Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Nekoliko pitanja

  1. #1
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Nekoliko pitanja

    Budući da nisam više u toku, trebaju mi neki savjeti oko komponenti i računala.

    Koja je razlika između AMD-a i Intela? Jesu li jedni kvalitetniji od drugih i s kojima imate boljih iskustava?
    Također ATI i NVIDIA? Uvijek mi je bila draža NVIDIA i čujem da je većina igara bolje podržana s njom, dok neke imaju problema s ATI-jem. Ili je obrnuto?

    Je li GeForce GTX 660 Ti dobar za današnje standarde ili treba nešto jače?
    Koliko je GeForce GTX 650 slabiji od gore navedenog, te isplati li se dati koja tisuća više za gornju grafičku ili i ova može pokretati većinu današnjih igara na highest bez problema?

  2. #2

    Re: Nekoliko pitanja

    Bolje da si pitao da ti se objasni smisao života ili tko je stvorio veliki prasak.

    Napiši sa koliko novaca raspolažeš i vjeruj ponuđenom.

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Nekoliko pitanja

    Ja imam gtx 550 ti koja je slabija vjerojatno i vrtim sve na ultra, ali uzmi u obzir da igram na 1280x1024 monitoru.

    Odi na Nvidia stranicu i proučavaj performanse.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  4. #4
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Nekoliko pitanja



  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Nekoliko pitanja

    Ma našao sam ovo:

    Procesor INTEL Core i5 3330 BOX, s. 1155, 3.00GHz, QuadCore
    Matična ploča, H77, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, s. 1155
    Grafička kartica PCI-E GeForce GTX 660 Ti
    Tvrdi disk 1000.0 GB, SATA, za desktop
    DVD±RW, 24x, crna, SATA, Dual layer
    Memorija PC-10600, 4 GB, DDR3 1333MHz
    Memorija PC-10600, 4 GB, DDR3 1333MHz
    Kućište COOLERMASTER Elite 371, RC-371-KKP500, MIDI, crno-srebrno, 500W
    Miš LOGITECH B110, optički, crni, USB
    Tipkovnica LOGITECH K120, crna, USBl
    Zvučnici LOGITECH S220, 2.1, crni

    ...pa me zanimalo jel to top kategorija ili što?
    Cjenovno mi se čini dobra ponuda (7k).


    A vidio sam i ovo:

    Procesor INTEL Core i3 3220 BOX, s. 1155, 3.30GHz, 3MB cache, GPU, DualCore
    Matična ploča iH77, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E 3.0, HDMI, DVI, D-SUB, USB 3.0, mATX, s. 1155
    Grafička kartica PCI-E GeForce GTX 650
    Memorija PC-10600, 2 GB, DDR3 1333MHz
    Memorija PC-10600, 2 GB, DDR3 1333MHz
    DVD±RW, 22x, crna, SATA, Dual layer
    Miš LOGITECH B110, optički, crni, USB
    Tipkovnica LOGITECH K120, crna, USB
    Zvučnici LOGITECH S120
    Kućište COOLERMASTER Sileo 500
    Napajanje 550W
    Tvrdi disk 500.0 GB, SATA, za desktop

    ...za 4.5k. Pa ne znam dal da uzmem taj ili onaj gore.
    Jer što će biti kad W3 dođe???

  6. #6
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Nekoliko pitanja

    Kupi 3470 ili 3570.
    I bržu memoriju. I više nje.

    Grafička je hartav proizvod i najčešće se mijenja.

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Nekoliko pitanja

    I jedno i drugo od tih "ponuda" je loše za te iznose. Sam odluči koliko uopće hoćeš dati i za šta.
    Kad netko kaže "dvoumim se između kompa od 4500 Kn i kompa od 7000 Kn" meni dođe da mu odvalim šamar koliko to glupo zvuči.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Nekoliko pitanja

    = Citat = Izvorno postao Windwalker
    Budući da nisam više u toku, trebaju mi neki savjeti oko komponenti i računala.

    Koja je razlika između AMD-a i Intela? Jesu li jedni kvalitetniji od drugih i s kojima imate boljih iskustava?
    Također ATI i NVIDIA? Uvijek mi je bila draža NVIDIA i čujem da je većina igara bolje podržana s njom, dok neke imaju problema s ATI-jem. Ili je obrnuto?

    Je li GeForce GTX 660 Ti dobar za današnje standarde ili treba nešto jače?
    Koliko je GeForce GTX 650 slabiji od gore navedenog, te isplati li se dati koja tisuća više za gornju grafičku ili i ova može pokretati većinu današnjih igara na highest bez problema?
    Geforce 660 TI je daleko jača kartica i razvaljuje sve živo i neživo zahvaljujući driverima.
    http://www.anandtech.com/bench/Product/647?vs=681

    Procesor uzmi od intela, recimo i5 3470 (koji se neda clockat btw ali je brz ko zmaj), s obzirom da amd s ovih zadnjih par procesora kaska dobrih 2-3 koraka iza intela, bar kad je gaming u pitanju. Ali puno su jeftiniji, i igre će na njima isto raditi na max, samo eto, na intelu će raditii dosta bolje.

    Alternativa za ati karticu ti je HD 7870 koji dođe nekih 2000kn a razvaljuje isto ko i GTX 660 Ti, ovisi od igre do igre, u jednoj je bolji ati, u drugoj nvidia.

  9. #9

    Re: Nekoliko pitanja

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Procesor uzmi od intela, recimo i5 3470 (koji se neda clockat btw ali je brz ko zmaj), s obzirom da amd s ovih zadnjih par procesora kaska dobrih 2-3 koraka iza intela, bar kad je gaming u pitanju. Ali puno su jeftiniji, i igre će na njima isto raditi na max, samo eto, na intelu će raditii dosta bolje.


    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... et7kDGSRfc

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Nekoliko pitanja

    Jesi ti pogledao taj video što si linkao? na nijednom testu 3570k ne gubi od amda s tolikom razlikom, ma ne gubi uopće bokte, a načitao sam se i i nagledao testova jer i sam slažem konfu. Čak ni po forumima, našim i stranim, jednostavno nema argumenata za amd protiv sadašnje generacije intela u istom cjenovnom rangu, jednostavno je takva situacija trenutno, što ne znači da sljedeće generacije nece bit obrnuto.

    Nešto su žešće ujebali na tom testu, namjerno ili slučajno, jer je nemoguće da procesor koji zadnjih 6 mjeseci slovi kao zvijer u svim gaming testovima odjednom biva duplo sproriji od sporijeg konkurenta.

    EDIT: da, evo i u komentarima ljudi raspravljaju o jako iskrivljenim rezultatima, nešto tu ne štima. Šta je sljedeće, budu testirali gtx 660 ti i HD 7870 u BF3 i nekim čudom HD 7870 ju bude razvalila s 20 fpsa razlike?!

  11. #11
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Nekoliko pitanja

    Ja ću samo reći da u Planetside 2 koja je jedna od najintenzivnijih CPU igara, AMD vlasnici plaču.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Nekoliko pitanja

    Pošto sam i ja svježe apgrejdao komp, načitao sam se i nagledao testova, i na svakom ozbiljnijem forumu je ljudima Loganov test sumnjiv. Ajde da je AMD bolji za streaming + gaming još mogu prihvatiti, ipak onda 8 jezgri nije za baciti. Ali samo za gaming ne može prismrditi Intelu.
    Evo zanimljivog testa, i malo drukčijeg pristupa (mjere latenciju frameova u ms): http://techreport.com/review/23750/amd- ... r-reviewed

    Da se razumijemo, krivo mi je što AMD nema bolje i jače procesore, pa da Intelu bude prava konkurencija. Svi bi od toga profitirali (osim Intela naravno) jer bi cijene pale. Ali preporučivati AMD u gaming konfi po sadašnjem stanju je malo smiješno. Plus, pošto je Intel puno jača firma, većina programa se i piše tako da bolje radi na njemu. Jbg, realnost.

    @Neven, probao malo Planetsidea na novom procu. Kako leti
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  13. #13

    Re: Nekoliko pitanja

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Jesi ti pogledao taj video što si linkao? na nijednom testu 3570k ne gubi od amda s tolikom razlikom, ma ne gubi uopće bokte, a načitao sam se i i nagledao testova jer i sam slažem konfu. Čak ni po forumima, našim i stranim, jednostavno nema argumenata za amd protiv sadašnje generacije intela u istom cjenovnom rangu, jednostavno je takva situacija trenutno, što ne znači da sljedeće generacije nece bit obrnuto.

    Nešto su žešće ujebali na tom testu, namjerno ili slučajno, jer je nemoguće da procesor koji zadnjih 6 mjeseci slovi kao zvijer u svim gaming testovima odjednom biva duplo sproriji od sporijeg konkurenta.

    EDIT: da, evo i u komentarima ljudi raspravljaju o jako iskrivljenim rezultatima, nešto tu ne štima. Šta je sljedeće, budu testirali gtx 660 ti i HD 7870 u BF3 i nekim čudom HD 7870 ju bude razvalila s 20 fpsa razlike?!

    Nisu ništa ujebali na testu nego su novi osam jezgreni AMD procevi odlična kupnja.

    http://www.bug.hr/forum/topic/procesori ... 72026.aspx

    A sad na svakome je ponaosob kome će vjerovati i što će kupiti.

  14. #14

    Re: Nekoliko pitanja

    EDIT Evo ako se nekome neda čitati kompletna tema ;

    Citiram dva posta,

    " Evo ovako narode. Malo svježih informacija. F1 2012 1080p ,ultra detalji 8XMSAA i HD 7850 clockana na njen prirodni takt 1050/1200Mhz te Vishera na 4.5Ghz. Imam gotovo identičan FPS kako kolega sa i5 3570K. On je dobio 79 avg/ 70 min fps, a ja 80 avg/ 67 min fps . E sad što se tiče onih testova sa nižom rezom da vidimo koliko "potegne" CPU gdje čitam po netu neke nebulozne brojke. Testirao sam ( grafa i CPU isto ) na 1680 x 1050 rezi, 0 MSAA i na ultra low. Dobio sam 143 fps avg i 128 fps min !! Šta to znači ?? To znači da Vishera pogoni u F1 2012 ( koja slovi za CPU zahtjevnu igru ) bez problema bilo koju single GPU grafu na tržištu !!! Moram još spomenuti da je kod Vishere nevjerovatan rast ( barem ovdje u F1 ) kad se clocka sa 4.0Ghz na 4.5Ghz. Kad sam testirao na low rezi i low postavke na 4.0Ghz pa onda na 4.5Ghz ( to je ovih 143 avg, 128 min fps ) rast je bio oko 28% avg fps i nevjerovatnih 33% min fps !!! Strašan pomak iako je pomak u taktu malo više od 10%. I još da spomenem da Vishera na 4.5Ghz ( barem ovaj koji ja imam CPU ) troši kao upaljač spram bivšeg FX 8120 ( koji nije trošio toliko drastično isto ). Recimo, Vishera na 4.5Ghz sa 1.425V i HD 7850 na 1050/1200Mhz u F1 2012 benchu su povukli ( mislim cijeli sustav ) do 230W, a uglavnom se vrti oko 210W. FX 8120 @4.4 Ghz, i GTX 560Ti 900/4350Mhz su vukli oko 330W iz zida. Uglavnom, pomak sa buldozera je i više nego osjetan u svim aspektima. Cijena od 1300 kn ugrubo za odličan chip je stvarno odlična ponuda. Dva palca gore za AMD ."

    S"Ne, kolega ima istu grafu kao ja i i5 3570K. On je isto clockao HD 7850 na 1050/1200Mhz da to bude identično a CPU na 4.2Ghz, i dobili smo skoro isti score. Zatim sam ga ja pitao kako stoji i5 kad ga downclocka na razinu i5 3330 na 3.0Ghz i ostavi grafu clockanu ( zato što sam tada mislio prodati bager i ploču te uzeti i5 3330 i jeftinu 1155 ploču ). Tada je imao čini mi se 68fps avg i 60fps min, dakle botlneck sa i5. Spomenuo je da je CPU bio na preko 90% stalno, dok clockan na 4.2Ghz je iskorištena grafa, a CPU na oko 70%. Zato ja komentiram da ovi zaključani i5 NISU bolji za gaming od Vishere. Mi smo otprilike simulirali HD 7870, i jedan i5 3330 je nemože ni izbliza iskoristiti u F1, koja predstavlja ono što će biti sa svim igrama kroz godinu - dvije. i5 3570k košta oko 1700 do 1800 kn a FX 8320 oko 1300 kn tako da je sve jasno. Kao što sam već spomenuo, potrošnja Vishere je daleko bolja nego Buldozera. Ja sa Visherom na 4.5Ghz i HD 7850 1050/1200 Mhz imam potrošnju iz zida oko 220W - 230W u F1 2012 . Sa 4.0Ghz i neclockana HD 7850 je manje od 200W. To nisu visoke brojke uopće. Za clockanje na 4.5Ghz vam netreba ploča od 1500 kn kao što neki sugeriraju, niti treba cooler kao moj ( iako je to naravno poželjno imati ). Dovoljan je jedan Coolermaster Evo 212 i nema frke sa 4.5Ghz, te ploča poput moje koja košta 750 kn. Mislim, ionako neće onaj tko kupi i5 za 1800 kn uzeti matičnu od 500 kn !!! Dakle, sasvim dosta je kvalitetno napajanje od 400W ako se ide do grafi tipa HD 7870 ili GTX 660Ti. Tko kupuje HD 7970 ili GTX 680, njemu ni napajanje od 700 kn nije nešto posebno."

    Ne vidim razloga ne vjerovati čovjeku. Još ako se uzme cijena matičnih ploča slične kategorije računica je skoro pa jasna. Da ne pričam o potencijalu u budućnosti od dodatne četiri jezgre na AMD procu. Zato molim lijepo bez komentara kako je to smiješan odabir ili kako je netko dva tri koraka iza.

  15. #15
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Nekoliko pitanja

    Tldr

    AMD smeće.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Nekoliko pitanja

    Ne kužim overclockirao je na 4.5ghz i usporedio sa i5 koji je clockan na 4.2ghz?

  17. #17

    Re: Nekoliko pitanja

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Tldr

    AMD smeće.
    Microsoft i Sony se ne slažu jer baziraju svoje gaming mašine za razdoblje od idućih 6-7 godina upravo na čipovima iz te kompanije. Ali tko su oni u odnosu na tebe, pičkin dim.

  18. #18
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    417

    Re: Nekoliko pitanja

    = Citat = Izvorno postao Kostolomac
    Da se razumijemo, krivo mi je što AMD nema bolje i jače procesore, pa da Intelu bude prava konkurencija. Svi bi od toga profitirali (osim Intela naravno) jer bi cijene pale.
    sa ovim se slažem

    @bačić
    sve je to ok, al oni se tek sad izbacili na tržište proc koji je u rangu sa nečim što je več tu skoro 2+ godine, druga bi bila priča da su izašli u isto vrijeme

    a i naravno da svaka roba ima svog kupca. bilo to na preporuku ili na čisti "razum"

    tu je neko napisao
    intel je bolji,ali amd je dovoljno dobar...ukratko
    Intel Core i5-4670K@3.4GHz@CM Hyper 412S/BioStar Z87X3D Hi-Fi/Kingston 2x4gb 2400mhz HyperX Predator/XFX HD7870 2Gb/Corsair TX 650W/WD 1TB/Hitachi 500Gb/CM 692 Standard/LG 23" W2361V /Logitech K200/Logitech MX-518/RAZER Goliathus/Logitech X-530

  19. #19
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Nekoliko pitanja

    Ja sam svog Athlona II X3 platio oko 600kn i radi otkljucan kao Phenom II X4 vec par godina bez ikakve greske.Guta sve igre do danas.
    Prezadovoljan sam. Hvala AMD.

  20. #20
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Nekoliko pitanja

    @šcer, možda sam se malo zaletio. Isprike što sam rekao da je smiješan odabir. Ali po našim cijenama ipak ne znam zašto bi FX-8350 bio bolja kupnja za gaming od npr. i5 3470 koji je čak mrvicu jeftiniji. Cijene ploča su mi se činile slične kad sam zadnji puta gledao. Dapače, ako ćeš klokati AMDejca vjerojatno ti treba bolja i skuplja ploča nego za non-K Intela.

    = Citat = Izvorno postao golfw12
    intel je bolji,ali amd je dovoljno dobar...ukratko
    Točno to.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  21. #21
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Nekoliko pitanja

    U lipnju izlazi Haswell. Tak da ono, AMLol.

  22. #22
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Nekoliko pitanja

    Mislim da Haswell više cilja na mobilno tržište, tako da je smanjenje potrošnje prioritet. Što se performansi tiče, ne znam hoće li biti veće razlike nego što je bilo SB vs IB.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  23. #23

    Re: Nekoliko pitanja

    = Citat = Izvorno postao golfw12
    tu je neko napisao
    intel je bolji,ali amd je dovoljno dobar...ukratko
    To i ja kažem, a spike dva tri koraka iza, smiješan izbor i sl. su skroz pogrešne. AMD većinu vremena ima konkurentan proizvod a ima ga i sada, dapače.

Slične teme

  1. Nekoliko pitanja vezano za Dev C++
    By Macolla in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 31-03-2009, 19:00
  2. Nekoliko mojih igara,pomažem u vezi sa GM...
    By svengerencir in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 69
    Posljednji post: 06-10-2008, 20:44
  3. Nekoliko WoW pitanja
    By Shakes in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 09-12-2006, 01:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •