Stranica 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 366

Tema: Biciklizam

  1. #31
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Biciklizam

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    U pravilu trebaš skinut lanac i oprat ga (benzin+ ulje, naravno), kao i ostatak mehanike za šaltanje. Ovisno gdje i kako se voziš, jasno ti je kakvih problema ima. Prašina prlja lanac, ako se voziš po kiši ili po jezeru mazivo se ispire itd.

    Naravno, preporuka je 150km, ali pošto to znači servis od jednom tjedno za one koji se fakat voze do svaka dva mjeseca za one koji nisu nešto aktivni ne moraš se toga striktno držati, ali probaj čim češće. Kažem ti, imao sam i ja povijest ne odlaska na servis ikadSi nije to zdravo za bicikl.

    Bullshit alert!!! Po toj teoriji da svakih 150km mora na servis, onda bi ga ja trebao svaka 3 dana vozit? hhahaha

    Gledajte ovak, te spike za servis su upravo tu da vam maznu pare i ništa više, a sve se to može doma napravit za jedan dan i to još bolje nego što ekipa u servisu radi. Ima par stvari koje moraju na servis jer oprema za to radit je skupa tipa promjena bottom bracketa, kazete ili odzračivanje kočnica te centriranje felgi.

    Bužire, sajle i te stvari treba jednom godišnje mijenjat i podesit, a za to vam treba imbus od 5mm, križni i ravni šarafciger te baš par youtube videa ako niste baš talent za uočavanje problema na stvarima, ali je jako jako jednostavno, ne kužim kaj ljudi kompliciraju oko toga. Ako sajle malo popuste ili mašinica više ne šalta kak treba, 5 minuta posla i ko nova je. Ja svaku zimu odnesem bajk na tavan, napravim kompletni "overhaul", dakle skidam mašinice, lanac, mjenjače, vilicu i sve stvari. Sve raskopam i podmažem, očistim kazetu, lanac i mašinice detaljno s benzinom i miran sam. Ako se baš žestoko zaprlja onda radim to i tokom godine, ali inače nema problema. Takav servis koji ja radim bi u servisu vas koštao oko 1000kn minimalno, a ovak sam gotov za 2 dana i napravim više nego što bi oni "tamo" napravili.

    Najbitnija stvar je samo da se kupi dobro ulje za lanac i onda se problemi smanjuju na minimum, prije sam stavio obično mehaničko ulje i došlo je do toga da sam morao drugi lanac stavljat, sada imam pravi chain lube i već 3 mjeseca nema potrebe za novim podmazivanjem, suho ulje rula, nit se prljavština hvata, ništa

    Kaj se tiče istrošenosti kazete i lanca, to sve ovisi od vozača do vozača, imam 3 godine shimano HG-50 kazetu i nikad problema s njom, nije ni istegnuta niti zupci polomljeni. Ako idete uz brijeg od recimo 46-60 stupnjeva i onda ga naglo bacite u nisku brzinu i lanac/kazeta počnu pucat ko čak noris po kinezima, onda normalno da će otić. Treba naučit pravilno i lagano šaltat brzine, onda oprema traje godinama. Najbolja promjena brzine je ona koju ne čuješ


    Sam da još napomenem. Frend je uzeo Jamisa u markoprojektu prošle godine i nakon njegovog prvog servisa smo se išli vozit. Dečki su napravili taj servis tako dobro da su mu quick-release zadnjeg kotača zategnuli "tek toliko da drži" i liku je na kraju ispao zadnji kotač pri 35kmh niz makadamski brijeg. Natučena rebra, ostao bez zuba, razbijena arkada, dalje da ne nabrajam.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  2. #32
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Biciklizam

    Jambrek, tebi je jasno da od sada vozim svoj bic tebi na popravak?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  3. #33
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Biciklizam

    = Citat = Izvorno postao Lord Jambrek
    dakle skidam mašinice, lanac, mjenjače, vilicu i sve stvari. Sve raskopam i podmažem, očistim kazetu, lanac i mašinice detaljno s benzinom i miran sam. Ako se baš žestoko zaprlja onda radim to i tokom godine, ali inače nema problema. Takav servis koji ja radim bi u servisu vas koštao oko 1000kn minimalno
    Meni je ovo lik radio za 50 kuna u servisu, predamnom, gotov je kroz dan.
    Inace ne volim sam raskopavat takve stvari. Uvjek je ono u glavi, sjebat cu, necu znat vratit, ima cu vise djelova nego kad sam poceo radit i takve spike. Radije ja odem da mi za 50 kuna napravi totalku i ajbok.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  4. #34
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Biciklizam

    = Citat = Izvorno postao Carp
    = Citat = Izvorno postao Lord Jambrek
    dakle skidam mašinice, lanac, mjenjače, vilicu i sve stvari. Sve raskopam i podmažem, očistim kazetu, lanac i mašinice detaljno s benzinom i miran sam. Ako se baš žestoko zaprlja onda radim to i tokom godine, ali inače nema problema. Takav servis koji ja radim bi u servisu vas koštao oko 1000kn minimalno
    Meni je ovo lik radio za 50 kuna u servisu, predamnom, gotov je kroz dan.
    Inace ne volim sam raskopavat takve stvari. Uvjek je ono u glavi, sjebat cu, necu znat vratit, ima cu vise djelova nego kad sam poceo radit i takve spike. Radije ja odem da mi za 50 kuna napravi totalku i ajbok.

    Al nema niš, u tom je stvar puno ljudi znam kaj se boje to radit. Zadnji mjenjač se sastoji od svega 2 šarafa!!!!!!!!!!!!!!

    Drugo je ak ideš komplet shiftere raskapat, malo ih je zajebano složit dok se ne prokuži. Vilica je isto jako zeznuta i treba pazit s čim i kako i ono na najteže (ako se nema dobra oprema) je podesit zatvarače lagera nazad 100% na centar No znaš kak se kaže, na greškama se uči

    I btw. čisto sumnjam da lik za 50kn raskopa i šiftere te ih očisti od prašine, nanovo namasti, raskopa i promjeni ulje na vilici, stavi mast na oprugu (ako je opružna naravno), ali inače za 50kn ak je tak kak kažeš, skroz dobar posao potplaćen naravno
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  5. #35
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Biciklizam

    Mene je uvjek najvise zivciralo sto kad skinem siftere onda ih nikako, ali nikako ne mogu namjestit nazad da budu savrseni i da mi laanc ne struze negdje.

    Je 50 kuna je, jer je pravilo trgovine bilo da u prvih godinu dana nakon sto kupis bike, ti je servis 50 kn, bilo kakav. A posto sam ja doslovno unistio bajk na utrci, cinilo mi se kao najpametnije. Utrka je bila nakon 3 tjedna kise u sumi di traktori jedva idu. To nije cak ni blato bilo, nego jebena glina. Vilica mi je bila kompletno blokirana, sifteri i kocnice da ne pricam.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  6. #36
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Biciklizam

    = Citat = Izvorno postao Carp
    Mene je uvjek najvise zivciralo sto kad skinem siftere onda ih nikako, ali nikako ne mogu namjestit nazad da budu savrseni i da mi laanc ne struze negdje.

    Je 50 kuna je, jer je pravilo trgovine bilo da u prvih godinu dana nakon sto kupis bike, ti je servis 50 kn, bilo kakav. A posto sam ja doslovno unistio bajk na utrci, cinilo mi se kao najpametnije. Utrka je bila nakon 3 tjedna kise u sumi di traktori jedva idu. To nije cak ni blato bilo, nego jebena glina. Vilica mi je bila kompletno blokirana, sifteri i kocnice da ne pricam.
    Na shifterima imaš onaj "fine tuning" za zatezanje i otpuštanje sajle, kada idu nove sajle, te vragove staviš točno na polovicu, ne ih skroz opustit, jer kada sve poštimaš, ali oćeš malo bolje, imaš mogućnost stezanja i otpuštanja, ako skroz otpustiš, jasno je kaj se dešava.

    Kaj se tiče podešavanja samih mjenjača. Prednji i zadnji imaju L i H oznaku na sebi pokraj 2 šarafa. Ti šarafi služe da bi se odredila granica dokle će mašinica ići kada je na najmanjem, odnosno najvećem kolutu. Low staviš na najniže (na prednjoj mašinici) i H staviš također na minimum (na zadnjoj) i onda zategneš sajlu i lagano štelaš i dotežeš, treba malo prakse da se prokuži, ali je fkt jednostavno.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Biciklizam

    Da da, pokusavao sam jednom, pa sam se toliko isfrustrirao i izivcirao, da sam ga jednostavno odveo u servis. Na koju god stranu sam sarafao, nije bilo nista bolje.

    Btw. kakav bajs imas?
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  8. #38
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Biciklizam

    eo kupio jučer novi bajk... nema posebnu namjenu osim svakodnevne vožnje sim tam... htio sam bajk koji nije pevecikl i da ima bar nekakve amortizere da ne umirem na bankinama.

    ovog sam uzeo: http://www.gtbicycles.com/2012/bikes/mo ... ressor-1-0

    bio je jedini bajk u prihvatljivom cijenovnom rangu, a da je dostupna veca rama... nije mi se svidjelo jedino što ima diskove, do sad sam imao v-brake na kellysu (ukrali su mi ga prošle godine) i radile su perfektno, a o diskovima (bar ovim jeftinijim) sam uvijek slušao nekakve probleme..

  9. #39
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Biciklizam

    Pristojan točak.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  10. #40
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Biciklizam

    Kul bajk! Kolko si ga platio?

    Ja uzimam Scotta uskoro, najvjerojatnije...

  11. #41
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Biciklizam

    2700 na keš..

  12. #42
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Biciklizam

    Nije loše! Lijep je (bijela verzija mi je naj)!

  13. #43
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Biciklizam

    Kojeg Scotta za koje novce?
    Btw. ovo je moja zvijer:


    Super zadovoljan, nikad vecih problema, osim pune vilice blata.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  14. #44
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Biciklizam

    Kaj niko nema cestovnjaka? Vidim svi MTB furaju...
    Scott Sportster 50Sza 3000 kn, al dobit ću ga za puno manje. Htio sam Head Icon pro, al ga nema više nigdje :/

  15. #45
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Biciklizam

    Imam MTB zato jer kad se vozim oko Jaruna često skrenem kroz one dvije preostale šume, a poznajuć sebe - cestovni bicikl bi strgao tome. Bolje furat MTB onda i više se mučiti dok se vozim po cesti (bar više kalorija trošim) nego s čežnjom u očima gledati obližnje brdašce
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  16. #46
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Biciklizam

    A sve jasno, zato ja uzimam hibrida! Al rijtko tko ima čisto cestovnog bica.

  17. #47
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Biciklizam

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    Nije loše! Lijep je (bijela verzija mi je naj)!
    ja sam se dvoumio između bijele i crne i na kraju se odlučio za crnu jer bih morao cekat 1 dan bijelog pa mi je to prevagnulo.

  18. #48
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Biciklizam

    NOVI BIC DANAS!!!!!!


  19. #49
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Biciklizam

    Nabavio sam bic za cestovnu voznju u crno bijeloj boji, odnosno rama i blatobrani su bijeli, a gume, felge, lulica, guvernal, stanga od sica i sic crni.

    Problem je u tome sto mi je neudoban trenutni sic i htio bi naci neki super udobni (sto jeftiniji) sic za takav tip bajsikla (classy cruiser), a da nije u sportskom (visebojnom) fazonu. Full crni bi bio idealan.

    Gdje toga ima?


  20. #50
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Biciklizam

    A u bajk šop odi, al nisu baš jeftini...

    Kupio bic!!!!!!!!!!!! (Pasji) Scott. Vozio sam ga samo do doma kojih 2 km i nevjerojatan je (nije da sam imo neki bolji bic s kojim ga mogu usporedit, al ono!). Jedva čekam da se makne sunce!

  21. #51
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Biciklizam

    = Citat = Izvorno postao Carp
    Da da, pokusavao sam jednom, pa sam se toliko isfrustrirao i izivcirao, da sam ga jednostavno odveo u servis. Na koju god stranu sam sarafao, nije bilo nista bolje.

    Btw. kakav bajs imas?
    Kona Blast 2009

    http://www.kona.cz/img/bikes2k9/large/2k9_blast.jpg

    Sve je stock, osim druge kazete, novog lanca, nove gume, druge pedale i stavio sam Avid Juicy 5 hidrauliku
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  22. #52
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Biciklizam

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    Vozio sam ga samo do doma kojih 2 km i nevjerojatan je (nije da sam imo neki bolji bic s kojim ga mogu usporedit, al ono!).
    Ljudi često ne vjeruju da postoji razlika između "Pevec bicikla" i pravog bicikla... dok ne probaju


    Prije par tjedana sam u rukama imao bicikl od carbon fibera, vrijedan oko 60'000 kuna (ne sjećam se koji brand, na servisu je bike bio). Ljudi moji Čitav bicikl je lakši od moje rame, možeš ga objesiti na pimpek i raditi Kegelove vježbe koliko je lagan


    Volio bi jednog dana imati nešto u razredu od 7 do 10 tisuća kuna pošto obožavam bicikle i vožnju na njima, ali jebiga, za sad sam još uvijek na entry/budget levelima (od 2 do 4k).

  23. #53
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Biciklizam

    = Citat = Izvorno postao Lord Jambrek
    = Citat = Izvorno postao Carp
    Da da, pokusavao sam jednom, pa sam se toliko isfrustrirao i izivcirao, da sam ga jednostavno odveo u servis. Na koju god stranu sam sarafao, nije bilo nista bolje.

    Btw. kakav bajs imas?
    Kona Blast 2009

    http://www.kona.cz/img/bikes2k9/large/2k9_blast.jpg

    Sve je stock, osim druge kazete, novog lanca, nove gume, druge pedale i stavio sam Avid Juicy 5 hidrauliku
    Daaayuum. Svidja mi se kona, sve kone mi se svidjaju.
    Ja sam napravio najvecu pogresku ikad jer nisam uzeo Wheelera sa zracnom vilicom i hidraulikom, snizen na 4.5k kn, nego sam uzeo ovoga. U buducnosti bi se volio vidjet na nekom Fuelu, ili Yetiu.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  24. #54
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Biciklizam

    Napravio danas 18 km, bilo odlično. Zadovoljan bajkom!

  25. #55
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Biciklizam

    = Citat = Izvorno postao Carp
    Ja sam napravio najvecu pogresku ikad jer nisam uzeo Wheelera sa zracnom vilicom i hidraulikom, snizen na 4.5k kn, nego sam uzeo ovoga. U buducnosti bi se volio vidjet na nekom Fuelu, ili Yetiu.

    Eeee tu si se dobro zeznuo Eh sad ovisi kaj i kak voziš, uvijek moraš gledat svoje potrebe. Najviše mi je zlo kad vidim ekipu sa DH biciklima po gradu, razumijem ima onih koji nemaju drugi, ali ima onih koji kupe takav bic i nisu ni prismrdili blatu, a kamoli nizbrdici. Fkt moraš bit pacijent da voziš bic od 25kg po gradu i dat oko 25000kn za to :/


    Inače ekipa kakve rute radite? Koliko kilometraže napravite u prosjeku?
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  26. #56
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Biciklizam

    Ja po Međimurju za sad malo vozikam, niš posebno. Danas 10 km s burazom, lagano, čil. Al namjeravam duže staze probat, al želio bih naći neke puteve uz prirodu!

    Ono, htel bi 100 km u budućnosti vozit, rad ise ka tome!

  27. #57
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: Biciklizam

    Obično napravim 4-5 krugova oko Jaruna bez problema, to je oko 25 km čini mi se. A za koju godinu ili možda čak već slijedeće ljeto bih volio otići biciklom na more!

  28. #58
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Biciklizam

    EVO RUTE.

    Ovo je uglavno to, svaki dan. Ganjamo sad max speed 70+. Ovaj zadnji je na 67.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  29. #59
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Biciklizam

    Ček to na naizbrdici max speed? Čini se puno! Evo baš pogledao sad, meni max speed 40 danas.. Nije da sam se nešto trudio, ono..

  30. #60
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Biciklizam

    Yep, nakon pola sata bicikliranja dolje-gore po sumi, ovo je "kruna" cijelog puta. Nekad se spustimo makadamom, pa bude max speed oko 40-45. Ovo je cesta, sto je 67, da ne bude zabune.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •