Razlog zašto je ova tema u softveru, a ne u igraćim konzolama je nedavna konferencija i promjena politike u Microsoftu. Ja sam zbog posla gledao nedavnu Microsoftovu konferenciju, ali malo je falilo da si iskopam oči od iritantnosti.

Ajmo vidjeti o čemu se radi.
Neki čiča Jerry Johnson priča kako Xbox brand više nećemo povezivati s konzolom, Halom i Gears of Warom. Doslovne riječi.
Veli, za nas u Microsoftu, Xbox je nova riječ za zabavu. Doslovne riječi.

Zato su likovi u ponedjeljak pokrenuli servis Xbox Music. To je neš tipa Spotify/iTunes, gdje će se korisnici moći pretplatiti na glazbu ili je kupiti, a servis će biti integriran u Windowse, Windows Phone, novi Xbox i sve ostalo u što se može metnuti.
Uskoro bi trebao stići i Xbox Video, koji će biti ista stvar kao opet Netflix/iTunes, samo što ćemo iznajmljivati ili kupovati filmove na svemu ikad s Microsoftovim OS-om.

Xbox Marketplace i Games for Windows će biti zamjenjeni servisom Xbox Games, tako da ćemo "xbox" igre kupovati na Xboxu, Windowsima, telefonima i slično.

Microsoft će tako izgasiti sve servise koje ima, uključujući GFW i Zune Marketplace, a Xbox logo će vrištati iz svake pore svih verzija OS-a, od W8, W RT, WP8...

Veli Jerry Johnson, to ne znači da je potrebno imati Xbox za slušanje glazbe i videa i igranje. To znači da mi u Microsoftu Xbox brand doživljavamo vrlo ozbiljno i da će to biti centar zabave na svim uređajima u budućnosti. Doslovne riječi.


Hejteri konzola će biti oduševljeni. Ovo nije pokonzolavanje igara, ovo je pokonzolavanje cijelog operativnog sistema. Rofl.