Prikazujem rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Gaming tipkovnica

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Gaming tipkovnica

    kupio bi neku ok gaming tipkovnicu za 500-700kn, da ima backlight i antighosting

    ako netko moze preporucit...jer ja znam jedino za lycosu

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming tipkovnica

    CoolerMaster Storm Quickfire Pro Red:
    http://www.nabava.net/trazilica.php?tp= ... ckfire+pro


    Inače, pročitaj:
    http://www.bug.hr/forum/topic/periferij ... 49072.aspx
    Tu češ naučiti skoro sve o različitim tipovima tipkovnica te što je + a što -.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3

    Re: Gaming tipkovnica


  4. #4
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Gaming tipkovnica

    +1 za CM Storm tipkovnicu ,ali ima jos puno dobrih,tako da procitaj i savjetnik na linku pa prouci i izaberi keybu za koju mislis da bi ti najbolje odgovarala.

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Gaming tipkovnica

    ova cm storm mi se cini ok ali mi se ne svida sto je enter onako mali

  6. #6
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming tipkovnica

    Ha gle, za te novce kojima raspolažeš teško je naći mehaničku tipkovnicu s pozadinskim osvjetljenjem a da ima i "veliki enter" i hrvatski layout itd.
    Da pozadinsko osvjetljenje nije bitno preporučio bih SteelSeries 6Gv2 ili CM Storm Quickfire rapid.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Gaming tipkovnica

    Pozadinsko osvjetljenje će ti biti interesantno prvih par tjedana, nakon toga nećeš niti znati da ti keyba svijetli. Nemoj se ograničiti na pozadinsko ako buđet ne dopušta.

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Gaming tipkovnica

    a cuj da mogu, uzeo bi logitech g19 odma , ali davat 1000kn za tipkovnicu je smijesno

  9. #9
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Gaming tipkovnica

    Pa gle, keyba nije potrošni materijal, kupiš je i miran si 4-6 godina minimalno. Uzmeš na Diners ili sl. i kroz 12 mjeseci te košta ispod 100 kuna, a miran si pošto je sama garancija višestruko duža od kredita.

    PS: Periferija je kao stvorena za uzimanje na kredit, baš zato što toliko dugo traje, a poželjno je imati što kvalitetniju periferiju pošto preko nje komuniciraš sa kompom...

  10. #10
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming tipkovnica

    = Citat = Izvorno postao ProzoЯ
    a cuj da mogu, uzeo bi logitech g19 odma , ali davat 1000kn za tipkovnicu je smijesno
    Pa dati 1000 Kn za membransku tipkovnicu tipa g19 je i žalosno i smiješno. Nema membranske žične tipkovnice koja vrijedi preko 500, to su gluposti.
    Ali ako od mehaničke želiš naslon za ruke, pozadinsko osvjetljenje, n-key rollower, antighosting, ... onda izvoli i plati koliko vrijedi, a vrijedi.
    Jednom uzmeš i miran si barem 20 godina, a uvijek imaš najbolje i jednako kao prvog dana. I uživaš tipkajući.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Gaming tipkovnica

    joj daj molim te, 20 godina

  12. #12
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Gaming tipkovnica

    Vrlo lako može toliko trajati bez kvara, ali dosadi ti vremenom i želiš promjenu... to je glavna boljka kvalitetnih keybi i miševa, traju pre dugo pa nikako da ti daju razlog da kupiš novo MX518 sam imao n godina i napokon rekao dosta je i promijenio mišta... to bi isto morao napraviti sa G10 pošto mi već na qurac ide koliko godina je imam

  13. #13

    Re: Gaming tipkovnica

    Logitech illuminated je win, za cca 400-500kn dobiješ tipkovnicu sa backlightom, scissor switch tipkama (bolji osjecaj od obicnih membranskih) i pre seksi izgledom.
    ali ipak kod nekih prevlada "MUH GAEMS" pa kupe G19 ili tako nešto što im dokurči za cca mjesec-dva.
    SteelSeries 6Gv2 je odlična mehanička tipkovnica a ne košta previše, no nekima je bed dat para za tipkovnicu koja ne izgleda kao komandna ploča svemirskog broda.
    Ako hoćeš xXx_uberhaxor1337smokeweedeverydaygamurubermax_xXx style tipkovnicu uzmi si ovako nešto.


    Ovo da mehaničke tipkovnice dulje traju nije nikakav argument, meni moja membranska prastara traje oko 5 godina već i ko nova je osim onih podizača koji su stradali u jednom kanterstrajk okršaju.

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Gaming tipkovnica

    od svih kojih sam vidio najvise mi se svida logitech g110 i razer lycosa
    prije bi uzeo g110 jer nisam bas fan razera

  15. #15
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gaming tipkovnica

    Vi stvarno koristite te dodatne fukncije "gaming" tipkovnica? Znači sve te dodatne makro gumbove i što sve ne. Koristim Logitech Illuminated sad već 2 godine i ne vidim nikakvu poantu nečeg skupljeg. Tih oko 350 kuna mi je jedna od boljih kupnja uopće.

  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming tipkovnica

    @ProzoЯ: Vidi se da se nisi ni potrudio čitati savjetnik za izbor tipkovnice na kojeg sam ti dao link.
    Mislim glupo je ne ići na mehaničku tipkovnicu ako već izdvajaš tolike novce za tipkovnicu.
    Drugo je ako želiš dati manje od 500 Kn, u tom slučaju si krivo postavio upit u prvom postu i loše definirao granice.
    No u tom slučaju Logitech G105 ili G110 biti će u redu. Ili Logitech Illuminated ak ose ne pališ na gaming fore.
    U protivnom bilo koja mehanička, a shitove s silikonskim membranama ni ne gledaj.

    @Hexfire: Od svih multimedijskih tipki i gluposti na svojoj keybi koristim samo kotač za regulaciju glasnoće zvuka i ponekad tipku za kalkulator.
    A i bez toga bih mogao. Većini uopće ne trebaju dodatne tipke (izuzetak od toga su mmorpg igrači).

    Nedavno sam razmišljao i o potrebi za pozadinskim osvjetljenjem tipki. Do kojeg zaključka sam došao?
    Pa do toga da nema neke realne potrebe, a može smetati ako se osvjetljenje ne može isključiti.
    Gledat u tipke dok se tipka i onda još u mraku...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #17
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Gaming tipkovnica

    Meni su dodatne tipke dobro došle kod web dizajna, sprogramiram si macroe i uštedim hrpu vremena što bi trošio na jahanje po izbornicima ili ciljanje milijun tipki u combo.

  18. #18

    Re: Gaming tipkovnica

    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Vi stvarno koristite te dodatne fukncije "gaming" tipkovnica? Znači sve te dodatne makro gumbove i što sve ne. Koristim Logitech Illuminated sad već 2 godine i ne vidim nikakvu poantu nečeg skupljeg. Tih oko 350 kunaSmi je jedna od boljih kupnja uopće.
    OMFG sad je oko 500 O_O

  19. #19
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gaming tipkovnica

    Taman sam skupio oko 500kn i još si mislim dali se isplati dati tako puno i fino mi uleti akcija u Linksu .

  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Gaming tipkovnica

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    @ProzoЯ: Vidi se da se nisi ni potrudio čitati savjetnik za izbor tipkovnice na kojeg sam ti dao link.
    Mislim glupo je ne ići na mehaničku tipkovnicu ako već izdvajaš tolike novce za tipkovnicu.
    Drugo je ako želiš dati manje od 500 Kn, u tom slučaju si krivo postavio upit u prvom postu i loše definirao granice.
    No u tom slučaju Logitech G105 ili G110 biti će u redu. Ili Logitech Illuminated ak ose ne pališ na gaming fore.
    U protivnom bilo koja mehanička, a shitove s silikonskim membranama ni ne gledaj.

    @Hexfire: Od svih multimedijskih tipki i gluposti na svojoj keybi koristim samo kotač za regulaciju glasnoće zvuka i ponekad tipku za kalkulator.
    A i bez toga bih mogao. Većini uopće ne trebaju dodatne tipke (izuzetak od toga su mmorpg igrači).

    Nedavno sam razmišljao i o potrebi za pozadinskim osvjetljenjem tipki. Do kojeg zaključka sam došao?
    Pa do toga da nema neke realne potrebe, a može smetati ako se osvjetljenje ne može isključiti.
    Gledat u tipke dok se tipka i onda još u mraku...
    evo gledam ovaj coolermaster storm quickfire pro imaju samo cherry red tipke,
    http://www.nabava.net/trazilica.php?tp= ... ckfire+pro

  21. #21
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming tipkovnica

    Do maloprije si gledao membranske a sad odjednom smetaju Cherry MX Red? lol
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #22

    Re: Gaming tipkovnica

    Pa Cherry MX Red je isti kurac ko membranska po meni...
    Ne govorim sranja procitana na internetu nego sam probo uzivo u linksu.
    MX Blue je zakon.
    I BlackWidow polovni je best buy.

  23. #23
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Gaming tipkovnica

    Mehanička tipkovnica je nešto najgore ikad izmišljeno. Užasan osjećaj kao da tipkaš po čavlima. A zvuči kao da si upalio kultivator u sobi.
    Bježi od toga koliko god možeš.

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Gaming tipkovnica

    Da, MX Red ima mekši hod tipki nego ostale mehaničke, skoro kao membranske. Ali opet, bolje je i trajnije.
    I ne događa se kao ne membranskima da s vremenom/korištenjem tipka gubi na brzini vraćanja i registriranju pritiska.

    BlackWidow ne koristi klasične MX Blue nego je Razer radio neke modifikacije kako bi postigao plići hod tipki.
    Zbog toga BW ima najlošiji ugođaj tipkanja u usporedbi s ostalim Cherry MX Blue, MX Brown ili MX Black tipkovnicama.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25

    Re: Gaming tipkovnica

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Da, MX Red ima mekši hod tipki nego ostale mehaničke, skoro kao membranske. Ali opet, bolje je i trajnije.
    I ne događa se kao ne membranskima da s vremenom/korištenjem tipka gubi na brzini vraćanja i registriranju pritiska.

    BlackWidow ne koristi klasične MX Blue nego je Razer radio neke modifikacije kako bi postigao plići hod tipki.
    Zbog toga BW ima najlošiji ugođaj tipkanja u usporedbi s ostalim Cherry MX Blue, MX Brown ili MX Black tipkovnicama.
    MX Red je bacanje love. Blue je malo manje bacanje love.
    Općenito je to sve bacanje love... I ja sam se ufuro u te mehanicke ali kad malo isprobas uopce nije toliko ogromna razlika kako se pise po netu...

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Gaming tipkovnica

    ne znam, ja nikada nisam pisao na mehanickoj tipkovnici i ne znam kakav je osjecaj tipki, zato i na postu nisam napisao da mora biti mehanicka, jedino sto znam da duze traju

  27. #27
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Gaming tipkovnica

    Ja se tu slažem s Bartucom. To što će jedno trajat 10 godina, a ovo drugo 15 je nebitno jer ću iz dosade sigurno mijenjati nakon 5 ili manje godina.

Slične teme

  1. MS tipkovnica
    By K4ciga in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 03-07-2011, 01:55
  2. tipkovnica
    By Madox in forum Komponente
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 29-04-2010, 19:34
  3. fl 8 i tipkovnica
    By .:-:. in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 20-05-2009, 09:48
  4. tipkovnica
    By Slayer in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 26-03-2009, 16:54
  5. tipkovnica...!!!!
    By medoXplod in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 02-11-2007, 16:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •