Stranica 45 od 87 PrvaPrva ... 35434445464755 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.321 do 1.350 od 2605

Tema: Satovi

  1. #1321
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Mislim da Žak koristi Citizenove mehanizme, a Miyota je Citizenova, tak da moguće da je Miyota, no vrlo vjerojatno neka entry level ili starija inačica.
    pa prema onom kaj ja vidim mislim da je:
    miyota co twenty one 21 jewels japan

    ali nevidim brojke ili slova(mislim da su 4) lijevo od natpisa JAPAN

  2. #1322
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Sad ja radim triple postove... Za tu lovu bi onda definitivno uzeo Steinharta. Švicarac, više čak i nije microbrand koliko su jaki postali, vrhunska kvaliteta... On je 380-410€ + dostava, bez carine pošto je iz EU. Crni sa alu bezelom - https://www.steinhartwatches.de/en/d...nium-1226.htmlCrni sa ceramic bezelom - https://www.steinhartwatches.de/en/d...amik-1226.htmlCrni vintage - https://www.steinhartwatches.de/en/d...e-red-817.htmlCrni vintage military - https://www.steinhartwatches.de/en/d...itary-new.html
    Steinhart mi je bomba, nemoj Tisell, najiskrenije. Za mene jedan od ta dva Vintagea ili onaj sa ceramic bezelom. I prodaj Mako 2 odmah, jer ga sigurno ne budeš poslije niti pogledao pored te mrcine, a mrcina je sigurno pošto je i tri puta skuplji i uštedit ćeš si barem sto eura.

  3. #1323
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    A ti tenk, ak te zanima kaj je unutra u tom Liverpoolu pošalješ im pitanje, ak nećeš ti budem ja i vidjet ćeš da ne vrijedi 400 eura.

  4. #1324
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    A ti tenk, ak te zanima kaj je unutra u tom Liverpoolu pošalješ im pitanje, ak nećeš ti budem ja i vidjet ćeš da ne vrijedi 400 eura.
    Već je poslano ako će htjet odgovorit, uglavnom vjerojatno je neka miyota...

  5. #1325
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Steinhart mi je bomba, nemoj Tisell, najiskrenije. Za mene jedan od ta dva Vintagea ili onaj sa ceramic bezelom. I prodaj Mako 2 odmah, jer ga sigurno ne budeš poslije niti pogledao pored te mrcine, a mrcina je sigurno pošto je i tri puta skuplji i uštedit ćeš si barem sto eura.
    Dobar mi je tisell i to onaj bez datuma kad ionako svaki brka datume, kakav ima mehanizam, jel se navija sam ili ga moraš navit

  6. #1326
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Miyota 90s5 je bez datuma nutra. Znaci osli su korak dalje i u model bez datuma stavili mehanizam bez datuma, a ne samo standardni mehanizam 9015 i dial bez datuma. Automatic je, ima i rucno navijanje. Super je mehanizam...

  7. #1327
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    Dal postoje dajveri koji su ispod 40mm promjera, točnije 38mm i manje, cijena nebitna kao i mehanizam...da su za muškaće ili dvospolce/unisex....

  8. #1328
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Seiko SKX013 je 38mm. To ti je taj moj umanjeni Seiko SKX007 43mm, kaj furam na onom svome skupom kožnom remenu. Onaj lik sa The Urban Gentry youtube kanala kaj smo spominjali neki dan i kaj je Squale posebnu verziju sata nedavno napravio za njega, taj lik ti fura taj manji SKX.

  9. #1329
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

  10. #1330
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Uživaj, taj lik je živa pozitiva i istinski entuzijast. Ja bi mu najradije sve videe pogledao da mogu.

  11. #1331
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi


  12. #1332
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Samo on ti je tu na svome promjenio sve i mehanizam. Tebi to ne treba kao niti meni jer je pun k skupo, dovoljan je SKX.

  13. #1333
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Baš došao doma, bio malo u centru Dublina i tak okinuo jednu fotku dok sam čekao na stanici. Nije Adidas majica, ali je plava košulja i jakna

  14. #1334
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi


  15. #1335
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Se lepo blesci Danas smo bas direktoru poklonili Orient Mako XL plavi za 10. rođendan firme, super je, ali nije mi ni sluga mome. Mako 2 mi je jednostavno do najsitnijeg detalja savrsen i ne bi ga prodao za nikaj...

    Danas je službeno prodan Seiko, dobio sam lovu... Sad dalje brainstorming...

    Iskreno, ne bi isao iznad 1500kn tak da minimalno dodam love, a opet me vuče Steini i slični, a oni su duplo skuplji... Nekako mi se ne trosi, pogotovo kad evo sutra idem gledat jednu kucu, mozda je to ta, a i nisam se hvalio, dijete je na putu Morao bi malo racionalnije u to

  16. #1336
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    taj mi je remen baš ružan,taj skx013 je best buy malih satova,zapravo svi drugi su puno skuplji...nema nekog izbora uopće...
    ovo je bolje:
    https://www.longislandwatch.com/Seik.../skx013-so.htm

    ...ovi su vrh...omega favorit...
    https://www.youtube.com/watch?v=WbOxFY6Og4A

  17. #1337
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Prema nekim glasinama čak je Isus nosio SKX, vjerojatno kada je išao ispod vode.

  18. #1338
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Najvjerojatnije SKX009 koji mu je Juda dao, jer na posljednjoj večeri dok su svi pili Colu Juda je pod stolom otvarao Pepsi.

  19. #1339
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Potegnuo sam okidač, naručio sam Black Dial, Black Bezel, No Date, cjebote kako je sexy

    Razbijao glavu date ili no date, prevladalo mi no date. Nema jebade sa namještanjem datuma kad te dočeka mrtav, a simetrija no date diala mi je orgazmatična. Ne mogu si pomoći, ali izgleda mi jedno 10x bolje bez datuma ovaj model... vrlo vjerojatno će mi faliti u početku pošto sam navikao na datum, ali ko ga jebe, naučiti ću se zapamtiti koji je datum odmah u jutro xD

    Još jednom:

    Citizenova Miyota 90S5 - automatic, handwind, hack, 24 jewls
    28,800 bph iliti 4Hz, znači 8 otkucaja u sekundi - za usporedbu SKX i moj Orient Mako su na 3Hz iliti 6 otkucaja, znači glađa sekundarka
    Keramički bezel - 120 klikova
    Safirno staklo sa unutarnjim anti reflex premazom
    BGW9 lume
    Solid end linkovi, screw down pinovi i glidelock sistem na stainless steel narukvici
    Potpisana screw down krunica

    Sve to za jebenih 230$ sa besplatnom dostavom Onak, samo specke vrijede 400-500€, a još je uz to prokleto sexy xD

    -

  20. #1340
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    Je je, lep je, ja sebi moram nać dajvera od 36mm

  21. #1341
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    A šta im znači ovaj znak okrugli na kazaljki sata, šta to predstavlja?

  22. #1342
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post

    Citizenova Miyota 90S5 - automatic, handwind, hack, 24 jewls
    28,800 bph iliti 4Hz, znači 8 otkucaja u sekundi - za usporedbu SKX i moj Orient Mako su na 3Hz iliti 6 otkucaja, znači glađa sekundarka
    Keramički bezel - 120 klikova
    Safirno staklo sa unutarnjim anti reflex premazom
    BGW9 lume
    Solid end linkovi, screw down pinovi i glidelock sistem na stainless steel narukvici
    Potpisana screw down krunica

    Sve to za jebenih 230$ sa besplatnom dostavom Onak, samo specke vrijede 400-500€, a još je uz to prokleto sexy xD

    -
    jesi siguran da je miyota 90s5,na slikama je miyota 9015 ? i gdje ih ima za 230$,vidim da je ovaj na saleu 289ojra...
    https://www.tisellwatch.com/diving-w...ut-date-40-mm/
    pitanje je kakva je to kvaliteta za 230 dolara,ovako prema slikama mi se čini da završna obrada i nije nešto,npr. žak leman su jebeno ispolirani satovi makar možda nemaju u sebi najbolje i najskuplje mehanizme...

  23. #1343
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Ovaj je cijeli bruseni, diveri su uglavnom rijetko polirani, to uglavnom na dressy satove stavljaju. Ljudi kažu da je obrada samog sata genijalna, no da je remen vidno nize kvalitete naspram glave.

    90s5 je bez datuma, 9015 je sa datumom.

    Ispod 40mm je Seiko sto je Vedro spomenuo, zatim...

    Christopher Ward - https://www.christopherward.co.uk/c6...pro-600-3b7877
    Steinhart 39mm - https://www.steinhartwatches.de/en/o...-39-black.html

    Koliki ti je zglob kad gledas ispod 40mm? Strasno ti je bitan lug to lug, izmjeri si sirinu plohe zgloba i bitno da ti sat ima krace lugove od sirine zgloba, tako da ne vire preko zgloba. Recimo ja imam tanke ali plosnate zglobove, sirina mi je oko 55mm, i orient sa svojih 47mm mi je savrsen, dok bi mi 50 vec bilo pre veliko...


    Ps 230 dolara je direkt iz Tisell Koreja, ne preko eu zastupnika...

  24. #1344
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    ništa te fakat nerazumijem,ko da si kinez...idealno ti je 47mm a ovaj tisell ti je 40mm!?...CW ima trokraku,to mi otpada...imam oko 55mm duljinu/širinu i 38.5mm debljinu,sve na lagano mjereno...
    ...a remen ćeš ionako bacit i stavit sintetiku ili kožu pa ti je to ionako nebitno...trebali bi počet proizvodit samo satove bez remena jer nitko više ne nosi stock remene...

  25. #1345
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Lug to lug ti je dimenzija od vrha kraka (luga) gdje pocinje remen pa do drugog kraka. Tisell je 40mm i znaci ima cca 3,5mm krakove za remen sa svake strane i to je tih 47mm... Ako imas 55mm, znaci dolaze ti u obzir satovi do 42mm glave i cca 48mm lugova... Iznad toga niti slucajno.

    Malo je teze kod nekih modela doci do lug to lug dimenzije, uglavnom to vidis na youtub recenziji gdje mjere sat sa šublerom.

  26. #1346
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Lug to lug ti je dimenzija od vrha kraka (luga) gdje pocinje remen pa do drugog kraka. Tisell je 40mm i znaci ima cca 3,5mm krakove za remen sa svake strane i to je tih 47mm... Ako imas 55mm, znaci dolaze ti u obzir satovi do 42mm glave i cca 48mm lugova... Iznad toga niti slucajno.

    Malo je teze kod nekih modela doci do lug to lug dimenzije, uglavnom to vidis na youtub recenziji gdje mjere sat sa šublerom.
    a oni u specke stavljaju uglavnom promjer glave?
    gledam neke recenzije i za jedan od 36mm su rekli da uopće nije mali kako bi se činilo...ovisi šta oni mjere,na nekima su ovi okretači(bezeli) valjda malo širi nego glavno tijelo...
    ....a šta je taj bezel kaj se vrti i navija na dajverima,čemu to služi? to je odbrojavanje vremena ili?

  27. #1347
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    a kad gledaš koliko različitih proizvođača ima,samo u švicarskoj ih ima pun kurac,tamo valjda svaka selendra ima jednog koji radi satove...

  28. #1348
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Satovi

    Super Bartuc, nek si ga kupio. Dobro je Tenk pitao kakva je obrada, jer je to i mene zanimalo, tak da je sat top za te novce, jedino narukvica kaj veliš, ali logično jer treba dosta love za dobar bracelet, ali to sada možeš polako birat ak ćeš mijenjat. I sretno sa bebicom, nek je živo i zdravo

  29. #1349
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Satovi

    Hvala.

    Dobar detalj je sto je kuciste brušeno u istom smijeru kao narukvica, tak da je super prijelaz sa sata na narukvicu. Budem sve poslikao kada i ako dodje, brine me sto nije iz EU, rekao sam da to vise necu raditi i opet narucujem iz vukojebine :/

  30. #1350
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Satovi

    pa nije južna koreja vukojebina?...inače vidil sam nedavno uživo omegu simastera iz početka 60-ih,u working stanju....inače izgleda da se današnji moderni simasteri od 28mm i 36.25 smatraju ženskim satovima,28mm je sigurno ženski ali ovi veći neznam jesu muški ili ženski jer su izgledom isti...uopće nije naznačeno da li je muški ili ženski...

Slične teme

  1. P: Satovi
    By thonchek in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 17-04-2012, 11:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •