Stranica 61 od 87 PrvaPrva ... 1151596061626371 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.801 do 1.830 od 2605

Tema: Satovi

  1. #1801
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi


  2. #1802
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    Jučer sa ibeja mi je došal komplet alata za sat i nogice za miš... Još mi treba doć ona gumena puhaljka za sat i onda ću imat uglavnom sve, i još mi barton remen nije došal...

  3. #1803
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Možda ga tako dobro uriktaš da se otvori crna rupa, aj.

  4. #1804
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Možda ga tako dobro uriktaš da se otvori crna rupa, aj.
    Ništa te ne kužim, prvi dan i nekoliko poslije mi je išal preko 1minute a sad se izgleda dobil pa ga možda ni neću otvarat...

  5. #1805
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Ma svaki mehanizam se treba malo uhodat, dok prorade kotaci i ulje

    Bas danas uzmem Orienta, on ima inhouse mehanizam ali na bazi Seiko tehnoligije da se navija u oba smjera... E samo kaj sam ga dignuo i dosetao 2 koraka do kauca on je krenuo kucati... A Tisell sa miyotom, on se navija u jednom smjeru, drugi je free flow, tresao ga 20 sekundi i nije krenuo dok ga nisam poceo navijati manualno... Koliko je Orient/Seiko osjetljiviji na kretnje.

  6. #1806
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    vostok je još osjetljiviji...praktički kreće odmah...
    ...danas mi je ubrzal nekih 30s,sad kasni ukupno oko 50sekundi...

  7. #1807
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    A igraj se, što ćeš drugo.

  8. #1808
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    Jedan dan +5s,drugi +30s,dobro je reko onaj na forumu, zaboravi točnost na Vostoku...

  9. #1809
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Moguce da ovisi koliko je navijen, to bas i ne bi smjelo utjecati na tocnost kod boljih mehanizama, no vostoci jesu povoljni satovi, tako da ne treba uzeti za zlo. Jednostavno ga malo podesi jedno tjedno i to je to.

    Vedro, kaj mislis o ovoj za Bulovu plavu?
    https://www.watch-band-center.com/wa...-Mendiga-.html

    Razmisljam zakoj kurac uzeti barton za 28$ kad je hirsch 30$, ali onda razmisljam zakoj kurac dati preko 200kn za remen na satu kad mi toliko kosta remen na hlacama Ovi Meyhoferi imaji jebene cijene i izgledaju solidno, kvaliteta vjerujem da nije kao Hirsch, ali jebiga, pola je jeftiniji

  10. #1810
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    danas samo +2s,ukupno kasni 48s

  11. #1811
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Moguce da ovisi koliko je navijen, to bas i ne bi smjelo utjecati na tocnost kod boljih mehanizama, no vostoci jesu povoljni satovi, tako da ne treba uzeti za zlo. Jednostavno ga malo podesi jedno tjedno i to je to.

    Vedro, kaj mislis o ovoj za Bulovu plavu?
    https://www.watch-band-center.com/wa...-Mendiga-.html

    Razmisljam zakoj kurac uzeti barton za 28$ kad je hirsch 30$, ali onda razmisljam zakoj kurac dati preko 200kn za remen na satu kad mi toliko kosta remen na hlacama Ovi Meyhoferi imaji jebene cijene i izgledaju solidno, kvaliteta vjerujem da nije kao Hirsch, ali jebiga, pola je jeftiniji
    svaka čast tvom tiselu koji je 200ili 300 eura ali po mome za pravi sat,dajver recimo,mehanički self vinding ispod 10000kn nemaš kaj gledat,sve ovo ispod je loše,ako hoćeš pravi sat...reko si da ima puno cosk satova,kaj sam ja istražival baš ih i nema tako puno...recimo oni oris akvisi kaj sam prije linkal,nisu uopće cosc a koštaju preko 10k kn...to je isto pitanje koliko su ti mehanizmi točni,jedan možda ide dobro a drugi fula pun kurac...a sveto trojstvo isto,kaj mi znači kaj košta 100000eura i sav je od zlata i dijamanata a ne pokazuje točno vrijeme i nije cosc...
    ...recimo ovaj mi se sviđa po specifikacijama a nije uopće skup,1470CHF,to je preorder cijena,možeš birat koji primjerak hoćeš,možeš si ugravirat kaj hoćeš i još dobiš ekstra remene(dobro oni se još dodatno plaćaju),i sat dolazi u limitiranoj ediciji od 1000komada:
    https://shop.ballwatch.ch/en/roadmas...DM3030B-S5C-BE

  12. #1812
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi


  13. #1813
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Bartuc, to ti je pristojan strap, jedino možda da uzmeš nešto made in germany? Tu imaš serije njihove https://www.watch-band-center.com/wa...ct-Series.html Ovi su oko 20 eura https://www.watch-band-center.com/sh...m=&spnameonly= Imaš i made in Europe https://www.watch-band-center.com/sh...m=&spnameonly= Ja sam se odlučio za Hirsch jer mi je preko slika izgledao super, ali vjerujem da su vrlo tu negdje. Jedino bih sebi za aligatora uzeo svijetlo smeđi.

  14. #1814
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi


  15. #1815
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    Neznam kakve uvjete imaju japanci ili nijemci, jesu još rigorozniji za neki iso ali cosc je samo za Švicarce... A nije baš tako lako dobit cosc kako kaže Bartuc i nema ih baš tako puno i nisu jeftini... To se testira u različitim položajima, temperatura itd.... Rolex je tu predvodnik, on ima najviše coskova...

  16. #1816
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Kontrola kod proizvodnje kod svakoga mora postojat, kupio si dobar sat, zamaraš se glupostima.

  17. #1817
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Kontrola kod proizvodnje kod svakoga mora postojat, kupio si dobar sat, zamaraš se glupostima.
    Vostok je beloved sat uglavnom po svuda...
    Dobar sat je samo onaj koji je točan, normalno da mehanički ne može bit u sek. ali cosk je itekako poželjan... Po meni pravi mehanički automatic satovi počinju od 1500eura...

  18. #1818
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Ma glupiras se, ima pre savrsenih satonja u rasponu od 50 do 400 €. A kazem, ako ti je tocnost prioritet, uzmi bilo koji quartz sto si se svidja, idealno Citizen Eco Drive posto je tehnologija genijalna.

    Ja za svoje mechove tvrdim da su fenomenalni, Vedro garant i za svoje nema nekih zamjerki, isto su fenomenalni satonje, a svi zajedno nam nisu 1ipo soma eura... Jebes svicarce dok god ima japanaca i rusa...

  19. #1819
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Ma glupiras se, ima pre savrsenih satonja u rasponu od 50 do 400 €. A kazem, ako ti je tocnost prioritet, uzmi bilo koji quartz sto si se svidja, idealno Citizen Eco Drive posto je tehnologija genijalna.

    Ja za svoje mechove tvrdim da su fenomenalni, Vedro garant i za svoje nema nekih zamjerki, isto su fenomenalni satonje, a svi zajedno nam nisu 1ipo soma eura... Jebes svicarce dok god ima japanaca i rusa...
    Nema i ne želim više quartz, eco drive je navodno solarni, ne treba mjenjat bateriju a nigdje se ne spominje točnost...
    Amfibia je beloved jer je jeftina, ali je daleko od točnosti,i puno kompromisa treba prihvatit ili je sam popravit i modat....

  20. #1820
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Eco driver je tocan kao i svaki drugi standardni quartz, do 30ak sekundi mjesecno.

    Iskreno, mene je strašno pocela smetati sekundarka na quartzu i to mi je primarno sto me odbije. Igrao bi mi ulogu quartz sa malom sekundom (onak kao u chrono kruzicu) ili precisionist gdje klizi. Bas se promjeni ukus cim vidis/probaš nesto ljepse

  21. #1821
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Eco driver je tocan kao i svaki drugi standardni quartz, do 30ak sekundi mjesecno.

    Iskreno, mene je strašno pocela smetati sekundarka na quartzu i to mi je primarno sto me odbije. Igrao bi mi ulogu quartz sa malom sekundom (onak kao u chrono kruzicu) ili precisionist gdje klizi. Bas se promjeni ukus cim vidis/probaš nesto ljepse
    Ja imam običan quartz stolni sat sa kliznom sekundom, na koliko to onda hz radi? Malo se čuje mehanizam izbliza... Jel ti kaj čuješ na bulovi?

  22. #1822
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Ne, drugačiji su ti stolni, moj na zidu je isto klizni i glasan, gubi 5 minuta u 2 tjedna i tu stane gubiti vrijeme dok ne isprazni baterije Na bulovi nis ne cujes, zanima me samo koliko ce baterija držati i koliko kosta nova...

  23. #1823
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Lik je trol.

  24. #1824
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Ovaj put nije satonja, no počastio se danas malo


  25. #1825
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Lik je trol.
    treba me banirat...

  26. #1826
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Bez brige, napustit ću forum.

  27. #1827
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Super Bartuc... za mjesec dana letim u Zg povodom godišnjeg i sad si gledam ovak nešto uzet https://ie.shadestation.com/designer...440-OO9238-04-

  28. #1828
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Već imam noname polarizirane od 50 kuna sa štanda na moru i izgledam prilično badass sa njima, ali htio bih Oakley...

  29. #1829
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi


  30. #1830
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Super je Oakley, s njima nebus fulao i priusti si to, biti ce jeben upgrade naspram trenutnih.

Slične teme

  1. P: Satovi
    By thonchek in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 17-04-2012, 11:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •