Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Interact 2012

  1. #1
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Interact 2012

    Po prvi puta u Rijeci se održava jedan velik event na temu robotike pod sponzorstvom InTecha i Sveučilišta u Rijeci. Točnije, tema je interakcija robota i čovjeka, a predavanja će držati tri velika imena s područja robotike: Pericle Salvini, Andrea Bonarini i Hiroshi Ishiguro.

    Osim predavanja i okruglih stolova, najavljena je izložba robota od kojih će vjerojatno većina imati live demonstracije, tako da bi moglo biti zanimljivo.
    Inače, Pericle Salvini stoji iza projekta robota za odvoz smeća u malim talijanskim gradovima o kojemu se jednom pisalo i u VIDIju, a Ishiguro se ponajviše bavi androidima, to jest, onim creepy ljudskim replikama kakve volimo gledati na jutjubu.

    E sad, koliko sam skužio, za prisustvovanje predavanjima koja su više namijenjena IT struci/studentima/medijima vjerojatno će se trebati registrirati, odnosno najaviti na web stranici, ali izložba robota bi TREBALA biti otvorena za svu publiku. Još ću se malo raspitati.

    http://interact2012.org/

    Vrijeme i mjesto događanja je Kampus na Trsatu, navodno zgrada Građevinskog faksa, 3.9. Više informacija na njihovoj stranici.

  2. #2
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Interact 2012

    Hiroshija Ishigura bih volio upoznati. Pogotovo ako dovede svoje androide
    http://www.vidi.hr/Pop-Tech/Androidica- ... -predstave





    "What is human? Please define, and we will make a copy". – Hiroshi Ishiguro.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  3. #3
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Interact 2012

    I ja se nadam.

    Bit ću tamo ionako jer će navodno prezentirati i ekipa s našeg faksa s kojom sam radio završni.

  4. #4
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Interact 2012

    Mogao bih navratiti barem na izložbu.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  5. #5
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Interact 2012

    Eto, bilo pa prošlo. Malo sam razočaran jer su predavanja bila nešto iz čiste popularne znanosti, dakle, ništa konkretno, ništa stručno, nego potpuno filozofiranje.

    Ali najveće razočaranje bila je ta interaktivna izložba robota na kojoj smo sudjelovali samo mi. Sve u svemu, tresla se brda, rodio se miš.

    Ajd, bar sam Wikinga upoznao :>


    Also, this:
    = Citat = Izvorno postao Hiroshi Ishiguro o svojim huggies robotima za taktilnu komunikaciju

    When you talk over mobile phone, you feel ronery. Now, when you talk with huggie robot you not ronery anymore.

  6. #6
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Interact 2012

    Meni su predavanja bila prilično zanimljiva (osim okruglog stola koji je malo zabrijao), a drago mi je i da sam ja upoznao tebe, posebno što si i sam koautor jednog od prikazanih robota. Svaka čast.

    Meni je zapravo jedino nedostajalo što te face iz robotike nisu donijele niti jednog pravog robota (ako se ne računaju one lutkice od Ishigura, ali nadam se da će iduće godine roboti doista okupirati Rijeku

    Inače moj članak s Interacta možete pronaći na Vidijevom portalu - http://www.vidi.hr/Pop-Tech/INTERACT-Na ... e-u-Rijeci

    U svakom slučaju najviše mi je bilo drago što sam bio u prilici razgovarati s Ishigurom i uvjeriti se da je faca kojoj ovi drugi nisu ni do koljena. Nije bez veze uvršten među 25 najvećih živućih genija

    Sutra će vjerojatno na Vidilab YouTube kanalu biti i naš video prilog s događanja, no kako nisam u ulozi režisera-montažera, ne mogu garantirati da će se pojaviti Chameleon u njemu
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

Slične teme

  1. F1 2012
    By Gothmog in forum Gaming općenito
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 13-09-2012, 08:11
  2. Best of CES Awards 2012
    By W1k1n6 in forum Alt-F4
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 15-01-2012, 00:28
  3. PES 2012
    By flander in forum Gaming općenito
    Odgovora: 154
    Posljednji post: 14-11-2011, 10:10
  4. Emergency 2012
    By Doggy in forum Gaming općenito
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 23-01-2011, 14:19
  5. 2012
    By Aral in forum Multimedia
    Odgovora: 77
    Posljednji post: 09-01-2010, 20:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •