Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 78 od 78

Tema: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

  1. #61

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    šcer, ajd čitaj prije nego uletiš ko muha bez glave..

    ne govorim o kontinuiranoj povijesti
    = Citat = Izvorno postao Gwin
    i kad kažem uvijek, mislim na nekoliko posljednjih generacija. u svakoj je nvidijin flagship čip imao značajnu prednost nad amdovimSmodelom.
    grafa o kojoj ti pričaš (radeoni 9000 serije) nije AMD nego ATI..

    ati je bio dostojna konkurencija nvidiji.
    amd to nije.
    Ispričavam se na uletu popu muhe bez glave i što nisam čitao Vaš post poput pravnika.Što se konkurencije tiče sobzirom da su tržišni udjeli podjednaki ne vidim kako AMD Snije dostojna konkurencija Nvidiji .Što se snage tiče u zadnjih šest godina od kako je amd kupio ati , obje firme tijekom godine izbace neku od kartica koja preuzme vodstvo u performansama ili postane best buy .Ako griješim vjerujem da će te me stručno ispraviti i neizmjerno se radujem vašem idućem postu .

    edit .Npr kada je izašao 5870 bio je jači od gtx 285 a 5870X2 je bio jači od gtx295
    klik

  2. #62
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    HD 6970 vs GTX 580?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #63

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Te kartice su više manje podjednake , kako u kojem testu .

  4. #64
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Pa znam, to moje je odgovor na Gwinovo.

    No moramo gledati generacijski što se ovog tvog tiče; HD 5870 nije konkurencija GTX 285 već prvoj Nvidia DX11 high end kartici, GTX 480.
    HD 4890 je konkurent GTX 285.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #65

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Generacijski da , ali po datumu izlaska ako se ne varam ne .Ja pričam o uvjetima u trenutku izlaska .

    I da zaključim što se mene tiče .Nitko me ne može razuvjeriti da AMD nije konkurentan Nvidiji , dapače .Po ovomeSlinku AMD trenutno drži veći dio tržišta i što se poslovanja tiče to je tim kompanijama vjerojatno najvažnije ( "AMD with 24.8 percent and Nvidia with 15.7 percent" ).Koliko se sjećam prije par godina udio je bio podjednak .Izgleda da se ipak Nvidiji obilo u glavu veliki i rasrošni Fermi .Dok su na tržište izbacili gtx 460 već je bilo prilično kasno.Opravdani negativni publicitet se već proširio i izgubili su dio tržišta .Kako se šuška obje nove konzole PS4 i X720 će koristiti AMD čipove pa bi se taj tržišni udio još mogao mijenjati .

  6. #66
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    .... isto tako i apple sve više lajka AMD, dobrim djelom zato što ima AMD nudo kompletan proizvod, dok sa intelom i nVidiom moraju kombinirati.

    btw. jaca je ona grafa koja za toliko i toliko para nudi vise FPSa, a tu AMD gotovo uvjek vodi, e sad što se ajmo rec vec spomenuti 4890 po performansama uspoređuje sa GTX285, a prvakošta 1400 dok druga u isto vrjeme dođe 3000... kakva je sad to usporedba ako jerazlika u cjeni wtf (lupio sam nazive grafickih i cijene.. da me nebi odmah napali sa tocnim ciframa... samo karikiram)

    a što se tice kasnjenja, nVIdia stigne u ta 2 mijeseca vidjeti kakve su snage AMDove grafe, nabace veci clock na svoje i eo jaci su... hlađenje/potrošnja tu malo gubi odnosno dobiva ali taj dio je ionako manje bitan.
    Il nek izdaju u isto vrijeme ili nek se izmjenjuju svakih 6 mjeseci pa da onda vidimo pravu tekmu...

  7. #67
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    btw. jaca je ona grafa koja za toliko i toliko para nudi vise FPSa, .
    really?
    hyundai coupe ima bolji omjer konja po dolaru od jedne pagani zonde, ali ga to ne čini boljim autom.
    isplativijim da, ali ne jačim.

    ne možemo gledat snagu grafe po datumu izlaska. striktno tehnički, HD5870 je pola godine bila najjača grafa na svijetu dok nije izašla GTX480. ali sve ostalo nvidia kasni po 2-3 mjeseca i jednostavno ih se mora gledat generacijski.

    udio na tržištu? i kineska bofl tehnička roba ima sve veći udio na tržištu, ali kad želim kvalitetu, onda ipak uzmem Samsung.

    nvidia ima jače čipove. ne isplativije, ne kvalitetnije, ne hladnije, ne štedljivije. ali jače.
    svatko normalan će kupit neku best buy varijantu. ali nvidia uvijek ima onaj JAČI model za nekoga kome novci nisu problem. isto kao i sportski auti..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  8. #68
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Ma uzalud se uopce natezati kaj je bolje kada su obje firme tu negdje .

    Jer relano gledano kupiti top model je glupost i bacanje novaca za veliki E-penis .

    A i kada sada gledamo usporedbu 7970 i 680 ispada da je na rezama od 1900x1200 nvidia jaca prosecno punih 2 do 3 posto (onak doslovno par frejmova na vec suludo visoke frejmove nis ne znaci) sto je opet E-penis jer mozes reci moja grafa ima jedan frejm vise LOL . Dok na rezama iznad 1900x1200 je Ati jaci 2 do 3 posto , sto je opet nis , i ondak se baci pogled na cjenu i da najeftiniju 7970 dobis za 3.5k cuna a najeftiniju 680 za 4k cuna i opet ispadne AMD bolji izbor i to puno

    A realno jedino polje bitke izmedu te dve firme je u klasi grafa do 1.500 kn (jer od njih sastoji 80% prodaje grafa) i tu AMD debelo tuce Nvidiu koja ima skupe i kompleksnije cipove .
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  9. #69

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Baš tak ,svaka ti je na mjestu .Eto npr. za biznis spremni AMD partneri sada izbacuju ( grafa samo što nije došla u trgovine ) 7850 sa 1GB rama po cijeni od 200 $ za EU .Pretpostavljam da će ponovno hrpa ljudi kupiti tu grafu a tek se treba čekati odgovor od nvidije .GrafaSrastura i vrijedi svakeSkune.

  10. #70
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Ohoho! Ako se to dogodi mogao bi ja opet drivere skidati s AMD-ove stranice... =)


  11. #71

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Uzmi u obzir da HD 8000 serija izlazi krajem godine .

  12. #72
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Jebo ih planned obsolescence u usta pohlepna!

    Mogli bi komotno i svaki mjesec novu generaciju izbacivat.

    Sad mi se tak sere, a nisam ni drugu kavu do kraja popio.

    Mamicu im kapitalističku!


  13. #73

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Zato se grafe kupuju "polovne" od ljudi koji vole imati sve najnovije .

  14. #74
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao Gwin

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    btw. jaca je ona grafa koja za toliko i toliko para nudi vise FPSa, .
    really?
    hyundai coupe ima bolji omjer konja po dolaru od jedne pagani zonde, ali ga to ne čini boljim autom.
    isplativijim da, ali ne jačim.

    ne možemo gledat snagu grafe po datumu izlaska. striktno tehnički, HD5870 je pola godine bila najjača grafa na svijetu dok nije izašla GTX480. ali sve ostalo nvidia kasni po 2-3 mjeseca i jednostavno ih se mora gledat generacijski.

    udio na tržištu? i kineska bofl tehnička roba ima sve veći udio na tržištu, ali kad želim kvalitetu, onda ipak uzmem Samsung.

    nvidia ima jače čipove. ne isplativije, ne kvalitetnije, ne hladnije, ne štedljivije. ali jače.
    svatko normalan će kupit neku best buy varijantu. ali nvidia uvijek ima onaj JAČI model za nekoga kome novci nisu problem. isto kao i sportski auti..
    Zapravo se slažem sa tobom... ali moja poanta je bila da ako hocu novu grafu ljudi mi preporucuju ati od 1200kn sa 30FPSa i nVidiu od 1400kn i 32FPSa, dok ati vec za 1450kn ima grafu od 40FPSa... dalje je pitanje koliko imam para u đepu ili koliko sam spreman dati para po FPSu... kad je koja izasla zapravo je najmanje bitna stvar.

  15. #75

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Ja ne vidim razloga zasto bi netko kupio ista jace od 7850 za single monitor setup...
    I ne shvacam idiote koji rade one bijesne SLI/CF konfiguracije sa najjacim mogucim karticama, igre su igrive na 60-70FPS jednako kao na 200.
    Stoga čemu bacanje love na bijesne kartice i procesore kad ce i neka srednja konfa odraditi isti posao...
    Uostalom futureproofing je nemoguc kolko god ti ulupo para u konfiguraciju... Najjaci su oni genijalci koji misle da ce komp od 15000 kuna za 5 godina bit i dalje high end.
    Da ne govorim kolko je resale value smece sta se tice PC komponenti.



  16. #76
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    Ja ne vidim razloga zasto bi netko kupio ista jace od 7850 za single monitor setup...
    I ne shvacam idiote koji rade one bijesne SLI/CF konfiguracije sa najjacim mogucim karticama, igre su igrive na 60-70FPS jednako kao na 200.
    Stoga čemu bacanje love na bijesne kartice i procesore kad ce i neka srednja konfa odraditi isti posao...
    hoće..
    ali nekima je gušt imat highend konfu.
    ako imam novaca a želim nešta pa si to i priuštim, to me čini idiotom?
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  17. #77
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Pare su da se troše.


  18. #78
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Žene su da se troše.

Slične teme

  1. Zašto nitko neće kupiti...
    By Niko Bellic in forum Komponente
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 27-05-2010, 09:43
  2. Stardock preporučuje što raniji prelazak na Windowse 7
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 03-10-2009, 11:04
  3. Kad nitko neće prvi...
    By W1k1n6 in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 09-08-2006, 08:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •