Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 146

Tema: Radiohead

  1. #1
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Radiohead

    ...a dobro, bilo je samo pitanje vremena.
    Kazu slusas muziku sve dok jednom ne cujes Radiohead.
    Inace kopiram par clanaka s neta i prevedem kad otvorim neku temu o bendu ali evo, vec 15 minuta gledam u ekran i nemam pojma odakle da pocnem.
    Kritika i publika se vec duze vremena slazu da je Radiohead jedan od najznacajnijih bendova danasnjice (ili kako se cesto za njih u tim krugovima kaze; "jedini bend koji je bitan")
    Jos od proboja iz davne 1993-e sa MTV nahajpanim hitom "Creep", Thom Yorke i ekipa su nastavili da uzburkavaju valove bezlicne kulturoloske masinerije sa albumima poput Hail to The Thief ili pak sa odlukom da svoj poslednji album In Rainbows daju po kontroverznoj "plati-koliko-zelis" cijeni.
    Ovde se naravno mora i spomenuti kultni OK Computer, konceptualni album koji to i nije.
    Kao kad gledas neku sliku iz tudjeg porodicnog albuma, predstavlja samo jednu scenu/trenutak u prici ali ako vratis sliku u kolaz tad se ukaze veca slika, cela slagalica.
    Ok Computer govori o gubitku covjeka i njegovog ja u danasnjem svijetu i tehnologiju, udaljavanju sebe od sebe, ulaskom u rutinu posla, seksa, smrti i svih onih nebitnih stvari izmedju.
    Radiohead muzika se danas vazi za spoj razmisljanja sukladnim onih od mislilaca poput Maurice Merleau-Ponty i Martin Heideggera, egzistencijalizmom Albert Camusa and Jean Paul Sartrea, ili cak filozofskom politikom Karl Marxa, Jean Baudrillarda i Noam Chomskog.
    Pitajte sta god vas zanima, savjet/preporuka itd.....tu sam
    Par stvari kao hook-up


    i naravno, klasik

    Ukljucujte se.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Radiohead

    Imam samo OK Computer, i album mi je dobar.
    Budući da sam sad na Cynicu, teško mi se posvetit drugim bendovima, ali čim me prođe ova faza, potpuno sam na Radioheadu.

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Radiohead

    Pyramid song mi je najbolja, uz All I need, Reckoner, Karma police... dobri su.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  4. #4
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Radiohead

    Imam kompletnu njihovu diskografiju. Svaki album je prica za sebe, cista perverzija od glazbe. Jednostavno su nenadmasni i po meni najbolji bend danasnjice. Zadnji album In Rainbows samo govori o njihovoj velicini. Moj omiljeni bend i bend za kojeg bi digao kredit da odem na nekakav koncert u London ili di vec. Kid A je sve lijepo rekao. Ti ljudi ne pisu glazbu radi para. Pisu je radi nekakve poruke, zadovoljstvine duse i tome slicno.
    Drago mi je da si otvorio ovu temu. Bend je fakat zasluzuje.
    Ovo su neke moje omiljene pjesme:

    takoder Street spirit(vec linkano), te:







    U biti, tesko mi je nesto izdvojiti.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  5. #5
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Radiohead

    Nelosa obrada
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  6. #6
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Radiohead

    Meni je Jigsaw kada sam ga prvi puta cuo bio na repeatu cijelu noc...
    Koji mind fuck
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #7
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Radiohead

    I da, ovako se drzi intervju
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    eo me
    Postova
    1.766

    Re: Radiohead

    ne podnosim.

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    1.047

    Re: Radiohead

    odličan bend, "my iron lung" mi je najdraža stvar. fanovima preporučujem album "Yankee Hotel Foxtrot" od grupe Wilco za koju kažu da je američki Radiohead. šteta što sam lijena stoka pa mi se neda otvorit novi topik za njih
    THIS IS NOT A JOKE!! YOU ARE A 999,999,999th VISITOR!!! CLICK HERE TO CLAIM!!!!!!!111oneoneon

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: Radiohead

    Znam odavno za njih, al ih tek prije koji mjesec počeo "200%" doživljavati. Nevjerojatna glazba.



    Prošli tjedan slušali kod frenda u studiju (ima najbolje ozvučenje IKAD e preselit ću se njemu majkemi ) + malo substance...
    Isusejbnikriste najbolji doživljaj slušanja neke pjesme ikad.

  11. #11
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Radiohead


    If you try the best you can
    The best you can is good enough
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  12. #12
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Radiohead

    Prije tjedan dana sam si nabavio njihov album Kid A, kada sam kod frenda čuo Street Spirit, nisam znao koji da si nabavim, pa sam počeo sa xarabasovim novim nickom. Sa ovakavim stilom glazbe nemam iskustva, ali mogu reći da mi je genijalan. Fenomenalan mi je doživljaj kada se opustim na stolici, zatvorim oči i pustim album. Imam osjećaj da će mi Radiohead postat jedan od omiljenih bendova.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  13. #13
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Radiohead

    Jedan od najdražih mi bendova, ali ne mogu izdvojit najdražu pjesmu ili album. Sve valja
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  14. #14
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Radiohead

    Upravo preslušao sve stvari postane ovdje,i molim da me neko prosvijetli,pošto mi je ovo uglavnom bila teška dosada i ne shvaćam zašto su toliko hvaljeni.
    Ili je to možda zato jer slušam na lošem ozvučenju s Youtubea,a ne s albuma na liniji?

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Radiohead

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Upravo preslušao sve stvari postane ovdje,i molim da me neko prosvijetli,pošto mi je ovo uglavnom bila teška dosada i ne shvaćam zašto su toliko hvaljeni.
    Slušaš Heavy Metal.

  16. #16
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Radiohead

    Molim te,nemoj sad počinjat opet o ukusima i kvaliteti glazbe i kako ti imaš bolji ukus u glazbi od mene dok sam ja neki tamo metalac koji se pravi važan jer sluša metal.

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Radiohead

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Molim te,nemoj sad počinjat opet o ukusima i kvaliteti glazbe i kako ti imaš bolji ukus u glazbi od mene dok sam ja neki tamo metalac koji se pravi važan jer sluša metal.
    Nisam uopće tako mislio, samo kažem da slušaš Heavy Metal.

  18. #18
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Radiohead

    Oh,oprosti onda.

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Radiohead

    ni meni nisu nešt posebno, svidjela mi se jedna pjesma kojoj sam zaboravio ime doduše

  20. #20
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    311

    Re: Radiohead


  21. #21
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Radiohead

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    ni meni nisu nešt posebno, svidjela mi se jedna pjesma kojoj sam zaboravio ime doduše
    Vjerojatno ova...



  22. #22
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Radiohead

    Ed O Brien je skoro gostovao u jednoj emisiji na BBC-u gdje je izjavio da je rad na novom albumu pri kraju (par sedmica) i definitivno izlazi ove godine.
    http://consequenceofsound.net/2010/06/2 ... this-year/
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  23. #23

    Re: Radiohead

    Upravo ono što je Kid A rekao prvim postom ovdje...ako ne i više...
    ne slušam ih jer ne mogu...nisu mi za slušanje...
    oni su mi za pustiti, infiltriranje u podatke iz mozga, reprogramiranje, sve...
    a Street Spirit zaslužuje knjigu
    i ne više od jednog dobrog slušanja---
    toliko.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  24. #24
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Radiohead

    i tako...
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  25. #25

    Re: Radiohead

    Jako, jako dobar dizajn. Jako dobar Yorke, standardno. Matematička tvrdnja točna. Glazba...uh, ne za svaki dan.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  26. #26
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Radiohead

    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  27. #27
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Kafana
    Postova
    441

    Re: Radiohead

    Solidna glazba za uprozorite ljude. Ništa više od toga

    Pijte, noćas plaćam
    [youtube:3b5z8zvz]http://www.youtube.com/watch?v=uSF8q381NBM[/youtube:3b5z8zvz]


  28. #28
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Radiohead

    Hmm :S

    Poprilično melankoličo i usporeno, sa ne baš dobrim instrumentalnim dijelom glazbe, pjevačev glas može se čuti kako treba i riječi se razumiju ako se nemilo pojačaju zvučnici (ja ne radim to), a lyricse nisam htio tražiti jer ako mi se ne svidi instrumentalna izvedba onda nema smisla ni tražiti tekstove.

    Tko voli nek izvoli, što da vam kažem, ja sam bio poprilično strpljiv i poslušao sam sve što ste postali...

  29. #29
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Radiohead

    Ako me ista nervira kod Radiohead fanova, to je onaj zasljepljujuci fanatizam koji se ne moze naci kod malo kojih drugih bendova.
    Thom Yorke pre neki dan na svom sajtu stavi spisak, playlistu stvari koje slusa u zadnje vrijeme (istovremeno i daje preporuke tako, jel) i na svakom youtube linku stvari s liste nadjem komentare tipa "thumbs up if Thom Yorke sent you here" , "Thom Yorke wooohooo" "Radiohead!" i slicno....kakav idiotizam.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  30. #30
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Radiohead

    Ista situacija ko i s Tool-om, barem što se tiče popularnijih bendova. To je jedna od najvećih stavki koja me sprečava u ozbiljnijem slušanju Radioheada, taj mutavi fanboyizam.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •