= Citat = Izvorno postao W3DR4N
Al ovaj PS/2 je nešto najsavršenije što sam ikad pročitao.
Idem odmah spojiti grafičku na VGA, printer na paralelni port, a gamepad na game port.
Postoji li na ovom forumu mogućnost ignororanja postova određeni autora (da se ne prikazuju)? W3dr4n mi već polako ide na živce.

= Citat = Izvorno postao Bartuc
Naravno da želiš što bolje za novce, ali ne možeš reći da "gaming klasa" membranskih ne valja ili da ćeš osjetiti razliku između PS2 i USB. Ne koštaju bezveze 200-300kn više od običnih multimedia keybi. Bit svega je da si se ograničio na mehaničke keybe kao da je svemirska razlika naspram membranskih i da su sve membranske neupotrebljivo smeće. Ispada kao da sudiš membranske keybe prema nekom Geniusu od 75 kuna.
Nisam rekao da gaming klasa membranskih ne valja, samo ju ne smatram dovoljno dobrom - pogotovo kada se cijene uzme u obzir.
Razlika između mehaničkih i membranskih i jeste svemirska ako ju već želiš okarakterizirati kao takvu. Mislim da ne bi bilo loše da neko vrijeme koristiš mehaničku keybu.
Što se membrana tiče, Genius od 75 Kn i membranska "gaming" od 750 Kn i nisu toliko različite. Jedino što ta gaming ima deblju membranu pa joj treba više vremena da ode odnosno da se istroši. Što se cijene same membranske tehnologije tiče, ona je slična za keybu od 50 Kn kao za keybu od 500 Kn.
Ono što membranskim "gaming" tipkovnicama diže cijenu su budalaštine tipa osvjetljenje tipki, makro tipke, zilijun beskotrisnih dodatnih tipaka, touchscreen pored tipki umjesto numpada, opleteni kabel, pozlaćeni konektor, dodatni softver s mogućnošću individualizacije tipki itd itd. Zato što takve tipkovnice prodaju derištima, klincima, a ne ozbiljnim ljudima.

= Citat = Izvorno postao Vedro
Nije u redu govoriti za membranske tipkovnice da su sada govnaste a bile su dobre godinama.
A druga je stvar kada si entuzijastican (kao ja npr.), pa sve mora biti savrseno bas kako ti hoces,i to je okej.
Sve ovisi od keybe do keybe, ali istina je i to da mi je prva keyba bila mehanička (Commodore 12 i da su nekadašnje membranske tipkovnice bile kvalitetnije nego današnje - danas prave trilijun različitih i s ciljem što veće zarade na njima (što manje materijala, što jeftiniji materijali, što se prije pokvari prije ćeš uzet drugu, ...).
Btw ja jesam entuzijastičan i hoću dobru keybu. I u teoriji i u praksi,.