Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 181

Tema: The Wire

  1. #1
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    The Wire

    Each season of The Wire focuses on a different facet of the city of Baltimore. They are, in order: the drug trade, the port, the city government and bureaucracy, the school system, and the print news media. The large cast consists mainly of character actors who are little known for their other roles. Simon has said that despite its presentation as a crime drama, the show is "really about the American city, and about how we live together. It's about how institutions have an effect on individuals, and how whether you're a cop, a longshoreman, a drug dealer, a politician, a judge [or]Slawyer, you are ultimately compromised and must contend with whatever institution you've committed to."

    Despite never seeing large commercial success or winning any major television awards,[2]SThe Wire has frequently been described by critics as one of the greatest television series of all time.The show is recognized for its realistic portrayal of urban life, artistic ambitions, and uncommonly deep exploration of sociopolitical themes.
    Ocjena na IMDB-u: 9.7
    Neki britanac pjeva hvalospjeve o seriji

    Meni osobno najbolja serija ikada, nijedna druga serija nije došla ni blizu u oslikavanju likova, dubini i realističnom prikazu života. Skoro da je riječ o romanu, a ne TV seriji.

  2. #2
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: The Wire

    Mene je naprosto fascinirala kompleksnost i kako je sve isprepleteno i kako su vidljive posljedice svakog postupka. Likovi su predobro osmišljeni i oglumljeni. Mislim da je serija najrealnije moguće prikazala situaciju i način života u B'moru; od crnaca, dilanja, policajaca, odnosa među ljudima, političara, odvjetnika, narkomana, teret posla i sve zakulisne igre koje se svakodnevno događaju. Ja ne znam kak je David Simon sve tako detaljno uspio prikazat, od policije, sudstva, običnih radnika na dokovima, načine dilanja, rad novinarske agencije.. Ono lik je Isusbog.
    Obavezna preporuka svima.

    Omar comin'!! :{D

  3. #3
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: The Wire

    Meni je uz Omara(to je to fbbNJx2Efbw) prejak onaj brother Mouzone koji se pojavi u par epizoda, pristojni, načitani gangster - wtf.

    E da, onaj lik koji glum The Deacona u seriji, je u stvarnosti bio neki druglord ono baš među glavnima i lik je bio preko 9000 puta u zatvoru. Jedan od glavnih pisaca za seriju (koji je radio za policiju) ga je uhitio tijekom 80-ih, a David Simon je radio za Baltimore Sun (to mi je isto bilo WTF kako mogu stvarne novine biti u seriji) kojim se dosta bavi 5. sezona, radio je kao novinar koji je pratio rad policije pa je očito čovjek dosta toga i napisao po uzoru na stvarne događaje.

  4. #4
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: The Wire

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Meni je uz Omara prejak onaj brother Mouzone koji se pojavi u par epizoda, pristojni, načitani gangster - wtf.
    Eeee lik je prejaki
    Ali Omar

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    E da, onaj lik koji glum The Deacona u seriji, je u stvarnosti bio neki druglord ono baš među glavnima i lik je bio preko 9000 puta u zatvoru. Jedan od glavnih pisaca za seriju (koji je radio za policiju) ga je uhitio tijekom 80-ih, a David Simon je radio za Baltimore Sun (to mi je isto bilo WTF kako mogu stvarne novine biti u seriji) kojim se dosta bavi 5. sezona, radio je kao novinar koji je pratio rad policije pa je očito čovjek dosta toga i napisao po uzoru na stvarne događaje.
    Da čuo sam to, a lik mi presmiješno izgleda. Nisam to znao za Simona.. Kul.. Odlično su inače prikazali novinarsku profesiju..

    Ne, serija je

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: The Wire

    OMGWTFBBQ, pogledao sam samo 4 epizode prve sezone i već vidim da serija zaslužuje infinite standing ovations. Zašto su je pobogu na ovom forumu gledala samo 2 čovjeka ? Isto tako, Neven je zakon, on me uputio prema ovome, tko zna gdje bi sad bio bez njega.

  6. #6
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: The Wire

    Bravo što si slušao savjet, jer serija je samo bolja kako ide prema kraju.
    To i govorimo! Gledajte! Tom Waitsova pjesma je na špici serije, svake sezone druga verzija. ;{D

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: The Wire

    Eto, pogledao sve epizode, i ono, serija je nadmašila hype. Jednostavno mi nije jasno kako su to uspjeli napravit, tako genijalno povezat sve moguće aspekte života i posla, i ispreplitat s toliko mnogo likova. Još jedan dio koji si nemogu objasnit je kako su uz tolko likova uspjeli naći apsolutno savršene glumce za njih. Kolko god čudno zvučalo, uz neke likove sam se povezao kao da ih znam u stvarnom životu. I ima dosta scena u seriji koje su jednostavno neopisivo genijalne, a pojavljuju se barem jednom u svakoj epizodi. Malo mi je teško pričat o seriji bez da spomenem neki spoiler, pa najbolje da prestanem.

    Jedina moguća zamjerka (makar zapravo i nije) koja se može pripisati seriji, je izrazito kompleksna radnja koju je ponekad malo teže pratiti, pogotovo ako se napravi velika pauza između epizoda.

    Ukratko, nije mi jasno čemu svi gubite toliko vremena na gledanje svih epizoda Buffy, How I Met Your Mother i sličnih serija, kad ovo jednostavno siluje sve serije ikada.

    I da:



    BOG ISUS. (gledatelji će ga znat )

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: The Wire

    Potvrdjujem sto kaze Duke, meni rula nakon dvije epizode. Rulace i vama.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: The Wire

    Pogledao sam samo prvu sezonu, ali se slazem da je serija jako dobra. Doduse, spori tempo odvijanja radnje moze odbiti neke od gledatelja. Ako se palite na uvjerljivost i realizam u serijama i filmovima, ne trazite dalje...!
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  10. #10
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: The Wire

    Ma u 1. sezoni ti treba vremena do malo pohvataš sve (iako je i ona meni više nego odlična), ali kasnije će se zato to isplatiti.

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: The Wire

    Podrzavam Nevena. Sve je u seriji tako genijalno napravljeno, i tako opipljivo da je to nevjerovatno. No ljudi izgleda zele gledat policajce koji nadju dlaku na maramici bacenoj u kontejner ispred zgrade, i to povezu sa crncem koji je ujak ubice.
    I ono, jednostavno nema smisla nabrajati dobre elemente, ovo je savrseno.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: The Wire

    Da oživim temu malo (i možda navedem nekoga da počne gledat ovo čudo )

    Hvala Duke of Earlu kaj me uputio na gledanje ove serije, jer odista i nadasve je najbolja koju sam gledao. Ikad.
    A tek sam došao do 2/3 druge sezone

    Kak god piepls, gledajte.

    I da, koji kralj


  13. #13
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: The Wire

    Ima li neke sanse da to gledamo na ovim prostorima u skorije vrijeme?
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: The Wire

    Možda na našoj lokalnoj verziji HBO-a, za domaće tv postaje mislim da nema šanse.

    BTW, Harvard (i još neka sveučilišta) nudi kolegij o The Wireu u sklopu studija sociologije.

  15. #15
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: The Wire

    A nista,vidjecu onda da pogledam epizodu-dve preko vikenda.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  16. #16
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: The Wire

    Koliko serija ima sezona/epizoda i koliko je trajanje svake?

  17. #17
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: The Wire

    5 sezona
    60 epizoda
    cca 1h traje epizoda

    KQbsnSVM1zMS

  18. #18
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: The Wire

    Carsko

    Mogao bi ju počet polako gledat. ^^

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: The Wire

    moram pocet gledat,ali nikako da pocenm

  20. #20
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: The Wire

    Evo pogledao sam tri epizode ali ne znam sta da napisem....cini mi se kao da ne gledam istu seriju kao Duke i Neven.
    Jesam li propustio sta,u cemu je kvaka?
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  21. #21
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: The Wire

    Moraš pogledati više, napisali smo da ima spori početak serija i da treba vremena za pohvatati likove.

    Ako očekuješ instantnu OMGWTFBBQ satisfakciju, nemoj gledati seriju.

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: The Wire

    = Citat = Izvorno postao xarabas
    Evo pogledao sam tri epizode ali ne znam sta da napisem....cini mi se kao da ne gledam istu seriju kao Duke i Neven.
    Jesam li propustio sta,u cemu je kvaka?
    Samo gledaj kako ti i Neven kaže, čemu žurba ?

  23. #23
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: The Wire

    OK,nije problem.Vremena imam na pretek zelio sam samo da me zainteresirate malo sta trebam ocekivati od serije?
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  24. #24
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: The Wire

    Pogledaj onaj filmić što sam stavio u prvi post.

  25. #25
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    U kaminu
    Postova
    441

    Re: The Wire

    Upravo sam pogledao drugu sezonu. Što reći nego .
    Daleko najbolja serija ikada.

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: The Wire

    Evo, upravo čekam zadnju epizodu četvrte sezone da se magično pojavi na mojem hdd ( i čini mi se da je dupla epizoda, 7edamsto Mb?)
    Kako god, četvrta sezona je
    Isto kao i treća.
    Baš me interesira dali će peta nadmašiti prethodne...u svakom slučaju, najbolja serija koju sam gledao i ne znam koju ću seriju poslije dotične pratiti, tj koja bi me mogla opet oduševiti ovako (otvoren sam za preporuke?)

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: The Wire

    Evo vidiš xarabas, nitko još nije ostao razočaran


    = Citat = Izvorno postao mortician
    u svakom slučaju, najbolja serija koju sam gledao i ne znam koju ću seriju poslije dotične pratiti, tj koja bi me mogla opet oduševiti ovako (otvoren sam za preporuke?)
    Ne postoji takva. Ali nakon nekog vremena se ipak vratiš u realnost i u stanju si barem malo smanjiti kritičnost i onaj poriv da sve moguće serije uspoređuješ s ovom. Doduše, Simon sada radi na još jednom ambicioznom projektu koja izlazi u travnju, vjerojatno si i pročitao negdje već, zove se Treme. Ostaje samo vidjeti hoće li doseći (pre)visoku letvicu koju je postavio The Wire.

  28. #28
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: The Wire

    A jesmo fanboyi

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: The Wire

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    A jesmo fanboyi
    Samo smo realni

  30. #30
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: The Wire

    Ok,nastavljam gdje sam stao.
    Trenutno je cetvrta epizoda prve sezone.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •