Vidi rezultate ankete: Da kupujete keybu i serete keš, koji tip "switcha" bi sebi uzeli?

Glasači
18. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Membrana

    9 50,00%
  • Scissor

    3 16,67%
  • MX Red

    0 0%
  • MX Black

    0 0%
  • MX Blue

    3 16,67%
  • MX Brown

    3 16,67%
Stranica 11 od 52 PrvaPrva ... 91011121321 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 301 do 330 od 1555

Tema: Keybociklopedija

  1. #301
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Moguće, ali samo malo moguće, je da mi od danas i Logitech G710+ ulazi u izbor. Al košta puno, na akciji 1000 Kn...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #302
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Moguće, ali samo malo moguće, je da mi od danas i Logitech G710+ ulazi u izbor. Al košta puno, na akciji 1000 Kn...
    uzmi jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


  3. #303
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    E, ak nju kupis onda budem malo ljubomoran.
    Edit:nakon ove teme ta tipkovnica je stvorena za tebe.Ona trazi da ju kupis.

  4. #304
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    + Logitech kvaliteta i support


  5. #305
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Fuj.

  6. #306
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Zajebi dizajn, Brown je nutra, zemi

    @Hex, kak si ti zadovoljan Illuminatedom? Nešto sam čitao da također zabrejka ako istovremeno stisneš SHIFT, W i SPACE (osnovno u bilo kojoj igri), a službeni odgovor od Logia na taj problem je bio "Niste kupili gamersku tipkovnicu"...

  7. #307
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Logitech ionako ne igra na izgled i skoro sva periferija mu je neopisivo žnaru, ampak kvalitet neprikosnoven je.


  8. #308
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    S obzirom da K800 košta 610 kuna, zašto bi netko platio 400 kuna više da plati ovaj kriminal?

  9. #309
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Kod K800 me odbija to da je moraš puniti svakih 10 dana (mada kad oni kažu 10 dana vjerujem da traje i krače od toga), već mi G700 ide na jetru sa time što traje 2, max 3 dana, pa ga stalno moram puniti :/ Ko me jebe kad nisam Naosa 5k uzeo

  10. #310
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Nemreš mi reći da ti je problem tri puta mjesečno spojiti tipkovnicu na komp.

    Ja sad imam žični Illuminated, ali toliko sam se nabrijao da u ponedjeljak idem po bežični. Amen.

  11. #311
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @Hex, kak si ti zadovoljan Illuminatedom? Nešto sam čitao da također zabrejka ako istovremeno stisneš SHIFT, W i SPACE (osnovno u bilo kojoj igri), a službeni odgovor od Logia na taj problem je bio "Niste kupili gamersku tipkovnicu"...
    Meni je odlična, a sad, sto ljudi sto čudi. Mehaničke me ni najmanje ne privlače, posebno ove ružne ko ta Logitechova.

    Probleme sa istovremenim pritiskom nisam primijetio. Sve što sam igrao nikad problema. Frend čak igra FIFU na njoj, a tam više manje stalno držiš 2-3 tipke pritisnute istovremeno. Po ovom tvojem, više manje u svakoj igri ne bih mogao šprintati i onda skočiti da je to istina.

  12. #312
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    S obzirom da K800 košta 610 kuna, zašto bi netko platio 400 kuna više da plati ovaj kriminal?
    Zbog mehanike? Ako nisi znao, kod novih mehaničkih tipkovnica nije ona ista mehanika kao u prastarim tipkovnicama - to je samo sličan osjećaj tipkanja. Čak nije ni isti.
    A MX Blue i Brown su idealne i za one koji vole plitki hod tipki - jer ih osjetiš i kad pritisneš 2mm od 4mm, a na svim mehaničkim pritisak tipke se registrira već na pola hoda.
    Ako ti 2mm nije plitko, ja ne znam šta je. Nitko te ne prisiljava da pritišćeš tipku do dna (na što si naviknuo kod membranskih koje koristiš).
    I da se malo informiraš, G710+ ima i gumene o-prstene ispod tipki koji smanjuju "buku" tipkanja (koja svakom poštenom entuzijastu predstavlja užitak a nekim prosječnim korisnicima i tebi smeta) što rezultira time da je i tiša od mnogih membranskih tipkovnica.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #313
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Nemreš mi reći da ti je problem tri puta mjesečno spojiti tipkovnicu na komp.

    Ja sad imam žični Illuminated, ali toliko sam se nabrijao da u ponedjeljak idem po bežični. Amen.
    Hmm, bum vidio. Ajde ako kupiš molim te da staviš jednu sliku iz ptičje perspektive. Preko one random slike izgleda puno bolje od žičane, ali volio bi vidjeti i naš layout. Inače mi je uvjerljivo najljepša i najelegantnija tipkovnica što sam ikad vidio, još kad bi te naljepnice išle dolje, milina.


    @Hex... tnx na dojmovima. Nego evo ovo o čemu sam pričao...

    http://forums.logitech.com/t5/Keyboards ... d-p/509008

  14. #314
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Evo ti Bartuc. Oba Illuminateda u ISO layoutu bez hrvatskih znakova.



  15. #315
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Bome su obje prelijepe. Gornji rub mi je bolji na wired verziji, kompaktniji je

    Našao sam ovu stranicu za testiranje ghostinga, fora je vidjeti koje tipke se kolju međusobno - http://www.microsoft.com/appliedscience ... gDemo.aspx


    PS: Interesanto da na G11 uz WASD kombo samo O ne radi, sve ostalo radi savršeno.

  16. #316
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Postoji ti još jedan test za keybe kojeg vjerojatno znaš al si zaboravio. Držeći obje Shift tipke pritisnute otipkati tekst "THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG".
    Na mojoj media 600 to ispadne HE QUIC BROWN OX UMP OVER HE Y OG (umjesto 43 znaka s razmacima bude 33) i jasno se osjeti 3-KRO.
    Keyba laptopa mi baš ima i ghosting kada to tipkam, naime uz svaki Space doda i tipku č.

    A sad nešto drugo:
    http://www.bug.hr/forum/topic/periferij ... 88763.aspx
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #317
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    A jesi ga zakomplicirao...

    Logično je ak si u mogućnosti i to stvarno želiš, uzmeš G710. Nije da kupuješ tipkovnicu svaki dan, a za 200 kuna još svijet nije propao.

  18. #318
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Ma čaću je skoro zdrmo infarkt kad sam rekao da ću za tipkovnicu dat 800 Kn, a i krivo mu je bilo kad sam u početku rekao oko 500 Kn, ne znam što će mu biti kad kažem da dajem 1000.
    Inače imamo oko 1500 Kn režija, a ovaj mjesec je trebalo još i auto registrirat (Kia Pro_ceed) i kupiti 700 Kg KAN gnojiva i obaviti mjesečni shoping. Pošto čaća prima trgovački minimalac, dio moje "plaće" treba otići na to (jer je za gnojivo morao u minus, režije tek treba platiti a moja "plaća" još nije sjela).
    Ne želim financirati poljoprivredu jer ju smatram i gubljenjem novca i vremena, ne kanim se time baviti jer je antiprofitabilno, nije vrijedno financiranja.
    No kao što već možete zaključiti, dio moje "plaće" otići će na režije, a tek ono što ostane mogu raspodijeliti na tipkovnicu (i to samo svojom voljom a preko volje ostalih).
    Ali eto, danas sam zaradio neku siću pa i to kanim uložit u keybu i nadam se još nekom sitnom kešu za rođendan (ako Bog da)...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #319

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Ta poljoprivreda je takvo neisplativo sranje da to nije istina.
    Okej je ako su starci u penziji, i "proizvode" za sebe zato što nemaju šta radit i briju na zdravu prehranu. Ali da ganjaš neki profit je debilana.

  20. #320
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    @Marijanović, znam, ali sa time mi sve radi i ispiše full text. Onaj test mi je bolji pošto lakše vidiš što se sa čime kolje.

    Inače, ako ti nije bad dati toliko love za G710+, onda je no brainer izbor pošto je keyba gotovo savršena. Jedine mane su onaj grdi narančasti makro qurac i ovih 8 tipki u sivoj boji. Da nisam škrt dati toliku lovu, u ponedjeljak bi je kupio 100%

    Zbilja mi je overkill ići iznad 600 kuna za keybu, a za to možeš dobiti ili Quickfire poluproizvod ili 6Gv2 koji ima usrani layout (čak i kad se navikneš postoji problem vračanja na bilo koji drugi layout, tak da non standardno ne dolazi u obzir).



    EDIT:

    Zašto plaća uvijek pod navodnike, pa čime se baviš? Hitman?

  21. #321
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Kak je no brainer? Kaj nismo te visoke tipke prerasli 1998.?

  22. #322
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Nope, sexy su.

  23. #323
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Vjerojatno ga YouTube placa da ne radi vise one unboxinge pa zato
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  24. #324
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn


  25. #325
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    Ta poljoprivreda je takvo neisplativo sranje da to nije istina.
    Okej je ako su starci u penziji, i "proizvode" za sebe zato što nemaju šta radit i briju na zdravu prehranu. Ali da ganjaš neki profit je debilana.
    Nisu u penziji, al čaća će možda na jesen morati ili na bolovanje ili u raniju mirovinu (jbga problemi s zdravljem i problemi na poslu), mama ima još puno do mirovine ali je nezaposlena. Kapaciteta za neko ekstra bavljenje poljoprivredom nemamo (mehanizacija očajna, malo zemlje, čaća voli al ne može on to više toliko, mene zemlja ne zanima niti to volim raditi), a to čaća forsira iako je po mom mišljenju takva poljoprivreda gubitaš (kad od plaće moraš sufinancirati, to je kao da vadiš kredit na novce koje možda hoćeš a možda nećeš dobiti i to upitan iznos).

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Kak je no brainer? Kaj nismo te visoke tipke prerasli 1998.?
    W3DR4Ne, prerasli ste te tipke još 1998, svih tvojih 19 ličnosti, a samo onaj 1 koji nikad nema pravo glasa još uvijek nije...

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @Marijanović, znam, ali sa time mi sve radi i ispiše full text. Onaj test mi je bolji pošto lakše vidiš što se sa čime kolje.

    Inače, ako ti nije bad dati toliko love za G710+, onda je no brainer izbor pošto je keyba gotovo savršena. Jedine mane su onaj grdi narančasti makro qurac i ovih 8 tipki u sivoj boji. Da nisam škrt dati toliku lovu, u ponedjeljak bi je kupio 100%

    Zbilja mi je overkill ići iznad 600 kuna za keybu, a za to možeš dobiti ili Quickfire poluproizvod ili 6Gv2 koji ima usrani layout (čak i kad se navikneš postoji problem vračanja na bilo koji drugi layout, tak da non standardno ne dolazi u obzir).



    EDIT:

    Zašto plaća uvijek pod navodnike, pa čime se baviš? Hitman?
    Bad mi je uopće dati toliko love, al opet kad kupujem želim po prvi put imati nešto ekstra. Keyba od 600-800-1000 Kn je svakako ekstra, kako god na to gledao (od ekstra glupo do ekstra dobro). I želim mehaničku keybu, danas je to in među računalnim entuzijastima i onima koji se smatraju njima sličnima.
    Da, i meni smeta ono narančasto, ali uvijek postoji rješenje - crna izolir traka ili čak crni marker. Sive tipke ne smetaju toliko (i mislim da se da nabavit crne?).

    Gledao sam malo keybe, taj layout kojeg 6Gv2 i 7G imaju, on uopće nije toliko rijedak. Začudio bi se. Jedino di je rijedak je na Logitech tipkovnicama, ali to ne znači da je loš.

    A "posao" stavljam pod navodnike jer se radi o jednokratnom prihodu za posao koji bi se lako moglo proglasiti učenjem (izrazito slično).
    Ovaj mjesec isplata za prošli, za ovaj mjesec ništa i onda još 2 mjeseca malo drugačijeg rada gratis.
    Glavno da certifikat ide u radnu i da nešto vrijedi - a valjda će pomoći i za posao, ipak je to sada aktualno...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #326
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Navikneš se i na to narančasto, nije bad. Lakše se naviknuti na propust u dizajnu nego na propust u layoutu. Logi ima savršen layout i općenito je najčešće korišteni brand, tak da meni osobno to predstavlja standardni layout u HR. Par iznimka koje koriste layout poput 6Gv2 i 7G nije dovoljno da bi se išao jebavati reprogramiranjem navika koje su utemeljene još prije 10-15 godina.

    Zbilja vjerujem da je G710+ van svake konkurencije. Bolji je od SS i BlackWidowa zbog layouta i switcheva, od Corsaira K90 opet zbog layouta, switcheva i općenito nije nakrcan sa toliko Makro tipki, a CoolerMaster mi nije vrijedan spomena.


    E da, naišao sam na ovo - http://www.techspot.com/news/52018-cors ... l-k60.htmlSI dalje je grda, šteta

  27. #327
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Čekaj, ako sam dobro skužio, ti ćeš tipkovnicu za soma kuna bojati crnim markerom.

  28. #328
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Vengeance K95 da ima Brown switcheve i HR layout bila bi keyba i pol.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Čekaj, ako sam dobro skužio, ti ćeš tipkovnicu za soma kuna bojati crnim markerom.
    Naravno da ne. To je bio samo prijedlog jednog od potencijalnih rješenja narančastog problema za nekog kome smeta.
    Premarkiraš i ne vidi se, samo moraš pazit da uredno izgleda, a ako bude trebalo narančasto natrag - samo malo alkohola i krpicom izbrišeš.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #329
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Vengeance K95 da ima Brown switcheve i HR layout bila bi keyba i pol.
    Nebi, opet imaš overkill makro tipki koje samo zauzimaju mjesto, a ničem ne služe. Ja na G11 imam 3x6 (x3 profila) G tipki i samo smetaju... to tvrdim iako sam ih aktivno koristio za ubrzavanje web dizajna, zamisli koliko onda smeta ljude koji ih uopće ne koriste. Dovoljno je imati samo jednu kolonu od 6 tipki, a to drito ima G710. Imaš ih i više nego što treba (uz profile to je mnogo više nego 6 tipki), a opet ne utječe puno na širinu tipkovnice.


    EDIT:


    Ništa od Roccat Isku, nije uopće dobavljiv kod nas, a baš mi se svidjela keyba :/ Nabava kaže da ADM drži, ali nema je na cjeniku. A Feniks koji uvozi Roccat, koju god keybu odabereš nemaju na lageru, taj dućan je oduvijek bio dno pa me niti ne čudi.

  30. #330
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Mehanička tipkovnica 500-750 Kn

    Nemoj se mučiti, idealnu keybu nećeš naći. Uzmi nešto mehaničko malo za promjenu, pa onda za nekih 10-20 godina kad ti dosadi zamijeni.

    Edit: Nisam bez razloga rekao keyba i pol, i mislio sam na broj tipki. XD
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •