Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 63

Tema: Prijedlog za HDD

  1. #1
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Prijedlog za HDD

    OK, ljudi, treba mi novi hard disk. 1TB minimum. Važna je pouzdanost. Cijena od 750 do 1500 kuna recimo. ADM ili Links.
    Go!
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijedlog za HDD

    Samsung SpinPoint F3 1000GB. 36 mjeseci jamstvo ako se ne varam. Provjereno dobar disk.
    Alternativa - WD Caviar Black 1TB. 60 mjeseci jamstvo. Neprimjetno brži a puno skuplji od Samsunga F3.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3

    Re: Prijedlog za HDD

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Važna je pouzdanost.
    Onda kupiš dva od tere pa drugi služi kao backup prvoga .To je jedino sigurno , pogotovo ako taj drugi stoji u ladici i koristi se samo po potrebi .

    Drugo , za što će služiti disk ? Ako je za pohranu onda preporučam nešto sporije diskove koji se vrte na 5900 okretaja te se tako manje griju , manje troše ,tiši su i vjerujem pouzdaniji i dugovječniji ( klikS).Ako će služiti i kao primarni disk onda je najbolji izbor ovo što kaže marijanovic .

  4. #4
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Prijedlog za HDD

    Da, nije primarni disk, zato mi brzina i keš nisu važni. Tamo ću vjerojatno samo držati mjuzu, filmove, serije, stvari za faks, itd. Nemam baš para za dva diska kupovat.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijedlog za HDD

    Green Diskovi su marketinška glupost. Sporiji, nimalo kvalitetniji a uštede onako 20 centi godišnje.

    Ne postoji razlog da se uzima disk ispod 7200 rpm.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6

    Re: Prijedlog za HDD

    Ma to su već filozofije uključujući i ove moje .I dalje stojim iza toga da su diskovi sa manjim brojem okretaja tiši , hladniji a vjerujem i dugotrajniji .Za filmove , muziku , dokumente i sl. teško je skužiti neku razliku u performansama u odnosu na disk sa bržom vrtnjom a svaki power user će i tako za OS disk imati SSD koji jede za doručak bilo koji mehanički disk pa makar se vrtio i na 10000 rpm-a.

  7. #7
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Prijedlog za HDD

    ja sam još na 250 Gb
    ((((((((((

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Prijedlog za HDD

    = Citat = Izvorno postao hansi
    ja sam još na 250 Gb
    ((((((((((

    I know that feel brah.
    Al dolazi mi laptop uskoro tako da ne mogu u potpunosti suosjećat s tobom.
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Prijedlog za HDD

    Ako ti je primarna pouzdanost ondak gledaj ovo :

    http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=9739

    To je enterprise disk s garancijom da ce raditi 24/7 u periodu 60 mjeseci .

    Vani je uz garanciju za RE4 diskove vezan i povrat podataka ako prdne , ali kod nas zeznam .

    Evo link i na specs :

    http://wdc.com/en/products/products.aspx?id=30
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  10. #10
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Prijedlog za HDD

    U, nice, taj mi za sada izgleda najbolje. Budem se raspitao za tu garanciju podataka.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Prijedlog za HDD

    malo mi je bezveze kupovati takav disk za igre, filmove i mjuzu i ostale nabaljive stvari... to je ja bi prije reko za npr fotografe i slicne ljude kojima gubitak podataka može uzrokovati poslovne gubitke...

  12. #12

    Re: Prijedlog za HDD

    Pa to i je "poslovni" disk dizajniran za servere .Puno para , skoro ko dva "obična" od tere .Meni bi i dalje bilo daleko sigurije imati dva ista diska pri čemu drugi ne bih ni držao u komu pa si podatke sam lako vratim bez čekanja da mi to naprave na reklamaciji .Na kraju krajeva tko kaže da nešto mora i riknuti .Daleko je veća vjerojatnost da neće ako je solidno napajnje u kompu i ako je normalna gradska strujna mreža uz neku osjetljivu fidovku na kućnoj instalaciji , koja izbaci ako jako zagrmi .

  13. #13
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Prijedlog za HDD

    Pa istina, cijena je malo... Hmm... Budem se još upoznao s problematikom... Možda na kraju samo najjeftiniji terabajt kupim, tek tako da se nađe.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  14. #14
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Prijedlog za HDD

    Nemoj najjeftiniji. Uzmi s najdužim jamstvom a koji ti ulazi u novčani plan.
    Ako je jedan od TB 750 Kn s 12 mjeseci jamstva, drugi 775 Kn s 24 mjeseca i treći za 800 Kn s 36 mjeseci - uzmi onaj od 800.
    Današnji diskovi se kvare, jamstvo je jako bitno.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Prijedlog za HDD

    = Citat = Izvorno postao šcer od SAVE BAĆIĆA
    .....Meni bi i dalje bilo daleko sigurije imati dva ista diska pri čemu drugi ne bih ni držao u komu pa si podatke sam lako vratim bez čekanja da mi to naprave na reklamaciji .....
    this... ja si razmišljam uzet jedan veci i na njega trpat svakake gluposti, a jedan od trenutnih koji su isprobano pouzdani sa puno staža ostavit za backup slika i osobnih stvari, dokumenata, itd. i njega izvadit iz kompa... ako se slucajno šta desi, gluposti cu naci tamo di sam ih i prošli puta našao, a važne stvari imam sigurne na drugom mjestu.

  16. #16
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Prijedlog za HDD

    Heh kada smo kod garancije WD RE4 i Black skup s Seagate Baricom XT su jedini s 60 mjeseci garancije .

    Seagate je lagano na cijeloj svojoj gami diskova pocel spustati garanaciju na godinu dana (osim XT serije) , dok je Wd lagano pocel spustati na svim na 24 mjeseca (Osim Black i enterprise serija) .

    Istina RE4 je skup , ali opet i dalje su svi mehanicki diskovi i dalje jako jako skupi, onak u 9 mesecu 2011 sam Wd Black od 1Tb platil 480kn (nazalost tada nije bilo za nabaviti RE4 ) , dok je jedan Samsung F3 od 1Tb tada bil oko oko 430 kn , cjene su u dalje 100% vece nazalost .

    Tako da ako se gleda da je najeftiniji diskovi o 1Tb kostaju tak 670 do 720 kn nije tak strasno dati 200-300kn vise za puno brzi disk (RE4 je raden na bazi Black serije sto znaci da je jebeno brz) i naravno s puno duljom granacijom i pouzdanoscu
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  17. #17
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Prijedlog za HDD

    Ahem... ja sam naišao na ovaj i zbilja sam iznenađen koliko je jeftin. http://www.centro.hr/detalji_proizvoda. ... i-600.aspxS Ako ti udaljenost i cijena nije preveliki problem Boz, mogao bi uzeti ovaj onda....
    Nisam se htio previše mješati pa navratite u temu: http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.ph ... 4#p1599544

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  18. #18
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Prijedlog za HDD

    1300 kuna za 3TB HDD sa 32MB keša!? Kaj, zar je stvarno toliko pala cijena, ili će mi disk imati 1% šansu da se pretvori u bombu kod svakog paljenja kompa?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  19. #19

    Re: Prijedlog za HDD

    Neke matične ploče imaju problema sa ispravnom detekcijom hardova većih od 2TB .

  20. #20
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Prijedlog za HDD

    Koje matične? Ove od prije 20 godina?

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  21. #21

    Re: Prijedlog za HDD

    Ne , one od prije 25 godina.

  22. #22
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Prijedlog za HDD

    Bemu sunce mogao si puknuti koji link, ma ne vjerujem the shit is real.
    http://www.pcworld.com/article/235088/e ... rives.html
    Sad čitavu noć moram proučavati ovo sranje...

    I think I´m safe.
    There are several issues with regard to using a hard disk drive as the boot drive if it has a capacity larger than 2.19TB. A hard drive with a capacity higher than that requires a 64-bit operating system (a 64-bit version of Windows, which means a 64-bit version of Windows XP Professional, Windows Vista or Windows 7)
    http://www.pcbuyerbeware.co.uk/Computer ... ows-xp.htm

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  23. #23

    Re: Prijedlog za HDD

    Eto vidiš da se može kada se hoće .Letimičnim pregledom linka koji si postao odmah mi je upalo u oko ovo ;

    "If you have 64-bit Vista, 64-bit Windows 7, a Mac, 64-bit Linux, or in some cases 32-bit Linux, check to see if your system's BIOS supports 3TB. If doesn't, you'll need to obtain a BIOS update or to buy a newer motherboard that supports 3TB."

    Ja bih nadodao , ako imaš XP i to pogotovo sa samo SP1 onda ćeš takav disk prvo morati formatirati na nekom drugom kompu i napraviti barem dvije particije od kojih ni jedna neće biti veća od 2TB .

  24. #24
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Prijedlog za HDD

    Šta će ti patricija veća od jedn gigaajt?

    OVO JE THE SHIT!!! >>> http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=9739


  25. #25

    Re: Prijedlog za HDD

    Da ne otvaram novu temu. Isto tražim HDD, ali od 500GB pa me zanimaju preporuke i općenito mišljenje o Seagate vs WD. Služiti će kao glavni i jedini HDD.

  26. #26
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Prijedlog za HDD

    također kupujem HDD ali ovaj vanjski, volio bi da je 1TB, ali ako se više isplati uzet nešto manje recimo 750Gb a kvalitetnije slušam preporuke

    http://www.links.hr/?naziv=tvrdi-disk-v ... 51.520.255Sna ovakvo neš pucam, jel to cemu ? ili uzet 100 kuna skuplju verziju od 7200 rpm ?

  27. #27
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Prijedlog za HDD

    Ja još nisam ništa kupio jer nemam pojma koliko ću platit godinu na faksu, ako išta. Woe is me.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  28. #28
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Prijedlog za HDD

    *bump teme*
    OK, dakle. Kupio bi si hard.
    Hit me.

    Further information: Cilj je da mi bude sekundarni hard na ovom kao i na budućem kompu, jer unutar par mjeseci planiram kupit novi komp sa SSDom za primarni.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  29. #29
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Prijedlog za HDD


  30. #30
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Prijedlog za HDD

    Uuu, ovo djeluje interesantno!
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

Slične teme

  1. Prijedlog
    By crowap in forum PC Play Forum
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 01-03-2009, 15:47
  2. Prijedlog...
    By RA7R in forum Gaming općenito
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 11-08-2007, 20:52
  3. Prijedlog
    By Worthaur in forum PC Play Forum
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 07-10-2006, 16:32

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •