Stranica 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 151

Tema: 27'' monitor za igranje 1900x1200

  1. #31
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    Ja imam 24" Dell-a i fakat ne vidim piksele. A vid mi je okej.
    Neznam o cem vi pricate.
    Vidiš. Uvijek se vide pikseli. Da ih ne vidiš, odnosno da su toliko gusti koliko sam napisao, onda ne bi postojala opcija AA u igrama, jer bi rubovi objekata bili savršeno ravni.
    S druge strane, kad nešto čitaš/gledaš/igraš, koncentriraš se na sadržaj i takve stvari se uopće ne primjete.

    Tako da se u teoriji pikseli vide, ali u praksi ne.

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Ako je ista rezolucija, sadržaj je prikazan u jednakoj količini piksela, ako su manji pikseli manji je i sadržaj. Ako je veća dijagonala veći su pikseli što znači i veći sadržaj.
    Dakle scaling nije katastrofalan nego ga za istu rezoluciju uopće ni nema.
    Windowsi kod prikazivanja sadržaja gledaju samo odabranu rezoluciju, a ne i veličinu monitora. To su već davno trebali popraviti kad su na tržište došli prvi LCD monitori.
    Zato nikad ne instaliravaš drivere za monitor i većini uvijek u control panelu ostane plug-n-play display umjesto naziva ekrana. Jednostavno Windowsima nije bitno, a trebalo bi.
    Neću više za primjer uzimati OS X jer niste dobro upoznati, ali Android svakodnevno koristite.
    Znači, na Androidu je sadržaj (tekst, ikone aplikacija) uvijek jednako velik, neovisno o rezoluciji ili veličini ekrana, samo veći ekrani prikazuju više sadržaja.
    To je zato jer Android ima odlično skaliranje, a Windows ne.

    Windowsi su zapeli u devedesetima i CRT monitorima. Marijanovic je u pravu kad priča da je ova rezolucija za ovu dijagonalu, ova za ovu.
    Samo je Marijanovic fulao nekih dvadeset godina. Devedesetih, dok su CRT monitori bili standard, 800x600 je bio za 15 inča, 1024x768 za 17 inča, 1280x960 za 19 inča i dalje.
    Katodna cijev je potpuno drugačija tehnologija od LCD-a i na njima je bilo bitno da rezolucija odgovara dijagonali, jer je tada sadržaj bio najugodniji za oči.
    Ali CRT je mogao prikazati 1600x1200 na 15 inčnom monitoru, samo bi sve bilo sitno.
    Kod CRT monitora, slika je uvijek bila čista, samo je rezolucija bila visoka ili niska. 640x480 je na 17 inčnom monitoru izgledalo čisto, samo u maloj rezoluciji nije prikazivao puno sadržaja.
    S druge strane, LCD ima svoju rezoluciju. Maksimalna rezolucija je jedina prava rezolucija za korištenje jer se onda fizički pikseli ekrana poklapaju s pikselima sadržaja koje grafička isporučuje.
    Prikazom manje rezolucije se sadržaj širi na standardnu rezoluciju monitora i zato je slika mutna. I ako se 1920x1080 koristi na 21 inčnom monitoru ili 27 inčnom monitoru, ako im je to rezolucija matrice, slika je čista.
    Za razliku od katodnih cijevi, proizvođači LCD monitora režu matrice različite gustoće piksela za rezoluciju 1920x1080. Matrice s manjom gustoćom se koriste za veće ekrane, a gušće za manje.
    Gustoća piksela bi trebala biti izuzetno niska da slika "boli za oči" kako on kaže. Da recimo 27 inčni monitor ima rezoluciju 720p, onda bi pikseli bili neugodno veliki.

  2. #32
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Kakve veze AA ima sa pikselima? Šta nije to izglađivanje rubova mesheva?

  3. #33
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Ovo za Android se slažem u potpunosti.

    Ovo za FullHD na 21" i 27" nisam rekao da slika nije jednako čista, samo da je na 27" pikseliziranija odnosno pikseli se osjetno lakše uoćavaju.
    FullHD na 21,5" je presitno, na 27" krupno baš jer nema skaliranja. No i jednostavnije je napraviti da nema skaliranja po rezoluciji.
    I da, slažem se da LCD-e treba držati na nativnoj rezoluciji, a ako se koristi manje rezolucije koristiti skaliranje (da slika bude centrirana a ne rastezana).

    Problem kod LCD monitora su četvrtasti pikseli. Da su kružni puno manje bi bili uočljivi i slika bi bila glađa...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #34
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Pošto mravojed još nije kupio monitor, da mu napišem još koju pametnu.

    Ja volim glossy monitore. Ako nisi radio na glossy IPS monitoru, kad ti netko kaže glossy, sigurno se sjetiš starih zaobljenih CRT monitora koji su imali enormnih problema s refleksijom. Svaki izvor svjetla se reflektirao na ekranu i nije bilo ni malo ugodno.

    Kad gledaš moderne monitore s glossy ekranom, puno ih je ugodnije gledati. Zamisli da radiš na velikom ekranu mobitela. Svi mobiteli imaju glossy ekran, pa ekran svejedno toliko jako svijetli da se refleksije ne primjete. Ni IPS, ni AMOLED mobiteli nemaju problema s tim. Ranije su mobiteli imali problema pri izlaganju direktnom suncu, ali monitor nikad ne budeš izvadio iz džepa na ulici.

    Ne nagovaram te na glossy monitor ako voliš hard coating, ali u tom slučaju uopće nemoj gledati IPS monitore. U tom slučaju uzmi PLS matricu (Samsungovi ekrani) ili AMVA (Philipsovi ekrani).
    Recimo odlična preporuka je ovaj ekran. http://download.p4c.philips.com/files/2 ... ss_eng.pdf

    Glossy monitori imaju najčišću sliku i ne bih to mijenjao za ikakvu zaštitu od refleksije, ali ako baš moram imati coating, izabrao bih manje zlo.



    Evo ti mikrofotografija piksela i vizualnog prikaza koliko hard coating raspršuje svjetlo.
    Na slici idu po redu AG, 2AG, 3AG. Većina proizvođača na ekrane stavlja 3AG, pa je pravi piksel iz trećeg stupca, odnosno najgori.


  5. #35
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Ovo je bilo jako korisno svaka čast. Nisam još kupio, prvo će ić konfa pa onda monitor, osim ako sadašnji ne crkne il neš.

    U svakom slučaju ti piši tu kad god ti se piše, ja se sigurno budem javio prije nego budem konkretnih par modela imao na izbor

  6. #36
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    2.833

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Veki kako se ti toliko razumiješ u sve? I u ovoj temi i u temi o stolicama sam stvarno naučio svašta novo, a takvo znanje bi očekivao baš od nekog tko se bavi proizvodnjom monitora/stolica.

    Sorry na spamu, mravojede.
    [center:gz2o94qw]"Čovjek bez brkova je kao žena sa njima."[/center:gz2o94qw]

  7. #37
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Ne smeta niš, i mene to zanima.

  8. #38
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    = Citat = Izvorno postao Azer
    Veki kako se ti toliko razumiješ u sve? I u ovoj temi i u temi o stolicama sam stvarno naučio svašta novo, a takvo znanje bi očekivao baš od nekog tko se bavi proizvodnjom monitora/stolica.

    Sorry na spamu, mravojede.
    Kad te nešto zanima, onda o tome i naučiš mnogo toga.

  9. #39
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    2.833

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Kako onda opravdavaš marijanovica i tipkovnice
    [center:gz2o94qw]"Čovjek bez brkova je kao žena sa njima."[/center:gz2o94qw]

  10. #40
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    = Citat = Izvorno postao Azer
    Kako onda opravdavaš marijanovica i tipkovnice
    Razumije se u njih isto koliko Vedran u monitore, to su teme koje "savladaš" u dan dva proučavanja po internetu. Marijanovićev problem je to što je kod nas tržište keybi u qurcu. Hrpa brandova ne postoji, a od ovih koji postoje imamo precijenjene modele i teško se odlučiti dati 1k kuna za keybu kad za istu lovu dobiješ monitor, ili SSD, ili nešto treće. Čak i kad imaš GG model, onda naši odluče koje će switcheve uvoziti dok vani i to možeš sam odabrati.

  11. #41
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Bartuc, hvala na lijepim riječima (da ne kažem obrani).

    Razumijem se ja u tipkovnice koliko Vedran u monitore, samo što se Vedran ne razumije u tipkovnice koliko ja u monitore. Tu je razlika.
    I on je Apple fanboy dok ja preferiram Android... XD

    I da, nije samo moj problem to što je kod nas tržište keybi takvo kakvo je - ima nas više s tim problemom. Mislim da čak i ti Bartuce tu spadaš.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #42
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Je, i biti će dok god klasa G710+ ne padne na 500-600kn, odnosno klasa Iskua na 300-400kn... koliko realno i vrijede. Ove trenutne cijene su tragikomične...

  13. #43
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Problem kod Marijanovića i tipkovnice, odnosno problem koji Wedran i bilo tko drugi ima s time je sukob ukusa i cjepidlačenje. Meni se čine fora te mehaničke tipkovnice i vjerujem da je ugodnije tipkati kad je aktuacijska sila toliko mala i kad je hod bolji, klik se čuje, itd., ali s obzirom na to koliko sam zadovoljan tipkovnicom na svom Lenovo laptopu ( i koliko bih bio zadovoljan sa jednom takvom za desktop), ne vjerujem da uz sve navedeno mehanička može biti išta više nego mrvu bolja. Cijena, s druge strane, je sve samo ne "mrvu" veća. I ja sam išao proučavati te klikuše i tražiti koja ima kakav hod tipki, koja je ugodnija, praktičnija, kvalitetnija, sve u detalje, ali jebeš to kad je svaka bar 400 kn skuplja od ne puno inferiorne membranske, a malo sam i rekao. Te tipkovnice toliko ne vrijede.

    Toliko sam cijedio nabavu.net i ADM i sve moguće domaće načine za nabavu nečega što bi mi bilo po mjeri, i nakon toliko cjepidlačenja skužim da mi to fakat ne treba. Skužim da mi se živo jebe je li aktuacijska sila 0.6 ili 0.57, koliki rollover tipaka podržava, kakav zvuk ima i u kojem dijelu hoda ga se čuje. Ono što mi stvarno treba je tipkovnica na kojoj se relativno ugodno može tipkati, ne mora čak biti ni na razini mojeg laptopa, jedino da je nešto što daje koliko-toliko ugodan osjećaj pritiskanja tipki taman toliko da nije ko ova moja stara prebijena na kojoj moram lomit mali prst ne bi li nabio Ctrl koji zapinje, i da se može tipkati brzo. Od tolikog perfekcionizma nemam ama baš ništa.

    Jeste, i ovdje se sad krenulo u finese, sve do glossy displeja zato jer na razini jebenih piksela daje manje iskrivljavanja svjetlosti, prostorno-vremenskih diskontinuiteta i disipacije neutrino zračenja, ali opet, čovjek ga je pitao za monitor i naveo ogroman budžet s kojim može inzistirati na najvećim detaljima ako hoće, a na kraju krajeva, i ta glossy površina vjerojatno jest neki malo vidljiv, ali vidljiv detalj, a PS2 umjesto USB-a to nikako nije. Mislim, bez uvrede i to, nisi ti ništa krivo rekao, ali to je toliki detalj da u očima korisnika ne bi trebao predstavljati baš nikakvu dilemu.

  14. #44
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Razumije se u njih isto koliko Vedran u monitore, to su teme koje "savladaš" u dan dva proučavanja po internetu.
    Jedan dio možeš naučiti s interneta, ali za konkretnije informacije se ipak trebaš raspitati kod ljudi koji su u tom poslu već godinama.
    Moja formula je znatiželja + dobra poznanstva, pa mi je pravo bogatstvo informacija lako dostupno.

  15. #45
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Ajde da i ja upadnem u temu, možda netko može pomoći. Do sada sam bio na LG flatron W2252V i mogu reći da me odlično služi. Moram ga dati sestri jer je njezin CRT na samrti, a ja imam budžet do 1500kn za novi monitor. Što je trenutno best buy? Volio bih da je što veća dijagonala, nisam siguran jel mi IPS matrica išta znači pošto su mi i na ovom boje ok. Tv tuneri, usb izlazi, audio dodaci itd mi nisu neophodni.

    Kupit ga moram u Požegi u http://www.alles.hr/S. Na policama imaju nekih Phillipsa, znam da su i zastupnik za Samsunga, Grundiga, LG, tako da od tih marki sigurno mogu naručiti i model koji nemaju u trgovini. Za Dell nisam siguran ali može u prijedloge ako ga ima u tom cijenovnom rangu. Hvala.
    Won't Bow Don't Know How.

  16. #46
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    O jebla ih stranica

    Zemi si za tu lovu najveću dijagonalu što nađeš i da ima DVI priključak. U slučaju da su sve dijagonale iste i da svi imaju DVI, onda biraj po jamstvu, izgledu i sl. Teško je preporučiti nešto kad na webu nemaju ništa Sa niti jednim od navedenih brandova nemereš fulati (Phillips, Samsung, LG), ali ja bi osobno među ta 3 dao prednost LG-u. Uglavnom LG smrdi na svim poljima osim kod monitora, tu su vrlo dobri.



    EDIT:

    I da, rađe bi ti preporučio da zemeš iz ZG-a monitor i da ti dostave doma ukoliko ovaj dućan ima bedastu ponudu. Najbolje je da si pogledaš malo cijene po ADM-u, Protisu i sl. ZG dućanima pa da usporediš sa tim Allesom... čisto da vidiš da li imaju realne cifre ili kradu.

  17. #47
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Slažem se s Bartucom, 23-24" s DVI priključkom.
    LG i Philips su iz iste tvornice. Jeftiniji Dell koriste LG-jeve matrice. Samsung ima relativno očajnu ponudu u donjem i srednjem tržišnom segmentu.
    LED LCD imaju hladnije boje i nešto manju potrošnju struje, CCFL LCD imaju toplije boje i 5-10W više troše te znaju imati probijanje bijele boje uz rubove.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #48
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Ok hvala. Bartuc ne mogu uzimat iz druge trgovine jer stari tu uzima neku peć i još nešto na veliko pa će biti popusta, a i ajmo reć znamo vlasnike. Zato me ne brine ako nema modela na polici jer bi mogao naručit.
    Sjećam se da je ovaj prije dva tjedna bio 1300kn http://www.amazon.co.uk/Philips-231T1LS ... uctDetails
    čisto da vidiš kako se kreću cijene.
    Won't Bow Don't Know How.

  19. #49
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Relativno normalna cifra iako se za 1300 kuna može naći monitora sa IPS matricom... Klik

    Pitaj u dućanu da li imaju koji IPS za taj buđet, ili ako se može nabaviti kakav od ovih IPS-a. Nećeš niti sa TN fulati, ali zašto ne uzeti IPS kad su počeli vladati i u tim budget kategorijama. Ja imam Dell-a sa IPS-om, isto iz budget kategorije, pa je slika fenomenalna, napokon vidim boje kak spada u PS-u, što sam na bivšem TN Samsungu mogao samo sanjati

  20. #50
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Za 1300 kuna treba kupiti apsolutni best buy u tom cjenovnom razredu, a to je HP Pavilion 23xi.

  21. #51
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Problem je to što ne znamo da li ga dućan drži i da li može nabaviti taj model. Reci čovjeku da si složi bolju stranicu, danas je web stranica primarni izvor marketinga, pogotovo u IT svijetu.

  22. #52
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Reći ću mu iako mi je rekao da je novi web u izradi. Za HP pitam jel ga mogu nabavit. Zadnje pitanje da ne trujem temu...U slučaju da uspijem rješit da naručim od nekud jel ima šta bolje od tog HP do 1500 kn ili da tu stanem?
    Won't Bow Don't Know How.

  23. #53
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Ja bi stao na njemu, prvo što bi iznad toga uzeo u obzir je nešto ovakvoga od 27" - http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... s_id=12834

  24. #54
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200




    Naručen, stiže u subotu. Msan im je dobavljač tak da imaju sve što ovi imaju. Hvala na sugestijama, javim dojmove
    Won't Bow Don't Know How.

  25. #55
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Izgleda vrlo... Appleovski.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #56
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Pa Weky je preporučio

  27. #57
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Mnogo je sexy.
    Well, as long as it's interesting.

  28. #58
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Pa no, izgleda vrlo elegantno s tim uskim rubovima, izgled kvari samo ta svijetla boja i tolika donja "traka". Da je crno milina.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #59
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Ne kvari, jeben je dizajn i ta traka baš doprinosi izgledu. Meni se jako sviđa.

  30. #60
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 27'' monitor za igranje 1900x1200

    Čini se da je u pitanju stvar ukusa i navike.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Gamepad za igranje na PC-u?
    By migmo in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 18-05-2009, 19:51
  2. igranje online sa ps3
    By slayervedran in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 02-11-2008, 17:46
  3. igranje wow-a s očima
    By D4MB4 in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 09-05-2008, 12:44

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •