Stranica 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 262

Tema: Half-Life drek

  1. #61
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Half-Life drek

    Mogu razumjeti silan hype oko HL-a pošto je igra (serijal) jednostavno genijalna... ali ne mogu razumjeti hype oko Gordona koji je apsolutno najretardiraniji lik u povijesti igara i tu se moram složiti sa Vedranom - "beživotna mutava ruka na ekranu"... To je upravo i jedina mana HL serijala (i činjenica da još nema treće epizode ).

  2. #62

    Re: Half-Life drek

    Gordon je lik koji miče mišom i stišće po tipkovnici .Upravo to i stavlja igrača u središte radnje , slično kao portal ili neke druge igre .In game filmovi samo remete tu iluziju .

  3. #63
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Half-Life drek

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Mogu razumjeti silan hype oko HL-a pošto je igra (serijal) jednostavno genijalna... ali ne mogu razumjeti hype oko Gordona koji je apsolutno najretardiraniji lik u povijesti igara i tu se moram složiti sa Vedranom - "beživotna mutava ruka na ekranu"... To je upravo i jedina mana HL serijala (i činjenica da još nema treće epizode ).
    O konji jedni. I ti i Weky.

    Cijeli point u tome da se Gordonu ne da nikakav glas je upravo u tome da se igrač, znači TI, osjećaš kao da svi likovi razgovaraju direktno s tobom, ti si Gordon Freeman.

    Nemoguće je postići to ako lik priča jer automatski imaš osjećaj da 'igraš nekog'. Recimo Master Chief iz HALO-a. Duke Nukem također. Nisi ti Duke, nego ga vodiš kroz igru i slušaš šta priča.

    A u Half Lifeu ti se svako obraća s 'Hey Gordon!', ' Dr. Freeman!' 'It's you..Gordon Freeman!'

    Doslovno te igra tretira kao da si u njoj ti glavni lik, ne da upravljaš glavnim likom.

    Dakle, da nema šutnje i direktnog obraćanja likova kad te oslovljavaju s imenom, NIKAD ne bi nastala ta fama oko Gordona Freemana.

    Kako nikad onaj marinac iz Doom-a nije postao tako popularan? Jer nije ni blizu odrađen psihološki aspekt tog komuniciranja igre s igračem ko u Half Life serijalu. A oba lika šute.

    Mnogi su pokušali kasnije u igrama nešto slično i nije uspjelo nikome.

    A što se tiče toga da Half Life ima lošu priču il neš..ima neoriginalnu priču možda, ali prekrasno prezentiranu, iako je recimo G-man jedina prava zanimacija meni.

    I to da nema atmosferu...lol. Ja se sjećam da sam bio doslovno začaran kad sam prvi put igrao Half Life 2, nema jednog istog levela, kad ima glazbe savršena je, Ravenholm je grozno spooky, gotovo svaki level ima nešto posebno i malo zlosutno u sebi, one napuštene kuće uz obalu recimo.

  4. #64
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Half-Life drek

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Predo, zašto nije dobro da igre imaju univerzalne kontrole? Xbox gamepad je najjeftiniji i najkvalitetniji Gfw gamepad i odmah ti složi kontrole, a ne da se svaki put fukaš s bindanjem. Umri.
    Nemoraš se fukat s bindanjem, već bi trebala postojat opcija bindanja. Nemaju svi jebeni Xbox gamepad. Ak ga nemaš, bindaš i sve 5. Uostalom što ako si netko želi drugačije rasporediti gumbove? Zamisli da su u svakoj igri bindovi na tipkovnici i mišu fiksni, popizdili bi ljudi.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  5. #65
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Half-Life drek

    To što je rekao mravojed, igra je nevjerojatni ego-trip. Slavan si, svi civili te štuju, Combine te se užasavaju i traže te po cijelom gradu, kul žena hoće tvoju alatku. All those feels.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  6. #66
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2008
    Postova
    2.076

    Re: Half-Life drek

    Imam to i u pravom životu, ne treba mi igra za to.

  7. #67
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Half-Life drek

    Pobunjenik si protiv autoritarne vladavine?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  8. #68
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Half-Life drek

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Cijeli point u tome da se Gordonu ne da nikakav glas je upravo u tome da se igrač, znači TI, osjećaš kao da svi likovi razgovaraju direktno s tobom, ti si Gordon Freeman.

    Ako je to poanta, kako Gordon Freeman može biti najbolji lik? To znači da si ti Gordon Freeman i da je šćer Gordon Freeman.
    Meni šćer of save bačića nije i ne može biti najbolji lik iz neke igre.

  9. #69
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Half-Life drek


  10. #70
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Half-Life drek


    Ne mogu. Kolko god se trudio, ne mogu tolko trollat i živcirat ljude ko on. On je prirodan talent.
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  11. #71

    Re: Half-Life drek

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Cijeli point u tome da se Gordonu ne da nikakav glas je upravo u tome da se igrač, znači TI, osjećaš kao da svi likovi razgovaraju direktno s tobom, ti si Gordon Freeman.

    Ako je to poanta, kako Gordon Freeman može biti najbolji lik? To znači da si ti Gordon Freeman i da je šćer Gordon Freeman.
    Meni šćer of save bačića nije i ne može biti najbolji lik iz neke igre.
    Ha , ha

    Nisi skužio tj. jesi ali se praviš glup .To je isto OK .Vjerojatno si došao u fazu kada si shvatio trivijalnost života pa to ublažavaš konstantnim sarkazmom.Malo amaterske psihoanalize ako ne zamjeraš .

  12. #72
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Half-Life drek

    @Mravojed, sve to stoji, ali ja ne želim biti glavna faca u FPS-u, želim voditi lika sa njegovim, unikatnim karakterom. Nije to RPG, nema odabira ili slobode pa da mogu stvarati lika na "svoju sliku".


    I zašto su onda policajac iz Blue Shifta i marinac iz Opposing Forcea bili nijemi? I zašto onda i oni nisu najbolji likovi ikada, a svi NPC-i se direktno vama iza monitora obraćaju Meni je njihova perspektiva događaja bila i zanimljivija od Gordonove, pa ih nitko ne spominje!?

  13. #73
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Half-Life drek

    Oni nisu slavni.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  14. #74
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Half-Life drek

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @Mravojed, sve to stoji, ali ja ne želim biti glavna faca u FPS-u, želim voditi lika sa njegovim, unikatnim karakterom. Nije to RPG, nema odabira ili slobode pa da mogu stvarati lika na "svoju sliku".


    I zašto su onda policajac iz Blue Shifta i marinac iz Opposing Forcea bili nijemi? I zašto onda i oni nisu najbolji likovi ikada, a svi NPC-i se direktno vama iza monitora obraćaju Meni je njihova perspektiva događaja bila i zanimljivija od Gordonove, pa ih nitko ne spominje!?
    Po mom mišljenju, da Gordon Freeman priča...igra ne bi bila toliko posebna, evo stvarno to mislim.

    Koliko glavnih likova iz čistokrvnih pucačina uopće danas možemo nabrojati da su baš ono..zanimljivi razrađeni likovi s dubokim karakterom? Sve karikatura do karikature..

    I upravo si mi potvrdio point s ovim zašto Barney i onaj marinac nemaju status Gordona Freemana.

    Jer dok igraš s njima igra te jednostavno ne hrani, ne gradi konekciju s tobom kroz dijaloge, ni blizu koliko je to učinjeno s Gordonom,što sam i rekao - baš kao ni u Doomu ili nekoj sličnoj igri s nijemim likovima.

    Nije niko igračima rekao: Ej vi sad morate ovog našeg Gordona Freemana voljeti iako ne priča.

    Developeri su namjerno išli tim pristupom da se igrač osjeća kao da je zaista on tamo,da je on Gordon, i uspjeli.

    Budući da je Gordon sam po sebi ko Gandalf u Lotr-u, lik koji se iznenda pojavljuje i često nosi loše vijesti, tj. loše stvari se počnu događati netom nakon njegovog pojavljivanja, a u isto vrijeme budi nadu u ljudima, nije ni čudo da se kroz igranje zaista razvije neki posebni osjećaj. Nisi supervojnik, nisi cyborg, nisi marinac..samo čovjek koji eto 'ima ono nešto', ili kako bi G-man rekao:

    ''The right man in the wrong place can make all the difference in the world.''

  15. #75
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Half-Life drek

    Ne znam, meni se čini da oni nisu znali kako da naprave uvjerljivog lika pa su išli na silent-mysterious type, nakon čega je hrpa Hipstera došla i rekla "SO DEEP" i nastavljali raspredati svoj teorije o tome kako igra time uvlači igrača u svoj svijet.

    LOL NOPE.

    Prije ću se povezati sa dobro izgrađenim karakterom nego sa 1000 bezimenih, nijemih ruka na ekranu.


    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  16. #76
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Half-Life drek

    To je to. Skupila se ekipa 1997. i rekla ajmo napraviti kakvo-takvo smeće od pucačine da nahranimo Gabea. I tako nastade Half-Life.

  17. #77
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Half-Life drek

    = Citat = Izvorno postao Delirium
    Ne znam, meni se čini da oni nisu znali kako da naprave uvjerljivog lika pa su išli na silent-mysterious type, nakon čega je hrpa Hipstera došla i rekla "SO DEEP" i nastavljali raspredati svoj teorije o tome kako igra time uvlači igrača u svoj svijet.

    LOL NOPE.

    Prije ću se povezati sa dobro izgrađenim karakterom nego sa 1000 bezimenih, nijemih ruka na ekranu.
    To nema smisla uopće, znači sposobni su dizajnirati odličnu igru koja uživa legendarni status kod gamera, ali 'nisu znali' napravit lika koji priča. Ma kam on.

    Mogo je bit neki marinac obični koji stalno govori 'roger that', 'yes sir, 'affirmative' i slične gluposti, one -linere poput duke nukema ili serious sama, ali odluka je bila svjesna, napraviti lika s kojim će se igrači moći saživiti kroz druge likove, koji mu se direktno obraćaju. Nema tu puno mudrosti, ili kužiš, ili ne kužiš.

    Ko ona scena iz 'American Beauty' kad vrećica leti na vjetru, ljudi se često znaju oko toga prepirati - ili osjećaš bit scene, ili vidiš samo komad najlona kako leti na vjetru, niko ti ne može objašnjenjem ugurati u um taj osjećaj.

  18. #78
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Half-Life drek

    I sad sam ja malouman jer ne mogu skužit neke hispterske "2DEEP FOR U" gimmickse?
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  19. #79
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Half-Life drek

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    To je to. Skupila se ekipa 1997. i rekla ajmo napraviti kakvo-takvo smeće od pucačine da nahranimo Gabea. I tako nastade Half-Life.
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Ajde mi onda preporuči toliko superiorne FPS-ove kad ti je Half-Life sranje, posebno prije jedinice kad već nije ništa specijalno.
    Ako mi ne odgovori na post od sada ga ignoriramo, može?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  20. #80
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Half-Life drek

    Ja mislim da je Half-Life slučajno postao kult. Jednostavno nedostatak pucačina u to vrijeme. Jer igra je sama po sebi smeće, a Valve je dovoljno nesposoban da ne može napraviti dobru igru i lika.


    Sonic, Blood je dovoljan.

  21. #81

    Re: Half-Life drek

    Misliti je drek znati .

  22. #82
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Half-Life drek

    Reci da je Half-Life drek je u najmanju ruku retardirano. Jedno je imati svoj pogled na svijet i svoje neko mišljenje ali kad ideš blatiti jednu od najboljih igara svih vremena onda si, well, jednostavno tužan. Šta će ti iduće biti na repertuaru? Legend of Zelda? Mario?

    Zašto je Half-Life tako dobar?

    Pa uzeo je sve što je dobro do tada bio u FPSovima i učinio to 20 puta boljim.

    Za to doba zaista dobra grafika, AI kojeg se ne bi posramile ni današnje igre (zapravo bile bi bolje kad bi imale takav AI, gdje imaš osječaj da AI igra timski, gdje bježi od granata, gdje tebi baca granate, itd), dozu kakve takve realnosti (healt packovi, oružija, ammo i ostale stvari nisu razbacane po levelu kao u igrama prije HL, već imaju nekog smisla, u vidu da neko novo oružije dobiješ kad skineš neprijatelja koji ima to oružije, a ammo dobiješ na isti naćin ili se nalazi u nekom ormaru, a ne na sred hodnika bez ikakve logike šta tamo radi). Tu pomaže pametno stavljeno u igri odijelo sa svojom energijom gdje ima po cijeloj igri na zidovima punjaća za isto to odjelo, što je onak logićno. Leveli imaju pregršt puzzli kakvih se ne bi posramio ni Jedi Knight serijal, s tim da nisu frustrirajuće kao spomenuti. Leveli isto tako daju dojam kao da je sve jedan veliki level, a ne kao u prijašnjim igrama gdje je ono doslovno bilo jedan level = jedna mapa.

    Ali ono što je zapravo najbolji dio Half-Life jest njegov engine i 116 tisuća Modova, tj. igara koje si mogao igrati ako si kupio Half-Life. Drugim riječima možda i najisplatljivija kupnja do HL2 i orange box-a ikad.

    I da zbog njega je izašao najbolji MP ikad, CS 1.6 :>

  23. #83
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Half-Life drek

    E baš to. Kao da pljuješ po Doomu jer je monoton.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  24. #84
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Half-Life drek

    Jedina razlika je u tome što Doom nije monoton. lol
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  25. #85
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Half-Life drek

    Jednoličan je, objektivno gledajući. Igra je super zabavna, ali mogu zamisliti da nekome može biti dosadna nakon tridesetog levela u kojemu tražiš ključeve u labirintskim hodnicima.
    No ono što je bitno je da šutera takvog kalibra još nije bilo, inspirirao je nebrojene klonove i mission packove, a njegove mehanike napucavanja su osnova svega što je slijedilo, i još se odlično drže.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  26. #86
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Half-Life drek

    = Citat = Izvorno postao Delirium
    I sad sam ja malouman jer ne mogu skužit neke hispterske "2DEEP FOR U" gimmickse?
    Ne, nisi, no to također nisu nikakvi hipsterski gimmicki.

    Jednostavno, neki ljudi imaju a neki nemaju mentalni sklop koji im omogućuje da nešto prepoznaju i iskuse kako je zamišljeno.

    Prilično sam siguran da svi imamo takvo razmišljanje samo u različitim stvarima. Nešto što bi ti cijenio i što bi te se jako svidjelo, možda bi kod mene prošlo skroz nezapaženo.

    Jednom sam probao nagovoriti staru da pročita Gospodara Prstenova i Hobbita, ili bar filmove da pogleda.

    Znaš što se dogodilo?

    Sve što je ona vidjela je 'aaaaa sve neki duhovi lete, vrište, majmuni skaču, neki zmajevi ovo ono, samo ubijanje bla bla'

    Ona vatra koju ti Tolkienove priče probude u srcu, kad poželiš iskusiti nešto nevjerojatno, nepoznato, opasno, vidjeti svijet, pustolovine, bar sanjarenje o njima, sva prijateljstva koja možeš ostvariti na tom putovanju, sve te doživljaje...neki ljudi to ne osjete, njih ništa 'ne dirne' dok čitaju ili gledaju filmove, prazni su.

    Oni, kao moja stara, samo vide što se događa, onako crno na bijelo. I to je to.

    Ja sam takav kad je umjetnost u pitanju, pogotovo moderna, recimo, zato kažem da svi mi nešto ne kužimo, ne zato što ono ne valja ili je pre komplicirano i duboko, nego jednostavno, ne kužimo. ne razmišljamo na način koji bi nam to dozvolio.

  27. #87
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Half-Life drek

    E al jedno je način na koji se koristi Gordon Freeman u igri, a drugo kad svi svršavaju na to kak je on najbolji lik u igrama ikad jer... nije.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  28. #88
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Half-Life drek

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    SJedno je imati svoj pogled na svijet i svoje neko mišljenje ali kad ideš blatiti jednu od najboljih igara svih vremena
    ))))))))))))))))

  29. #89
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Half-Life drek

    To nije moje mišljenje već prosječno mišljenje metacrica i gamerankinga, kao i hrpe njih koji ga stavljaju u top naj naj...

  30. #90
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Half-Life drek

    Obožavao sam i Doom i Blood i Hexen i Duke Nukem, ali Half Life mi je bio neusporedivo bolji od svih njih zajedno I dan danas znam odigrati sve nastavke i svaki put uživam kao da prvi put igram, jednostavno genijalna igretina. Meni je Gordon zbilja retardiran, ali mi niti najmanje ne narušuje ukupan dojam ili kvalitetu igre.

    Danas imam i dražih FPS-a (hibrida), ali sve jedno mi je HL pri vrhu...

Slične teme

  1. Half-Life 1 u Half-Life 2 source engine-u aka Black Mesa
    By The Jackal in forum Gaming općenito
    Odgovora: 27
    Posljednji post: 19-07-2010, 13:36
  2. Half-Life 1
    By Ghost_Rider in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 28-09-2008, 19:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •