Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Tipkovnica

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    14

    Tipkovnica

    Nakon slušalica, došlo je i do kupnje tipkovnica i na kraju je to to, nema više kupovine samo uživanje u igranju.

    Gledao sam malo sam tipkovnice i meni je to sve više isto, ali želim tipkovnicu koja dura, dobro dizajnirana, multifunkcionalna (dodatnet tipke) itd... Najviše što dajem je 100kn, ako baš moram ici preko toga onda je to 150kn

    Kupujem samo u HGspotu i Linksu!

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Tipkovnica

    Za te novce uzmeš bilo koju Logitech koja ti se svidi. Logitech jer su kvalitetne. Na korisne dodatke kao što je pozadinsko osvjetljenje tipki (jako korisno za igranje/pisanje/rad pri slabom osvjetljenju prostorije), antighosting (pravilno registriranje kombinacija od 3 pa na više tipki u isto vrijeme), pravu dugotrajnost (mehanički prekidači umjesto membrana) i slično komotno možeš zaboraviti; za 100-150 Kn idu najobičnije membranske tipkovnice.
    Gledaj da je PS/2 konektor, ima prednosti nad USB-om (no ako ima puno dodatnih tipki velika vjerojatnost je da nema PS/2 već samo USB verziju) i kao što rekoh da je Logitech.
    Ako hoćeš tipkovnicu za gaming- Logitech Deluxe 250 http://www.links.hr/?naziv=tipkovnica-l ... 01.200.063
    Ako hoćeš keybu s mnoštvom nepotrebnih tipki - Logitech Media 200: http://www.links.hr/?naziv=tipkovnica-l ... 01.200.201
    Prva ima prednost jer je PS/2 priključak (dakle podržava do 5 tipki simultano stisnutih) i ima naslon za dlanove pri tipkanju (vrlo korisno).
    Druga ima puno "multimedia" tipki, no zato ti tekst "THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG" dok držiš oba Shifta i pišeš ispadne nešto u stilu "HE QUIC BROWN OX UMP OVER HE Y OG" jer tipkovnica ne registrira hrpu kombinacija triju tipki.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    14

    Re: Tipkovnica

    Šta mislis o ovome http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 01.200.178Svazno mi je i da ne stvaraju preveliku buku

  4. #4
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    14

    Re: Tipkovnica

    Nakon što sam malo detaljnije pregledao izabrao sam ove 4 tipkovnice kao favorite, pa vi recite koja je bolja:

    1. Genius KB-350e (HGspot) (Službena stranica) (115kn)
    2. Genius Slimstar i222 (HGspot) (Službena stranica) (95kn)
    3. Genius Gaming KB-G235 (Links) (Službena stranica) (90kn)
    4. Logitech K120 (Links) (Službena stranica) (80kn)

    Zajedničko ima su dodatne tipke, ne proizvode buku i dizajn. Izaberite i recite zašto bih baš tu trebao kupiti, druge tipkovnice ne dolaze u obzir!

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Tipkovnica

    A kakvu to buku inace proizvode membranske tipkovnice? Koristio sam ih dosta i nemam pojma o cemu ti...

    Rider32 ti ima tu Genius Gaming ako se ne varam, mozes ga pitati za dojmove.

    Ja sam svoje u temi rekao. pozz
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    14

    Re: Tipkovnica

    Ne smeta ti kada netko tipka, a ti svejedno to dobro čuješ u susjednoj sobi ili kad netko spava? Ne bih ni tražio tipkovnicu koja nema takvu buku da mi ne govore stalno da stišam tipkanje, tako da...

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Tipkovnica

    Ako ti se stvarno tako glasno čuje, onda sigurno imaš mehaničku tipkovnicu. Ako imaš mehaničku tipkovnicu, onda nema smisla da ju mijenjaš, više smisla ima da oni kojima smeta tipkanje stave čepiće u uši. A ako se radi o membranskoj tipkovnici s prosječnim zvukom, to nema šanse da ti čuju u susjednoj prostoriji, eventualno možda ako prostorije ne dijele zidovi a ti lupaš po tipkovnici kao manijak sa čekićem. Prije bi bilo "stišaj tipkanje" prevedeno kao "idi spavat" ili "smanji vrijeme za računalom", teško je zamisliti da nekome smeta zvuk tipkanja po običnoj tipkovnici, pogotovo ako nije uz samu tipkovnicu...
    Koju tipkovnicu uopće imaš?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2010
    Postova
    14

    Re: Tipkovnica

    Neku Chicony koju sam dobio s kompom prije 4 godine. To je možda kod tebe slučaj da oni tako prevode, ali kod mene je to doslovno, tako da nezz...

    EDIT: Samo mi reci koja je po tebi najbolja od 4 gore i to je to, bez uvrede

  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Tipkovnica

    Doslovno ti je tipkovnica glasna? Svašta...

    A gle, od onih što si izdvojio najkvalitetnija je Logitech i ako Logitech kaže da je tiho onda vjerojatno jest tiho.
    Al opet, za tako malu cijenu ne možeš očekivati bukvalnu tišinu...
    Uzmi tu Logitech K120; unutar 8 dana možeš zamijeniti ako ti ne bude odgovarala.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Tipkovnica

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Ja sam svoje u temi rekao. pozz


    Logitech S510, 5 godina je vec imam, i brijem da cu još tolko, bežićna je

  11. #11
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Tipkovnica

    plus jedan glas za logitech deluxe 250 koju je marijanovic naveo jer imam slicnu takvu samo puno bolju bezzicnu s produzenim gornjim dijelom za mnostvo nepotrebnih tipki naspram ove od 75kn kostala je oko 370kn
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  12. #12
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Tipkovnica

    = Citat = Izvorno postao redhill
    Nakon što sam malo detaljnije pregledao izabrao sam ove 4 tipkovnice kao favorite, pa vi recite koja je bolja:

    1. Genius KB-350e (HGspot) (Službena stranica) (115kn)
    2. Genius Slimstar i222 (HGspot) (Službena stranica) (95kn)
    3. Genius Gaming KB-G235 (Links) (Službena stranica) (90kn)
    4. Logitech K120 (Links) (Službena stranica) (80kn)

    Zajedničko ima su dodatne tipke, ne proizvode buku i dizajn. Izaberite i recite zašto bih baš tu trebao kupiti, druge tipkovnice ne dolaze u obzir!
    Svaka tipkovnica s vremenom postane glasna, ne cuje se to membrana nego zvuk nastaje kod dodirivanja plastike kucista i tipki. Nema tipkovnice koja to može sprjeciti. Neznam dali bi šta pomoglo da se na svaku tipku stavi zeru ulja (tek toliko da ga ima, nedaj Bože da curi).
    Imam ovu gaming drku i neznam po cem bi to bila gaming osim po par crvenih tipaka koje možeš zamjeniti za crne koje se također dobiju (antighosting je iz mog iskustva fake), ali tipkovnica je po svem ostalom super. meni dura dugo i durat ce jos dugo...

    redhill, savjetujem ti da odeš u trgovinu u isprobaš sve 4. Tako ces najbolje odlucit ista ti odgovara.

    Ovaj logitech je po meni prevelik i prerobusan iako je kvalitetna i ugodna za stiskanje. Genius je također vrlo kvalitetna marka, barem što se tice tipkovnica (sad nek se pojavi neko pametan ia kaže da nije lol). Trtenitno imam ovu KB-G235, da sam uzimam drugu vjerojatno bi uzeo ovu KB-350e, a i i222 se cini zanimljiv.
    Svakako isprobaj sve 4

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: Tipkovnica

    da stavi ulja nakon tjedan dana bi mu se nakupilo prasine i bilo bi sranja...

  14. #14
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Tipkovnica

    Onda si ga stavio previše.
    Genius ispod onih duplih tipki ima neki sistem sa žicom... ugl oko te žice je nacickana neka mast, ali eto prašina se neskuplja, tj skupi se tek nakon par godina korištenja...

  15. #15
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Tipkovnica

    microsoft wired keyboard 600
    tipke su tihe u odnosu na moj logitech wawe i ima play,pause, volume up down i mute dodatnu tipku... i seksi je.

Slične teme

  1. Tipkovnica
    By Wizard in forum Komponente
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 23-12-2011, 13:24
  2. Tipkovnica
    By HarDStyle[R] in forum Komponente
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 24-01-2011, 21:53
  3. Tipkovnica.
    By Razzarach in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 08-10-2010, 14:26
  4. Tipkovnica
    By kvakomekiki in forum Komponente
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 25-01-2010, 14:12
  5. Tipkovnica
    By goGAMERo in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 07-02-2008, 21:11

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •