Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 50 od 50

Tema: Prijenosni hard

  1. #31
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijenosni hard

    Ja bih rekao da je dobro. Samo me zanima čime si mjerio boot time i od čega do čega?
    Pretpostavljam da si mjerio od pojave Windows logotipa do loadanja svega?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #32
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Prijenosni hard

    Štopericom na mobitelu od trenutka pritiska tipke za paljenje do sekunde kad mi kaže: "avast antivirus has been updated" jer mi prije tog trena komp refresha ikone,zbraja se i oduzima i nije funkcionalan.
    Won't Bow Don't Know How.

  3. #33
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prijenosni hard

    marijanovic - znam da je vram za graficku memoriju, nego s obzirom da pricamo o ram-u i virtualnoj radnom memoriji, lakse je napisati 4 slova kada znamo obojica na sta se misli
    MasaKrisT - kako ti kaze marijanovic, svatko mjeri nesto svoje. recimo ja kada mjerim brzinu boota, to je od trenutka pojavljivanja slike windowsovog boot screena, pa dok se ne makne, i onda u produzetku stupam dok se sve ne starta, tako da dobije boot brzinu i brzinu poditanja svih programa.
    no inace kada se kaze boot speed misli se na brzinu od trenutka kada stisnes power button, do kada se svi programi pokrenu, sto za mene nije boot brzina jer nema veze s bios-om i njegovim podesenjima (npr stavis ram na full scan i boot time ce ti s ssd-om trajati par minuta), vec boot ima veze s windowsom i programima. ne znam koja ti je konfiguracija, ali bez av-a bi sigurno dobio na brzini. inace za defrag/optimize boot fileova mozes iskoristiti bootvis i realno sam windowsov boot dovesti do brzine od 1 sec, doslovno
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  4. #34
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijenosni hard

    Bootvis pali samo na XP-u i starijima. Vista, 7, 8 -> ne.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #35
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prijenosni hard

    nije dizao windowse 3 godine, zato pretpostavljam da je na xp-u
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  6. #36
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijenosni hard

    = Citat = Izvorno postao MasaKrisT
    Hvala na savjetima, evo nakon kompletne defragmentacije, "optimiziranja registrya" advanced system optimizerom i svih ovih caka koje ste naveli, boot time iznosi 1min14sec znači do trenutka kad se avast updejta i komp postane funkcionalan. Win7 nije mijenjan skoro 3 godine, otkad sam složio komp. Sad jel to dobar rezultat ili ne nisam siguran, ali mislim da može bolje.
    EnGuardian, što ti na podebljanom podcrtanom nije jasno?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #37
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prijenosni hard

    ne sjecam se tog dijela, sjecao sam se samo da mu je win star 3 godine, zato se ne trebas sad kurcit
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  8. #38
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijenosni hard

    3 Godine star OS? Kako ti nije došlo da ima Vistu? Nego baš 10-12 godina star XP...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #39
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prijenosni hard

    ja sam prije 8 godina bio na visti medu prvim testerima kada niste znali ni da ce izaci vista a kamo li win7, zato suti.
    doslo mi je tako sto vecina ljudi na starim pilama ima i dan danas xp, i to velika vecina za tvoju informaciju
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  10. #40
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijenosni hard

    Prije 8 godina mogao si testirati samo onu prvu prvcatu verziju na kojoj su radili i koju su 2004. obustavili te krenuli iz početka.
    Onu što su počeli 2001. i koja je odbačena. Inače ako ne radiš u Microsoftu na testiranju legalno testirati Vistu nisi mogao do sredine 2005-e.
    Ja sam bio među prvima u testiranju Viste, tj od zatvorene bete preko otvorene bete i oba release kandidata. Vistu sam čak koristio i u završnom radu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #41
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prijenosni hard

    mozda sam i bio u microsoftu, jer realno ne mozes doci do verzija koje microsoft ne izbaci van. znam da je prva bila odbacena ali se nastavila modificirati, testirao sam prvu alpha verziju viste tj. longhorna u 2004 (yeah svugdje je u os-u pisalo 2006, ali to je bila vecina xp-a iz 2000), kasnije 2005 vistu ultimate kao zadnju verziju na kojoj sam ostao (build 6001, verzija koju su plasirali van tek 2006.-te), prije nje sam testirao windows whistler koji je bio totalno pun bugova
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  12. #42
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijenosni hard

    Zanima me jesi li testirao štogod osmicu? Ja iskreno nisam, nekad prije sam volio tako eksperimentirati s reinstalacijama OS-ova i zafrkancijama, ima već koja godina da mi se to neda.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #43
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prijenosni hard

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Zanima me jesi li testirao štogod osmicu? Ja iskreno nisam, nekad prije sam volio tako eksperimentirati s reinstalacijama OS-ova i zafrkancijama, ima već koja godina da mi se to neda.
    x2 isto tako
    sto te zanima tocno oko osmice? imam frendove koji su testirali prvu betu
    po mom misljenju to je os za tablete, a s obzirom da ce biti i za pc, racunam na njega kao os za noobove koji bi pc koristili kao tablet zbog prevelike jednostavnosti, a ostalo sucelje windowsa 8 je u biti win7 uz male modifikacije sto vecinom odgovara za monitore vece od 1080p, i brdo programa sto je razumljivo za tablete, mobitele itd..ako te nesto zanima, mogu pitati frendove pa ti javiti
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  14. #44
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijenosni hard

    Ma mene zanima raspodjela resursa, baratanje memorijom, baratanje s hardverom (npr sadrži li onaj fix za AMD FX procesore koji bi ih navodno trebao poboljšati tj koji bi napokon omogućio bolje iskorištavanje nove AMD arhitekture. Patch za 7 je trebao izaći, pa su izdali neku žnj verziju pa ju povukli i na kraju izlazi u paketu s SP2), novi WDDM 1.2 model drivera i općenito performanse samog OS-a i aplikacija pod tim OS-om.
    Čekam u biti da osmica bude dostupna na Dreamsparku pa ću onda jednom isprobati ak mi se bude dalo. Ono, klasične provjere.
    Jedan kolega sad baš radi završni rad tematike usporedba performansi na Visti, 7 i 8 s DX11 pa ću uvidjeti razultate. Bit će zanimljivo.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #45
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prijenosni hard

    mislim da bi trebalo imati, jer kao sto rekoh to je win7 sa dodatnom hrpom aplikacija i pizdarija. beta mozda nema, ali mislim da bi zadnja verzija trebala imati
    i koliko znam za bulldozer su optimizirali na win7 (ne znam kakav je ako kazes da je los onda je los), ali rekli su da ce za win8 napraviti da bude puno inteligentniji i jos optimiziraniji, i na netu vec postoje neki testovi gdje je ajmo reci na win8 amd fx duplo brzi, no u programima ce biti isto (neki zahtjevniji programi ce biti brzi, ali ce neki imati s time problema), no u igrama s vise jezgri ce se osjetiti znatna razlika u brzini.
    iako microsoft to pravi za sve procesore u jednom, trebalo bi sve biti brze zbog bolje raspodijele svega glede cpu-a, no temelji se na fx-u posto je amd najranjivi, iako od toga ibm, intel i drugi imaju isto velike koristi, pa mislim da se amd-u pise dobro, s obzirom da microsoft pokusava srediti system za bulldozer

    edit off topic gledaj ovo hehe http://tinypic.com/r/33tp8yf/6
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  16. #46
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijenosni hard

    Ma Bulldozer ima tu svoju divlju arhitekturu koja je na Win 7 usporediva s Intelovim Hyperthreadingom (recimo da se FX-8150 ponaša kao neki Intel s 4 jezgre i hyperthreadingom u teoriji) a trebala bi biti jača/bolja. Tj aplikacije se u tome pogube što par jezgri koristi isti fetch i decode i još tak neke...

    Ako Win 8 donosi nekakav porast performansi opčenito, onda se isplati preći, bar bi trebalo, pošto je to kao i win7 također ušminkana Vista.

    To nekom otišao monitor/grafička? Čudno izgleda definitivno...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #47
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prijenosni hard

    navodno ce biti bolje, ali opcenito ne puno bolje
    evo primjer 1 programskog rendera i 1 igre (na dvije razlicite rezolucije)
    na testu su uzeli jedan amd i jedan intelov cpu
    tocnije

    novi amd fx-8150 3,6ghz (8c/8t)
    i
    stari intel i5-2500k 3,3ghz (4c/4t)

    evo testova..znaci naglasak je na win7 i win8







    kao sto mozes vidjeti razlike su sitne kod programa koji koriste 100% cpu (render), ali kod igara je vec vidljivija razlika, naravno u buducnosti ce to sve ovisiti od porcesora do procesora tvornickim stvaranjem hybrida, mjenjanje materijala i osmisljavanja neceg novog kod svake serije, tako da bi i poboljsanje brzine manevriralo od modela do modela
    a s obzirom da ce krenuti osmisljavati neku novu tehnologiju, moguce da ce biti problema
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  18. #48
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prijenosni hard

    koliko sam skuzio
    losiji procesor - sporiji procesor - manje ubrzanje na win8
    jaci procesor - brzi procesor - vece ubrzanje na win8

    edit a ne to sam ja sjebao hdd kemijanjem s defragmentiranjem i nekim testovima, nije nista crknulo i sve radi normalno (ali tada nije radilo hehe)
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  19. #49
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Prijenosni hard

    = Citat = Izvorno postao EnGuardian

    govorio sam kako gledam na samsung, a ne kakav je. procitaj opet, nisi dobro procitao

    btw jos se ni jedan proizvodac nije ugasio jer je bio los. npr. maxtor je prije bio najvece smece u povjesti (najvise diskova je imalo zivotni vijek od max. 30 dana, recimo ja sam kupio jednom u to doba maxtora, nakon 2 dana je riknuo, reklamacija, dobijem maxora druge serije, nakon 7 dana mi se zapalio u radu, reklamacija, daju mi neku trecu seriju od maxtora, nakon 7 dana ne radi, moj frend kupi maxtora, nakon 30 dana mu se zapalio, reklamacija, dobije isti, sljedeci dan disk mrtav) i danas su zivi i donekle ok, verbatim je bio zali boze i danas je ziv, itd. zato ne mozes reci da su losi bi propali, a o kvaliteti samsung diskova iskreno ne znam puno, ali gledaj to ovako, samsung je poceo s proizvodnjom ekrana, kupio sam original samsung mobitel od 4 000 kuna, i nakon 4 godine ekransko osvjetljenje je svakim danom svjetlilo sve jace i jace, danas toliko jako svjetli, jebo maglenke i duga svjetla na autu su nista, odnio u ovlasteni servis, promjenili osvjetljenje/ekran, sve je bilo super, nakon godinu dana opet ista stvar, i na kraju sam uzeo nokiu za 1000 kn i cipanela sljedecih 10+ godina, a samsung je od uvijek imao problema s bojama na tv-ima, rgb, a na mobitelima s svjetloscu, iako nisu losi, rekoh da nikada ne bi uzeo samsung disk koliko god bio dobar i na ljestvici u top 3 gdje je bio i verbatim koji u to vrijeme nije valjao i prodavao se za bagatelo, 250gb, 100kn, i zato dajem prednost diskovima najbolje i provjerene kvalitete, poput hitachia za hdd, ibm-a za hdd, western digital za hdd, toshiba za phd i silicon powera za phd, gdje te 320gb moze kostati 1000+ kn, nije sve u cijeni, imao sam razne diskove s kojima sam radio i znam kakvi su vrhunski proizvodaci, ali bit je da jebeno sigurne podatke drzis na necem jebeno dobrom za sta trebas dati pare, ali kada danas svaki klinac govori da ima vazne podatke sta reci, ono spasavas nekome hdd podatke jer ima vazne fajlove, a ti vazni fajlovi su fifa 2012 koju je skinuo s neta, dok poslovni ljudi ipak traze da im spasis neke projekte, no ne bi do toga dolazilo da se sigurni podaci ne drze na sigurnim diskovima. u glavnom sam za samsung naveo svoja iskustva i staru skolu, te misljenje o samsung hdd-ovima i nisam rekao da je los, samo se ne bi pouzdao u njega i drzao vrlo vazne projekte na njemu
    Izvinite što dižem temu al na ovo moram odg

    Maxtor nije propao, preuzeo ga je seagate, nakon cega je iz iste tvornice izašla serija 7200.11 koja je jedan od najvecih failova u zadnjih par godina, masovno porikavali. i sam imam jedan ali srecom i nakon 17,5k sati rada radi besprjekorno... mislim da je nakon toga seagate zatvorio nekadašlju maxtor tvornicu, no nisam siguran u to...
    Verbatim neradi svoje diskove, on samo pakira tuđe diskove u svoj omot. Moj je bio također bio verbatim i zamisli... unutra je samsungov hard

  20. #50
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Prijenosni hard

    Itekako su se gasili jer su bili loši, IBM se nakon one jedne katastrofalne serije povuko za tržišta diskova u roku odma.

    Živi bili pa umrli

Slične teme

  1. Prijenosni kazetofon do 800kn
    By MTF* in forum Mobilno
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 05-07-2010, 17:57
  2. Prijenosni hard
    By Dario_sharingan in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 05-07-2008, 09:22

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •