Vidi rezultate ankete: Da kupujete keybu i serete keš, koji tip "switcha" bi sebi uzeli?

Glasači
18. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Membrana

    9 50,00%
  • Scissor

    3 16,67%
  • MX Red

    0 0%
  • MX Black

    0 0%
  • MX Blue

    3 16,67%
  • MX Brown

    3 16,67%
Stranica 13 od 52 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 361 do 390 od 1555

Tema: Keybociklopedija

  1. #361
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Ne varaš se, blue ima klik i udarac od šasiju, dok brown/black/red imaju samo udarac od šasiju (osim ako imaju te gumice na bazi tipke kao G710+.

    Sad me pere dilema, u 3 dana sam si zaradio za G710+ i sve si mislim da stisnem zube i ubodem je Tak i onak se to ne kupuje svaki dan, ovu G11 imam već cca 7 godina, ako ne i 8, ne znam točno, i još uvijek radi gotovo kao prvi dan (malo su tipke... tromije!?). Volio bi je probati prije kupnje da vidim taj brown u akciji, a sumnjam da je imaju izloženu... Se uopće može tražiti da se isproba prije kupnje s obzirom na cijenu!?

  2. #362
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Kupi pa ćeš mi moći reći dojmove iz prve ruke.

    To hoćeš li moći isprobati prije kupnje je stvar pakiranja (može li se izvaditi bez da se ošteti pakiranje), volje trgovca i politike trgovine.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #363
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Da, zato sumnjam da ću moći probati pošto brijem da na takvom kalibru uređaja ne smiju sam tak skinuti original "pečat"...

  4. #364
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Pa, uvijek postoji ona fora da možeš probati, ali ako probaš da moraš kupiti.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #365
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Lol, ista stvar ko da ne proba prije.

  6. #366
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Lol, ista stvar ko da ne proba prije.
    Točno tako.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #367
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Ja sam tražio da mi izvade SteelSeries 6Gv2 da je detaljno pregledam i isprobam. Odgovor je bio nema problema. U Linksu je možeš vratiti unutar 7 dana ako je plaćena gotovinom i ako nije potrgano pakiranje.


  8. #368
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    A i to što kažeš, ako možeš vratiti, onda nebi smio biti problem je isprobati. Na slijepo dati 1000 kuna baš i nije idealno

  9. #369
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Točno to.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #370
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    GAH :/

    The problem is that the Browns feel like they have higher resistance than the Blues, Reds, or Blacks even though they're actually specced to have the least resistance. They may actually be bottoming out faster, but either way they put vastly more stress on my wrists than the other switches do. I'll have to see how the Rosewill keyboard I have in house with Cherry MX Brown switches plays out, but I can tell you the G710+'s feedback feels more like stiff membrane keys than the other mechanical keyboards I've used.

    Koliko čitam, svi se pale ili na Red ili na Blue switcheve. Tko god spomene Black vs Red, odluči se za Red zbog manjeg otpora tipki (što se gaminga tiče). Jebo me pas što više tražim keybu to više nalazim razloga zašto odjebati sve i ostati na G11 makar je zrela za gerijatriju.

  11. #371
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Ja sam zadnjih dana pošemerio od kontradiktornih informacija. Jedni kažu da membranske tipkovnice imaju puno veći otpor tipki nego mehaničke, drugi kažu obratno, pa kažu da su mehaničke tvrđe te da je red najbliže membranskim a da za membranske prosječno treba 70-80g dok za red 40g. Žžžž još ću postat kao W3DR4N ak ne nađem neke pouzdane informacije. Stanje je grozno.

    Krenuo sam na mehaničku jer volim dublji hod tipki i veći pritisak pod prstima za aktuaciju, kad ono izgleda banana. Ne treba mi klik, treba me feel.

    Edit:
    Sada čitam ovo -> http://www.pcworld.com/article/240939/m ... itch_.html
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #372
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Promatrajte, gospodo, našu menažeriju geekova u svom prirodnom staništu. Količina gluposti kojih su i sami svjesni je sada došla do zapanjujuće razine. Mozak se napreže u pokušaju da zadrži ove disonantne ideje i stavove. Za par trenutaka će možda čak i spoznati da je cijela priča o superiornosti mehaničkih tipkovnica marketinški trik proizašao iz činjenice da je nedavno istekao patent na cijelu grupu mehaničkih switcheva, pa je sada na industriji ostalo samo da za njih stvori tržište...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  13. #373
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Zato sam ja u startu odjebao te spike i kupio onu koja mi se najvise svidala na pogled.Iskreno, kada sam otpakirao doma tipkovnicu i prvi puta pritisnuo tipku ocekivao sam klik.I tek poslije sam citajuci po netu skuzio sto je zapravo MX Red.

  14. #374
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Ajd recimo ovako, zanemarimo da kupujem mehaničku keybu, koju keybu s jako dobrim naslonom za dlanove i izvrsnim osjetom tipkanja mi preporučate a da nema ghosting i da ima barem 6-KRO?
    Dakle HR layout, žična, ne preskupa, naslon za dlanove izvrstan, ugodna za tipkanje (ne slučajno plitki hod), 6-kro, antighosting.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #375
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    da nema ghosting i da ima barem 6-KRO
    Odluči se.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  16. #376
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Pa odlučio sam, ne želim da gubi tipke (d ane registrira pritisnuto) i ne želim da dodaje nepritisnute tipke (duhove).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #377
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    NKRO je tehnologija protiv ghostinga i blockinga. Izolacijske diode na svakoj tipki postoje iz istog razloga. Nisam siguran, ali mislim da ne postoji NKRO (N>2) tipkovnica na tržištu koja uz to sadržava i izolacijske diode...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  18. #378
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Znam da USB tipkovnice imaju od 3-KRO do max 6-KRO. Rijetko koja ima više, npr Logitech G710+ ima 28-KRO preko USB-a što je bijesno.
    Zar nije NKRO samo skraćenica za N Key RollOver pri čemu je N neki cijeli broj? Mislim da to nije naziv tehnologije, samo skraćenica za mogućnost.
    NKRO jest protiv blockinga (neregistriranja tipki), ali mislim da nije striktno vezana uz ghosting, no možda sam u krivu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #379
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Istraživanje (čitanje dojmova običnih smrtnika) me dovelo do zaključka da je Sidewinder x4 (x6 više nema kod nas) čisti best buy kod membranskih na našem tržištu, a generalno nemreš fulati sa niti jednim Logijem iz G serije i Roccatom koji je po svemu sudeći bolji od Logi G serije... s time da Roccata nema, a G su skuplje od Sidewindera.

    Mehaničke su pre skupe za ono što nude (jeftine imaju loš layout, skupe su pre skupe). A scissor iliti Logi Illuminated je valjao samo u ranim serijama dok Logi nije odlučio disableati gaming kombinaciju keyeva. Sad koliko je Illumia zahvačeno time, lutrija i ne želim uopće riskirati pošto ima pre velika masa ljudi koja se žali na taj problem. Probaj samo googleati Illuminated i Shift W Space, pre strašno. Bedasto mi je kupiti Illuminated i onda je vratiti sa razlogom da mi to ne radi, lol


    PS: Što se tiče K800 verzije Illuminateda, ona nebi smjela imati taj problem.

  20. #380
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    A logi Wave?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #381
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Fun fact, probao sam i ja danas i ni meni ne radi Shift space W kombinacija. S obzirom da u 2 godine gejmanja nisam to primijetio, a ne bih ni dosad znao da nisi o tome pisao, ne vidim čemu strka. Toliko o tome koliko smeta kod nekakvog casual igranja. Za neke "hardcore" pizdarije tipa BF3 ili COD možda bi i smetalo al koga briga za to.

  22. #382
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    @Marijanović...

    Nemam pojma, nisam se interesirao oko običnih (non gaming, lol) keybi

    Inače Sidewinder x4 ima full anti ghosting na 26 tipki, i preko USB-a kažu da ima 16-key-rollover. Dok recimo G110 od cca 600kn ima 12-key-rollover. U oba slučaja je to savršeno i nema šanse da iskoristiš taj potencijal. Evo ja sam na svojoj prastaroj G11 isprobao sve gaming kombinacije i sve rade odlično, a istovremeno mi prepoznaje do 8 tipki (bar koliko sam testirao), nikad nikakvih problema ili štucanja, sve kaj klikneš ona lovi.


    Ja bi isto volio taj mehanički feel, ali iskreno mislim da se ne isplati samo zbog toga dati toliku silu novaca. Za puno manje love dobiješ keybu koja je san snova za gaming, pa čak i za pisanje (bar sam se na ovoj svojoj napisao ko konj s obzirom da sam je imao kroz fax i kroz dio srednje škole ). A bome i imam skoro 23 soma postova na jebenom forumu




    EDIT:


    @Hexfire, sad znam zašto toliko mrziš igre, kriva je keyba A i naravno da ne smeta kad samo Diablo igraš

  23. #383
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Znam da USB tipkovnice imaju od 3-KRO do max 6-KRO. Rijetko koja ima više, npr Logitech G710+ ima 28-KRO preko USB-a što je bijesno.
    Zar nije NKRO samo skraćenica za N Key RollOver pri čemu je N neki cijeli broj? Mislim da to nije naziv tehnologije, samo skraćenica za mogućnost.
    NKRO jest protiv blockinga (neregistriranja tipki), ali mislim da nije striktno vezana uz ghosting, no možda sam u krivu.
    Glavna implementacija NKRO (da, n je cijeli broj key rollovera) je pametan dizajn matrice tipkovnice. Anti-ghosting, pak, koristi izolacijske diode na određenim/svim tipkama. Iso-diode i dizajn matrice oboje ubijaju u pojam isti par problema: ghosting i blocking, zato jer je blocking zapravo polu-mjera protiv originalnog problema: ghostinga.
    Ako želiš protu-ghosting na, recimo, W, S, A, D, Q, E, R, 1, 2, 3 tipkama, imaš dvije opcije.
    Prva, staviš minimalno 10 matrica na tipkovnicu. Ako trebaš na tipkovnici 120 ili manje tipki, dimenzija matrice ti je 12, ali to je nebitno. Dakle, dizajniraš tipkovnicu tako da ti niti jedna od navedenih tipki nije u istoj matrici sa drugom.
    Druga, jednostavnija ali skuplja metoda, je da na svaku od tih tipki staviš izolacijsku diodu.
    Nakon bilo koje metode samo natakneš standardne USB kontroler tweakove (ako treba) and off you go.
    NAPOMENA: USB sam po sebi ima ugrađen 6-signal "roll over", tako da ako ti treba 6KRO na bilokojoj kombinaciji od 10 nabrojanih tipki, ne treba ti tweakat kontroler.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  24. #384
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    I da, zaboravih napomenuti da G serija keybi ima antighosting riješen na lijevoj, gaming strani keybe, što i je jedino bitno...

  25. #385
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Ma mislim da mi ne vrijedi eksperimentirati, kad sam si zacrtao mehaniku mehanika će i biti.
    I naslon za dlanove. Ili pak to ima negdje za kupit odvojeno, a da je jako dobar?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #386
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @Hexfire, sad znam zašto toliko mrziš igre, kriva je keyba A i naravno da ne smeta kad samo Diablo igraš
    Mislim da nisam ni na pola tvoje satnice. Al istina je da ne igram aktivno ni jedan online shooter gdje bi to došlo do izražaja, a i često igram s gamepadom.

    Znam da zvuči nerealno, ali stvarno nisam primjetio dosad ovaj problem. Igrao sam hrpu FPS, TPS i RPG-eva s njom. Al kad malo razmislim, ni nije toliko čudno. Masa igara ima toggle sprint koji si uvijek iz navike uključim. Al evo sad igram Half Life 2 bez problema koji nema toggle sprint. Ak baš i bude situacija gdje ću trebat skočit iz zaleta, lako pustim shift prije udaranja space.

    Ne znam, na papiru zvuči ako ogroman problem, ali u praksi ne znam dali bih uopće primijetio da nisi pisao o tome.

  27. #387
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Dakle s tom keybom je nemoguć strafejump u Quake III Arena, CoD4 i sličnim igrama?
    Mislim moguć ako promijeniš key bindining...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  28. #388
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Izgleda da ovisi od modela do modela.

    Ak je strafejump nešto gdje istovremeno stisneš space shift w, onda se ne može ak imaš "pokvaren" model.

  29. #389
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    W je po defaultu hod naprijed, shift je trk (držiš da lik trči) a space je skok. Strafejump je uglavnom trčiš + skok + pokret mišem, tako da da - koristiš sve te tri tipke.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #390
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    @Marijanović, imaš tu jeben forum samo o keybama... što sve neću iskopati, lol

    http://geekhack.org/index.php?board=31.0


    PS: Evo tu ti neki lik iznosi negativne strane 6Gv2... Subjektivno, ali više volim takve komentare nego recenzije...

    http://geekhack.org/index.php?topic=13992.0


    EDIT:

    Još jedna pre jebena tema - http://geekhack.org/index.php?topic=44165.0

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •