Vidi rezultate ankete: Da kupujete keybu i serete keš, koji tip "switcha" bi sebi uzeli?

Glasači
18. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Membrana

    9 50,00%
  • Scissor

    3 16,67%
  • MX Red

    0 0%
  • MX Black

    0 0%
  • MX Blue

    3 16,67%
  • MX Brown

    3 16,67%
Stranica 42 od 52 PrvaPrva ... 324041424344 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.231 do 1.260 od 1555

Tema: Keybociklopedija

  1. #1231
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Zašto pobogu želiš gore Y, lol

    Upravo je odpakirao, dojmove javim kasnije



    Kako ova slova odvratno izgledaju.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  2. #1232
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Keybociklopedija

    I naravno prvo što sam napravio...




    @Storm, vrlo vjerojatno ću ih probati odstrugati da vidim kak ide. Slikam ako uspije, odustanem ako vidim da nejde... Probati ću na ovim malim simbolima prvo, dvotočka i tak to...


    EDIT; Jako su zapečena slova, nema šanse ih ostrugati sa mekanim noktom, a sa nečim čvršćim se ne usudim da ne sjebem materijal tipke...

  3. #1233
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Keybociklopedija

    >hriste,mali.shift.
    not even once

  4. #1234
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Keybociklopedija

    Vi s K800, al ste se raspisali, usporite malo... XD
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #1235
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Zašto pobogu želiš gore Y, lol
    Pa QWERTY ovo ono. Tak je jedino iskonski ispravno i ne moram stiskati Z kad izlazim iz BIOS-a, a i ako odem uskoro u SAD da tamo dominiram kao glavna i najveća faca ikad, bit će mi se lakše priviknuti na njihov setup.

    Jel bilo teško napraviti switch tipki i koliko naplaćuješ takve usluge?


  6. #1236
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Keybociklopedija

    Nije ti nikakav problem, samo stisni okolne tipke i zavuci plosnati šarafnciger ispod switcha i lagano ga zarotiraj da iskoči tipka zajedno sa switchom (full lagano iskače van). Kasnije samo pazi da ravno stisneš gumb nazad inače ti se switch može raspasti pa ga moraš ponovno slagati, nije ga neki problem složiti, ali malo je komplicirano pošto je sitno full


    Nego prvi dojmovi su -

    + osjećaj tipkanja je nevjerojatno dobar
    + feedback tipki je bolji nego na blue switchevima (baš osjetiš kad klikne)
    + tipke su nevjerojatno udobne, bridovi su pre savršeni i prst tako nježno sjedne na tipku, milina
    + brijem najtiša keyba što sam čuo
    + osvjetljenje je perfektno
    + layout

    - HR naljepnice

    +/- sitnija je od normalnih G keybi tako da se moram malo navikavati na manje gabarite. Mada je ovo privremeno, evo već opet pišem bez gledanja i sa 0% greški


    Brijem da ću na ovoj keybi vremenom pisati i dosta brže nego na staroj pošto prsti samo klize od tipke do tipke. Za sada sam pre zadovoljan, eto, Vedrane, oprosti što sam bio skeptičan


    I da, nema problema sa gaming kombinacijom tipki, tak da gg. U kombi radi još i E, ali onda nemerem stisnuti Print Screen, ipak nije NKEY jebiga





    EDIT: Kasnije ću vjerojatno malo igrati L4D2 ili nešto pa javim kak se u igrama ponaša. Da li ima laga itd. Dok pišem, lag ne postoji, instantno otkucava, isto kao preko žice.

  7. #1237
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Nego, zanimaju me W3DR4Novi komentari na ovu keybu:
    Evo i jedan komp koji paše uz tu keybu:
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #1238
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Keybociklopedija

    Evo baš sam malopre spojio K800 na GT-N7000 i sve radi savršeno on Android OS.


  9. #1239
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Evo baš sam malopre spojio K800 na GT-N7000 i sve radi savršeno on Android OS.
    Super.

    Nego, evo i miša za onu kombinaciju:


    Evo i monitora:
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #1240
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Keybociklopedija

    Povraća mi se od tog Linusa i njegove iritantnosti.

  11. #1241
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Keybociklopedija

    Marijanović, kad će neki sound test i dublji dojmovi u vezi browna sad kad su se slegli dojmovi? Ti je na kraju žao 1000 kuna ili vrijedi svake lipe?

  12. #1242
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Keybociklopedija

    moja nasumična pretpostavka bi bila ovakva: 1000kn savršena? ne. 1000kn konačno je imam savršena? da. xd

  13. #1243
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Keybociklopedija

    Za njegovu tipkovnicu smo Niko, Bartuc i ja zajedno kupili. A k tome je beskonačno bolja.

  14. #1244
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Keybociklopedija

    Ali zbilja je fenomenalna, baš je gušt tipkati po njoj. Zaljubi se čovjek u taj feedback, baš moćan klik ima i tako sexy duboki, a opet tihi zvuk

  15. #1245
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Keybociklopedija

    Nema neke očite mane osim kratkog naslona za dlanove. Mislim da sam to i naveo ranije. Da ja naslon dobar bila bi idealna prema mojim standardima.
    Ne mogu reći koliko je konkretno bolja od K800 kada nisam koristio K800, mogu samo reći da je s tehničke strane naprednija/jača.
    To da je s tehničke strane bolja tvrdim kao inženjer, na osnovu specifikacija obje i na osnovu proučavanja korištenih tehnologija.
    Ne kažem da je Logitechov PerfectStroke scissor-switch znatno lošiji, ali lošiji od Cherry MX Switcheva jeste - i što se tiče tehničke izvedbe i što se tiče kvalitete/trajnosti.
    G710+ puno je bolja od prethodne Media 600, no od nje je i K800 bolja vjerujem. No da je K800 bolja od G710+ Logitech ju sigurno ne bi vrednovao kao upola jeftiniju.
    Tako da W3DR4Nov arguemnt ne stoji, ili možda on bolje zna od samog proizvođača?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #1246
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Keybociklopedija

    Logitech je itekako svjestan da je G serija, kao i mehanika u tipkovnicama, samo jedan jako profitabilan porez na bedake. Tak da si ti platio dva poreza.

  17. #1247
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Keybociklopedija

    Meni se sviđa posebno jedan mnogima vjerojatno nebitan detalj. Od dodatnih tipki K800 ima baš one koje ja osobno najviše i koristim, a to su komande za zvuk i kalkulator. Sve ostalo je riješeno preko FN tipke da ne kvari dizajn, a pošto ja to ostalo koristim nikad, ovo mi fenomenalno odgovara.

    E da, ON/OFF switch je isto megakoristan pošto tipkovnicu ne koristim prečestobi uglavnom za igranje rabim Xbox 360 gamepad.

    Baš mi je elegantna i lijepa, no po onoj cijeni bi bila dobra čak i da ne valja kurca, a valja.

    Jedva čekam da dođem mado i da je uparim s prastarim laptopom.


  18. #1248
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Keybociklopedija

    Ja je od 16.7. nisam niti jednom punio i još uvijek su tri crtice baterije.

  19. #1249
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Keybociklopedija

    Sad kad čitam vaše dojmove, sviđa mi se, pogotovo ove odvojene tipke za zvuk što više nijedna keyba nema, ali opet. Muči me ta šansa da se dobije taj model s ghostingom/anti-ghostingom, a na kraju tipkovnica ima neke ključne feature koje meni uopće ne trebaju i vjerojatno ih ne bih koristio - wireless i backlight. Za backlight sam sto posto siguran da ga nikad ne bih koristio jer čak i da koristim tipkovnicu po mraku, znam napamet gdje je koja tipka i ne treba mi da slova svijetle. Pogotovo ne bih bio toliko specijalan da idem vaditi tipke i mijenjati im mjesta kao Bartuc.

  20. #1250
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Logitech je itekako svjestan da je G serija, kao i mehanika u tipkovnicama, samo jedan jako profitabilan porez na bedake. Tak da si ti platio dva poreza.
    Isto tako možeš reći da je Logitech itekako svjestan da je Illuminated serija, kao i scissor-switch u tipkovnicama, samo jedan jako profitabilan porez na bedake. Tak da si i ti platio dva poreza.

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Sad kad čitam vaše dojmove, sviđa mi se, pogotovo ove odvojene tipke za zvuk što više nijedna keyba nema, ali opet. Muči me ta šansa da se dobije taj model s ghostingom/anti-ghostingom, a na kraju tipkovnica ima neke ključne feature koje meni uopće ne trebaju i vjerojatno ih ne bih koristio - wireless i backlight. Za backlight sam sto posto siguran da ga nikad ne bih koristio jer čak i da koristim tipkovnicu po mraku, znam napamet gdje je koja tipka i ne treba mi da slova svijetle. Pogotovo ne bih bio toliko specijalan da idem vaditi tipke i mijenjati im mjesta kao Bartuc.
    Tko još koristi tipke za zvuk? Za to postoji kotačić za pojačavanje/stišavanje i tipka za mute, puno elegantnije rješenje nego tipke za pojačavanje i stišavanje.
    Ali ako netko i voli baš tipke - lako se programabilne (makro) tipke namjesti da imaju te funkcije.

    Za tebe je Corsair Vengeance K60 (ako ti ne smeta ANSI layout s velikim lijevim shiftom i malim enterom), 100%.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #1251
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Keybociklopedija

    Ja sam ta dva poreza platio triput manje roflmao.

  22. #1252
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Sad kad čitam vaše dojmove, sviđa mi se, pogotovo ove odvojene tipke za zvuk što više nijedna keyba nema, ali opet. Muči me ta šansa da se dobije taj model s ghostingom/anti-ghostingom, a na kraju tipkovnica ima neke ključne feature koje meni uopće ne trebaju i vjerojatno ih ne bih koristio - wireless i backlight. Za backlight sam sto posto siguran da ga nikad ne bih koristio jer čak i da koristim tipkovnicu po mraku, znam napamet gdje je koja tipka i ne treba mi da slova svijetle. Pogotovo ne bih bio toliko specijalan da idem vaditi tipke i mijenjati im mjesta kao Bartuc.
    U tom slučaju ti ja prodam svoj bivši Logitech Wireless Combo MK260 za 150 kuna i ti sretan, a ja zadovoljan. Žemo?


  23. #1253
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Keybociklopedija

    Ajmo podijeliti K800 i G710+ na pluseve i minuse. Objektivno koliko god je moguće.

    Logitech G710+
    +ništa
    -izgled
    -žica
    -bolesno visoke tipke oštrih rubova
    -mehanika
    -besmislene sive tipke
    -narančasti okvir oko beskorisnih tipki
    -dimenzije
    -plastično loš klimajući odmornik
    -cijena

    Logitech K800
    +nema žicu
    +savršene tipke
    +elegantan dizajn
    +trajanje baterije
    +praktične dodatne tipke
    +senzorsko osvjetljenje
    +odmornik u dizajnu tipkovnice
    +cijena
    -ništa

  24. #1254
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ja sam ta dva poreza platio triput manje roflmao.
    Nisi. Ti nisi platio poreze zvane 26-KRO, Antighosting, G-tipke, tipka za disable win-tipke, 1000 Hz USB, Logitech gaming software najnoviji, USB "prolaznik" i ispod tipkovnice "hodnik" za kabel headseta ili nečeg sličnog. I nisi platio porez zvan metalna ploča unutar tipkovnice kao ni porez zvan garantiranih 50 milijuna pritisaka tipki. I skoro sam zaboravio navesti porez zvan kliktajući zvuk kao i porez zvan o-prstenje ispod kapica.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #1255
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Keybociklopedija

    @Niko: Koji će mi kurac wireless combo?


    @Marijanović - sad gledam taj K60. Da, kotačić za zvuk je fantastična ideja i volio bih to imat na tipkovnici, a ujedno je i jedina dobra strana te tipkovnice.

    @Vedran - kako žica može biti minus? Nikom normalnom žica od tipkovnice ne smeta nikad.

  26. #1256
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ajmo podijeliti K800 i G710+ na pluseve i minuse. Objektivno koliko god je moguće.

    ...
    Moro sam izluftirati sobu kad sam to pročitao, toliki smrad u jednom postu na nijednom forumu dosad nisam vidio.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #1257
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Keybociklopedija

    Burrrrnnnnnn

  28. #1258
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    @Vedran - kako žica može biti minus? Nikom normalnom žica od tipkovnice ne smeta nikad.
    Svaka žica ikad je minus. Ja sam svoj radni prostor sveo na hvala bogu samo jednu žicu. Naponsku.

  29. #1259
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Keybociklopedija

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ja sam ta dva poreza platio triput manje roflmao.
    Nisi. Ti nisi platio poreze zvane 26-KRO, Antighosting, G-tipke, tipka za disable win-tipke, 1000 Hz USB, Logitech gaming software najnoviji, USB "prolaznik" i ispod tipkovnice "hodnik" za kabel headseta ili nečeg sličnog. I nisi platio porez zvan metalna ploča unutar tipkovnice kao ni porez zvan garantiranih 50 milijuna pritisaka tipki. I skoro sam zaboravio navesti porez zvan kliktajući zvuk kao i porez zvan o-prstenje ispod kapica.
    Mislim da ni sam pola toga što si napisao ne razumiješ, ali si citirao svoj frendača Linusa.

  30. #1260
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Keybociklopedija

    Žica je minus ako je trebaš za nešto što želiš i možeš nosat okolo, ili za nešto što spajaš na drugi kraj prostorije pa ti žica ide po podu pa izgleda seljački. Kod tipkovnice ako ti stol liči na išta taj kabel ide negdje iza stola ravno naprijed i ne dolazi u nikakav konflikt sa mišem ili bilo čim drugim što imaš na stolu.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •