Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: cpu i maticna

  1. #1
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    33

    cpu i maticna

    znaci imam 4gb rama , geforce gts450 graficka i procesor pentium dual core E6600 sad u csgo drzim oko 100 fpsa a normalno bi bilo 300 da mi bude konstantno e sad me zanima sta trebam menjat to jest mislim da nije problem u grafickoj kolko je u procesoru pa me sad zanima jel bi bilo razlike da zamjenim procesor i maticnu ajmo rec dao bi oko 2000kn za to jel bi to podiglo fps i odprilike za koliko bi podigao i jos mogu kupit neke rame dodatne ako treba? i ako nije problem da mi napisete sta bi bilo najbolje kupit

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: cpu i maticna

    Proc ti je dno. Uzmi si najjeftiniji 3rd Generation Intel® Core™ i5 Processor, pikni ga na najjeftiniju ploču koja ima Intel® B75 Express ChipsetSi dodaj u mix jedan RAM modul od 4 ili 8 GB, ovisno o tome koliko ti love ostane.

    Razlika će biti enormna. Svršićeš u gaće od uzbuđenja!


  3. #3
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    33

    Re: cpu i maticna

    a neki amdov procesor nebi bio bolji za te pare ? lako ja nadodam pare neke za rame to je najmanji problem

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    316

    Re: cpu i maticna

    Proc definitivno iz vise razloga. Dual core je jednostavno malo pogotovo za igre koje dolaz e. Graficka nije tako losa. Jako puno ljudi Kazu da su dobili skoro duplo bolje performanse prelaskom na quad.

    Jedini minus je sto je promjena proca ujedno i promjena ploce i memorij sto ce kostati, ali siguran sam da se moze nesto slozit.

    pcplay>>>sve ostalo

  5. #5
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    33

    Re: cpu i maticna

    evo odprilike ovoliko novca bi dao za to
    proc -1500kn
    maticna -800kn
    memorija-500
    jel se da sta slozit od toga hmm amdovi procesori su jeftiniji ajmo rec da racunam na to + napajanje ako bi trebalo jace trenutno imam neko od 450 w ili 500 to bi dodatno jos dao 500 kn valjda dosta? e sad dajte neki prijedlog kaj bi se dalo slozit za ove pare

  6. #6
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    316

    Re: cpu i maticna

    xD za tu lovu nemas sta puno misliti na AMD strani. Za te novce ide najjaci amd processor, ponajbolja ploca i minimalno 8 GB rama.

    Procesor AMD FX-Series X8 8350 4.0GHz,16MB,125W,AM3+, 1.549,98Kn
    Ploca
    Gigabyte 990XA-UD3, AM3+, AMD 990X SB950, 4x DDR3 810,00Kn

    memorija 8GB
    DDR3 8GB (1x8GB) Kingmax, 1600MHz, non-ECC, CL9.0, FLGG 350,00Kn
    ili
    DDR3 8GB (2x4GB) Corsair, 1600Hz, 9-9-9-27, CMX8GX3M2A1600C9 380,00Kn

    i jos ti ostane novaca

    Sacekaj uglavnom Nekog sa vise iskustva u slaganju konfiguracija, ali uglavnom najjace od amd-a ide bez problema u taj budjet

    pcplay>>>sve ostalo

  7. #7
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: cpu i maticna

    Nema potrebe. Imaš dovoljno novca za INTEL setup. AMD se uzima kad nemaš para za Intel. Pošto si doma u Sigetu, odi u Magazin RS i uzmi si...

    0.455,45 http://www.magazinrs.hr/msi-b75ma-e33-s ... -b75ma-e33
    1.345,86 http://www.magazinrs.hr/intel-core-i5-3 ... b-i5-3350p
    0.326,20 http://www.magazinrs.hr/patriot-signatu ... d38g13332h
    =
    2.127,51


  8. #8
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    316

    Re: cpu i maticna

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Nema potrebe. Imaš dovoljno novca za INTEL setup. AMD se uzima kad nemaš para za Intel.
    x.x pa imas intele vec od 300 kn znaci po toj logici AMD se uzima ...nikad

    Koliko ja znam AMD nema processore za onu elitu koja daje bar 4 000kn samo za proc.
    Ali radi sasvim solidan posao u svojoj cijenocnoj klasi znaci do tih 1500kn koliko kosta najjaci AMD.

    pcplay>>>sve ostalo

  9. #9
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    33

    Re: cpu i maticna

    pa sta je sad bolje za gaming taj amdov ili ovaj i5?

  10. #10
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: cpu i maticna

    S ovom kombinacijom koju sam složio u svom prethodnom postu može igrati i raditi sve živo. Proc troši ultra malo struje pod punim gasom uz izvrsne performanse, Patriot mema ima 10 godina garancije, a MSI ploča 3 godine i podršku za SATA3 i USB 3.0, tak da ima sve što treba za super cijenu.

    Za ostatak para može uzeti kvalitetno modularno napajanje, solidan SSD ili fenomenalno Fractal Design Define Mini kućište.

    = Citat = Izvorno postao dadosiget
    pa sta je sad bolje za gaming taj amdov ili ovaj i5?
    Oboje je dobro. AMD prijedlog je nešto malo bolji, ali i više košta.


  11. #11
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: cpu i maticna

    Ček, držiš 100 fps a normalno bi bilo 300 da ti bude konstantno?
    Nisam znao da su napravili monitor koji bi prikazivao 300 slika u sekundi i da ga ti baš imaš. Daj napiši nešto više o tome.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #12
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    33

    Re: cpu i maticna

    neam ti pojma stvarno znam da svi koje sam do sad pito kolki im fps ingame kad kucaju cl_showfps 1 da im bude 200,300

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: cpu i maticna

    Pa gle, ako imaš LCD monitor vrlo vjerojatno monitor ima refresh 60 Hz što znači da može prikazati najviše 60 slika u sekundi. Sve preko toga se gubi, bude "proizvedeno" ali ne stigne biti prikazano.
    Ima i LCD monitora s osvježenjem od 75Hz (uglavnom modeli niske rezolucije tipa 1280x1024 ili 1024x76, oni mogu dakle max 75 slika prikazati.
    Ista stvar je i s CRT (katodnim) monitorima koji također imaju refresh uglavnom od 75 ili 85 Hz. Dakle isto max 75 odnosno 85 sličica u sekundi.
    Večina pak 3D Monitora kada radi u 2D načinu prikaza ima refresh od 120 Hz, što znači da može prikazati do 120 frejmova u sekundi.
    Što više frejmova je prikazano to je gameplay glađi. No s frejmovima koje se ne može prikazati ništa ne dobiješ, ama baš ništa (osim u igrama temeljenima na Quake III engineu kao što je npr CoD serijal gdje su određene varjable enginea zadužene za visinu skakanja, duljinu skoka i sličnog vezane za framerate).

    Pretpostavimo da imaš monitor s refreshom 60 Hz. I da imaš u igri 100 fps kako kažeš. Znači da ti se 40% frejmova uopće ne prikaže a opterećuju i procesor i grafičku svojim kreiranjem. S jačim računalom da imaš 300 fps, to bi značilo da ti se prikazuje samo 20% proizvedenih frejmova a 80% ne -> igra ti ne bi radila glađe, dapače vjerojatno bi imao i neke probleme u obliku kašnjenja unosa miša, veći ping na serverima itd...

    Dakle da imaš monitor s 120Hz refreshom onda bi i imao prednost nad drugima a i glađi gameplay za što bi pak morao nadograditi računalo (kako bi imao konstantnih 120 fps).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14

    Re: cpu i maticna

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Nema potrebe. Imaš dovoljno novca za INTEL setup. AMD se uzima kad nemaš para za Intel. Pošto si doma u Sigetu, odi u Magazin RS i uzmi si...

    0.455,45 http://www.magazinrs.hr/msi-b75ma-e33-s ... -b75ma-e33
    1.345,86 http://www.magazinrs.hr/intel-core-i5-3 ... b-i5-3350p
    0.326,20 http://www.magazinrs.hr/patriot-signatu ... d38g13332h
    =
    2.127,51
    Predloženi AMD X8 je brži i bolji procesor od tog Intela.AMD je izbacio zvijer od procesora ali od silnih plaćenih reklamnih recenzija ne može doći u fokus.


    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... et7kDGSRfc

  15. #15
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    33

    Re: cpu i maticna

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Pa gle, ako imaš LCD monitor vrlo vjerojatno monitor ima refresh 60 Hz što znači da može prikazati najviše 60 slika u sekundi. Sve preko toga se gubi, bude "proizvedeno" ali ne stigne biti prikazano.
    Ima i LCD monitora s osvježenjem od 75Hz (uglavnom modeli niske rezolucije tipa 1280x1024 ili 1024x76, oni mogu dakle max 75 slika prikazati.
    Ista stvar je i s CRT (katodnim) monitorima koji također imaju refresh uglavnom od 75 ili 85 Hz. Dakle isto max 75 odnosno 85 sličica u sekundi.
    Večina pak 3D Monitora kada radi u 2D načinu prikaza ima refresh od 120 Hz, što znači da može prikazati do 120 frejmova u sekundi.
    Što više frejmova je prikazano to je gameplay glađi. No s frejmovima koje se ne može prikazati ništa ne dobiješ, ama baš ništa (osim u igrama temeljenima na Quake III engineu kao što je npr CoD serijal gdje su određene varjable enginea zadužene za visinu skakanja, duljinu skoka i sličnog vezane za framerate).

    Pretpostavimo da imaš monitor s refreshom 60 Hz. I da imaš u igri 100 fps kako kažeš. Znači da ti se 40% frejmova uopće ne prikaže a opterećuju i procesor i grafičku svojim kreiranjem. S jačim računalom da imaš 300 fps, to bi značilo da ti se prikazuje samo 20% proizvedenih frejmova a 80% ne -> igra ti ne bi radila glađe, dapače vjerojatno bi imao i neke probleme u obliku kašnjenja unosa miša, veći ping na serverima itd...

    Dakle da imaš monitor s 120Hz refreshom onda bi i imao prednost nad drugima a i glađi gameplay za što bi pak morao nadograditi računalo (kako bi imao konstantnih 120 fps).
    pa ako se ne varam i na source enginu dosta znaci veci fps razlika u pucanju i skakanju neznam sta jos zar nije tako ovi kaj streamaju lockaju fps na 128 a ovi kaj profesionalno igraju vrte na 300 sad neznam to sa ekranom al na net_graph mu pise 300 fps sigurno je razlika neka kad svi se zale na to kako ovi sa vecim fpsom govorim za 200 300 imaju prednost

  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: cpu i maticna

    Ajde onda prijatelju reci koliko točno novca imaš za nadogradnju. Počelo je s 2000 pa s 2800 pa... Koliki je limit?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #17
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    33

    Re: cpu i maticna

    nek bude 2800

  18. #18
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: cpu i maticna

    Možeš li, molim te, provjeriti što točno od komponenti sada imaš. Trebale bi mi ove informacije:
    - Procesor (proizvođač, model) - možeš provjeriti putem CPU-Z, Speccy Aida64
    - Matična ploča (proizvođač, model, verzija biosa) - također putem ranije navedenih programa
    - Hladnjak (hladnjak koji imaš na procesoru, je li Intel box ili neki aftermarket)
    - Memorija (broj modula, tip i frekvencija/brzina) - također možeš provjeriti putem ranije navedenih programa
    - Diskovi (koje tvrde diskove imaš i tip spajanja koji koriste, tj jesu li SATA ili P-ATA/IDE) - npr putem Speccy ili Aida64
    - Napajanje (koji proizvođač, model i snaga) - možeš provjeriti jedino tako što pročitaš na samom napajanju
    - Kućište (koje je; proizvođač i model) - ako ne znaš koje je nađeš takvo na netu ili staviš sliku.
    - Monitor (piše ti negdje na njemu koji je točno)
    - Miš i tipkovnica koje imaš/koristiš
    - Slušalice odnosno headset koji imaš
    i sve ostalo što imaš spojeno u računalu (ako imaš diskretnu zvučnu, čitač kartica, ovo-ono).

    Zašto mi trebau te informacije? Pa, mislim da bi ti za 2800 Kn mogli složiti što bolju kombinaciju za CS.
    To uključuje mijenjanje svega što se treba i može kako bi što bolje uživao u CS-u i ostvarivao što bolje rezultate.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #19
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    33

    Re: cpu i maticna

    - Procesor (proizvođač, model) - DualCore Intel Pentium E6600, 3066 MHz (11.5 x 267)
    - Matična ploča (proizvođač, model, verzija biosa) - Asus P5G41T-M LX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
    - Hladnjak - Default onaj koji dobis uz intel procesor
    - Memorija (broj modula, tip i frekvencija/brzina) - Ovakve 2: 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)
    - Diskovi (koje tvrde diskove imaš i tip spajanja koji koriste, tj jesu li SATA ili P-ATA/IDE) - WDC WD5000AAKS-00V0A0 ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    - Napajanje (koji proizvođač, model i snaga) - Napajanje 450W, CHIEFTEC iArena, GPA-450S8, ATX V2.3, 120mm, PFC, bulk
    - Kućište (koje je; proizvođač i model) - http://www.pixma-itshop.com/slike/velik ... e-a103.jpg
    - Monitor (piše ti negdje na njemu koji je točno) - Samsung monitor S22B350TS PLS panel
    - Miš i tipkovnica koje imaš/koristiš - Razer Abyssus ,tipkovnica neka nepoznata havic
    - Slušalice odnosno headset koji imaš - steelseries siberia v2

    I Graficka je : NVIDIA GeForce GTS 450

  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: cpu i maticna

    Imas puno bolje nego što sam očekivao. U racunalo trebas:
    - cetverojezgreni procesor, polovan Intel Core 2 Quad overclockan na 3+ GHz
    - jaču grafičku karticu ako trebaš veći feamerate, po mogucnosti AMD jer se na njima Source engine bolje ponasa.
    - zvucnu karticu s podrškom za EAX i dobrim zvukom - igrao sam CS GO betu s integriranom i s Asus Xonar DG, razlika je ogromna.
    -Aftermarket hladnjak za procesor ako su ti potrebne niže temperature procesora i manja buka računala.
    -Bolje kuciste za bolji protok zraka, manje vibracija/buke, izgled,...
    -SSD disk za OS, programe i igru - zamisli puno brže učitavanje igre, neprimjetni loading, brži ulazak na servere.
    -Miš s dobrim senzorom za razliku od smeca u abyssussu.
    -Mehanicka tipkovnica.
    Eto, to su neke od stvari koje bi te ili napravile boljim igračem ili ti popravile ugođaj pri igranju. Na tebi je da se odlucis.što od toga želiš pa cemo se potruditi pronaći naj za tih 2800 Kn.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: cpu i maticna

    Cijela spika sa frejmovima nije tolko jednostavna da sve preko <refreshrate> FPSa nema smisla jer se ne vidi. Iako kod direktnog prikaza nema razlike, ona se jednostavno "osjeti" jer se generirani game frejmovi koriste za više stvari od samog prikaza. Vjerojatno postoji i vrijednost nakon koje nema smisla ić dalje, al to će ovisit o igri, ili bolje o engineu.

    Nisam upućen u kanter tak da neznam jel ima neki konkretni razlog za vrijednosti od 200, 300.

    Živi bili pa umrli

  22. #22
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: cpu i maticna

    Po, postoji i frame-time, ali opet nema smisla imati FPS skoro duplo veći od refresh ratea a kamo li još veći od toga.
    To je samo nepotreban stres na grafičku i procesor.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #23
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: cpu i maticna

    A negdje duplo je on the money zapravo. Evo konkretno za TF2 recimo se na 132 limitira, ali nevezano za refreshrate već se peca double od "cl_cmdrate" i kompanije koji su uglavom na 66 kod svih. To je vezano uz činjenicu da TF kao igra ne podržava veći tickrate od 66. Sad neznam za CS:GO, ali čini mi se da su starniji kanteri išli i do stotke tu tako da vidim motiv za cappat frejmove na 200.

    Sad za source ja nisam upućen da išta preko ima smisla, al sjeti se recimo čarobnih 333 FPS u quakeu 3 i prije kolko godina je to bilo

    Živi bili pa umrli

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: cpu i maticna

    Jel autor teme umro pa se ne javlja?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: cpu i maticna

    predozirao se

Slične teme

  1. AM2 maticna
    By Razzarach in forum Komponente
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 10-09-2011, 21:14
  2. Overclock & maticna
    By SiNO22 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 11-10-2008, 20:53
  3. maticna
    By vjever_masni in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 01-06-2008, 20:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •