Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Update BIOS-a problem

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Ivanić grad/Zagreb
    Postova
    1.215

    Update BIOS-a problem

    Dakle formatirao sam usb na fat32 format, na usb sam stavio extractane fileove za bios flash, kada u biosu pokrenem QFLASH, bios očita usb kao floppy, ali piše da na njemu nema fileova i nemogu updateat bios. Pomoć
    AMD Athlon X2 6000+ 3,0GHz/HDD Seagate 320 GB/Saphire X800/Unknown 400W/Kingmax 2GB DDR2/MB GIGABYTE GA-MA770 DS3/Miš Speedlink za 40kn/Samsung 2223NW

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Update BIOS-a problem

    Možda nije odgovarajuč bios? Ili ti ploča ima problema s time...

    Probaj flashati iz Windowsa.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Ivanić grad/Zagreb
    Postova
    1.215

    Re: Update BIOS-a problem

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Možda nije odgovarajuč bios? Ili ti ploča ima problema s time...

    Probaj flashati iz Windowsa.
    Budem. Imo sam problem sa pregrijavanjem proca. Sad mi je temp u idle-u oko 40, sve je normalno, Jedino temperatura northbridgea ide preko 80 u idle-u..Kako da to rjesim?
    AMD Athlon X2 6000+ 3,0GHz/HDD Seagate 320 GB/Saphire X800/Unknown 400W/Kingmax 2GB DDR2/MB GIGABYTE GA-MA770 DS3/Miš Speedlink za 40kn/Samsung 2223NW

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Update BIOS-a problem

    northbridge kao i southbridge nema ventilator na hladnjaku samo pasivni hladnjak s rebarcima da se pasivno pomalo hladi. a razlika je sto southbridge radi puno manje zahtjevnije stvari naspram northbridgea koji onda ima i drasticno vecu temperaturu. northbridge sluzi za povezivanje procesora fsb sabirnica radne memorije i graficke kartice a to uvijek radi vise ili manje bitno da uvijek radi tako da ti temperatura od 80 celzijusevih u idleu na full opterecenju nece ici preko 85 ili 90 sada preko ljeta kada je i okolina puno toplija. southbridge ti inace povezuje hard disk usb portove ostale pci utore bios itd. a to u glavnom nema veliku brzinu protoka podataka a i mnoge od tih komponenti koje southbridge povezuje u glavnom ne rade ili pak ne rade intezivno. kao sto je to slucaj procesora radne memorije i graficke. znaci ako ti je northbridge na 80 a southbridge na 30 celzijusevih to je normalno. a glede biosa flashaj ga iz windowsa po mogucnosti vecom verzijom dok se flasha nemoj nista dirati pricekaj a nakon sto bios flashanje zavrsi pc ce ti se resetirati pokrenuti windows na novo ali ti preporucujem nakon toga ugasiti pc i iskopcati ga iz struje na minutu da se preflesha sigurnosni bios chip kako bi ti bios radio normalno i kako ne bi imao kasnije nekih vecih problema jer sam i sam imao takva iskustva
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Update BIOS-a problem

    Ako ploča više nema jamstvo, zamijeni termalnu pastu na čipsetu (između pasivnog hladnjaka i čipseta).
    Osiguraj dobar protok zraka u kućištu (da se pasivni hladnjak čipseta može dobro hladiti) ili dodaj jedan mali vent na čipset.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Update Biosa
    By Tsaя in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 22-01-2011, 18:35
  2. Update BIOS-a
    By Niko Bellic in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 28-04-2009, 10:19
  3. MSN 9 Update
    By ScorpiuS in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 22-02-2009, 21:39
  4. Title Update
    By Nodakim in forum Guild Wars
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 15-11-2008, 12:25
  5. Update
    By Berax0r in forum Guild Wars
    Odgovora: 254
    Posljednji post: 08-03-2008, 17:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •