Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 78

Tema: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

  1. #31

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    no vjerujem da je nVidia gro puta bolja sta se tice kvalitete i drivera.
    Šteta što to misliš pošto je skroz pogrešno. Nvidia i ATI se jednostavno svako malo mjenjaju na prvom mjestu po kvaliteti proizvoda i drivera koji ih pogone.

    Jedine prave razlike se mogu vidjeti u zasebnim tehnologijama koje nude, nvidia je bolja u jednom, ati na drugom području. No za gaming se jednostavno treba vidjeti što je na tržištu i uzeti bolji proizvod za novac kojim se raspolaže. Kad nvidia kartice budu trošile 20% manje struje, radile na 10 celzija nižoj temperaturi i bile brže za 20% konstantno od svojih ati suparnica u istom cjenovnom rangu, tada se može reć da je 'nvidia gro puta bolja'. A to se neće dogodit vjerojatno nikad.
    Koga boli kurac za tih par watta potrošnje i par celzijusa višoj temperaturi?

  2. #32

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Možda one koji vole tišinu u kućištu .Manja potrošnja , manje zagrijavanje , sporija vrtnja ventilatora i manji hladnjaci = tiši i jeftiniji komp.

  3. #33
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    no vjerujem da je nVidia gro puta bolja sta se tice kvalitete i drivera.
    Šteta što to misliš pošto je skroz pogrešno. Nvidia i ATI se jednostavno svako malo mjenjaju na prvom mjestu po kvaliteti proizvoda i drivera koji ih pogone.

    Jedine prave razlike se mogu vidjeti u zasebnim tehnologijama koje nude, nvidia je bolja u jednom, ati na drugom području. No za gaming se jednostavno treba vidjeti što je na tržištu i uzeti bolji proizvod za novac kojim se raspolaže. Kad nvidia kartice budu trošile 20% manje struje, radile na 10 celzija nižoj temperaturi i bile brže za 20% konstantno od svojih ati suparnica u istom cjenovnom rangu, tada se može reć da je 'nvidia gro puta bolja'. A to se neće dogodit vjerojatno nikad.
    Koga boli kurac za tih par watta potrošnje i par celzijusa višoj temperaturi?

    Svih koji oće kupit dobru grafičku za svoje pare, a ne recimo govno ko GTX 480 koje se grijalo i trošilo ko da je ne znam šta.

    Nvida nije bolja od Ati-ja u gamingu, to su fenboj gluposti, kao ni ati od nvidije, ko god kaže da je tako nema pojma šta priča.

  4. #34
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Je. AMD je manje pouzdan, a pouzdanost komponenti košta.
    To ti je prodo stevan džobs?

  5. #35
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Je. AMD je manje pouzdan, a pouzdanost komponenti košta.
    To, pretpostavljam, govoriš iz iskustva? Isto kao što i sereš po 90% novih naslova iako im nisi ni prismrdio...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Je. AMD je manje pouzdan, a pouzdanost komponenti košta.
    Uuuu dobro da si mi rekel .

    Znaci moram bjezati koliko me noge nose od Apple lapova i kompova jer vecina korisiti AMD/ATI graficke procesore , sto po tebi automatski znaci da je manje pouzdano .

    Hvala sto si mi dal jos jedan razlog za bjezati od Apple
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  7. #37

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Pa je , Apple je po kvaliteti nula jer bira jeftino a onda to proda skuplje od muda labudova.

    klik

    "Cijela linija opremljena je naprednim AMD Radeon HD grafičkim procesorima pa su performanse iMac računala bolje no ikada, zapravo, do tri puta bolje.3 Tako ćete u 3D igrama vidjeti više slika u sekundi, a kućne videouratke HD kvalitete montirat ćete još brže i s boljim odzivom no što ste smatrali mogućim."

    klik

    "Do pet puta brža standardna grafika.
    Zahvaljujući grafičkim karticama vrhunskih performansi iz radionica tvrtke AMD, grafička tehnologija Mac Pro računala do pet puta je brža nego ikada prije.1 Savršena za grafičke prikaze u pokretu, 3D modeliranje, renderiranje ili animaciju, grafička kartica ATI Radeon HD 5770 s 1 GB GDDR5 memorije dolazi u standardnom paketu. U usporedbi s prethodnim standardnim grafičkim karticama u Mac Pro računalu, ne omogućuje samo brži rad, nego je i brža od najboljih grafičkih kartica prethodne generacije."

  8. #38
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    LOL


  9. #39
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Onak, nitko nije spomenuo Apple. Već dugo iMac koristi Intel + AMD grafiku, a laptopi Intel + NVIDIA.
    No kakve to veze ima s AMD-ovom lijevom kvalitetom?

  10. #40

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Nikakve to veze nema osim što Apple sam koristi tu lijevu kvalitetu te ju još i debelo precijeni .Nekom logikom dođemo do zaključka kako je Apple muljatorska firma loših i lijevih komponenata .Nepouzdana jednom riječju .

  11. #41

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Ni ne cudim se sto smo sa teme o nvidiji u preporucenim konfama dosli do toga da je Apple sranje.

  12. #42

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Pa kada se u ovdje pišu teške gluposti .Jedan Apple koji je sinonim za stabilnost i kvalitetu pa da ugrađuje upitne komponte ? W3DR4N sam sebi skače u usta .X360 također masovno koristi grafičke čipove iz AMD-a .Obje nove nadolazeće konzole će također koristiti CPU i GPU iz AMD-a .Što svi su svi ludi ?Koliki se serveri vrte na Opertonima ?

  13. #43
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    O čemu vi raspravljate? Intel trenutno dominira na tržištu grafičkih procesora. I to s oko 60% udijela.
    AMD i Nvidia su tek sitni igrači, jedan oko 25% tržišta drugi petnaestak posto.
    Ostali proizvođači imaju zanemarivo mali udio. Đabe vam AMD vs Nvidia kad skupa ne drže ni punih 40% tržišta.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #44

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Pa to nitko nije ni osporio .

  15. #45
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    O čemu vi raspravljate? Intel trenutno dominira na tržištu grafičkih procesora. I to s oko 60% udijela.
    AMD i Nvidia su tek sitni igrači, jedan oko 25% tržišta drugi petnaestak posto.
    Ostali proizvođači imaju zanemarivo mali udio. Đabe vam AMD vs Nvidia kad skupa ne drže ni punih 40% tržišta.
    ovisi na koji načan promatraš tržište... i tko ti je target group...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  16. #46
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Na forumu niko nikada nije ni preporucio intel graficku a prodaju se tako dobro zato što ih intel trpa u svaki laptop i maticnu, a dio ih se uopce niti ne koristi nego se kupi normalna ati/nvidia.

  17. #47
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Intelove grafičke postoje u procesorima i na matičnim pločama (stolnih računala, laptopa). Nisam vidio nijednu diskretnu grafičku od Intela, al možda ne bi bilo loše da naprave...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  18. #48
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Mislim da sam imao jednu od 8MB prije 10 godina. Hoću internet, 1. generacija.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  19. #49
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    intel neće nikad napravit diskretnu grafu jer im nije u interesu..
    forsaju integrirane tehnologije i ide im posao ko blesav.

    nvidija je jednostavno jača.. uvijek. neovisno o tome što je GTX480 bila bučna i vruća i skupa, bila je najjača. no to su nabrzinu pokrpali sa GF104 čipom u GTX460 seriji, koja je bila toliki bangforbuck (performanse, buka, temp, overclock) da je amd valjda isti dan spustio cijene svojim grafama

    AMD općenito gledano ima bolji omjer performanse:cijena, ali ne uvijek tak da sam ja konkretno na Phenomu sa Nvidijom
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  20. #50
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Šokiran sam da ovako nešto čitam od tebe i mislim da debelo griješiš što staješ na jednu stranu. Obje su kompanije imale svoj "moment in time" kad su žarile i palile u određenom segmentu. Koliko sam upoznat (a mislim da jesam, jer grafe pratim još od vremena kad je vladala Riva TNT2), NVIDIA je više puta imala gušt da se slatko smije i likuje, no to ne znači da se kroz period od narednih desetak godina glavne uloge neće zamijeniti. Ne treba zaboraviti da je tržište diskretnih grafičkih kartica postalo zanimljivo i dinamično te prije nekih deset godina (ili manje) i da je nemoguće, pa čak i pomalo glupo/besmisleno/neracionalno trčati pred rudo i proglašavati pobjednika, kad se ne zna ni koliko će bitka trajati.

    Meni i svima koji vole "fino, a jeftino", bitno je samo da ta bitka traje što duže, jer monopol nikome nije u interesu. Ako već moram bacati novce, radije ću to raditi u doslovnom smislu.

    Ovo me sve pomalo podsjeća na vječni rat između ljubitelja slanih grickalica i ljubitelja slatkiša. Sve se na kraju balade svodi na to što pojedinac preferira i koliko je spreman platiti za svoj gušt, a generaliziranje na tu temu je jednako besmisleno kao i ono tko je bolji, AMD ili NVIDIA.


  21. #51
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    nisi me shvatio

    osobno sam amd fan , ali zadnjih nekoliko godina, kao recenzent, sam konstantno u kontaktu sa novim karticama.
    i ako gledamo paralelno po generacijama još od sukoba 8800GTX vs HD2900/HD3870 pa do trenutnog GTX680 vs HD7970, nvidijin čipovi su kontinuirano jači. istina, imali su fijasko sa GTX480. kašnjenje, power draw, grijanje itd, ali je čip kao čip bio brutalno jak.
    nisam rekao da su kvalitetniji, nego jači. imaju više zahtjeve za strujom, topliji su itd... ali su jači.

    nvidia je krenula agresivno sa serijom 8800, a amd je kasnio. amd je konačno ulovio korak i plasirao seriju 5000 ranije nego nvidia svoju gtx400, i otada su uredno mjesec-dva brži sa izdavanjem kartica. nvidia kontinuirano kasni tih par mjeseci, ali im je svaki čip uredno jači nego konkurentski amd model.

    i kad kažem uvijek, mislim na nekoliko posljednjih generacija. u svakoj je nvidijin flagship čip imao značajnu prednost nad amdovim modelom.

    u budućnosti, tko zna.. možda ja dobijem na lotu i ponovno pokrenem VooDoo ili Savage...
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  22. #52
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Voodoo ne mozes ponovo pokrenuti kad ga je kupila nvidia.
    Savage mozes pokrenuti, ali Savage nije bio proizvođač nego serija S3-ovih kartica. ja sam tako recimo imao S3 Savage 4 32MB u prvom kompu.
    Na lotu mozes dobiti.

    I da; lako nvidiji izdat jacu karticu pol godine nakon izlaska amd-ove. Nek izdaju za istu cijenu isti dan pa bi obda vidjeli kakva je razlika.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  23. #53
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    možeš pokrenut sve ako otkupiš pravo na ime..

    a seriously.. zar zaista misliš da bih otkupio pravo na "S3" ako mogu otkupit pravo na "Savage"

    a čisto semantički, možemo gledat kao da sam pričao o modelima kartica..

    no nije uopće bitno koliko nvidia kasni. činjenica ostaje da unatoč zakašnjenju, njihov čip je jači.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  24. #54
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Nije to kašnjenje, nego se na isti način na koji gledamo da nvidia kasni za amd-om može gledati da AMD kasni za nVidiom tako da je njihov čip jači.
    AMD izda HD 7970, nakon pol godine nVidia izbaci GTX 680, pa amd izbaci HD 7970 GHz...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #55

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    lako nvidiji izdat jacu karticu pol godine nakon izlaska amd-ove.
    = Citat = Izvorno postao Gwin
    no nije uopće bitno koliko nvidia kasni. činjenica ostaje da unatoč zakašnjenju, njihov čip je jači.
    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Nije to kašnjenje
    "Sizifov posao"

  26. #56
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    really.. dva mjeseca kašnjenja ćeš ti računat kao da su ovi drugi 10 mjeseci uranili?
    znao sam da se u slavoniji loše uči matematika, ali ovak....
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  27. #57
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    Ne ne, brkaš. Ti kažeš da je Nvidia izdala 680-ku kao odgovor na HD 7970, ali ja ću reći da će AMD izdati HD 8970 kao odgovor na GTX 680.
    Samo što AMD-u treba malo više vremena da odgovori...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  28. #58
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    whatever.. ako kartice izađu u razmaku od dva mjeseca, onda pričamo o istoj generaciji..
    i u svakoj generaciji nvidia ima jači čip
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  29. #59

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    i u svakoj generaciji nvidia ima jači čip


    9700pro>4600TI
    9800pro>FX5900

  30. #60
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Zašto nitko ne preporučuje Nvidiu u predloženim konfama?

    šcer, ajd čitaj prije nego uletiš ko muha bez glave..

    ne govorim o kontinuiranoj povijesti
    = Citat = Izvorno postao Gwin
    i kad kažem uvijek, mislim na nekoliko posljednjih generacija. u svakoj je nvidijin flagship čip imao značajnu prednost nad amdovimSmodelom.
    grafa o kojoj ti pričaš (radeoni 9000 serije) nije AMD nego ATI..

    ati je bio dostojna konkurencija nvidiji.
    amd to nije.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

Slične teme

  1. Zašto nitko neće kupiti...
    By Niko Bellic in forum Komponente
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 27-05-2010, 09:43
  2. Stardock preporučuje što raniji prelazak na Windowse 7
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 03-10-2009, 11:04
  3. Kad nitko neće prvi...
    By W1k1n6 in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 09-08-2006, 08:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •