Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 82 od 82

Tema: Sveta Stolica

  1. #61
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Sveta Stolica

    Pa u pravu je, stolac koji sam kupio pati drito od simptoma koje je naveo. Izgubio je svu udobnost i imam osjećaj kao da sjedim na dasci, a umjetna koža je popucala, osim toga stolac lupa čim se nasloniš i to nije neki lagani udarac, čitava soba odjekne.


    EDIT

    Jedino uzeti Freda pa nakon 2 godine staviti onaj jastuk pod guzicu kakav se nađe u kafićima. Znaju biti jebeno udobni, cca 7cm debeli i ko da na oblaku sjediš

  2. #62
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Sveta Stolica

    Ne kazem da nije u pravu,ali smijesno mi je vjerovatno zbog toga sto svake dvije godine moras izvuci po 1000kn za stolac i za nekoliko godina ta cifra se penje dosta visoko.Mozda se onda vise isplati dati novac za pravi stolac, a ne za hrpu jeftine plastike.
    Uostalom netko pred kompom provodi jako puno vremena,zasto onda ne uzeti pravi stolac.

  3. #63
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Sveta Stolica

    Ali ajde ti prebaci na taj mentalni sklop da daš više love nego što ti komp zajedno za periferijom vrijedi, tak nagli nisam A to da ćeš svake 2 godine mijenjati nije istina, ja ovoga imam već jedno 6+ godina i prve 4 je bio GG, a koštao je svega 400-injak kuna. Neka drži 5 godina, pa makar kasnije uz pomoć jastučića i ja sretan.

  4. #64
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Sveta Stolica

    Velim da budem napisao više, ali ne stignem.

    Zasad ću samo napisati da sam se u posljednjih pet godina dvaput opekao. Prvi put sam kupio stolac za 800 kuna i sranje je. Drugi put sam htio kvalitetu, platio 1500 kuna i sranje je.

    To je bila ova stolica.


    Kad sam je kupio i kad bih sjeo u nju, osjećao sam se kao jebeni Zeus na Olimpu. Ali nakon dvije godine je za drek.

  5. #65
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Sveta Stolica

    Bome dobro izgleda, nije se teško prevariti sa takvim stolcem Ajde pa se raspiši, tak i onak mislim čekati sa Fredom do pred kraj akcije, tak da imam vremena razmišljati.

  6. #66
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Sveta Stolica

    Pa onda je solucija barem očita, nađeš neku stolicu što ti je udobna a da je jeftina i mijenjaš svakih 2-3 godine kad ti ode.
    Moja je još uvijek kao prvog dana, a nakupila je već godina. I bratić je uzeo takvu sebi u stan pred cirka 2 godine, također je zadovoljan.
    Magnus je izgleda čisto ok za te novce (koliko košta).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #67
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Sveta Stolica

    Ajmo još informacija o samom sastavu stolice, od vrha prema dnu.
    Riješili smo materijale presvlake, pa to nije više nije važno.

    Sam sastav stolice u samom sjedištu se sastoji od pjene i drvene konstrukcije (kostura koji oblikuje stolicu). Nažalost, to "drvo" nije vidjelo drvo. U sjedištu i naslonjaču se radi o običnim stlačenim iveral pločama. To je ono što mi zovemo prešana piljevina. Po sastavu je očajno slaba, ali u stolici ne puca zbog željezne konstrukije koja pravilno raspoređuje čovjekovu masu.
    U tim jeftinim stolicama ne budeš našao pravu alu konstrukciju, bonnell opruge za očuvanje sjedišta od uležanosti i općenito kvalitetnije sjedenje ili bilo kakve druge skuplje dodatke

    Kad u sastavu na stolici do 1000 kuna piše aluminij, radi se o plastici. Jedini željezni djelovi u takvim stolicama su osovina za montažu sjedišta (montira se u iveral) i pneumatički cilindar. Konstrukcija noge, odnosno kotača, praktički je u toj lovi uvijek plastična. Ako izgleda aluminijski, radi se o alu-foliji koja je industrijski ljepljena i lakirana na plastiku. Alu folija se u tom slučaju lijepi samo na vidljivi dio. To se lako može uočiti ako se stolica okrene naopačke. Ako ispod krakova kotača nema kompletnu čvrstu kontrukciju, ili je ispod crna neobrađena plastika, onda je to aluminij vidjelo samo kroz prozor tvornice. Kad bi takvu konstrukciju zarezao nožićem, aluminij bi samo površinski zagrebao i ostala bi neprimjetna crtica. Kod plastike, nož će milimetar-dva ući u cijelu konstrukciju i ispod "aluminija" će ostati crna jezgra. Da recimo takvu stolicu dugo ostaviš kod radijatora, na alu-foliji bi izbili mjehurići.

    Najviše volim "iskrene" stolice. Ako je plastična, nek izgleda plastično. Ako će koža popucati, nek stave jeftiniju, ali dugotrajniju tkaninu.

    Jeftine uredske stolice imaju dvije funkcije. To je kukica za otključavanje ležišta naslona (ljuljanje) i reguliranje visine stolice pomoću pneumatskog cilindra.

    Kad probaš sjesti na skuplju stolicu, skužiš da se s njom možeš igrati sat vremena i otkrivati funkcije.
    Brojne funkcije skupljih stolica između ostalih uključuju
    -pojedinačnu regulaciju visine lijevog i desnog rukonaslona
    -podešavanje stupnja nagiba rukonaslona, kuta rukonaslona, bliža ili dalja pozicija
    -podešavanje udaljenosti naslonjača od sjedišta
    -podešavanje kuta naslona ili potpuno otključavanje ležišta
    -visina
    -otpor rotacije sjedišta
    -zaključavanje kotačića

    I hrpa drugih. Takav bi stolac pasao i Karlu za gitaru.



    Inače, kao najbolji uredski stolac na svijetu se smatra Herman Miller Aeron.


    Bartuc bi rekao da izgleda jeftino i da je neudoban. Iako stvar košta 10000-15000 kuna.

  8. #68
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Sveta Stolica

    Da vidimo, prema tome moj stolac ima:
    - Baš aluminijske nosače kotača, metalnu osovinu, pneumatski cilindar.
    - Kotači jesu plastični, no ne djeluju nekvalitetno i lako se čiste.
    - Kukica za "ljuljanje"
    - Podešavanje nagiba stolca (ako se ne želiš ljuljati možeš stolac postaviti u određeni nagib i tako zategnuti)
    - Podešavanje udaljenosti naslona za ruke od sjedišta
    - zaključavanje kotača (iako to nikad ne koristim)
    - ne koristi se umjetna koža i velika količina jeftinih materijala koji bi davali neki wow izgled a kasnije se raspali.
    Drugim riječima, ne košta puno i ima tu-i-tamo koju opciju te nije napuhan - dakle čisto prihvatljiv stolac.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #69
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Sveta Stolica

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Bartuc bi rekao da izgleda jeftino i da je neudoban. Iako stvar košta 10000-15000 kuna.
    Nope, baš naprotiv, izgleda jebeno

    Nego, da li mi možeš preporučiti neki dućan sa boljim stolcima, a da opet kadkad imaju akcije kao Jysk i sl.? Po ovim velikim robnim kućama se prodaje samo ovo što svrstavaš u škart proizvode i svi do jednoga su od umjetne kože, a ovi od poliestera i sl. materijala su uglavnom neki "low end" stolci koji nit su udobni, a bome mi se čini i da se bore protiv mojih 80-ak kila :/

  10. #70
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Sveta Stolica

    Bartuc, poslušaj pošten savjet poštena čovika, odi u Jysk i uzmi Magnus s velikim naslonom za 325 Kn (akcija). http://www.jysk.com/hr/120/783/3620021/a/catalog
    Poslužit će ti vrlo dobro kao privremeno rješenje dok ne nađeš nešto puno bolje, a kasnije će dobro doći i kao rezerva. 325 Kn i nije neki ogroman novac, a novo je novo.
    Ne zamaraj se vlastitom težinom, Magnus već godinama trpi moj KN i još izgleda kao nov.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #71
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Sveta Stolica

    Ček, je to samo mrežica na naslonjaču bez ičeg ispod da podržava leđa? liči mi na ovu moju šta imam, teško mi je n a slici iz tog kuta skužit je li čisto mrežica ili ne, ali ako je, nemoj to kupovati

  12. #72
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Sveta Stolica

    Meni se to smece raspalo u 2 dana, ako imas iznad 90 bjez od tog.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  13. #73
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Sveta Stolica

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Inače, kao najbolji uredski stolac na svijetu se smatra Herman Miller Aeron.
    Čuj stolce u EU parlamentu ili gdje je to već




    Valjda je lik i zaspao kad je stolac tak udoban

  14. #74
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Sveta Stolica

    Daj zabrij. U toj dvorani sjedi cca 800 ljudi puta 1500 Eura po stolcu.

  15. #75
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Sveta Stolica

    A prijavili da svaki košta 2500€ i razliku podijelilo par glavonja. Mislim, tak bar u HR ide, vjerujem da je i tamo tak.

  16. #76
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Sveta Stolica

    Ja bi to sve prodao i u dobrotvorne svrhe dao.

  17. #77
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Sveta Stolica

    Ako bi to napravili, koja bi onda svrha bila tih političara?
    Ta njihova svrha je da sjede u tim stolcima i beru lovu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #78
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Sveta Stolica

    Njihova svrha je da rade kao i ostali.

  19. #79
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Sveta Stolica

    Bartuc, na mom trenutnom radnom mjestu imamo stolice slične Eliasu iz Jyska. Ako je Elias išta sličan tome, NEMOJ to ni gledati, ponavljam NEMOJ.
    Nisu stare stolice a već su ishabane. Materijal navlaka se lako ošteti i sam ispuca, kako na sjedištu tako i na naslonu. Na naslonima za podlaktice materijal također otiđe. Na većini je i sama hidraulika otkazala, ili su spuštene do kraja i ne mogu se povisiti ili su baš propale.
    To je smeće. Ne kažem da su i te Elias i Fred iz Jyska takve, no vrlo je vjerojatno.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #80
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: Sveta Stolica

    I na ćemu na kraju Bartuc sjedi?
    Well, as long as it's interesting.

  21. #81
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Sveta Stolica

    Na stražnjici definitivno.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #82
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Sveta Stolica

    Sick burn.

Slične teme

  1. Stolica za kompjuter do 1000 kn
    By Necromonger in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 05-09-2008, 17:03

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •