Ovako, imam zadatak na vježbama na faxu koji glasi:
"korisnik unosi N prirodnih brojeva, N <= 40. Brojeve je potrebno sortirati uzlazno.
Rješenje je potrebno izvesti pomoću vezane liste. Nakon sortiranje potrebno je
provjeriti dali postoje brojevi koji se nalaze u rasponu ASCII kodova slova i ako da
ispisati kodove kao i sama slova. Isto tako potrebno je razdvojiti velika i mala
slova u posebna polja te polja sortirati silazno koristeći sortiranje zamjenom te
mjehurićasto sortiranje tim redoslijedom. Algoritam realizirati pomoću funkcija."

radili smo do sada samo jednostruke vezane liste i nismo došli dalje od rekurzija... vidio sam Lukin post o vezanim listama, ali on je koristio klase i razne "naprednije" stvari koje još nismo radili pa se u njegovom kodu baš i ne snalazim, a ne znam ni jel smijemo još koristiti klase itd. Ugl. ne tražim da mi netko riješi zadatak, ali da mi barem malo više pojasni kako se manipulira vezanim listama, i koja je njihova svrha ovdje (ovaj zadatak bi bez beda napravio sa poljima :S). Ugl. sve što sam uspio napraviti je kod za vezanu listu, ali ne kužim kako i što dalje (ne kužim baš ni kako da to strpam u posebnu funkciju.


Code:
#include <iostream>
#include <cstdlib>
using namespace std;

struct element {int vrijednost; element *sljedeci;}; //slog vezane liste, sastoji se od vrijednosti i pokazivaca na adresu sljedeceg sloga
typedef element *lista; //definira se tip element koji je pokzaivac lista

int main (){
    lista l=NULL; //deklarira se l tipa lista i inicijalizira joj se NULL (prazna adresa)
    int n,a;
    cin>>n;
    element *el; //deklariranje pokazivaca *el tipa element
    for (int i=0;i<n;i++) {
        cin>>a;
        el=new element; //svaki put se alocira memorija za novu varijablu
        (*el).vrijednost=a; //u element.vrijednost se sprema vrijednost varijable a
        (*el).sljedeci=l; //u element.sljedeci se prebacuje vrijednost od l, koja je u prvom krugu null, a kasnije adresa prethodnog elementa
        l=el;}//u l se prebacuje vrijednost el, tj. adresa novog sloga element      
    
    system ("pause");
    return 0;
}

S

P.S. uz kod sam si ostavljao reference da bolje skužim listu, ako sam nešto krivo shvatio, bio bih zahvalan da mi pripomenete