Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 37

Tema: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

  1. #1

    Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Izgleda da je po novome, bar za EU članice, na snazi novi zakon koji omogućava preprodaju digitalno kupljenih igara, što sugerira da su po novome sve digitalne igre koje ljudi posjeduju zaista njihoveSte da ih ne "iznajmljuju" više samo od servisa tipa Steam, Origin, itd. Kakve će ovo trajnije posljedice imati i hoće li ti isti servisi mijenjati način poslovanja ostaje za vidjeti.

    Samo da ne sabotira ljetnu Steam prodaju.

    http://www.rockpapershotgun.com/2012/07 ... ded-games/
    http://curia.europa.eu/jcms/upload/docs ... 0094en.pdf
    Well here’s some pretty huge news. The Court Of Justice of the European Union has just ruled that people should be able to resell downloaded games. In an environment where publishers are trying to destroy basic consumer rights like the ability to resell physical products you’ve paid for, this is one heck of a setback. And that’s no matter what it might say in the EULA. This could have absolutely enormous implications on how services like Steam, Origin, GamersGate and the like work, and finally restore some rights back to the gamer.

  2. #2
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Da li to znaci da ce u EU biti ukinuti oni online passovi (jer sad vise nemaju svrhe)?
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  3. #3
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Ako će to biti tržišno pravilo na području zemalja EU, onda će Valve, EA i ostali morati mijenjati svoje odredbe u ugovoru te dosadašnji način poslovanja.
    Al ok, sigurno će se izdavači izboriti za neko kompromisno rješenje - da se recimo ne mogu prodavati igre prvih 6 mjeseci od datuma kupnje. U interesu im je da ljudi razvikane naslove kupuju prvih par mjeseci izravno od samog distributera.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #4
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Odlično. Pošto digitalna prodaja sve više raste, bilo je i vrijeme da se donesu neki novi zakoni.

    Sad kad bi još bilo neko pravo na posjedovanje u slučaju da servis propadne
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  5. #5

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Servisi poput Steama i/ili Origina neće nikada propasti jer imaju ogroman kapital. Origin je EA-ovo oružje na digitalnom marketu i bilo bi glupo i neoprostivo da sebi dozvole da im nešto tako važno i veliko propadne. Steam je jednostavno preveliki da bi propao, nadrastao je svoju originalnu koncepciju i postao je glavni supplier manje-više svih gamera. Ostali su na marginali, i nemaju baš toliki uticaj na digitalnu pijacu.

  6. #6
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Ovo nema veze sa Steamom jer u EULI izricito pise da nam iznajmljuju samo licencu prilikom kupnje i nista vise. Tak da ne mozemo prodavati igre kad ih uopce tamo ne posjedujemo
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Ovo nema veze sa Steamom jer u EULI izricito pise da nam iznajmljuju samo licencu prilikom kupnje i nista vise. Tak da ne mozemo prodavati igre kad ih uopce tamo ne posjedujemo

    Potpuno je nebitno sto pise u euli ako je u koliziji s vazecim zakonima...

    Zakon je iznad
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  8. #8
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    To ti bas i nema smisla
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  9. #9
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Ovo nema veze sa Steamom jer u EULI izricito pise da nam iznajmljuju samo licencu prilikom kupnje i nista vise. Tak da ne mozemo prodavati igre kad ih uopce tamo ne posjedujemo
    Ima veze sa Steamom. Ali vjerojatno će naći način da to ograniče, prodaja po njihovim uvjetima ili tako nešto.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Na tvoju srecu ima i te kako smisla

    Ako zivis u Zanzibaru svi zakoni moraju biti u skladu s ustavom Zanzibara, ako postoji sumnja da zakon nije u skladu s ustavom, zakon se ili mijenja ili se ukida, postaje nevazeci...

    Svi ugovori, usmenii pismeni glazbeni moraju biti u skladu s zakonom Zanzibara koji je u skladu s ustavom Zanzibara....

    Ako ugovor nije u skladu s zakonom Zanzibara, pogadjas, taj ugovor je nevazeci...


    Tako ako eula nije u skladu s zakonom Zanzibara ti mozes kliktat bjespomucno po i agree i onda prekrsit sve odredbe iz te iste eule i nece ti biti nista: jerbo taj ugovor nije valjan


    I to tako mora biti; jer inace mi moglo pisat u euli sitnim slovima da nakon sto stisne i agree moras predat nekog clana obitelji u roblje...

    Ali to nemoj cinit, jerbo takav ugovor nije valjan i ne obvezuje te na nista...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  11. #11
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    @sonic
    Pa kao da je problem i sad izmijenit, svega pet minuta posla da se doradi koja stavka u EULI aka

    "Koristenjem Steam accounta obvezujete se da koristite igre na neodredjeno vrijeme samo za vasu osobnu uporabu, bez resellinga etc" (vjerojatno bi to ljepse zvucalo al you get the point)

    Uostalom Valve je baziran u Seattle tako da uvijek mogu igrati i na "van EU' kartu. Ma stotinu rupa u zakonu s kojim mogu ovo zaobici


    Al ono najvaznije:
    The fact that it's legal to resell software doesn't mean that it's their responsibility to facilitate the transfer of game licenses between accounts
    U prevodu, boli ih k za taj zakon, samo imaju opciju da to implementiraju ako zele ali ne i obvezu
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  12. #12
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Primjer ti je recimo kako je Blizzard morao uklonit real money aukciju iz Diabla 3 za Koreju jer se kosi sa njihovim zakonom o kockanju, a i sad su bili neki problemi zbog te "ti nisi vlasnik igre, samo ju smiješ koristit".

    Uglavnom, po ovome ja sad mogu potpuno legalno prodati svoj Battlenet, random-mmo, Steam i kaj ti ja znam kaj account bez da kršim zakon. Ako mi account bude banan tužim ih jer su oni prekršili zakon.

  13. #13
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Malo sam se išao detaljnije informirati te mogu reći kako je ovo još jako daleko od konkretne primjene u gaming vodama kakvu ovdje svi očekujemo. Presuda se generalno odnosi na sudski spor između Oraclea i jedne njemačke tvrtke oko prava vlasništva nad softverskom licencom.
    E sad, ovo u svakom slučaju jest presedan na koji se u budućnosti mogu pozivati zagovornici promjena pravila igre oko kupovine digitalnih sadržaja.

    Što se tiče Steama, nisam baš proučavao EULA-u, no koliko znam, taj servis je više neki modificirani oblik knjižnice, nego li knjižara. Ne razumijem dovoljno dobro trgovačko pravo da mogu ustvrditi može li pojedina kompanija pod prisilom nekakvog zakona mijenjati svoj način (filozofiju) pružanja usluge, no logika mi govori da bi zakon trebao biti iznad svega.
    Iako naravno, zakon nije teško "preveslati".

    Btw, koga zanima, skraćena verzija presude je ovdje
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #14
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    prodajem bf3
    tj svoj acc od orgina
    lol
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  15. #15
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara



    "Pretty much all virtual items on steam including games are no longer considered licenses and are considered subscriptions which you can not trade (unless bought as a gift). This is ONLY the case for EU valve"

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Pa kao da je problem i sad izmijenit, svega pet minuta posla da se doradi koja stavka u EULI
    i told you so, i told you so
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    And no shit was given.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  17. #17
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    = Citat = Izvorno postao Kid A

    Uostalom Valve je baziran u Seattle tako da uvijek mogu igrati i na "van EU' kartu. Ma stotinu rupa u zakonu s kojim mogu ovo zaobici
    to sto je baziran u Seattleu nema nikake veze jer su za njih važeći i obvezujući zakoni one države di posluju... drugim riječima u svakoj državi moraju poštivati nacionalne zakone odnsno u zemljama članicama EU moraju poštivati EU zakone...

    isto kao što i ne znam, Jameson ne može svoj whisky prodavat u nekoj ortodoksnoj islamskoj državi zbog lokalnih zakona bez obzira di imaju sjedište...

    you get the point

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  18. #18
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    [quote=Kid A]



    "Pretty much all virtual items on steam including games are no longer considered licenses and are considered subscriptions which you can not trade (unless bought as a gift). This is ONLY the case for EU valve"


    = Citat = Izvorno postao "Kid A":26rx1ly1
    Pa kao da je problem i sad izmijenit, svega pet minuta posla da se doradi koja stavka u EULI
    i told you so, i told you so[/quote:26rx1ly1]
    Je, ali...

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Na tvoju srecu ima i te kako smisla

    Ako zivis u Zanzibaru svi zakoni moraju biti u skladu s ustavom Zanzibara, ako postoji sumnja da zakon nije u skladu s ustavom, zakon se ili mijenja ili se ukida, postaje nevazeci...

    Svi ugovori, usmenii pismeni glazbeni moraju biti u skladu s zakonom Zanzibara koji je u skladu s ustavom Zanzibara....

    Ako ugovor nije u skladu s zakonom Zanzibara, pogadjas, taj ugovor je nevazeci...


    Tako ako eula nije u skladu s zakonom Zanzibara ti mozes kliktat bjespomucno po i agree i onda prekrsit sve odredbe iz te iste eule i nece ti biti nista: jerbo taj ugovor nije valjan


    I to tako mora biti; jer inace mi moglo pisat u euli sitnim slovima da nakon sto stisne i agree moras predat nekog clana obitelji u roblje...

    Ali to nemoj cinit, jerbo takav ugovor nije valjan i ne obvezuje te na nista...

    Mogu oni to zvat licencama, pretplatama, srbima ili nešto deseto. Skroz ne bitno. Bitno je samo da po Europskim zakonima ti možeš dalje prodat "svoj" software, a u EULA-ma neka pišu kaj god žele. Ako ja odlučim prodat svoj bnet account ja to zakonski smijem. Korištenje drugih riječi ne mjenja značenje i sadržaj teksta, a nitko neće doslovno čitat neki pravni tekst. Tom logikom bi ja mogao otvorit trgovinu u kojoj prodajem sredstva za privremenu promjenu percepcije, raspoloženja i svijesti bez da dobijem kaznenu prijavu za preprodaju droga.

  19. #19
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Zašto se svi toliko pjene oko toga?
    Kupit će te igru, igrat ju i ona preprodat?
    Jeste to dosada radili?
    Ja nisam. Ovo mi apsolutno ne mijenja život na niti jedan način.
    Ljudi se pjene zbog "B-but my rights"
    Ali to su prava koja nitko ne koristi.
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Zasto nitko ne bi koristio ta prava

    Meni je najnormalnije prodati ono sto mi ne treba a opet mogu dobiti neki novac za to
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  21. #21
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Ili ako kupiš sranje kao Silent Hill Homecoming pa ti ga steam zaključa i ne možeš ga se nikako riješit.

  22. #22
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Kako ti ga moze zakljucat, o cemu pricas
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  23. #23
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Ili kupiš GTA Complete pack pa ti ne rade Episodes from Liberty city .

  24. #24
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Glumac.

  25. #25
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    = Citat = Izvorno postao Delirium
    Zašto se svi toliko pjene oko toga?
    Kupit će te igru, igrat ju i ona preprodat?
    Jeste to dosada radili?
    Kako ću radit nešto ako to ne mogu?

    Osobno bi se riješio dobrog dijela igara sa svog steama.

  26. #26
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Ili kupiš GTA Complete pack pa ti ne rade Episodes from Liberty city .
    zakaj ne rade? ja sam to isto kupio ali još nisam probao... nek se gone ak mi to neće radit...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  27. #27
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Normalno da radi.

  28. #28
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao Hexfire
    Ili kupiš GTA Complete pack pa ti ne rade Episodes from Liberty city .
    zakaj ne rade? ja sam to isto kupio ali još nisam probao... nek se gone ak mi to neće radit...
    Ne znam točno, čekam odgovor supporta. Igra se ne pokreće. U task manageru se vidi proces EFLC.exe i to je to. Niti ima kakvog prozora ni ništa. Al kolko vidim po steam forumu hrpa ljudi ima problema s tim.

  29. #29
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  30. #30
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Odluka EU suda - moguća preprodaja digitalnih igara

    Kao što rekoh. SRANJE!

    (You don't own games, bla, bla.)

Slične teme

  1. 365 igara...
    By RIPtheREAPER in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 22-10-2012, 18:28
  2. Odluka je pala-stari gameri pomagajte
    By Dropper in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 07-11-2009, 20:08
  3. Euro 2012: Odluka
    By mrs.croft in forum Alt-F4
    Odgovora: 67
    Posljednji post: 21-04-2007, 23:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •