Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 85

Tema: Europa Universalis IV

  1. #31

    Re: Europa Universalis IV

    Gameplays:


    Europa Universalis IV Gameplay Exclusive - England - Part 1

    Prvi dio, ima i do petog dijela. Nađite sami.



    Europa Universalis IV Nations - Far East: Japan & China (Ming)


    Europa Universalis IV Nations - Native Americans: Aztecs

  2. #32
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Europa Universalis IV

    seksi

    gledam sad preorder i skuzim kolko je dugo proslo otkad sam kupio zadnju igricu, skupo je ko kurac
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  3. #33

    Re: Europa Universalis IV

    Je, čak skuplje od recimo ARMA III.

  4. #34

    Re: Europa Universalis IV

    Crusader Kings II Save Converter Announced for Europa Universalis IV

    New Pre-order Bonus Lets Players Import Saved Games, Early Adopters Also Receive Free Copy of Crusader Kings II

    Paradox Interactive and Paradox Development Studio, creators of global conquest titles for every age, today revealed the final pre-order reward for gamers for upcoming empire-building title Europa Universalis IV, releasing August 13 for Windows, Mac, and Linux.

    Players who pre-order Europa Universalis IV will be given a free copy of critically acclaimed strategy/RPG Crusader Kings II, Paradox’s hit title of diplomacy, dynasties, and double-dealing set in the Middle Ages, to add to their own library or to give to a friend.

    Early adopters will also receive a new Saved Game Converter for Crusader Kings II, which will read the details of a saved game from a Crusader Kings II and convert that into a game that can be played in Europa Universalis IV. Fans of Crusader Kings II will be able to maintain the empires they have established and guide them through the age of exploration in an all-new strategic experience, continuing their personal stories of expansion and conquest.

    Both the saved converter and copy of Crusader Kings II will be available as pre-order bonuses on August 1, and players that have already pre-purchased Europa Universalis IV will receive these additional bonuses. Strategy fans can prepare for the long road to conquest by pre-ordering Europa Universalis IV, details on all pre-order bonuses can be found here: http://www.europauniversalis4.com/buy

    To demonstrate how converted saved games will work in Europa Universalis IV, Paradox will be showing off the converter in a live stream on Twitch.tv. Eager conquerors can tune in on July 30 at 11 a.m. PDT (6 p.m. GMT, 7 p.m. BST, 8 p.m CEST).

    http://www.twitch.tv/paradoxinteractive
    Save game iz CK2 se prebacio u EU4. Primjer:


  5. #35

    Re: Europa Universalis IV

    Ovo sam već znao i naravno da je ovo sjajna vijest. Očekujem da će srediti i za Victoria II ili možda za novu Victoria III? Ako neko zna, ima li kakve novosti u vezi toga?

    Eto, to mi je osobno glavni smisao ove igre. Nećemo morati igrati samo od 867. do 1453. nego zamisli možemo prenijeti svoje kraljevstvo ili carstvo i nastaviti do 19. stoljeća.

  6. #36

    Re: Europa Universalis IV

    CK2 and EU4 together

    Crusader Kings II to Europa Universalis IV Converter Highlights

  7. #37

    Re: Europa Universalis IV


  8. #38
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Europa Universalis IV

    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #39

    Re: Europa Universalis IV

    Pre-order prozorovanje počinje.
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/sho ... -buy-them-!
    Pack descriptions and prices are as follows:

    Europa Universalis IV: Digital Extreme Upgrade - $7.99
    Stars and Crescent Pack
    Horsemen of the Crescent Unit Pack
    Conquest of Constantinople Music Pack

    Europa Univesalis IV: Pre-order DLC Pack - $6.99
    100 Years War Unit Pack
    The Purple Phoenix Expansion

    Europa Universalis IV: Call to Arms Pack - $3.99
    Winged Hussars Pack
    National Monuments Pack

    Crusader Kings II: Europa Universalis IV converter - $9.99
    * copy of Crusader Kings II base game is not included
    Ako ništa drugo bar je demo vani.
    http://store.steampowered.com/app/236850

  10. #40
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis IV

    Upravo završio demo s Austrijom. Jako mi se sviđaju inovacije, posebno Monarch Pointovi

  11. #41

    Re: Europa Universalis IV

    Upravo započeo sa Venecijom. Primjećujem da ima dosta novosti kod tehnologije i diplomacije. Još mi je rano reći malo detalnije. Sviđa mi se grafika, samo boje države na mapi mi se ne sviđaju, nekako izgledaju jeftino.

  12. #42
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Europa Universalis IV

    Bome.
    Norveška mi preružna
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  13. #43

    Re: Europa Universalis IV

    Igrao si Norvešku?

    Glupo od mene ali nemam volje da igram, valjda dok ne izađe sa punom verzijom.

  14. #44

    Re: Europa Universalis IV

    Od jučer izlazi Europa Universalis IV... Da li netko od vas ovdje već igra?

  15. #45
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis IV

    Yep, ja juče igrao 7 sati s 'rvatskom i uspio postati HREmperor



  16. #46
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Europa Universalis IV

    nije zabavno, napravi srbiju do tokija
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  17. #47
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis IV

    Moramo prvo vježbati a onda ćemo imati Srbiju od Milivoja to Tokya

  18. #48
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Europa Universalis IV

    Navy, dupini?

  19. #49

    Re: Europa Universalis IV

    Srbija OP.
    Odmah na početku sam osvojio Bosnu i Dubrovnik jer nemaju nikakve saveznike. Bosna možda jer je ortodoksna, a Srbija je jedina ne-OPM ortodoksna država u regionu. Dubrovnik je bio isto pushover jer su jedna provincija sa neprijateljima na svim stranama - Venecija,Otomani i na kraju moćna Srbija.

    Sada sam na kraju 17. stoljeća. Protežem se od Istre do Izmita(odmah pokraj Ankare) i imam dobar dio južne Južne Amerike za sebe. Nemam nekih prijetnji jer su Francuska dobila svoje od Španjolske, a onda ih je Austrija diplo-anexala. Zatim su Austrijanci izgubili HRE emperor poziciji i krenuli strmoglavo prema dolje. Na sjeveru je pak Danska okupirala Škotsku i još uvijek nema UKa. U biti jedine nacije koje imaju bilokakve snage u Europi su Bohemia,Srbija i možda Španjolska.

  20. #50
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis IV

    = Citat = Izvorno postao sickpetey
    Navy, dupini?
    The enemy shall tremble at sight of that fearsome navy <_<
    Ili je to bio plan: masakrirali su mi ih kao Japanci

  21. #51
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    24

    Re: Europa Universalis IV

    = Citat = Izvorno postao Akul
    Yep, ja juče igrao 7 sati s 'rvatskom i uspio postati HREmperor

    A kako se igra sa 'rvatskom ? Vidio sam da ima samo dubrovnik i mađarska...

  22. #52
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis IV

    Uzneš Mađarsku, pustiš ju kao vazala i oslobodiš vazalnog statusa. Tad spremiš i loadaš save s 'rvatskom.
    Opcionalno, loadaš Veneciju i prodaš joj Dalmaciju i možda Istru (da bih imao lakši početak, prodao sam Dalmaciju a istra mi je defectala jer su ju Mlečani ostavili predugo pod okupacijom seljačkih rebella). Ali kako Hrvatska ima više provinsija nego u EU3, to nije toliko obavezno (mada su te dvije provincije JAKO vrijedne).

    Za početak, odmah valja označiti Mađarsku kao rivala kako bi privukao potencijalne saveznike za neizbježni rat protiv Mađara. Savjetuje se i joinanje europskoj uniji (ilitiga HRE-u) i građenje odnosa s članicama glasačicama kako bi postao HREmperor i mogao držati veću vojsku (a ako i ne budeš HREmperor isplati ti se jer će te car braniti od agresora, plaćanje stabilizacije će biti manje i biti ćeš u manjem tehnološkom zaostatku što je dosta važno jer si Eastern Tech).

  23. #53

    Re: Europa Universalis IV

    Igram za Englesku, uzeo neke teritorije od Škota i osvojio veći dio irskog otoka, još i danas uspijevam zadržati Calais i Normandiju u Francuskoj. Trenutno sam u vjerskom sukobu, situacija se dodatno pogoršila nakon što sam se odlučio konvertirati religiju u protestantizam kada su veći dio zemlje reformirane. Uspio sam riješiti pobunjenika, polako vršim konvertiranje preostali manji dio zemlje, trenutno 56% religion unique. Uspio sam stabilizirati svoju kraljevinu, +3. Slijedi jedan problem, ali ogroman problem, zbog dugogodišnjih vjerskih sukoba i ratova sa drugim državama opala su mi trgovina i proizvodnja kao i porezi, ja sam u ogromnom dugu, duboko u minusu preko 3k jer sam bio prisiljen uzeti dosta kredita. Sada stvarno nemam ideje kako da ponovno budem u plusu i kako da dug riješim u ne tako dugom roku?

  24. #54
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis IV

    Jesi uzeo Economy Ideas? Jest da će ti potrošiti ADM pointove, ali mogao bi dosta zaraditi

  25. #55

    Re: Europa Universalis IV

    Još nisam ali hvala za ideju. Uglavnom sam fokusiran na trade, naval i quality.

  26. #56

    Re: Europa Universalis IV

    U tijeku sam oporavka. Polako vraćam kredit jedan po jedan, ukupno ih ima još 32. Moš' mislit u koliko sam velikom dugu, ali dug se počeo smanjivati. Tako sam morao za vrijeme mira smanjivati plaću vojsci i mornarici i nastojim da se miruju dok se ekonomski ne oporavim u potpunosti.

    Ovdje se slabo diskutira... Svi se prabcili na bug ili što...

  27. #57
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis IV

    Za vrijeme mira uvijek treba držati Maintance na maksimalno 50% inače bacaš novac u bunar

  28. #58

    Re: Europa Universalis IV

    Vraćao sam sve loans, riješio sav dug. Sav dug, nula. Ostaje mi samo inflacija ali to ću riješiti. Evo uzeo sam economic ideas, stvarno je to bila dobra ideja, mnogo veći prihod sada imam, razlog zašto sam brzo riješio dug. Pa ja sam smanjio maintenence na 0%.

    Kako se država bankrotira? Ako je u dugu ili? Ja sam bio u dugu i to dubokom pa mislio, trebao bih se već bankrotirati ali to se nije dogodilo. Da li je to realno?

  29. #59
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis IV

    Bankrot se dogodi onda kad ti mjesečni interes postane veći od mjesečnog prihoda.

    Anyway, stanje moje kampanje:



    Ja i Austrija baš ušli u Hladni rat. Samo je pitanje vremena kad će se naše dvije HRE silnice zaratiti

  30. #60

    Re: Europa Universalis IV

    Mapa ti je drugacija, kako je ovaj hrvatski grb drugaciji? Ne mogu doci k sebi. Igras neki mod? Sto sumnjam jer ne postoji mod za cetvorku...

Slične teme

  1. Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi
    By Akul in forum Gaming općenito
    Odgovora: 880
    Posljednji post: 07-10-2013, 22:20
  2. Europa
    By cham3leon in forum Gaming općenito
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 13-11-2012, 20:50
  3. Europa Universalis: Rome - Vae Victis
    By Akul in forum Gaming općenito
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 14-10-2009, 20:49
  4. Tvorci Europe Universalis objavljuju source kodove za igre
    By The Great Duck in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 26-04-2008, 00:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •