Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: viši-mid rang upgrade za cca 2500kn

  1. #1
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    viši-mid rang upgrade za cca 2500kn

    zdravo... kroz nekih mjesec dana planiram upgradeat u sigu navedenu konfu s time da bih grafu + ostatak ekipe zadrzao te presao na DDR3 i quad core + prikladna matična ofc... za pocetak bih uzeo jedan keks od 4GB rama pa bih kasnije dokupio... zašto pitam tako rano? zato jer bih pokušao ubost to preko oglasnika kako bih prošao jeftinije...

    konfa bi morala bez bada vrtit guild wars 2 i D3 (zanemarimo grafu sad ako ne bude dostatna za GW2, al mislim da bi trebala bit, al nebitno sad) te još pokoju igru koja naiđe. preferiram intel jer mi se nekako više driveri dopadaju (ne znam ni sam), ali to je važno samo za slučaj da je razlika u cijeni 100kn gore dolje za podjednake performanse, inače moze AMD

    za matičnu ne planiram dat više od 800-900kn nikako jer mi je to totalno bez veze... OCalo bi se al ništa ekstremno i do kranjih granica. važno je da za taj socket budu dostupne za nabavku (prek neta ili kod nas, nije vazno) nožice za TRUE 120Ext da ga mogu montirat ofc..

    gledao sam si nešto tipa i5 2500K + asrock P67 pro3 b3 + 1x4GB neki vec, neam pojma..

    e sad, kod ove asrockice mi zapinje za oko 2x USB3.0 porta + 3 x USB 2.0 headers (support 6 USB 2.0 ports)
    http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... ifications
    nije mi jasno šta bi trebalo značit ovo 3xusb 2.0 headers.. any1?! treba mi utor za miš+tipkalo+kabel od moba+2 free utora da imam za neki usb i slično..

    komentari?

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: viši-mid rang upgrade za cca 2500kn

    Ta matična ti ima 6x USB 2.0 i 2x USB 3.0 na stražnjem panelu te 3 USB 2.0 headera (priključka) na samoj ploči (za spajanje front panel konektora, čitaća kartica i ostalog).
    Dakle bit će i puno više nego što trebaš.

    Spominjana kombinacija i5 2500k + neka P67/Z68/Z77 ATX ploča + 4GB ddr3 ti je taman.
    No teško da će ti novo sjest u buđet, a polovno ćeš teže naći jer onaj tko to ima taj to ne prodaje...

    Alternativa ti je AMD FX 8120 + neka AM3+ ploča s 8+2 faznom regulacijom napona (npr Gigabyte GA-970A-UD3) + 4 GB DDR3 ili čak 8GB odmah.
    E sad, FX-8120 košta nekih 1200 Kn dok i5 2500k oko 1700 Kn. i5 jest jači, no ne mislim da je razlika toliko bitna kolika je razlika u cijeni.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: viši-mid rang upgrade za cca 2500kn

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Ta matična ti ima 6x USB 2.0 i 2x USB 3.0 na stražnjem panelu te 3 USB 2.0 headera (priključka) na samoj ploči (za spajanje front panel konektora, čitaća kartica i ostalog).
    Dakle bit će i puno više nego što trebaš.
    jebenica, sad kužim, thx..

    Spominjana kombinacija i5 2500k + neka P67/Z68/Z77 ATX ploča + 4GB ddr3 ti je taman.
    No teško da će ti novo sjest u buđet, a polovno ćeš teže naći jer onaj tko to ima taj to ne prodaje...
    ma tek sam kasnije vidio kako ga OCaju ljudi hjojhjoj... kucao je ovaj moj e7200 na 4.2ghz bez venta na TRUE s ocajnim (tj bez) cable managementa 24 sata stress testa. uvijek se nađe negdje... nije baš da svakih par dana izleti na PCE oglasniku, al svaka 2 tjedna izađe kolko sam primjetio u zadnje vrijeme...

    Alternativa ti je AMD FX 8120 + neka AM3+ ploča s 8+2 faznom regulacijom napona (npr Gigabyte GA-970A-UD3) + 4 GB DDR3 ili čak 8GB odmah.
    E sad, FX-8120 košta nekih 1200 Kn dok i5 2500k oko 1700 Kn. i5 jest jači, no ne mislim da je razlika toliko bitna kolika je razlika u cijeni.
    najrađe ne bih kupio taj prokleti AMD zato što imaju najočanije web stranice ikad! svuda mi bacaju 8 jezgri, 6 jezgri ovo ono, odem na komparaciju FX procesora po modelu i da nisu u stanju napisat broj fizičkih jezgri pregledno ( http://www.amd.com/us/products/desktop/ ... rison.aspxS- ili sam ja slijep?!) nego da ja moram googlat po 3rd party siteovima da bih saznao da fx8120 ima 4 fizičke pa kao neka fejk end gej šema pa ima 8.. al dobro, to mi ništ u životu ne predstavlja jer cisto sumnjam da neka igra iskorištava 8 jezgri ili da bude u skoroj buducnosti. optimiziranost je mit i kurva i to je zadnje na šta računam. sve dok mi nema neparan broj jezgri nebitno mi je.

    da li se carini informaticka roba ako se naručuje preko ebaya ili samo placam razliku poreza?

    edit: zapravo najviše ovisi što ce izac na oglasniku za cca 2-3 tjedna, nisam na ništa fiksiran. najviše me zanimala paralela AMDa s i5, al što više čitam i googlam, ljudi se manje više slažu da intel caruje u ovom rangu.. ne prezam i od jeftinije varijante i piknut neki X4 athlon i proc jeftinije.. zapravo mi je najbitnije da pređem na punokrvni quad jer dual core na 22'' više ne moze vrtit fluidno na mid postavkama kak spada...

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: viši-mid rang upgrade za cca 2500kn

    AMD FX 81x0 - imaju 8 jezgri. Baš 8 jezgri. FX 61x0 ima 6 jezgri a FX 41x0 imaju 4 jezgre.
    Samo što su jezgre grupirane u parovima, a jedan par ima zajednički L2 cache te Fetch i Decode instrukcije.
    Radi se o potpuno novoj arhitekturi koja nije u potpunosti podržana od strane Windows 7 i starijih.
    U biti se FX 81x0 procesor u najgorim situacijama ponaša kao četverojezgreni 8dakle kada aplikacije ne znaju izaći na kraj s dijeljenjem po jezgrama), a u najboljem slučaju kao osmosjzgreni (kod aplikacija koje se mogu pravilno višenitno rasporediti po takvoj argitekturi).
    Patch će biti u Win 7 SP2 dok će Windows 8 imati podršku od starta.

    Recimo da je FX-41x0 rang Athlon II x4 pa do Phneom II x4. FX 61x0 su pak rang jačih Phenom II x4 do Phenom II x6 a FX 81x0 su teoretski iznad Phneom II x6.
    No kao što rekoh teško je porediti kad je u pitanju nova pomalo čudna arhitektura.

    Što se toga tiče, tebi je vjerojatno dovoljan i neki Phenom II x4 ili FX-6100. Iako, jače je bolje za budućnost.

    AMD-ova nomenklatura je vrlo jasna. Oznaka FX pa broj jezgri pa broj generacije (?) pa broj koji označava snagu (takt) i na kraju nula.
    FX-8150 -> 8 jezgri, prva generacija, 5 je trenutno najjači (dok ne izdaju ako izdaju s 7 tj 8170) i na kraju 0.
    Vjerojatno će FX 2 biti recimo oznaka 8250 ako nešto ne promijene...

    Carini se roba ako naručuješ s eBaya naravno. Manji neki iznos možda i prođe, ali ako je preko 200 Kn velika je vjerojatnost da će ti cariniti a ako je preko 500 Kn (ili 1000 nisam siguran, mijenjali su nešto) onda sigurno carine. U biti izađe te skuplje nego kod nas a nemaš jamstvo.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Konfiguracija do 2500kn
    By thonchek in forum Konfiguracije
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 03-01-2014, 16:39
  2. do 2500kn
    By buky99 in forum Komponente
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 14-06-2010, 00:19
  3. konfiguracija do 2500kn
    By noob_1 in forum Konfiguracije
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 19-08-2009, 06:36
  4. lcd do 2500kn
    By bubi_sam in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 02-10-2007, 20:48

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •