Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 54

Tema: Steam Box

  1. #1

    Steam Box

    Steambox je ipak stvaran izgleda.
    http://www.polygon.com/2013/1/7/3849284 ... am-box-xi3
    Xi3 brought an early version of Piston to CES, but was tight lipped on details about the hardware currently in development with Valve. Xi3 chief marketing officer David Politis told Polygon that Piston will offer up to 1 TB of interal storage and offer modular component updates, including the option to upgrade the PC's CPU and RAM.

    Xi3 wouldn't discuss price for Piston, but commented that the Steam Box is based on its "performance level" X7A offering, which is priced at $999. Xi3 declined to comment on what would differentiate Piston hardware-wise from a standard X7A.

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Valve konzolaši. Brišem steam.

  3. #3
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Al ne mozes obrisati Steam, silly
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Shift delete na folder.

  5. #5
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Oct 2010
    Postova
    277

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Ma kupujem odmah.

  6. #6
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Koja je točno korist od toga?

  7. #7
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Može, samo se mora zvati Gabebox.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  8. #8

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Dokaz da ne haluciniram.


  9. #9
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Valve konzola - codename Piston

    I kad je popust od -75% na kutiju? (Treba mi da si instaliram Win XP da halam starije igre, ali mi je laptop isplativiji, dobijem još jedan komp i nemam zajebancije sa kablovima.)

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  10. #10
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Ako želim PC igre u boravku, ovo je bolje rješenje:

    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  11. #11
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Valve konzola - codename Piston

    I Piston i taj Shield i Ouya su smeća. Kupe sad višak pažnje u isčekivanju Microsofta i Sonya.

  12. #12
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Zašto je tako malena? Oće to radit na principu ko OnLive ili tako nešto? Također je neobično što je bazirana na Linuxu za koji na Steamu još uvijek nema baš mnogo igara, pogotovo AAA naslova sa poštenim kontroler supportom.

  13. #13

    Re: Valve konzola - codename Piston

    GabeCube?

    Jel mi može netko pojasnit zašto bi netko to kupio, a ne običan PC + gamepad? Ozbiljno pitam, ne razumijem poantu ovoga.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Da, ne kužim ni ja kak ovo može biti isplativo.

  15. #15
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Ok, istina, i ja bih radije složio neki jači stroj i nekako ga spojio na najbliži TV ili projektor, ali tako malo modularno računalo bi ako ništa drugo bilo savršeno embedded rješenje za male robote i ostale stvari. Ako je dovoljno jako za igranje, dovoljno je jako i da radi naprednu umjetnu percepciju i slično. A bilo bi super i kao sekundarni PC koji skoro pa stane u džep.

  16. #16
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Još će PC snobovi postati konzolaši zbog ovoga.

    Kad HL3 puste kao ekskluzivu na toj konzoli. Samo čekajte.

  17. #17
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Valve konzola - codename Piston

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    I Piston i taj Shield i Ouya su smeća. Kupe sad višak pažnje u isčekivanju Microsofta i Sonya.
    Ouya jest bezveze. Piston zbog Linuxa i koncepta nečega što nije ni konzola ni PC je isto upitne privlačnosti za igrače. Shield je s druge strane sve što Vita fejla biti.
    Al mobilne igre na stranu koje me ne zanimaju, najviše mi se sviđa što streama PC igre na telku bez potrebe korištenja bilo kakvih kablova, osim HDMI-a s kojim spajaš kontroler i TV. Ako je stvarno istina da je latencija niska, pored Steama i Big Picturea bilo kakva konzola je apsolutno suvišna. Najbolja stvar ovogodišnjeg CES-a. Jedini problem je što će vjerojatno koštati ko suho zlato. S time da bi trebao GTX 550 zamijeniti s GTX 650 grafuljom. Sve skupa poprilična investicija.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  18. #18
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Valve konzola - codename Piston

    U svemu si u krivu. Al ovaj put ću si dati truda i argumentirati to.

    Ouyu ne trebamo diskutirati. Android konzola je smeće već u ideji. Android je prvo telefon i zbog toga je 95% igara prilagođeno tom sučelju. Nema šta raditi na televizoru. Uostalom, ta tehnologija toliko brzo ide naprijed da bi Ouyu trebao mjenjati svake godine.

    Piston uopće ne mogu razaznati kako misle ostvariti, osim kroz cloud. DirectX se ne može na silu portati u OpenGL, pa uređaj jedino što može raditi je kao streamer ili za mali broj igara koje će mu biti prilagođene.

    Al ono bitno je Shield. CES općenito služi kao testni poligon za prototipe. Radi se u siječnju kad firme predstave gomilu prototipova i gledaju reakcije medija i kupaca. Većina toga ode u smeće, kao što će i Shield prije nego postane komercijalan proizvod. Za početak, to nije handheld. Ja bi prebio mrtvu geekčugu u tebi da u busu izvadiš jebeni kontroler. Vita izgleda kao normalan proizvod, ovo je gamepad s ekranom. Toliko neprijenosan, toliko vizualno odbojan i nepraktičan. I na kraju, na njemu vani možeš igrati samo Android igre. Android igre već imaš u džepu. Zove se telefon i svugdje ga nosiš. I ne izgleda sramotno.

    Problem Vite je u Sonyevoj ambicioznosti. Toliko je ziheraški rađen da je baš zbog toga odbojan. Sony je išao na brutalno jak handheld s igrama klase kućnih konzola. Handheldovi trebaju biti slabiji i s drugačijim igrama. Većina Vitinih igara su zapravo PS3 igre, a za njih imaš PS3. Ili rijetke ekskluzive koje su sličnog izvođenja kao na PS3-u i to na handheldu ne valja. PSP je imao igre prilagođenije handheldu i zato je bio popularan. DS je popularan jer ima gomilu smeća i jeftin je. To je handheld.

    Shield ne može uspjeti. Kad si doma, to nije praktična konzola. Jer osim tog dreka traži i skup komp s Keplerom. Onda će se većina i igrati na kompu. I kupiti gamepad za 300 kuna. Ionako promjeniš 2-3 gamepada jer se kvare, a ovo je preskupo mijenjati.

    Još par razloga zašto Shield ne može uspjeti.
    Komp se može spojiti na telku. Mrzim ljude koji to rade jer komp nije za dnevni boravak, ali može se, mada smrdi.
    Shield bi se na telku spajao HDMI-om. HDMI ide otraga u televizor, debel je i grub kabel zbog izolacije, te kao takav nije praktičan kao kabel od gamepada. Konzole već 8 godina imaju bežične gamepade i sad se više ne vraćamo na žicu. Netko ti prođe ispred, zakači kabel i ode telka u vražju mater. Ne.
    Skupi drek za Nvidijin ekosistem.

    Sad zamisli kako je jedan Valve retardiran. Rade Piston, partnerstvo za Shield i ne znam još što. Sve što kripli trebaju napraviti je streamer aplikacija za Android i imaju parsto milijuna konzola već na tržištu.
    Ovako se to radi.
    U narednoj godini izlazi brdo jeftinih Android media boxova za telku. Jednostavan drek za pretvaranje telke u smart tv koji će koštati do 500 kuna, kao što ne košta niti jedna konzola, čak ni predpotopni PS2. To ima 1080p, wireless i USB priključke. Prištekaš to s HDMI kablom, gamepad na USB i uključiš komp u drugoj sobi za streaming. Sučelje prilagodiš Big Picture Modu i show može početi. Radi na bilo kakvom kompjuteru, a ne samo na biranim karticama. Cijeli projekt je gotov za mjesec dana. Kupio bih to isti dan. A na Piston i Shield se popišam.

  19. #19
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Pa ovo što je rekao ima smisla.

  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224

    Re: Valve konzola - codename Piston

    i ja isto gledam i nevjerujem

  21. #21
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Valve konzola - codename Piston

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    U svemu si u krivu. Al ovaj put ću si dati truda i argumentirati to.
    ...i tako. To je to. Kraj.
    Mislim da sada možemo zatvoriti forum.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  22. #22
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Valve konzola - codename Piston

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    CES općenito služi kao testni poligon za prototipe. Radi se u siječnju kad firme predstave gomilu prototipova i gledaju reakcije medija i kupaca. Većina toga ode u smeće, kao što će i Shield prije nego postane komercijalan proizvod.
    = Citat = Izvorno postao Verge
    The Project Shield console will launch this Spring
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    SVita izgleda kao normalan proizvod, ovo je gamepad s ekranom. Toliko neprijenosan, toliko vizualno odbojan i nepraktičan. I na kraju, na njemu vani možeš igrati samo Android igre. Android igre već imaš u džepu. Zove se telefon i svugdje ga nosiš. I ne izgleda sramotno.
    Djelomično se slažem. No na ovo gledam kao savršenu zamjenu za konzolu u boravku (mobilne igre me uopce ne zanimaju). Za ovo malo igara što bih igrao ne telki, HDMI uopce ne vidim kao smetnju (i telka mi utor ima sa strane, upravo za ovakve stvari koje se cesto moraju spajati/odspajati). Puno mi jednostavnije ovako prebaciti PC igre na telku, nego kantu iz sobe tegliti u boravak. Što se tiče skupog kompa s Keplerom, to sam i sam istaknuo kao problem. Zapravo nisam nazvao Shield komercijalnim uspjehom, nego odličnom alternativom za mene osobno. Iako ni ova tvoja ne zvuči nimalo loše.

    ...

    Budem jos kasnije napisao neke stvari, ne mogu sada, na poslu sam.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Ja imam PC u dnevnoj sobi. Pobjedio sam sistem.

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Valve konzola - codename Piston

    u canot fabDDDDDDDDDDDDD
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  25. #25
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Koji je to jezik? Ja fabam kad hoću.

  26. #26
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Valve konzola - codename Piston

    PS Vita i PSP po meni itekako imaju smisla i ne možeš ih usporedit sa Androidom i iOS-om. Angry birds i Doodle jump nisu igre nego nešto čime se zabavlja vaša nona, a pošteni gamer bi ih igrao samo iz krajnjeg očaja. Meni je itekako privlačna ideja mobilnog gaminga, da nekakvu mobilnu konzolu nosiš sa sobom. Da je Sony prvi PSP odmah nadogradio sa mogućnostima telefona, odmah bih ga kupio. Općenito sam se nadao da će se gaming doseliti na smartfone, ali to se još nije dogodilo.
    Mislim, imam iPod touch i pronašao sam nekih desetak igara koje nisu kežual smeća, a one najbolje među njima su portovi starih igara sa plejke ili PC-a.

  27. #27
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Da se vratimo na temu.

    Uglavnom, Gabe Newell je dao ekskluzivni intervjuu ekipi portala The Verge. Long-story short, Valve će imati svoje izdanje Steam Boxa, Piston je samo jedan od brojnih budućih "Steam Boxova". Kratke crtice cijele priče su:

    1. Valveov Steam Box biti će svojevrsno server računalo, sposobno posluživati nekoliko televizijskih ekrana odjednom
    2. Default OS Valveovog Steam Boxa biti će Linux, iako će korisnik moći na njega bez problema staviti i Windowse
    3. Biti će tri kategorije uređaja - Good koji će biti skroz jeftin (ispod 99$) i preko njega će se moći samo streamati igra s računala na TV (koncept valjda sličan ovome od Shileda, samo mnogo jeftiniji i praktičniji), Better će imati svoj procesor i grafičku te će biti neki default za igrače, Best će biti za one koji ne pitaju za novce.
    4. Steam Box će raditi i brojni hardverski partneri (tu spada projekt Piston) - ideja je zadržati otvorenost PC platforme tako da si kupac sam može izabrati koliko će njegov gaming uređaj biti zatvoren/otvoren. Valve ne želi dizajnirati platformu prema svojim potrebama, nego prema potrebama igrača. Sto ljudi, sto čudi, jel.
    5. Steam Box će gotovo sigurno ponuditi i multimedijske mogućnosti (TV sadržaji, filmovi, glazba).
    6. Valve će dizajnirati svoj kontroler - interakcija sa igrom temeljiti će se i na biometrijskim podacima.
    7. Windows 8 je smeće.

    O svemu više na poveznici
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  28. #28
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Čitam intervju i diram se.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  29. #29

    Re: Valve konzola - codename Piston

    Ček malo.
    Gaming sistem sa Linuxom kao OS-om.
    Ovo ce bit fail garant.

  30. #30
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Valve konzola - codename Piston

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    SDefault OS Valveovog Steam Boxa biti će Linux, iako će korisnik moći na njega bez problema staviti i Windowse
    Osim toga, Valve trenutno dosta resursa ulaže u Linux podršku.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


Slične teme

  1. Steam
    By Constantine in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-09-2008, 23:15
  2. Steam
    By Wizard in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 25-03-2006, 19:37

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •