Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: pitanjce

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224

    pitanjce

    dakle, kupih komp pred tačno 4 godine, ovo je konfiguracija

    gigabyte ep35-ds3Smatična

    ati radeon hd4850 512mb vram

    2 gb ddr2 ram

    intel core2quad Q6600 2.4 ghz

    sad, prvo sam mislio jednostavno kupit još rama, 2-4 gige, al pošto je ddr3 pun kurac jeftiniji od ddr2, i valjda bolji, konto sam si da bolje prebacim na ddr3, jer burazer ima 2gige ddr3 koji mu nisu kompatibilni pa ih ne koristi. no pošto ddr3 rami nejdu na moju matičnu konto sam kupit neku bolju matičnu. ima li neko pametan da udjeli kakav savjet?

  2. #2

    Re: pitanjce

    Mjenjaj cijelu platformu. To sam ja uradio nedavno, uzeo cpu, mbo i ram novije generacije. Svaka druga opcija je (barem u mom slučaju bila) neisplativa. Mislim da je još u vas u Cro mnogo lakše naći jeftinije komponente tako da nećeš puno novca dati a možeš se riješiti problema. Još bi si i uštedio novaca obzirom da ram ne moraš kupovati tako da...

  3. #3
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: pitanjce

    Yup, Cro je daleko jeftinija po komponentama u usporedbi s BiH
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224

    Re: pitanjce

    = Citat = Izvorno postao Sgt. Bull
    Mjenjaj cijelu platformu. To sam ja uradio nedavno, uzeo cpu, mbo i ram novije generacije. Svaka druga opcija je (barem u mom slučaju bila) neisplativa. Mislim da je još u vas u Cro mnogo lakše naći jeftinije komponente tako da nećeš puno novca dati a možeš se riješiti problema. Još bi si i uštedio novaca obzirom da ram ne moraš kupovati tako da...
    ma kad bi uzimo novi cpu mbo i ram, grafička bi bezveze sve kočila, mislim da bi možda bilo bolje jednostavno kupit još ddr2 rama, pa izdurat još godinu dvije, jer ionako igram samo dotu 2, a jedino što me u budučnosti interesira su witcher 3(za kojeg vjerojatno neće novi engine radit), guild wars 2, te eventualno tes online.

  5. #5
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: pitanjce

    Pa ovo je sasvim solidna konfiguracija, nađi si polovnih 2gb rama i overclockaj taj proc, to je grijota na overclockat, možda i grafu, ne znan koliko je ona dobra, a nju bi valjda moga i prominit ako bude potrebe. Mislim da ti je glupo minjat platformu kad imaš ovu koja je još uvik solidna a i kako kažeš ne treba ti neka zvjer.
    Well, as long as it's interesting.

  6. #6

    Re: pitanjce

    Doduše i ovo što ti wizard kaže. Meni je proc bio užasan (d930, dinosaur) tako da možda je pametnije uzeti ddr2 meme, dobar cooler i clockati proc i gg.

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224

    Re: pitanjce

    da bi clocko proc, burazer mi kaže da mi treba novi hladnjak, jer imam neki najusraniji, te čak mislim da je u pravu. ništa budem sutra vidio kolko loše mi gw2 vrti, pa ću kupit još 2-4 gige rama, a za jedno 2 godine kad dođu nove konzole totalno novu konfu uzet.

  8. #8
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: pitanjce

    Sad si u najgoroj situaciji pošto je procesor odličan i zbilja ti za igre ne treba jači, a platforma je takva da se ne isplati kupiti MBO samo zbog DDR3 pošto je s775 mrtav.

    Ja bi osobno na toj konfi promijenio grafu pošto je upravo ona najveća kočnica, pa tu grafu kasnije preselio na novu platformu kad procesor zakaže. Eventualno dodao još 1 ili 2GB RAM, pošto evo, ja imam 3GB RAM i 99,99% igara radi savršeno fluidno na FUllHD Max - High/MAX detaljima i RAM mi definitivno nije kočnica.


    Najgore je baš zbog procesora koji još uvijek rula... tak da ili stisnuti zube i sve novo da skočiš u korak sa vremenom i tehnologijom... ili samo grafa + eventualno RAM preko Njuškala pa čekati pravu priliku za novu platformu.

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: pitanjce

    Ta konfa trenutno (trazi) vapi za dodavanjem radne memorije i clockanjem procesora. Drugo nista ne trazi, eventualno neki manji SSD za brzinu jer to svakom kompu treba...
    Dakle ubaci jos 2-4 GB ram, neki ok hladnjak za proc (barem onaj lc power iz Linksa sto dodje cirka 100kn a hladi kao Katana III i Freezer 7) i clockaj to. Drugo je sve ok
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: pitanjce

    Ja bi na tvom mjestu uzeo još 2 GB radne memorije i polovnu grafičku koja je još pod garancijom, kao npr. GeForce GTX 560 ili Radeon HD 6870. Ako imaš sreće, 1000 kuna će biti dovoljno za takav upgrade.


  11. #11

    Re: pitanjce

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Ja bi na tvom mjestu uzeo još 2 GB radne memorije i polovnu grafičku koja je još pod garancijom, kao npr. GeForce GTX 560 ili Radeon HD 6870. Ako imaš sreće, 1000 kuna će biti dovoljno za takav upgrade.
    Konačno dobar odgovor. Klokanje tog procesora nije ni približno presudno kako se kroz ovu temu sugerira. Sa još 2GB memorije i sa jednom od navedenih polovnih grafa taj komp bi tjerao sve, klokan ili ne .

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224

    Re: pitanjce

    nebi reko, procesor jer prilično važan u masivnim igrama, poput recimo gw2.

  13. #13
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: pitanjce

    Taj Q6600 je zajeban igrač. Za lijep OC od 50% trebaš u najmanju ruku Xigmatek Aegir, a i računaj da neće biti toliko tih. Ako želiš (relativno) tih hladnjak poput NH-D14, osiromašit ćeš za dodatnih 500+ kuna.


  14. #14
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: pitanjce

    [quote=šcer od SAVE BAĆIĆA]
    = Citat = Izvorno postao "Niko Bellic":119ffqz6
    Ja bi na tvom mjestu uzeo još 2 GB radne memorije i polovnu grafičku koja je još pod garancijom, kao npr. GeForce GTX 560 ili Radeon HD 6870. Ako imaš sreće, 1000 kuna će biti dovoljno za takav upgrade.
    Konačno dobar odgovor. Klokanje tog procesora nije ni približno presudno kako se kroz ovu temu sugerira. Sa još 2GB memorije i sa jednom od navedenih polovnih grafa taj komp bi tjerao sve, klokan ili ne .[/quote:119ffqz6]


  15. #15
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: pitanjce

    Onak, nije kao da nisam isto to rekao par postova prije, a on kaže "konačno dobar odgovor" Zbilja prigodna slika

  16. #16

    Re: pitanjce

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Onak, nije kao da nisam isto to rekao par postova prije, a on kaže "konačno dobar odgovor" Zbilja prigodna slika
    Nisi bio precizan kao što je to bio Niko.Preporučio je čovjeku grafe koje bi dobro išle uz njegov procesor, uz napomenu da ne bježi od polovnih zbog bolje isplativosti .Od svih naklapanja njegov odgovor je bio najbolji.

Slične teme

  1. wma i mp3 pitanjce!
    By zoky in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 25-12-2008, 19:42
  2. pitanjce
    By josip_kraš in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 07-07-2008, 14:32
  3. ram pitanjce
    By W3DR4N in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 10-06-2008, 20:25

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •