Stranica 53 od 87 PrvaPrva ... 343515253545563 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.561 do 1.590 od 2605

Tema: Satovi

  1. #1561
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Fakat je lik pogodio remen za SKX, a napravio ga je slučajno.

  2. #1562
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Da budem precizniji, centerlink je holow, endlink je nebitan odnosno bitan je, ali iz nekih drugih razloga što ovaj lik objašnjava.

  3. #1563
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi


  4. #1564
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    7S26 u SKX-u je -5 +20, za Orient Bambino nemam pojma koji je. Al možeš ga okrenut u određeni položaj prije neg ideš na spavanje, pa ga tak možeš riktat jednim potezom.

  5. #1565
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Ovaj razor wire izgleda tako fora, prvi put vidim takvo cudo i bas mi se svidja sto je originalno/rijetko

    Tenk, Tisell mi je na +24 sekunde sad nakon 4ipo dana otkako ga nosim, znaci cca +6sec dnevno je. Bumo vidli dok se jos malo razgazi jel to to, ali za sada je super. No po meni dosta nebitno na kraju kad jedan sat najdulje nosim tjedan dana i onda zarotiram iduci tjedan drugi sat, a ako nekom smeta 30ak sekundi na bazi tjedan dana onda u kurac

    Bulova mi je zato na +1,5 sekundi u 2 mjeseca Steta sto nema perpetualni kalendar, to bi bilo fora. A kockica se sama podesi kad ulovi atomski toranj... Tak da je realno i tocnija od Bulove.

  6. #1566
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi


  7. #1567
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi


  8. #1568
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Meni to oko preciznosti sata skroz nebitno. Pogledam u komp i ručni sat svako dva tjedna, vratim ručni za minutu i aj bok.

  9. #1569
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Nicee, plavo pre jebeno ide sa smeđim, super izgleda i remen mi se fakat svidja ovak tanki. Nemoj ti to na nato, ostavi ga na koznom

    Jbte, nosim smedje cipele, smeđi remen na hlacama, a nemam niti jedan jedini smedji kozni remen za sat A fakat smeđa ide na sve...

  10. #1570
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Super je remen, ručni rad, fullgrain vegtaned talijanska koža. Još mi nije jasno kak sam to tak tanko išao kupovat za SKX, ali valjda sam znao da ću uzet Bambino kasnije

  11. #1571
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Ma nikako na nato, puno bolje leži na ovakvom kožnom.

  12. #1572
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Meni je nekako prihvatljivo dati do max 20$ za remen, a u tom ranku mi svi socijalno izgledaju. Nemaju tu finu teksturu i ne izgledaju kvalitetno, recimo ova tvoja 3 se prek slika vidi da su jebeno kvalitetni. Tak da mi mrsko kupiti da se ne zajebem, a opet ne dam iznad 20$

  13. #1573
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

  14. #1574
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Ja sam samo kopču morao promijenit jer je igla propadala pod bar, al jebiga, kopča je bila par eura i sada drži kak spada.

  15. #1575
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Meni je fora kaj je ručni rad i nije mi bilo mrsko dat liku 35 eura, ak vidim da fakat samostalno to radi. Ugravirao je i inicijale moje, isto nice touch.

  16. #1576
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Ovaj razor wire izgleda tako fora, prvi put vidim takvo cudo i bas mi se svidja sto je originalno/rijetko

    Tenk, Tisell mi je na +24 sekunde sad nakon 4ipo dana otkako ga nosim, znaci cca +6sec dnevno je. Bumo vidli dok se jos malo razgazi jel to to, ali za sada je super. No po meni dosta nebitno na kraju kad jedan sat najdulje nosim tjedan dana i onda zarotiram iduci tjedan drugi sat, a ako nekom smeta 30ak sekundi na bazi tjedan dana onda u kurac

    Bulova mi je zato na +1,5 sekundi u 2 mjeseca Steta sto nema perpetualni kalendar, to bi bilo fora. A kockica se sama podesi kad ulovi atomski toranj... Tak da je realno i tocnija od Bulove.
    Šta je perpetualni kalendar
    Koji su to mehanizmi u bulovi, ona ima svoje in da haus
    A casio ti je radio controled?

  17. #1577
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    A orient, kak ti on ide...

  18. #1578
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Perpetual kalendar je kad sat zna koliko koj mjesec ima dana, tako da ga ne moras podesavati kad mjesec ima 30 dana. Cak zna i kada su prijestupne godine.

    Bulova ima svoj inhouse precisionist mehanizam, to su oni razvili i kuca na 262kHz, dok obicni satovi kucaju na 32kHz. Radi toga je deklarirana na tocnost od 10ak sekundi godisnje i sekundarka klizi na 16 otkucaja u sekundi (npr. Tisell je 8 otkucaja, Seiko, Orient i Vostok sto se spominju su 6 otkucaja). Jeben mehanizam, gust za vidjeti

    Orienta nisam pratio, ali na bazi od 5 dana dobije manje od minutu, znaci 10ak sec dnevno uvrh glave.

  19. #1579
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    Kak si izmjeril 1,5 sekundi... To je očito slučajnost, nije sigurno kod svih... +24s za 4 dana je puno,vama očito nije bitno vrijeme nego moda i pokazivanje svaki tjedan novi sat, to je isto ništa drugo nego preseravanje...quartz je puno točniji i idu valjda po 3 godine ili više baterije... Barem kod žike piše da im original baterija traje 3 godine...

  20. #1580
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    A vise je od sekundu, a manje od 2 sekunde, znaci sekunda ipo Nego kaj je sat nego muski nakit, za tocnost imas mobitel, komp pred sobom, i reci u kojem svijetu ce te zajebat 30 sekundi na bazi tjedan dana... Tak kad citas vrijeme zaokružis na prvu peticu (ako je 33, kazes 35 je)...

  21. #1581
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    Bolje da sam išal na dajvera quartz, neće me zadovoljiti tocnost...

  22. #1582
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Ma u kurcu si, i ja sam takav bio, i eto, prodao sve standardne kvarceve radi jos jednog automatika... Cim vidis sekundarku kako veselo plese na tom Vostoku i usporedis sa kvarc dajverom, biti ce ti drago sto si uzeo automatic i skuzit ces da si mutav sto te trenutno brine manja tocnost sata... Svi prodju tu skolu izgleda

  23. #1583
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    Neznam... Nije ti nikad otkazal i crknul automatik mehanizam?

  24. #1584
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Quarz moze riknut, a automatic moze raditi 100 godina uz redoviti servis svakih 5-10 godina.

  25. #1585
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Quarz moze riknut, a automatic moze raditi 100 godina uz redoviti servis svakih 5-10 godina.
    Samo kod koga servis,urarima više nejdem nikad pa ni bateriju promijenit,nek si jebu mater... Radije ga bacim u smeće... Casio g shock baterija ide mislim najmanje 10 godina...

  26. #1586
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Perpetual kalendar je kad sat zna koliko koj mjesec ima dana, tako da ga ne moras podesavati kad mjesec ima 30 dana. Cak zna i kada su prijestupne godine.

    Bulova ima svoj inhouse precisionist mehanizam, to su oni razvili i kuca na 262kHz, dok obicni satovi kucaju na 32kHz. Radi toga je deklarirana na tocnost od 10ak sekundi godisnje i sekundarka klizi na 16 otkucaja u sekundi (npr. Tisell je 8 otkucaja, Seiko, Orient i Vostok sto se spominju su 6 otkucaja). Jeben mehanizam, gust za vidjeti

    Orienta nisam pratio, ali na bazi od 5 dana dobije manje od minutu, znaci 10ak sec dnevno uvrh glave.
    Ali ta bulova ti nije automatik, ona je na bateriju...

    https://shop.dicta.hr/webshoparticle...ain_rucni_sat/

  27. #1587
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Pa kak bi bila automatic na 262kHz

  28. #1588
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Pa kak bi bila automatic na 262kHz
    Pa to mi i čudno valjda reko nešto novo izmislili... Bulova je američka pa mogu izmislit kaj god hoće...
    Šta je onda rolex submariner najbolje od najboljeg šta se tiče točnosti automatika, on je +-2sek.?

  29. #1589
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Nije, COSC certifikat ti je mislim -2/+4 i imas hrpu cosc certificiranih svicaraca.

    Po meni je bolja stavka od Paneraia gdje ima rezervu od 8 dana kad je skroz navinut, a ne rolexovih +-2sec sa 48h rezervom

  30. #1590
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Nije, COSC certifikat ti je mislim -2/+4 i imas hrpu cosc certificiranih svicaraca.

    Po meni je bolja stavka od Paneraia gdje ima rezervu od 8 dana kad je skroz navinut, a ne rolexovih +-2sec sa 48h rezervom
    pa kad si nabavil tu bulovu,jesi kad mjenjal bateriju,koliko drži....

Slične teme

  1. P: Satovi
    By thonchek in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 17-04-2012, 11:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •