Prikazujem rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Laptop do 3300 kuna

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Laptop do 3300 kuna

    Trebam laptop do 3300 kuna. Upao mi je u oko ovaj. 4GB RAM, 500GB HDD, HDMI, i ono najvažnije 36mj garancije, a i volim misliti da je Dell... DELL.

    Ima nešto bolje ili isplativije do 3300 kuna? Drugi brandovi sa takvim specifikacijama znaju biti 200-injak kuna jeftiniji, ali sa 12mj garancije, a nadoplata do 36mj košta cca 450 kuna.


    EDIT: Nebi se bunio niti protiv 17", mobilnost nije problem pošto se niđe nejde pješke.

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Vadi to iz oka... xD

    Nego, zar ne bi bilo bolje neki s ne-Intel grafikom?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Laptop se nebi koristio za igranje, uglavnom za posao, internet i kao "player" za HD filmove preko HDMI-a, a za to je dovoljan samo procesor.

    Ali ako ima alternativa koja ima sve to + da je spremna za pokrenuti nešto tipa C&C: Tiberium Wars, pozorno slušam. Zato sam i otvorio temu, da vidim jel ima kaj bolje, pošto uvijek postoji netko tko aktivno prati laptope i u toku je sa cijenama.

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Laptop do 3300 kuna

    A ovo? Links kaže 48 mjeseci na laptop, 12 na bateriju...
    http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-r ... 14.670.003
    Samsung 300E5Z-S03HR
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Hmm, nekako mi grdo djeluje, morao bi ga pogledati u živo pošto slike često varaju. Hvala.

  6. #6

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Možda ovajS? ostane i para u novčaniku a njihova garancija je najbolja od svih .



    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Y8xNXBJ-8#!

  7. #7
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Da se mene pita...

    1) Samsung sa 48 mj

    2) Dell sa 36 mj

    3) Toshiba sa 24 mj


  8. #8
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Da se mene pita - što kraće jamstvo & što lakše održavanje.
    Đabe ti laptop ako se zagrijava a ti ga ne možeš očistiti bez da ga rastaviš u atome i molekule.
    Moj je imao 2 godine jamstvo. Dok je imao jamstvo stalno problemi (kvar ovaj, kvar onaj, pregrijavanje, neće ovo, neće ono, ...), otkako nema jamstvo niti jedan jedini problem. Najesen će biti 6 godina. 4 godine bez problema. Samo se vide znakovi starosti već (baterija pala s 1h45min prije cca godinu na jedva sat gledanja videa, ekran ima jednu crticu što sam ne znam kako zaderao full neprimjetno, na lijevoj tipki touchpada ima mala pukotinica i otkazao desni zvučnik).
    Čak razmišljam da s eBaya naručim novu bateriju, cirka 200 Kn bi došla.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #9
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Alo brale?! Nije tvoj laptop mjerilo za to kako svijet funkcionira. Umene Dell Studio 1537 vec 3 godine trpi nemar i neodrzavanje, ali unatoc tome still going strong! Jutros mi ispo na dop (bio u lodzitek futrola) s metra visine i sve i dalje dira ka prvi dan. Ti imas truli forsbuk (HGspot brend) i kupio si laptop taj jerbo si se svojevremeno nalozio na dobre komponente po povoljnoj cijeni bez da si uzeo u obazir kvalitetan kraftmenship i thermal dizajn njegov, tako da ti uvezi gato gumo cire samo da jedna lasta ne cini proljece i da kod krilnih topova najcesce rikava maticna ploca na kojoj je skoro always sve lipo zalemito ka oni 3u1 preparati za lasje, pa ti dzabe kistanje i propuhivanje u tome slucaju ako nemas garancije.

    GARANCIJA JE KOD LAPTOPA KRALJICA MAJKA I SVE DOK TRAJE ZIVOT TI JE BAJKA!!!


  10. #10
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Slažem se. Da je moj imao 12 mjeseci umjesto 24 sad bih vjerojatno imao godinu noviji laptop i sigurno dobru marku. xD
    Al šta fali mom? MitacSuopće nije škart/šrot. Unutra je Intel, ATI, KingMax, Hitachi, Realtek, Au Optronics - nijedno od toga nije divlje/škart.
    I znaš kakav termalni dizajn ima? Najbolji što sam na laptopu vidio. A vidio sam svašta.
    2 godine garancija u ono vrijeme je bila pojam...

    Ma slažem se da treba što dulje jamstvo. Prosječan vijek laptopa (prema PCChipu od prije koje godine) je 3 godine.
    S svojim sam samo imao prvo puno nesreće (tvornički defektan, pod high load se gasio, ima čak u jednom pcplayu moje pismo), dobio drugi nakon 45 dana na servisu, na tom se nakon godinu i nešto pokvarila pržilica. Bio laptop kod njih par tjedana, dobio drugu. Treći put je laptop bio na servisu tjedan ako se dobro sjećam - s nove pržilice se nije moglo bootat (nije ju kužio bios) - riješili su flashanjem biosa.
    To su bili problemi pod jamstvom. Zato pamet u glavu i što duže jamstvo.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  11. #11
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Ok, ako je tako, ali znam po tome sto sam cuo od ljudi da je forsbuk bil skart brend po pitanju izrade i da su kvarovi bili cesti. Kod vecine laptopa je osim diska, ram keksova, optike i jos par sitnica sve onboard i kad ode board onda je popravak gotovo uvijek neisplativ ili nemoguc i zato garancija ILI LUTRIJA pa si ti biraj.

    P.S. Ovo o prosjecnom trajanju laptopa se tice prosjecnih korisnika, a i statistika je majka svih zajeba. Nema tu pravila osim onog da je sve svakim danom losije kvalitete zbog zelje da se sto brze zgrcu pare, a kupca tko jebe.


  12. #12
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Sviđa mi se ova Toshiba, dosta je jeftinija, a komponente i garancija su na nivou. I da, slažem se sa Nikom da je najbitnija garancija pošto se laptopi recikliraju, a lakše ga je reciklirati dok još ima garancije.

    No dobro, hvala svima na pomoći.

  13. #13

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Toshiba ima ono što drugi nemaju ."No matter what" .Znači jednom u te dvije godine imaš pravo na popravak ili novi laptop ako ti ga ukradu , ako ga razbiješ , zaliješ i sl.Naravno klasična garncija vrijedi i dalje nakon što si to pravo jednom ispucao .

    Upravo taj laptop preporučam jednoj osobi ali nisam 100% siguran da je njegova konfiguracija dovoljno jaka da tjera full hd filmove kodirane u mKV ili neki drugi format.Znači čovjek bi ga preko HDMI-a spajao na veliku telku .Može li netko sa sigurnošću potvrditi da i bez poriktavanja naprednih opcija u playeru ili grafičkim driverima , kako bi se opterećenje izvođenja prebacilo na grafičku karticu , procesor u navedenom laptopu može bez bilo kavih trzanja vrtiti HD filmove ? OS bi bila 64 bitna sedmica .

  14. #14
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Procesor bez problema. Zapravo bilo koji višejezgreni gura HD bez problema. Uz to i grafička može rasteretiti.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #15

    Re: Laptop do 3300 kuna

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    A ovo? Links kaže 48 mjeseci na laptop, 12 na bateriju...
    http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-r ... 14.670.003
    Samsung 300E5Z-S03HR

    Sutra čovjeku stavljam windowse na taj laptop.Malo sam guglao i nigdje ne mogu naći drivere .Može pomoć ?

  16. #16
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Drajvere? Sad je 2012 godina i Windows 7 ti sve sam stavi gore tijekom instalacije, a ako imas diskretnu graficku karticu odes fino na AMD ili NVIDIA sajt i nadjes ih tamo.


  17. #17

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Za nvidinu grafu sam skinuo bez problema , to je najmanji problem .Sutra ću staviti windowse ali nisam siguran da će sve pokupiti preko updatea .Volio bi si danas pripremiti drivere za čipset , wlan , zvuk i ethernet karticu u slučaju da to ne prođe automatikom.

  18. #18
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Za čipset s intelove stranice, za grafičku s nVidijine, za zvuk s Realtekove stranice, za touchpad s Synapticsove itd...
    Mislim da je i wlan unutra intelov...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #19
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Daj tu specifikacije laptopa (točne), pa će ti neko ako mu bude ekstra dosadno pobacati linkove u temu.


  20. #20
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Laptop do 3300 kuna

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Daj tu specifikacije laptopa (točne), pa će ti neko ako mu bude ekstra dosadno pobacati linkove u temu.
    Online ih neće naći (barem ne koji je proizvođač touchpada, mrežne, w-lan adaptera. čitaća kartica, bluetooth modula, ...) a na laptopu ne može saznati dok ne stavi Windowse.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #21

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Samsungova podrška je ravna katastrofi .Fino sam mu rekao da kupi toshibu koja daje sve .Upišeš serijski broj od laptopa i sve dobiješ na tacni . Sa ovim ću valjda morati pola dana tražiti drivere za npr web kameru a ima preko nekoliko drivera za staviti .Bio sam na stranici prije napisao točan model laptopa Samsung 300E5Z-S03HR .Tog modela nema čak ni na samsungovoj stranici.

    Ono budem se snašao .Nakon tjedan dana ću valjda riješiti.Več sam izgubio volju a nisam ni krenuo .

  22. #22
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Skini Debut Video Capture Software. Trebao bi ti prepoznati default drivere od W7 i sve bi trebalo radit superfajn.


  23. #23

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Misliš na ovoS?

    "Debut Video Capture Software is an application that allows you to record video either from a local camera or a network one, but also to record the screen activity and save it in the most popular video formats."


    Jel može neki link ako nije to .Ovo mi ne izgleda kao nešto što bi hvatalo drivere koji fale ili si mislio specifično na web kameru ?

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: Laptop do 3300 kuna

    = Citat = Izvorno postao šcer od SAVE BAĆIĆA
    Toshiba ima ono što drugi nemaju ."No matter what" .Znači jednom u te dvije godine imaš pravo na popravak ili novi laptop ako ti ga ukradu , ako ga razbiješ , zaliješ i sl.Naravno klasična garncija vrijedi i dalje nakon što si to pravo jednom ispucao .

    Upravo taj laptop preporučam jednoj osobi ali nisam 100% siguran da je njegova konfiguracija dovoljno jaka da tjera full hd filmove kodirane u mKV ili neki drugi format.Znači čovjek bi ga preko HDMI-a spajao na veliku telku .Može li netko sa sigurnošću potvrditi da i bez poriktavanja naprednih opcija u playeru ili grafičkim driverima , kako bi se opterećenje izvođenja prebacilo na grafičku karticu , procesor u navedenom laptopu može bez bilo kavih trzanja vrtiti HD filmove ? OS bi bila 64 bitna sedmica .
    Ako ti ga ukradu? kako to pobogu funkcionira?

  25. #25

    Re: Laptop do 3300 kuna

    "Ne budite žrtva. Toshiba vam pomaže da manje brinete o izgubljenom prijenosnom ili tablet računalu. Zaštita od krađe pokriva svaku policijski zabilježenu krađu s dokumentiranom provalom ili jasnim znakovima nasilja."
    "Zaštitite svoj uređaj od nepredviđenih događaja poput nenamjernog ispuštanja na pod, udaraca i prolijevanja tekućine. Toshiba vam nudi besplatni popravak u slučaju uništenja ili oštećenja koje ometa pravilan rad proizvoda."
    "Gubitak dragocjenih podataka može prouzročiti mnogo problema. Srećom, uz Toshibina prijenosna računala dobivate i uslugu oporavka podataka koja uključuje povrat podataka i njihovu pohranu na novi tvrdi disk, čak i u slučaju fizičkog oštećenja, softverskih pogrešaka ili napada virusa."

    http://www.toshiba.eu/csd/campaigns/CSE ... index.html

    ali ništa od ovoga ne važi ako se ne registrirate na njihovim stranicama unutar sedam dana od kupnje.

  26. #26
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Laptop do 3300 kuna

    Jel mogu i ja dobit nešto na ovu foru, pošto mi se čini da je pola originalnih linkova nestalo (Odnosno proizvodi više nisu u ponudi, dakle nešto od 3000-3300 kn)
    Mnogo hvala.
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

Slične teme

  1. Laptop za 6,5-7k kuna
    By mravich in forum Konfiguracije
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 20-03-2012, 19:41
  2. Laptop do 4k kuna.
    By bornathepicek in forum Konfiguracije
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 10-01-2012, 17:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •