja li se problem i otkako je uređaj odspojen?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #27
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Napraviti ću taj flash sutra, ali nije bilo za sada nikakvih problema. Problem je što taj BSOD ne pojavi kad nešta posebno radim nego je random
    F.T.I - Fuck The Industry

  28. #28
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Ništa te ne košta ne koristiti pržilicu (tj držati ju isključenu) dovoljno dugo da primjetiš javlja li se problem ili ne.
    Vjerojatno ti je sa javljao od više puta dnevno do 1-2 puta tjedno, ne znam koliko često, ali mislim da ćeš moći primijetiti jel opet prisutan.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Bsod problem

    Hvala na pomoći svakako, ako se bude javljao problem vratim se ja
    F.T.I - Fuck The Industry

  30. #30
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Bsod problem

    Dakle za sada problema nema?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Bsod...
    By Cookie monsta in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 12-10-2010, 14:23
  2. Steam problem - problem with your local games file
    By TeraBajt in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-08-2009, 00:21
  3. Browsing problem & monitor problem
    By vex in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 24-07-2008, 19:20
  4. Call OF Juarez problem (jako VELIKI problem)
    By scorpion667 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 15-11-2007, 02:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •