Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 54 od 54

Tema: Steam Box

  1. #31

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Koja je sranje u svakom slucaju jer nema Direct X-a.

  2. #32
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Pa ima već na steamu dosta igara za Linux, odnosno OpenGL. Ako toliko razvijaju Linux, valjda će ih biti i više.

  3. #33
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Ništa nije vječno pa ni DirectX.
    Developeri će ulagati u tehnologije koje su financijski održive, a ako će to značiti igre na OpenGLu, biti će to onda OpenGL. Mislim da će se tijekom narednih 5 godina drastično promijeniti situacija na IT tržištu.
    Gabe je i dalje genijalac.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #34
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Money grabbing jews!
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  5. #35

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Ma daj, ste vidjeli cijene? Za 6-7 somova kuna si složim zvjerčinu koja će biti X puta bolje nadogradiva, X puta bolje hlađena, brža, dugotrajnija i sl. Biti će večih dimenzija ali i ova mala kocka nije konačan proizvod. Gdje u to stane nekoliko hardova i sl.

    Odlučili su zakomplicirati tržište totalno. Sada ćemo dobiti četvrtu, petu platformu za igranje

  6. #36
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Nigdje nije navedena nikakva cijena. Ako ciljaš na Piston, cijena od 999$ odnosi se na modularno računalo sličnih perfomansi. Osim toga, naveo sam gore kako će biti 3 kategorije računala - ako si želiš kantu sam slagati i dalje, naravno da ćeš moći, a za Big Picture na TV-u (ako ti treba) možeš si uzeti samo basic streaming uređaj.
    Za razliku od konzola, ne vidim ništa loše da je veći izbor po pitanju nešto zatvorenijih sustava. Ako će to biti certificirani Steam Boxovi, opet je puno bolja opcija za developera da radi optimizacijski proces za primjerice 10 standarniziranih računala, nego za njih tisuću. Drago mi je da Microsoft gubi bilo kakav značaj po pitanju PC gaminga i da brigu oko platforme preuzima netko tko ima viziju kako to izvesti.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #37
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Valve konzola - codename Piston

    = Citat = Izvorno postao šcer od SAVE BAĆIĆA
    Odlučili su zakomplicirati tržište totalno. Sada ćemo dobiti četvrtu, petu platformu za igranje
    Neće. Kojeg je izdavača uopće briga za prljavu Linux konzolu za koju proizvođač najavljuje da će biti fragmentirana. Od toga se bježi kilometrima.
    EA prvi neće imati nikakav ugovor.
    Prvi će se na hypetrain priključiti jednako prljavi ljudi, odnosno indie zajednica. I Bethesda. Znači nebitno.

  8. #38
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Valve konzola - codename Piston

    EA
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  9. #39
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Ne kužim vic.

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Pa nisu iej hipsteri.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  11. #41
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Pa reko je EA neće ni štapom taknit tu konzolu.

  12. #42
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Pa smiješno mi jer je Wedran i što je našao najgori mogući primjer da izazove raspravu, ono lol "neće EA napraviti ugovor", gaming je gotov
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  13. #43
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Valve konzola - codename Piston

    EA je ono, valjda jedini bitan nečemu.

  14. #44
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Valve konzola - codename Piston

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    EA je ono, valjda jedini bitan nečemu.
    *Canned laughter*


    Uostalom, EA više ni ne prodaje preko Steama otkako su lansirali onu svoju žalost.
    A bogami ni ne prave dobre igre više.

  15. #45

    Re: Valve konzola - codename Piston

    inb4 "Više?"

  16. #46

    Re: Valve konzola - codename Piston

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Nigdje nije navedena nikakva cijena. Ako ciljaš na Piston, cijena od 999$ odnosi se na modularno računalo sličnih perfomansi.
    A sad pročitaj moj post još jednom i vidi što mogu napraviti sa tom lovom. Složiti računao po vlastitom ukusu koje će biti jače, bolje ohlađeno a time i dugotrajnije, modularnije itd.
    Kućišta ima toliko da možeš napravti rapsodiju od izgleda za tu lovu. Da, biti će veće ali pročitaj moj post još jednom, tj. dio sa količinom hard diskova, optike i sve ostalo što ćeš morati na ovu kockicu priključivati u vidu periferije te također zakrčiti stol i dobiti slični volumen.

    Ovo će kupovati konzolaši i apple korisnici. Ljudi navikli na pošteni PC, ne vjerujem. Debelo je pre skupo i djeluje glupavo.

    Fora je Linuks i pokušaj da se skine monopolist sa tržišta, ali to je toliko optimistično i toliko sjebano za krajnjeg korisnika, da će mo na kraju dobiti još jednu platformu sa ekskluzivnim naslovima. Na kraju će jedini gubitnici biti krajnji korisnici dok se tržite ne iskristalizira.

  17. #47
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Ne znam jesi li preskočio ovo, no Piston nije Valveova konzola, na što se svodi cijela tvoja kritika. Kako će izgledati zapravo cijeli koncept, piše dolje.

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Da se vratimo na temu.

    Uglavnom, Gabe Newell je dao ekskluzivni intervjuu ekipi portala The Verge. Long-story short, Valve će imati svoje izdanje Steam Boxa, Piston je samo jedan od brojnih budućih "Steam Boxova". Kratke crtice cijele priče su:

    1. Valveov Steam Box biti će svojevrsno server računalo, sposobno posluživati nekoliko televizijskih ekrana odjednom
    2. Default OS Valveovog Steam Boxa biti će Linux, iako će korisnik moći na njega bez problema staviti i Windowse
    3. Biti će tri kategorije uređaja - Good koji će biti skroz jeftin (ispod 99$) i preko njega će se moći samo streamati igra s računala na TV (koncept valjda sličan ovome od Shileda, samo mnogo jeftiniji i praktičniji), Better će imati svoj procesor i grafičku te će biti neki default za igrače, Best će biti za one koji ne pitaju za novce.
    4. Steam Box će raditi i brojni hardverski partneri (tu spada projekt Piston) - ideja je zadržati otvorenost PC platforme tako da si kupac sam može izabrati koliko će njegov gaming uređaj biti zatvoren/otvoren. Valve ne želi dizajnirati platformu prema svojim potrebama, nego prema potrebama igrača. Sto ljudi, sto čudi, jel.
    5. Steam Box će gotovo sigurno ponuditi i multimedijske mogućnosti (TV sadržaji, filmovi, glazba).
    6. Valve će dizajnirati svoj kontroler - interakcija sa igrom temeljiti će se i na biometrijskim podacima.
    7. Windows 8 je smeće.

    O svemu više na poveznici
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  18. #48

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Gle, da košta 2000 kn opet za tu lovu složim bolje. Jedino ako će ju prodavati ispod cijene i gubiti na svakom prodanom primjerku, pa to probati nadoknaditi kroz ucjene putem softvera.
    Što se mene tiče može prodavati muda pod bubrege ko i ostali konzolaši. Ja ću tako nešto kupiti jedino ako bude najisplativija i najbolja opcija. Pokusni kunić sigurno neću biti.

  19. #49
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Valve konzola - codename Piston

    = Citat = Izvorno postao šcer od SAVE BAĆIĆA
    Ovo će kupovati konzolaši i apple korisnici. Ljudi navikli na pošteni PC, ne vjerujem. Debelo je pre skupo i djeluje glupavo.
    Konzolaš će i dalje kupiti konzolu.
    Apple korisnik Apple.
    PC-aš PC.

    Ovo neće kupiti nitko.

  20. #50
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Osim tebe, ti sve kupiš.

  21. #51
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Valve konzola - codename Piston

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  22. #52
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Pa u biti realno Steam Box neće bit nešto pretjerano važan nit će nudit neke ekskluzivne mogućnosti. Vjerujem da će sve mogućnosti koje dolaze sa Steam Boxom bit dostupne u samom Steamu pa tko će htjet sam slagati svoju konfiguraciju s koje će streamat na više ekrana i wut not će to i moć. I kupit Steamov kontroler. Želim Steamov kontroler.
    Da imam para sve bi ja to kupio.

    E i kul mi je Razerov tablet, sam ne znam kolko će mu baterija durat. Vjerojatno neće.

  23. #53
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Steam Box

    Evo poduži osvrt The Vergea na Steam Box, zbilja vrijedi pročitati:

    How Valve's Steam Box will reinvent the game console as you know it

    Also, preimenovao topic da naslov točnije opisuje temu.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  24. #54
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Steam Box

    Jel ovo umrlo ili koji vrag?

Slične teme

  1. Steam
    By Constantine in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-09-2008, 23:15
  2. Steam
    By Wizard in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 25-03-2006, 19:37

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •