Stranica 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 201

Tema: Smeća u 2012.

  1. #61
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Smeća u 2012.

    Meni se još samo da igrati multiplayer igre koje se mogu igrati ako treba 10 minuta ili 3 sata, bez nekog posebnog cilja.

  2. #62

    Re: Smeća u 2012.

    Jao što ste ostarili ^^

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  3. #63
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Smeća u 2012.

    Ja sam jos mlad,beba, ili bar dijete. Kad umre dijete u meni i ja sam gotov. To je moja filozofija koja me sprecava da postanem lik kog bezimeni opisuje. Moramo njegovati to u sebi ako ne zelimo da nam zivot "odraslih" unisti zivot. Meni se samo ne svidjaju danasnje zvecke.

  4. #64

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao Dania
    Jao što ste ostarili ^^
    Premda ima neke istine u tome, ako ne vidiš da industrija svjesno ide u prozor kako bi okrenula brzu zaradu samo zavaravaš samu sebe.

  5. #65

    Re: Smeća u 2012.

    Haha, ma ono htjedoh reći koliko god je neka igra "osuđena na propast", ak' mi išta u njoj svidi, odigrat' ću je, ništa me ne košta da je isprobam ( )
    Evo, pa i taj Downpour prokleti ću igrat, baš me briga. Barem ću razgibati ruku facepalmovima i izmisliti nove psovke.
    I ME3, daj niste normalni, pa samo zbog in game animacija i koliko toliko zanimljive priče skidam kapu ljudima, baš me briga ak' bude sakala i što je ona žena u Biowareu debela,Origina i korupcije. Tko je ono rekao da je sve po šablonu Star Warsa? hahahaha
    Mislim da mi je to još gore od one izjave da je SWTOR isti kao WOW.
    I Diablo će biti dosadan, ali opet, naravno da ga čekam, barem da si oživim neke uspomene.
    DE:HR je većini bio loš, phahaha daj dobro je, kakvi su to standardi? Ako nešto nije doraslo prvom dijelu ne znači automatski da je loše. Zaboravili ste uživati u svemu, svi bi bili neke face hipsterske i borili se protiv acte tako što mjenjate slike na fb profilima. Divota ^^

    no hard feelings, ovo je upućeno globalnom mentalitetu

    edit: Arbiter, industrija ide u prozor od prve milijunske prodaje nečega, nije to ništa novo i ništa alarmantno.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  6. #66

    Re: Smeća u 2012.

    Alarmantno je kad jedan interaktivan medij gubi svoju interaktivnost jer se trudi postati film koji od tebe povremeno zahtjeva da stisneš X kad prestanu lijepe cutscene. Igre nisu filmovi, ma koliko nas svi pokušavali uvjeriti baš u to.

  7. #67
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao Dania
    ništa me ne košta da je isprobam ( )



    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  8. #68

    Re: Smeća u 2012.

    Igre mogu biti što god ljudi koji ih rade žele. Da ti imaš svoj tim programera i umjetnika, jel' bi slušao baš svaku želju? Netko voli i filmove, netko voli čiste pucačine bez imalo smisla i priče, netko voli spoj svega, a netko i simse.
    Igra kao medij ne gubi ništa, nisam primjetila nikakav pad interaktivnosti u broju igara koje igram/izlaze. Biraš si što ćeš igrati i eto. Sa znanjem koje posjeduju, imaju pravo raditi što god žele.

    edit: @Aerial: ^____^

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  9. #69
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao Dania
    Igre mogu biti što god ljudi koji ih rade žele. Da ti imaš svoj tim programera i umjetnika, jel' bi slušao baš svaku želju? Netko voli i filmove, netko voli čiste pucačine bez imalo smisla i priče, netko voli spoj svega, a netko i simse.Igra kao medij ne gubi ništa, nisam primjetila nikakav pad interaktivnosti u broju igara koje igram/izlaze. Biraš si što ćeš igrati i eto. Sa znanjem koje posjeduju, imaju pravo raditi što god žele.
    Sign on that.

    Ne znam, ja isto ne vidim neki pretjerani pad interaktivnosti niti kvalitete. Možda zato jer ne igram svaki generični šuter koji izađe niti franšize koje su još uvijek na životu čisto zbog imena.

  10. #70
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Smeća u 2012.

    Treba kritizirati i stiskati programere maksimalno dok ne poprave banalne greške i gluposti koje se pojavljuju godinama. Poput limitiranog FOV-a, FPS-a, loše kamere, nepodržanih widescreen rezolucija itd. Čisto s tehničke strane, o gejmpleju mi se ni neda. Izlaze sranja jer se gejmeri ne žale na sranja.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  11. #71
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Smeća u 2012.

    Ma istovremeno izlaze i nove i originalne stvari na indie sceni. Dapače u današnje vrijeme je lakše prodati indie igru nego ikad prije, tako da budućnost što se mene tiče djeluje lijepo.

  12. #72

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Izlaze sranja jer se gejmeri ne žale na sranja.
    Izlaze sranja jer se kupuju sranja.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  13. #73
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ma istovremeno izlaze i nove i originalne stvari na indie sceni. Dapače u današnje vrijeme je lakše prodati indie igru nego ikad prije, tako da budućnost što se mene tiče djeluje lijepo.
    Ma to i ja kažem, scena je sad bolja nego ikad upravo zbog eksponiranosti indie igara. Što opet ne znači da se ne trebaju srediti velike tvrtke sa svojim AAA konzolaškim portovima.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  14. #74
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Smeća u 2012.

    Daj mi objasnite što od ovih navedenih akronimaSznači AAA.
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  15. #75
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Smeća u 2012.

    Nisam pratio vijesti vezane uz ME3, jel bi mi mogao netko ukratko objasnit zasto ce podbacit?

  16. #76
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao Aerial
    Daj mi objasnite što od ovih navedenih akronimaSznači AAA.

    Označava kreditni rejting neke zemlje .Hrvatska je npr. BBB ...tj. Dinamo prvak itd.

  17. #77
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Alarmantno je kad jedan interaktivan medij gubi svoju interaktivnost jer se trudi postati film koji od tebe povremeno zahtjeva da stisneš X kad prestanu lijepe cutscene. Igre nisu filmovi, ma koliko nas svi pokušavali uvjeriti baš u to.
    Riječ je o blaženoj imerzivnosti. Većina dev timova smatra kako će igra biti realnija i kako će se igrač više uživiti u nju ako djeluje poput filma. I takav koncept prolazi jer većini igrača nažalost odgovara. Forsanje gaminga uz Kinect sa Microsoftove strane, te uz Move i 3D televizor sa Sonyjeve strane je samo potvrda toga. Ono, u slučaju Mass Effecta 3, interakcija sa igrom uz pomoć govora. Meni bi takav gaming bio strašno naporan, koliko god dev tvrdio da je imerzivniji.
    Ne znam, možda je problem što smo od početka u gamingu i ne vidimo zabavu u tome. Mlađim naraštajima takve gluposti je puno lakše progutati, a posebice tzv. "caual publici" na koju se danas u globalu cilja.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  18. #78
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Smeća u 2012.

    Glasovne naredbe su mi skroz oke za neke taktičke komande kao "garrus - wc papir" ili takvo što. Glasovne naredbe za bacanje granate su pak retardirane.

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ma istovremeno izlaze i nove i originalne stvari na indie sceni. Dapače u današnje vrijeme je lakše prodati indie igru nego ikad prije, tako da budućnost što se mene tiče djeluje lijepo.
    95% indie igara su generično neigrivo smeće. 99% ih je pretenciozno govno, platformer, physics based puzzle, tower defense ili takvo neko popularno indie smeće. Većina tog pokušava skupit neke bodove za nostalgiju. Indie scena je u globalu trula. Jedina indie igra koja mi se u zadnje vrijeme baš svidjela i za koju smatram da je pokušala nešto istinski novo je E.Y.E: Divine Cybermancy. Igra s nekom vražjom ambicijom, za razliku od gomile debilnih platformera.
    To i Gemini Rue koji se isto fura na neku nostalgiju, al to mogu i pušit jer je to radio jedan tip u nekom amaterskom programu za avanture i napisao je odličnu priču. Da, jedan nebitan student je bio u stanju napisat bolju priču od svih indie kompanija i Biowarea zajedno.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  19. #79
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Smeća u 2012.

    Indie scena je postala toliko puna raznolikog smeća da je Microsoft sam guši na svojoj Live mreži. Ironično, pošto se do prije par godina taj isti MS uvelike prsio svojom indie scenom.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  20. #80
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Smeća u 2012.

    +1 na ovo za indie igre

    I kad smo vec kod tog
    http://store.steampowered.com/app/27020/
    The Graveyard is a very short computer game. You play an old lady who visits a graveyard. You walk around, sit on a bench and listen to a song. It's more like an explorable painting than an actual game. An experiment with poetry and storytelling but without words.

    Buying the full version of The Graveyard adds only one feature, the possibility of death. The full version of the game is exactly the same as the trial, except, every time you play she may die
    Traze 4 eura za ovo smece lol
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  21. #81
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Smeća u 2012.

    Mislim da je bilo na extra credits neš o indie sceni na xbox liveu. Ne sjećam se točno kaj, al ima veze s eksplojtanjem kategorija, gušenjem konkurencije i generalno s tim da su igre smeće. Bitno da stalno svi tvrde kako su indie igre prepune inovacija i eksperimenata. Možda njih 1%, čime su potpuno iste kao i mainstream igre, samo s manjim budžetom.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  22. #82
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Smeća u 2012.

    Čitao sam o tome u prezadnjem broju Edgea. Izuzev toga što većina naslova ne valja, Microsoft je sam napravio veliki propust - dao je mogućnost igračima da ocjenjuju neku igru bez da je kupe te se na taj način sustav uvelike zloupotrebljavao. Kada u priču ubaciš loše algoritme filtriranja, veoma agresivan marketing onih koji su skužili kako preveslati ljude (igre su se doslovno prodavale zbog lijepog covera, a ne zbog sadržaja), počelo se dešavati da i ono malo što ima kvalitetnih indie naslova se jednostavno utopi u moru smeća. Velike pomoći tu više nema pa je Microsoft između ostalog "lukavo" sa zadnjom nadogradnjom "dasha" indie marketplace praktički sakrio na svojem sučelju.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  23. #83
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Smeća u 2012.

    Ali tih 1% dođe do izražaja, dok u visokobudžetnoj kategoriji dovoljno marketinga stavlja jedan CoD uz bok dobrim igrama.

  24. #84
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Smeća u 2012.

    Audiosurf najbolja indie igra ikad.

  25. #85
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Smeća u 2012.

    ^

  26. #86
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Smeća u 2012.

    Lol, bar indie više ima smisla kad iza nekih stoje izdavači s hrpom para.
    Pretpostavlja se da je Journey Sony koštao par desetaka miliona, a EA je "indie" Shank pretvorio u hypeani serijal.

    Indie ne znači smeće igra, već nezavisna. Mada kad vidiš te igre, kao da se trude ispuniti prvo značenje.

  27. #87
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Smeća u 2012.

    Hrpa dobrih indie igara. Većina stvari u bundleovima je super, a valjda svaka druga stvar pod indie sekcijom na steamu je zabavna.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  28. #88
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Indie ne znači smeće igra, već nezavisna. Mada kad vidiš te igre, kao da se trude ispuniti prvo značenje.
    Isto kao što je indie rock postao sinonim za smeće glazbu.

  29. #89
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    Nisam pratio vijesti vezane uz ME3, jel bi mi mogao netko ukratko objasnit zasto ce podbacit?
    Nisam igra taj serijal, ali san pogleda onaj video od TB-a i ono je stvarno alarmantno. Izbacit likove vazne za samu radnju (bar kako on kaze) i naplacivat takvo nesto 10 dolara naknadno je nakaradno i smijesno.

  30. #90
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Smeća u 2012.

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    = Citat = Izvorno postao Aerial
    Daj mi objasnite što od ovih navedenih akronimaSznači AAA.

    Označava kreditni rejting neke zemlje .Hrvatska je npr. BBB ...tj. Dinamo prvak itd.
    Kako je bezimeni natuknuo, okvirno bi se radilo o količini novaca utučenoj u igru.
    Ima hrpa pametnjakovića na netu koji pokušavaju definirati taj pojam.

    S obzirom da sam ja pametniji, budem ti definirao što bi se smatralo AAA igrom u logičnijoj raščlambi.

    Zamisli da svaki A predstavlja jedan čimbenik u produkciji.
    Jedan A je brand.
    Drugi A je visoka produkcija.
    Treći A je marketing.

    Sad si lako možeš uzeti hrpu primjera i dodijeliti im A slova. Gotovo uvijek će ispasti točno kako je.

    Npr. Battlefield 3 je AAA naslov jer ima zvučni Battlefield brand, hrpu love u izradi igre i hrpu love u promociji.
    The Old Republic je isto AAA jer ima još zvučniji Star Wars brand i cca pola milijarde u produkciji i marketingu.

    Ubisoftov Avatar je A igra. Ima jak Avatar brand, ali je igra napravljena za drek za četiri mjeseca i na tržište je izašla bez reklame.
    Npr. Homefront je AA igra. THQ je utukao masne pare u izradu i marketing, ali Homefront brand nije postojao prije igre.
    Prvi Gears of War je s druge strane AAA igra. Visoka produkcija i marketing, a Epic je bio dovoljno pametan da ne gura naziv igre koji nije zvučan, već je brand stvorio oko Unreal Enginea.

    Svaka igra koja ne zadovoljava niti jedan A se smatra B igrom. Vrlo jednostavno.
    Magicka je dobra igra, ali nema ni brand, ni produkciju, ni marketing.
    Trine je B igra.
    Trine 2 je stvorio neki brand i sad je A igra.

Slične teme

  1. F1 2012
    By Gothmog in forum Gaming općenito
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 13-09-2012, 08:11
  2. Interact 2012
    By cham3leon in forum SCIENCE!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 04-09-2012, 16:06
  3. PES 2012
    By flander in forum Gaming općenito
    Odgovora: 154
    Posljednji post: 14-11-2011, 10:10
  4. Emergency 2012
    By Doggy in forum Gaming općenito
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 23-01-2011, 14:19
  5. 2012
    By Aral in forum Multimedia
    Odgovora: 77
    Posljednji post: 09-01-2010, 20:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •