Stranica 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 152

Tema: cijeli comp za 10k

  1. #61
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    48
    cuj,nemam bas toliko para, a kingmax mislim da bas necu, corsair je puuuno bolji,mozda se svi ne slazu sa mnom, ali po meni kingmax nije bas neka kvaliteta...

    P.S. uvijek mogu kupit drugu graficku, a mozda nagovorim starog, mozda ima nesto u dubini duše

  2. #62
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    cuj,nemam bas toliko para, a kingmax mislim da bas necu, corsair je puuuno bolji,mozda se svi ne slazu sa mnom, ali po meni kingmax nije bas neka kvaliteta...

    P.S. uvijek mogu kupit drugu graficku, a mozda nagovorim starog, mozda ima nesto u dubini duše
    nhf, ali jesi ti isprobao kombinaciju Core 2 Duo + Kingmax pa znaš o čemu pričaš?
    nemoj bit rob poznatih marki(ne kažem da kingmax nije poznata marka), kad skoro identične performanse dobiješ za manje love!!!

    ajde mi onda odgovori na jedno pitanje... zašto hardware znalci koji imaju više od desetljeća iskustva s konfama, upravo uzimaju Kingmax uz Core 2 Duo?
    ajd da se ne mučiš... upravo zbog najpovoljnijeg omjera cijene i performansi, a pogotovo što se uz C2D "osjeća" ko bubreg u loju....

  3. #63
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    = Citat = Izvorno postao ivan
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    cuj,nemam bas toliko para, a kingmax mislim da bas necu, corsair je puuuno bolji,mozda se svi ne slazu sa mnom, ali po meni kingmax nije bas neka kvaliteta...

    P.S. uvijek mogu kupit drugu graficku, a mozda nagovorim starog, mozda ima nesto u dubini duše
    nhf, ali jesi ti isprobao kombinaciju Core 2 Duo + Kingmax pa znaš o čemu pričaš?
    nemoj bit rob poznatih marki(ne kažem da kingmax nije poznata marka), kad skoro identične performanse dobiješ za manje love!!!

    ajde mi onda odgovori na jedno pitanje... zašto hardware znalci koji imaju više od desetljeća iskustva s konfama, upravo uzimaju Kingmax uz Core 2 Duo?
    ajd da se ne mučiš... upravo zbog najpovoljnijeg omjera cijene i performansi, a pogotovo što se uz C2D "osjeća" ko bubreg u loju....
    i kao poseban bonus ak kupiš kingmax....dobiješ 7900GT umjesto 7600GT
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  4. #64
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    cuj,nemam bas toliko para, a kingmax mislim da bas necu, corsair je puuuno bolji,mozda se svi ne slazu sa mnom, ali po meni kingmax nije bas neka kvaliteta...

    P.S. uvijek mogu kupit drugu graficku, a mozda nagovorim starog, mozda ima nesto u dubini duše
    Kad kazem KINGMAX ne mislim na KINGMAX nego na ELPIDA cipove koji su gore.

    Kvaliteta se ne gleda po imenu brand-a koji pakira proizvod,nego po cipovima na memoriji.U tom slucaju,to je Elpida,odlican omjer performanse/cijena

    Ja imam Crucial Ballistix (2x512MB 1666kn!!) s Micronovim D9GMH cipovima (ne postoje bolji) i jedva ih cekam zamjeniti s Kingmax-om (Elpidom),jer mi je vise od 1000Mhz na memoriji potpuno neiskoristivo,koristim 1:1 djelitelj i za to mi je Elpida koja ide do 950Mhz sasvim dovoljna.
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  5. #65
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    mislim da cu e6600, 7600gt i corsair...
    ipak je corsair puno bolji od tog kingmaxa!!!
    Nije

    Jos mi samo reci koji Corsair (ima ih puuno)

    Ne razumijem sta ce ti skupa memorija,jel ti znas sta memoriju cini skupom?cipovi koji su overclockabilni,a ti cipovi nemaju veze s brand-om "Corsair",i NEMOGUCE je iskoristiti OC potencijal bilo kakve skuplje memorija NA PROCESORU E6600,jer ces prilikom OC-a zapet vec pri 400FSB-u sto je 3600Mhz.
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  6. #66
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    48
    ram pc-6400, 2048mb, ddr2, corsair C4, KIT, twin2x, ddr 800mhz, 2x 1024mb

    ak toliko navaljujete mozda uzmem kingmax, 7900gt 256mb i e6600...

    happy?

  7. #67
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    ram pc-6400, 2048mb, ddr2, corsair C4, KIT, twin2x, ddr 800mhz, 2x 1024mb

    ak toliko navaljujete mozda uzmem kingmax, 7900gt 256mb i e6600...

    happy?S
    ajd hvala bogu uspjeli smo te nagovorit

    maybe... ma naravno da smo sretni

  8. #68
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    ram pc-6400, 2048mb, ddr2, corsair C4, KIT, twin2x, ddr 800mhz, 2x 1024mb

    ak toliko navaljujete mozda uzmem kingmax, 7900gt 256mb i e6600...

    happy?
    Ja happy?Iskreno ne,jer vas je puno neupucenih,a ne mogu da ne odgovorim jer ne zelim da netko baca lovu bezveze.

    Slusaj,Corsair C4 je memorija prije svega skupa i dosta upitne overclockabilnosti iz razloga sto stalno ljudi prijavljuju razlicite cipove na doticnoj memoriji,neke idu,druge ne...

    Jedini razlog zbog kojeg ljudi (koji znaju sta kupuju) kupuju skupe memorije je overclockabilnost,a ti ljudi kada nesto kupuju,ne kupuju Corsair,Geil,OCZ ili nesto trece,najmanje im je bitno tko "pakira" memoriju,bitno je ciji su cipovi gore,Micronovi (kod DDR2 najbolji D9GMH),Winbondovi(poznati po UTT,BH-5-6),Hynix-ovi(poznati po D43,D5),Samsungovi(UCCC,TCCD,TCC5),Infineon (B-5)...

    To sto sam ti nabrojao su proizvodjaci memorijskih cipova,brand-ovi poput Geil-a,Corsair-a,OCZ-a,Mushkin-a,Crucial-a samo "pakiraju" gore navedene cipove u svoj konacan proizvod,kvaliteta nema veze s niti jednim brandom,vec s odabirom cipa i brandom koji je proizveo CIP.

    U ovom slucaju,Kingmax je odlican izbor jer je Elpida odlican cip za DDR2 memoriju koja nudi PUNO za MALO

    Nerijetko se zna dogoditi da se ne nekoj jeftinoj memoriji pojavi ODLICAN cip,koji se nerijetko nalazi na puno skupljim modelima poput Corsair-a a u konacnici je to potpuno ista memorija.

    Evo recimo Crucial Ballistix pakira D9GMH cipove koji su trenutno najbolji za DDR2 memoriju i memorija je papreno skupa,1666kn,dok recimo GOODRAM koji je inace POLJSKI brand takodjer pakira D9GMH i zato je trenutno navala na njih,da sam znao prije,nebi nikad uzeo Ballistixe.

    Dakle izbor skrati na Kingmax 667Mhz ili 800Mhz (obje Elpida) ili recimo jos bolje doticni "GOODRAM" ali onaj PRO na 800Mhz (D9GMH),Goodram je donedavno i na svoje 533Mhz modele pakirao D9GMH,inace,533mhz je bila najjeftinija ponuda inace jeftine ponude Goodram memorija.
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  9. #69
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    48
    znaci ovo?

    RAM PC-6400, 1024MB, DDR2, KINGMAX, DDR 800 MHz

    dva takva...

    predlozi onda memoriju!

  10. #70
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    znaci ovo?

    RAM PC-6400, 1024MB, DDR2, KINGMAX, DDR 800 MHz

    dva takva...

    predlozi onda memoriju!
    može!

  11. #71
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    znaci ovo?

    RAM PC-6400, 1024MB, DDR2, KINGMAX, DDR 800 MHz

    dva takva...

    predlozi onda memoriju!


    takva je najbolja
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  12. #72
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    gle, složena ti je nevjerojatna konfa,ništa ne moraš mijenjat najgore je kad nešto promijeniš u zadnji čas, tada se obično gadno zaj***š.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  13. #73
    Junior Member Plants Vs Zombies ludidomagoj's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    19
    Zašto čovjeka gurate u govna, davajuči mu Kingmax.

    Jel ko od Vas ima Kingmax DDR2 667 ili 800 na Asus ploči?!

    Corsair TWIN2X2048-6400C4
    XMS2-6400 2048MB 4-4-4-12 2X240 DIMM Black XMS2
    With EPP - Enhanced Performance Profiles & SLI Certified
    http://www.corsair.com/corsair/produ...048-6400C4.pdf

    Kingmax DDR2 6400 1GB 5-5-5-15


    Daj mi bolje riješenje od ovoga (govorimo kod Linksa za iste pare) i ja ti plačam čevape
    "Najgore je na svijetu kad ti virus pojede disketu"

  14. #74
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    = Citat = Izvorno postao ludidomagoj
    Zašto čovjeka gurate u govna, davajuči mu Kingmax.

    Jel ko od Vas ima Kingmax DDR2 667 ili 800 na Asus ploči?!

    Corsair TWIN2X2048-6400C4
    XMS2-6400 2048MB 4-4-4-12 2X240 DIMM Black XMS2
    With EPP - Enhanced Performance Profiles & SLI Certified
    http://www.corsair.com/corsair/produ...048-6400C4.pdf

    Kingmax DDR2 6400 1GB 5-5-5-15


    Daj mi bolje riješenje od ovoga (govorimo kod Linksa za iste pare) i ja ti plačam čevape
    Argumentiraj "Kingmax" "govno",bas zelim cut i tvoju pizdariju
    I da,ima ih PUNO na Asusovim plocama,od P5WD do P5B.(975/965),diljem svijeta.
    Sta fali tim latencijama?Znas li ti kolika je razlika u performansama izmedju 4-4-4-12 i 5-5-5-15 na intel platformi?Elpide rade na 4-4-4-10 na 800Mhz bez problema.

    Po cemu je to bolje rijesenje od Kingmax-a?

    S nestrpljenjem ocekujem tvoj odgovor.
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  15. #75
    Senior Member Lord of The Fleas emperror's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    454
    mozel mi netko objasnit ove latencije na memorijama, nikako da skuzim cemu to sluzi

  16. #76
    Junior Member Plants Vs Zombies ludidomagoj's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    19
    Odgovori slijede, uživaj ...

    1. Kingmax radi šugave memorije od rođenja, U PRAKSI imao sam više problema s tom memorijom nego s bilo kojom drugom, zadnje kaj sam imao s njima je bilo mj. dana kada Kingmax DDR2 667 Mhz 512MB DIMM brand new stavljen u brand new MB koji podržava DDR2 667/533 NE RADI. A kada sam kupio drugi DDR2 667 (OCZ) komp radi.
    A da ti ne pričam kolikosam se blue screenova nagutal zbog te šugave memorije.

    2. A kaj se tiće latencija odi suck vesla na Intelovom sajtu i čita tech doc od chipseta sa npr. Asus P5B ploče (ili tvoje ploče), skužit ćeš da je Intel POČEO koristiti latenciju kao što to odavno AMD radi
    (Intel - Mac savezništvo se ipak isplatilo)

    3. Od kud ti da će Nighmare OC svoju kantu, taj je promijenio konfiguraciju najmanje 5 puta,a u zadnjoj nema niš od npr. Zalman coolera za CPU

    P.S. Budi srce i pogledaj koju Corsair preporučuje memoriju za tvoj comp.
    Evo ti još i mala pomoć:
    http://www.corsairmemory.com/corsair...or_search.html
    "Najgore je na svijetu kad ti virus pojede disketu"

  17. #77
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    = Citat = Izvorno postao ludidomagoj
    Odgovori slijede, uživaj ...

    1. Kingmax radi šugave memorije od rođenja, U PRAKSI imao sam više problema s tom memorijom nego s bilo kojom drugom, zadnje kaj sam imao s njima je bilo mj. dana kada Kingmax DDR2 667 Mhz 512MB DIMM brand new stavljen u brand new MB koji podržava DDR2 667/533 NE RADI. A kada sam kupio drugi DDR2 667 (OCZ) komp radi.
    A da ti ne pričam kolikosam se blue screenova nagutal zbog te šugave memorije.

    2. A kaj se tiće latencija odi suck vesla na Intelovom sajtu i čita tech doc od chipseta sa npr. Asus P5B ploče (ili tvoje ploče), skužit ćeš da je Intel POČEO koristiti latenciju kao što to odavno AMD radi
    (Intel - Mac savezništvo se ipak isplatilo)

    3. Od kud ti da će Nighmare OC svoju kantu, taj je promijenio konfiguraciju najmanje 5 puta,a u zadnjoj nema niš od npr. Zalman coolera za CPU

    P.S. Budi srce i pogledaj koju Corsair preporučuje memoriju za tvoj comp.
    Evo ti još i mala pomoć:
    http://www.corsairmemory.com/corsair...or_search.html



    tro su čisre gluposti...kingmax radi odlične ram-e...u svim svoji kompovima uzimam samo nijihovu memoriju..i naravno da e na intelovoj strani pisati sve lijepo....o pogodi kome...intelu
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  18. #78
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    = Citat = Izvorno postao ludidomagoj
    Odgovori slijede, uživaj ...

    1. Kingmax radi šugave memorije od rođenja, U PRAKSI imao sam više problema s tom memorijom nego s bilo kojom drugom, zadnje kaj sam imao s njima je bilo mj. dana kada Kingmax DDR2 667 Mhz 512MB DIMM brand new stavljen u brand new MB koji podržava DDR2 667/533 NE RADI. A kada sam kupio drugi DDR2 667 (OCZ) komp radi.
    A da ti ne pričam kolikosam se blue screenova nagutal zbog te šugave memorije.

    2. A kaj se tiće latencija odi suck vesla na Intelovom sajtu i čita tech doc od chipseta sa npr. Asus P5B ploče (ili tvoje ploče), skužit ćeš da je Intel POČEO koristiti latenciju kao što to odavno AMD radi
    (Intel - Mac savezništvo se ipak isplatilo)

    3. Od kud ti da će Nighmare OC svoju kantu, taj je promijenio konfiguraciju najmanje 5 puta,a u zadnjoj nema niš od npr. Zalman coolera za CPU

    P.S. Budi srce i pogledaj koju Corsair preporučuje memoriju za tvoj comp.
    Evo ti još i mala pomoć:
    http://www.corsairmemory.com/corsair...or_search.html
    Sinko,ti pojma nemas sta pricas.

    Slazem se da je Kingmax RADIOSne pretjerano dobre memorije,ali na tim memorijama su bili KINGMAX cipovi.

    DANASSsu to ODLICNESmemorije,zasto?Zato sto na njima nisuSKINGMAX cipovi nego ELPIDA,pritom mislim na 512 i 1GB DDR2 667/800Mhz memorijama.

    Ovo konstantacija da si stavio Kingmax DDR2 512MB 667Mhz u "brand new mbo" i "ne radi" samo dokazuje tvoje vrlo plitko i ograniceno znanje o onome o cemu se osjecas relevantnim razgovarat,zasto?Upravo zato sto je ta memorija,tocnije ELPIDA cip stekla masovnu popularnost diljem svijeta iskljucivo svojom kvalitetom i omjerom ulozeno/dobiveno.I siguran sam da si ti jedini koji je imao problem koji si naveo,i siguran sam je problem bio u tebi ili ploci,u memoriji sigurnoSne.

    Bilo kakva nekompatibilnost memorije s maticnom plocom NIJESstvar memorije nego zrelosti BIOSSodredjene maticne ploce.

    Kingmax nikada nije bila tako dobra kupnja kao sto je danas,vremena se mjenjaju,a oni koji ne zapaze pozitivan pomak (koji je ako se mene pita - ogroman) reagiraju tocno kako si reagirao ti.

    Malo vise informiranja,iskustva i prakse,pa mozes nastavit s mnom raspravljat dalje.
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  19. #79
    Junior Member Plants Vs Zombies ludidomagoj's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    19
    Najlakše je okriviti BIOS, a ne da mi se dalje dubiti o tome, ukratko, kasnije je statavljen latest version s drugom memorijom i ponovo vračena memorija umijesto druge (SKUPLJE) i opet nije radila...

    Problem Kingmax-a nije danas u čipu nego u njegovoj stoljetnoj NE kvaliteti IZRADE memorija.

    Takvi "problemi" pravi gameri koji izvlače max od svojih "kanta" moraju izbjegavati, a ne uzimati.

    ELIPIDA možda je super kvalitetan čip, ali kada govorimo o 800 MHz verziji čudno je da ih i sam Asus kao proizvođač ne preporučuje za svoje produkte:
    http://www.asus.com/999/download/pro...78/1178_10.pdf

    A gle za svoju kantu di je "tvoj" Kingmax
    http://www.asus.com/999/download/pro...79/1179_10.pdf

    Ono što me najviše na ovom postu naljutilo da ekipa preporučuje Kingmax, a uopće ga ne koriste (govorim o Intel userima).

    Što na čudan način doživljavam to kao ljubomoru


    LP,

    Ludidomagoj
    "Najgore je na svijetu kad ti virus pojede disketu"

  20. #80
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    = Citat = Izvorno postao ludidomagoj
    Najlakše je okriviti BIOS, a ne da mi se dalje dubiti o tome, ukratko, kasnije je statavljen latest version s drugom memorijom i ponovo vračena memorija umijesto druge (SKUPLJE) i opet nije radila...

    Problem Kingmax-a nije danas u čipu nego u njegovoj stoljetnoj NE kvaliteti IZRADE memorija.

    Takvi "problemi" pravi gameri koji izvlače max od svojih "kanta" moraju izbjegavati, a ne uzimati.

    ELIPIDA možda je super kvalitetan čip, ali kada govorimo o 800 MHz verziji čudno je da ih i sam Asus kao proizvođač ne preporučuje.
    http://www.asus.com/999/download/pro...78/1178_10.pdf

    Ono što me najviše na ovom postu naljutilo da ekipa preporučuje Kingmax, a uopće ga ne koriste (govorim o Intel userima).

    Što na čudan način doživljavam to kao ljubomoru


    LP,

    Ludidomagoj
    Znas li ti sta je maticna ploca i cemu BIOS (mozak maticne ploce) sluzi?
    Dok o tome razmisljas,razmisli i o rijecniku i potrazi znacenje rijeci "nekompatibilnost".

    Jedino sto mogu zakljuciti iz tvog kukanja o Kingmaxu jest lako prepoznatljiva cinjenica da si dobio neispravan RAM,no dobro,dogodi seSto i OCZ-u itd,za takve stvari postoji RMA ili u prevedenom znacenju "reklamacija".

    Kingmax "stampa" memorijske module,PCB koji vrlo vjerovatno uz danas ELPIDA cipove ne proizvode,ne moze utjecati na ispravnost RAM-a,Kingmax je samo BRAND pod kojim se gotov proizvod prodaje.

    Memorija je CIP,jedina neispravnost memorije moze biti neispravnost CIP-a,"Kingmax memorije" nemajuSveze s brandom Kingmax osim na papiru.

    Uostalom,ovdje covjek zeli stastaviti konfiguraciju s E6600 procesorom,sto znaci da u overclocku nece ici preko 400FSB,tako da memorija nece imati potrebe ici preko 800Mhz,jer Conroe voli 1:1.

    Zakljucak je da njemu nije potrebna bilo kakva skupa memorija jer se skupe memorije odlikuju iskljucivo overclockabilnosti sto njemu u ovom slucaju apsolutno nije potrebno.

    Jeftiniji Kingmax ide do 950Mhz 100% stabilno bez apsolutno ikakvih problema.

    EDIT: Ne razumijem poantu tvojih linkova na PDF dokumente "preporucljivih memorija",jesli li ti svjestan da je Elpida malo rasireniji cip koji koriste mnogi brandovi osim Kingmax-a?Vjerovatno ih je i cca 5-6 imenovano u tom PDF dokumentu,koji iz oba link-a nisu ispravni i nemoguce ih je otvoriti.

    A gdje je moj "Crucial Ballistix"?Superkvalitetna memorija s najboljim cipovima na trzistu,2x512DDR 800Mhz model dodje 1666kn,te preporuke su cisti MARKETING.

    Iskustva korisnika je ono sto svatko treba gledati.
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  21. #81
    Junior Member Plants Vs Zombies ludidomagoj's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    19
    Kaj se tiće problema s memorijom ono je bilo zadnje kao primjer.
    Si ikada dobivao blue screen nakon dugo vremena rada zbog memorije?
    Sa Samsung, Adata i sličnima nikada problema.
    Ja još imam mali W2003 standard server R2 s 2x512 DIMM DDR2 Kingmax 667 Mhz na masnoj Intelovoj MB koji to guta i prepoznaje u 667 MHz (5-5-5-12) modu i radi ali barem jedanput mjesečno dobivam blue screen zbog memorije i nakon restarta opet stvar radi ...
    Kingmax DDR2 533 MHz vrijedi za poslovne korisnike (znam jer ih stavljam kada slažem poslovna računala).

    Ali za kod jačih frekvencija evo problema ...

    PCB je Kingmaxov (revolucionarno sranje crvene boje u sredini DIMMa )

    Si ti ikada čuo za Intelov množitelj 4x (4 instrukcije u jednom taktu)
    Tak da je FBS 400x4 =1600 Mhz!!!

    E6600 ima FBS 266 x 4 = 1064 (1066 Mhz zaokruženo !)

    Tak da na toj frekvi DDR2 800 Mhz i te kako se koristi ... ajd mozgaj zašto Corsair radi DDR2 8500 i više?!

    Btw ak taj keks od 800 MHz nemre raditi na 800 Mhz, na nižim brzinama imati će još manje latencije što se i traži

    A kaj se tiće marketinga, Asus sastavlja listu memorija koji oni preporučuju kao što i Microsoft s HCL-om (ČITAJ: TESTIRANI HARDWARE).
    Onda ak ih tam nema moraš vjerovati proizvođaču (ako ti garantira, što se vidi na njegovom site-u), pa ti riskiraj
    "Najgore je na svijetu kad ti virus pojede disketu"

  22. #82
    Senior Member Lord of The Fleas NortonCommander's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Kavez
    Postova
    402
    Nitko nije sponeuo Mushkin i njihovu Redline ediciju memorija. Jel to sta valja?

  23. #83
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    Stvarno vise nemam volje voditi ovakvo banalne rasprave,svoje znanje daleko vise cijenim da bi ga uzaludno trosio na opvrgavanje gluposti kakve slusam od "ludidomagoj" i njemu slicnih.

    Domagoje,u kratkim crtama =>

    Ja nikada nisam dobivao blue screen jer je meni sve kvalitetno podeseno i radi kak spada,ako se pojavljuje => REKLAMACIJA

    PCB je upitno Kingmaxov,i nije crvene boje,crveni PCB je "zapeo" jos prije 1-2 godine na DDR1,otprilike kad i tvoj interes zajedno s znanjem o onom o cemu raspravljamo.

    Si ti ikada čuo za Intelov množitelj 4x (4 instrukcije u jednom taktu)
    Tak da je FBS 400x4 =1600 Mhz!!! E6600 ima FBS 266 x 4 = 1064 (1066 Mhz zaokruženo !)
    S

    ??? Daj se uozbilji

    Tak da na toj frekvi DDR2 800 Mhz i te kako se koristi ... ajd mozgaj zašto Corsair radi DDR2 8500 i više?!
    S kim ti razgovaras?Tko je rekao da se od 800Mhz nema koristi?!

    Opet ponavljam,nesto sto ocito nisi shvatio,memorija moze raditi i na 1000Mhz ali pitanje je ima li od toga koristi,NE,zasto?Zato sto Conroe i Allendale procesor najvise vole 1:1 omjer s memorijom,sto u konacnici izgleda ovako => 400FSB,3600Mhz i 800Mhz memorija,na takvim postavkama radi najstabilnije i najbrze.Postoji djelitelj 3/4 sto ispada na 400FSB,3600Mhz => 1000Mhz DDR,od toga isprobano NEMA koristi,jer Conroe i Allendale vole 1:1 i u tom omjeru se sistem najbolje ponasa.

    Btw ak taj keks od 800 MHz nemre raditi na 800 Mhz, na nižim brzinama imati će još manje latencije što se i traži
    Stick od 800Mhz koje "nemre" raditi na 800Mhz?Daj se uozbilji

    A kaj se tiće marketinga, Asus sastavlja listu memorija koji oni preporučuju kao što i Microsoft s HCL-om (ČITAJ: TESTIRANI HARDWARE).
    Onda ak ih tam nema moraš vjerovati proizvođaču (ako ti garantira, što se vidi na njegovom site-u), pa ti riskiraj
    Sve to na kraju ispada obican marketing iz razloga sto se 80% renomiranih proizvodjaca koji su objektivno PUNO kvalitetniji od onih "preporucenih" nije naslo na doticnom popisu.No dobro,to se moze shvatiti i na jos jedan nacin,a to je da se od tih proizvodjaca ne ocekuje bilokakva nekompatibilnost,pa ju nije potrebno posebno isticati i testirati jer imaju certifikate kao garanciju rada na svim maticnim plocama.

    I zapamti da je bilo kakva nekompatibilnost memorije s maticnom plocom stvar BIOS-a i da se i taj problem s vremenom rijesi novom revizijom istog.

    EOD
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  24. #84
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    48
    zanimljivo...uistinu...makar ne razumijem sta vas dvoje pricate,samo nastavite!
    Uzet cu corsair...
    dajte se jos malo dokazujte pred drugima i dajte konacni argument!
    a koliko Thoroughbred B i Domagoj imaju godina, da se vidi tko je balavac!

    SCONTINUE S

  25. #85
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    zanimljivo...uistinu...makar ne razumijem sta vas dvoje pricate,samo nastavite!
    Uzet cu corsair...
    dajte se jos malo dokazujte pred drugima i dajte konacni argument!
    a koliko Thoroughbred B i Domagoj imaju godina, da se vidi tko je balavac!

    SCONTINUE S
    čuj, imaju puno više od tebe i mene T.B-a smatram pravim znalcem.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  26. #86
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    zanimljivo...uistinu...makar ne razumijem sta vas dvoje pricate,samo nastavite!
    Uzet cu corsair...
    dajte se jos malo dokazujte pred drugima i dajte konacni argument!
    a koliko Thoroughbred B i Domagoj imaju godina, da se vidi tko je balavac!

    SCONTINUE S
    čuj, imaju puno više od tebe i mene T.B-a smatram pravim znalcem.
    Apsolutno!!!T-B je najveći car i najviše zna o HArdware-u!!!!

  27. #87
    Junior Member Plants Vs Zombies ludidomagoj's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    19
    PCB je upitno Kingmaxov,i nije crvene boje,crveni PCB je "zapeo" jos prije 1-2 godine na DDR1,otprilike kad i tvoj interes zajedno s znanjem o onom o cemu raspravljamo.
    Baci oko na crveno sranje u sredini a ne crveni pcb ... daj počni čitat
    Btw to je Kingmaxov patent i PCB !!!
    http://www.kingmax.com/product/tinybga/pro_ddr2_800.htm


    [quote:2nl0qq6u]Si ti ikada čuo za Intelov množitelj 4x (4 instrukcije u jednom taktu)
    Tak da je FBS 400x4 =1600 Mhz!!! E6600 ima FBS 266 x 4 = 1064 (1066 Mhz zaokruženo !)
    ??? Daj se uozbilji
    [/quote:2nl0qq6u]S

    http://www.intel.com/products/proces...t/core2duo.htm

    Kao iz priloženoga vidimo da je FSB od E6600 je 1066MHz, a kada vrtimo cpuz vidimo da je ipak 266 MHz dolazimo do logičnog zaključka da još i danas Intel fura 4 instrukcije u 1 taktu, tj tzv. 1066 MHz jest FSB, dok je 266 MHz CPU External frequency.
    Ono kaj drobiš oko 400 Mhz ti je CPU External frekvency A NE FSB !!!
    FSB = 4x CPU External Frequency kod Intela


    S kim ti razgovaras?Tko je rekao da se od 800Mhz nema koristi?!

    Opet ponavljam,nesto sto ocito nisi shvatio,memorija moze raditi i na 1000Mhz ali pitanje je ima li od toga koristi,NE,zasto?Zato sto Conroe i Allendale procesor najvise vole 1:1 omjer s memorijom,sto u konacnici izgleda ovako => 400FSB,3600Mhz i 800Mhz memorija,na takvim postavkama radi najstabilnije i najbrze.Postoji djelitelj 3/4 sto ispada na 400FSB,3600Mhz => 1000Mhz DDR,od toga isprobano NEMA koristi,jer Conroe i Allendale vole 1:1 i u tom omjeru se sistem najbolje ponasa.
    Pa kaj se koljemo oko toga, kada je onda DDR2 533 MHz najbolji izbor za tvoj 1:1, a da se niš ne overclocka

    Stick od 800Mhz koje "nemre" raditi na 800Mhz?Daj se uozbilji
    • Some old-version DDR2-800/667 DIMMs may not match Intel®’s
    On-Die-Termination (ODT) requirement and will automatically downgrade to
    run at DDR2-533. If this happens, contact your memory vendor to check the
    ODT value.
    • Due to chipset limitation, DDR2-800 with CL=4 will be downgraded to run
    at DDR2-667 by default setting. If you want to operate with lower latency,
    adjust the memory timing manually.
    • Due to chipset limitation, DDR2-667 with CL=3 will be downgraded to run
    at DDR2-533 by default setting. If you want to operate with lower latency,
    adjust the memory timing manually.

    (source Asus P5B Deluxe manual )

    Sve to na kraju ispada obican marketing iz razloga sto se 80% renomiranih proizvodjaca koji su objektivno PUNO kvalitetniji od onih "preporucenih" nije naslo na doticnom popisu.No dobro,to se moze shvatiti i na jos jedan nacin,a to je da se od tih proizvodjaca ne ocekuje bilokakva nekompatibilnost,pa ju nije potrebno posebno isticati i testirati jer imaju certifikate kao garanciju rada na svim maticnim plocama.

    I zapamti da je bilo kakva nekompatibilnost memorije s maticnom plocom stvar BIOS-a i da se i taj problem s vremenom rijesi novom revizijom istog.
    Ta baza postoji iz jednostavnog razloga, SUPPORT !
    Ako tražiš od npr. Asus-a support, prvo ti uvaljuju form di unosiš sve komponente na matičnoj i kasnije opisuješ problem u text boxu i kasnije im nakon završetka pisanja i tvojom potvrdom šalje njima.
    Tada oni provjere tvoje komponente i ako uspostave da memorija nije od njih verificirana rade slijedeće:
    Odjebu te ako si npr. spalio mb i niš od zamjene makar je mb pod garancijom, a ak je mb živa, daju ti savjet: promjenite memoriju ili degradiraj brzinu memoriju sve dok Asus ne utvrdi problem i ukloni s novim Biosom.

    Zato uvijek postoji alternativa zvana proizvođač memorije koji (pazi ovo) ON garantira da je istestirao na istoj matičnoj ploči kao tvoja i da će raditi deklariranom brzinom 24/7.

    Crucial je bil kralj u brzini i latencijama donedavno, sada više NIJE!


    I za kraj:
    http://www.corsair.com/corsair/produ...707/index.htmlSŠkola memorije

    http://www.houseofhelp.com/forums/sh...289#post261289SNice overclock s dotičnom Corsair memorijom
    "Najgore je na svijetu kad ti virus pojede disketu"

  28. #88
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    48
    decki, a sta kazete na ovog ludidomagoj???
    meni se cini kao neki znalac, neznam ko je bolji:

    Thoroughbred VS. ludidomagoj

    kaj kazete, oboje se cine ko

  29. #89
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    decki, a sta kazete na ovog ludidomagoj???
    meni se cini kao neki znalac, neznam ko je bolji:

    Thoroughbred VS. ludidomagoj

    kaj kazete, oboje se cine ko
    nije ti ovo kladionica
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  30. #90
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    48
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    = Citat = Izvorno postao Nightmare
    decki, a sta kazete na ovog ludidomagoj???
    meni se cini kao neki znalac, neznam ko je bolji:

    Thoroughbred VS. ludidomagoj

    kaj kazete, oboje se cine ko
    nije ti ovo kladionica
    pa u nista se ne kladimo, ovo je ise kao anketa, daj malo pazi!

Slične teme

  1. comp
    By roger in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 01-03-2009, 18:52
  2. cijeli komp za frenda do 8.5 k kn (LINKS ONLY )
    By grizli in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 37
    Posljednji post: 05-08-2008, 23:01
  3. comp > TV
    By Bishop_45_(2) in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 21-12-2007, 11:12

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •