Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Solarni surveillance sistem

  1. #1
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Solarni surveillance sistem

    Moji bi htjeli nekako realizirati nadzorni sustav za kuću u brdima da vidimo ako netko radi sranja dok nikog od nas nema. Znam jednu simpatičnu nightvision kameru koja se može nabaviti preko eBaya za male pare i sigurno mogu srediti program koji vuče sliku s nje i snima, vjerojatno i uz detekciju pokreta. Neki šugavi stari kompjuter ili laptop bi nabavio za to, ali problem je u tome što se preko tjedna dok nema nikoga struja iskopčava, tako da bi trebalo srediti da ovo sve funkcionira na neku alternativnu energiju.

    Gledam malo DIY upute za solarne panele i slično, ali to je sve orijentirano za ljude koji žele cijelo domaćinstvo napajati s tim. Mene zanima koliko bi mi solarnih panela, baterija i ispred svega para trebalo da sastavim sistem koji može napajati računalo i kameru i kako ga spojiti? Malo žalosno, ali elektrotehniku stvarno ne razumijem. Ako netko slučajno zna...

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Solarni surveillance sistem

    Kako misliš "struja se iskopčava"? Stalno? Što ti nije dosta jedan pošteni UPS? Ili lol ono, ak je laptop ima vlastitu bateriju...

    Also ne znam, prva dva odgovora na Google za "solar panel for laptop":
    http://www.treehugger.com/gadgets/7-por ... ering.html



    Btw, kako se kamera napaja, preko laptopa na USB ili baš u struju? U svakom slučaju, za laptop brijem da je jednostavnije da je panel odmah na njegovoj voltaži, nego da radiš panel na 240V pa laptopovim adapterom konvertiraš na manje, znači bilo bi dobro da i kamera radi na istoj voltaži.

    Ili u krajnjem slučaju, možeš imat 2 odvojena solarna sustava/panela.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  3. #3
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Solarni surveillance sistem

    Mislim na to da kad odemo ća, struju iskopčamo, zato ovo ne bi moglo ostati spojeno na distribucijsku mrežu, nego mi baš radi toga treba neko alternativno napajanje da ovo radi 24/7 preko tjedna.

    UPS mi je odmah pao na pamet, ali ne vjerujem da ima toliko jakih UPS-ova da bi mogli držati računalo na životu bar cijelu noć, npr. I isto ne znam kakva ostala oprema bi trebala biti tu, jel treba imati neki uređaj još koji hendla napajanje/pražnjenje baterije ili nešto, to me zanima jer ne znam apsolutno ništa o tome, ni koliko bi neki lijevi laptop potrošio struje u jednom danu rada.

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Solarni surveillance sistem

    Imaš UPSova koji bi mogli tvoj laptop hraniti strujom i po tjedan dana, samo ti koštaju oko 50-200k kn. Recimo ja u firmi imam UPS koji je plaćen 55k kn i drži 30 računala, 2 servera, desetak printera, par swicheva, 2 rotera itd do 15-20 minuta.

    Eto pa računaj xD

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Solarni surveillance sistem

    Sori kaj gluposti pričam, ali postaviš fejk kamere jednostavno, to isto plaši ljude...

  6. #6
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Solarni surveillance sistem

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Imaš UPSova koji bi mogli tvoj laptop hraniti strujom i po tjedan dana, samo ti koštaju oko 50-200k kn. Recimo ja u firmi imam UPS koji je plaćen 55k kn i drži 30 računala, 2 servera, desetak printera, par swicheva, 2 rotera itd do 15-20 minuta.

    Eto pa računaj xD
    Pogledat ću i UPS-ove malo. U međuvremenu sam odustao od bilo kakvog solarnog napajanja jer bi bilo prekomplicirano i vjerojatno dosta skupo. Trebala bi biti dovoljna IP kamera, Raspberry Pi koji troši smiješno malo energije i akumulator. Sad, ako mogu upiknuti kakav UPS koji bi mogao toliko držati, možda još i bolje, ali ne znam baš kako bih izračunao potrošnju Raspberryja, npr. ono što me buni je da li računalo od 400W uzima 400Wh struje svaki sat, ili napajanje uzima struje koliko treba, takoreći?

    = Citat = Izvorno postao FaTaL_mRkvA
    Sori kaj gluposti pričam, ali postaviš fejk kamere jednostavno, to isto plaši ljude...
    Ljude da, ali mene više brinu cigani. Šalu na stranu, ako ima i divljih životinja koje se motaju onuda, želim da se to snimi, poanta nam je u biti samo da možemo vidjeti sve što se dešava dok nas nema. Jednom smo na vrtu našli par kriški limuna i staklene čaše, jednom su neke vaze netragom nestale, i slično. Da ne spominjem da ima medvjeda i drugih živina koje su znale dolaziti u selo.

  7. #7
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Solarni surveillance sistem

    Netko ti pije tekilu u vrtu.

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Solarni surveillance sistem

    Pogledaj DIY kitove s akumulatorima .

    Frend ima na viksi 2 kamionska akumulatora i nekakvu solarnu za 1000kn , dosta za par zarulja , liniju i teve prek noci
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

Slične teme

  1. 5.1 - X-530 sistem
    By Jerry in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 26-12-2009, 23:55
  2. zvučni sistem 2.1 ML-809
    By Multivitamin in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 17-10-2008, 18:03
  3. 5.1 sistem ili radio prijemnik wtf?
    By God Of War(gaming) in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 13-10-2007, 21:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •