Prikazujem rezultate 1 do 28 od 28

Tema: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

  1. #1
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Trebao bih preporuku LCD televizora dijagonale nekih 80ak centimetara (veći ne stane u vitrinu, rupa ima dimenzije 90x54 cm).

    Dakle vjerojatno neki s niskim stalkom (kako bi stao TV po visini) i s zvučnicima iza jer ako su dolje ili bočno TV vjerojatno ne bi stao.

    Naravno da ne neka šrotna marka (Telefunken, Quadro, Vivax i slični) već nekakv Samsung, Sony, LG, Phillips, Toshiba, Panasonic.

    MPEG2 tuner obavezno, MPEG4 tuner recimo bolje da ima nego da nema. Osoba za koju se raspitujem bi FullHD, no mislim da nije nužno.

    Priključci poželjno barem 1-2 HDMI, bar 1 Scart, DVI bi valjalo ali ne mora a USB ja mislim da ne bi škodio (premda bih ga možda ja jedini koristio kad sam u posjeti).

    Trgovina u Osijeku (Pevec, Konikom, Emmezzeta, Metro, Ekran avc (Plazma), Elipso. Podcrtane preferirano. Naručivanje nije opcija.

    Quadro CRT od 55cm se mijenja jer je premali, osoba koja bi mijenjala ne vidi baš dobro na njega (ja bih rekao zbog godina xD).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884


  3. #3
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Prijatelju Niko hvala na preporuci, za sada je izgleda najbolji kandidat.
    Ako nagovorim tetu da izdvoji tih 3000 Kn (kaže do 3000 pa onda izmišlja da bi jeftiniji), bit će taj.

    Znaš možda kakvu alternativu za slučaj da tog više nemaju?
    Ja gledam i nađem svakakvih po trgovinama, uglavnom svi djeluju impresivno na papiru a u stvarnosti je pitanje...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #4
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Vision9 imaš za 2000 kuna.

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Nije li Grundig onako malo šrot marka?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Sve ti je to danas tu negdje...

    Moj stric (koji se već oko 35 godina ozbiljno bavi elektronikom i računalima) kupuje samo QUADRO potrošačku elektroniku zbog 3 godine garancije. Što se kvalitete i trajnosti tiče, sve ti to ponajviše ovisi o tome koliko imaš sreće. Niti jedan brand nije imun na kvarove, jer štancaju proizvode da budu što isplativiji i više nitko ne radi kvalitetno da traje, a ako i radi, onda u startu takav proizvod platiš i do 3 puta skuplje.

    Philips sam ti preporučio zato što mislim da su najjači "average consumer brand" i zbog tog im ponuda u tom segmentu nudi najbolji omjer dobivenog za uložen novac.

    Realno, svejedno ti je koji TV kupiš, dokle god on zadovoljava tražene karakteristike unutar cjenovnog limita.


  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Nije li Grundig onako malo šrot marka?

    A koja je to pouzdana marka ?

    Današnja mass market elektronika je potrošna roba i po cijeni i po kvaliteti .Nije to kao prije 30 godina kada se kupovao televizor da traje 10-15 godina i na to se računalo .

  8. #8
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Ako je riječ o starijoj osobi, radije joj reci da se ostavi televizije i preporuči joj čitanje knjiga. Ja bi, da sam u penziji, po cijele dane čitao knjige. Na TV-u ionako nema ništa pametno i uglavnom prikazuju samo reklame za raznorazne lijekove.


  9. #9
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Ma nije toliko stara osoba, ima još dost radit do mirovine. Recimo skoro pola stoljeća od rođenja.
    I pouzdano znam da nema šanse da bi neku knjigu pročitala, možda da joj netko plati neki masni iznos i bi...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  10. #10
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Inace kada kupuješ televizor, dođeš u trgovinu i kažeš "pokažite mi kakve imate Philips televizore" i uzmeš koji ti se najviše sviđa

    Jel ima ko saznanja jeli Philips prodao svoj odjel za teveje? citao sam da je stavit na prodaju

  11. #11
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Inace kada kupuješ televizor, dođeš u trgovinu i kažeš "pokažite mi kakve imate Philips televizore" i uzmeš koji ti se najviše sviđa

    Jel ima ko saznanja jeli Philips prodao svoj odjel za teveje? citao sam da je stavit na prodaju
    Prejak je to brand. Evo ti pa čitaj...
    http://www.philips.com/about/company/hi ... index.page


  12. #12
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Ja vjerujem samo Panasonicu. Zato sam i uzeo njihov tv. To ne znači da ovaj Grundig nije best buy.

  13. #13
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Dobar je i Panasonic, ali on je jači u SAD-u nego kod nas.


  14. #14
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Znate koja je jos velika/bitna stavka pri izboru - mora imati ovlasteni servis u Osijeku ili negdje blizu.

    I slazem se da je najbolje tv-e pogledat uživo, zato ćemo to danas i uraditi, no uvijek se valja prvo raspitati.

    Zahvaljujem svima na prijedlozima i pomoći. Negdje popodne ide se u šoping.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #15
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ja vjerujem samo Panasonicu. Zato sam i uzeo njihov tv. To ne znači da ovaj Grundig nije best buy.
    Upravo sam to htio reć. Panasonic.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  16. #16
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Inace kada kupuješ televizor, dođeš u trgovinu i kažeš "pokažite mi kakve imate Philips televizore" i uzmeš koji ti se najviše sviđa

    Jel ima ko saznanja jeli Philips prodao svoj odjel za teveje? citao sam da je stavit na prodaju
    Prejak je to brand. Evo ti pa čitaj...
    http://www.philips.com/about/company/hi ... index.page
    Nekad je Philips označavao kvalitetu, danas je to LG sa Philipsovim logom ispod. Jedino pravilo koje danas vrijedi je koliko para toliko muzike.

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Jedino pravilo koje danas vrijedi je da ne plaćaš kvalitetu nego trendove i nove tehnologije .

    Panele proizvodi nekoliko tvornica i svi koriste manje više iste panele i čipove te bukvalno rečeno lijepe vlastiti brend na proizvod koji plaćaš .Osim tog brenda plaćaš novu tehnologiju koja u roku od par godina košta duplo manje .Sada su aktualni 3D paneli pa 32" televizor poput Grundinga sa 4 HDMI ulaza , 100HZ ekranom , USB ulazom i procesorm koji može vrtiti MKV filmove , DVBT MPG 4 tjunerom košta bagatelu .Sve to si prije dvije godine masno platio .Upravo zbog takve percepcije su Turci kupili Grunding , propalu firmu ali zvučno ime koje je nekada značilo njemačku kvalitetu .Da su proizvodili pod nekim vlastitim ,novim imenom put bi im bio daleko teži jer ljudi vole u nešto vjerovati .

    Koliko pameti toliko muzike .Kupuj što ti stvarno treba i što ćeš koristiti bez pušenja marketinških fora .

  18. #18
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Pošto moj djed hoće novu TV, sad i ja malo gledam šta se nudi, i taj Grunding mi se čini gg.

    Jedino šta je problem u tome što je on toliko zajeban da je i dalje uvjeren da je Phillips kvalitetan, a drugo da ne valja, na temelju prastare Philips televizije koju je imao godinama pa se nije pokvarila.

  19. #19
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Kupili Philips 82cm 32" FullHD LED series 5000. Točan model javim kasnije (nakon što se prilagodi na temperaturu nakon hladnoće pa ga složim). 3199 Kn @ Elipso.

    Edit:
    Ako se ne varam ovaj je:
    http://www.philips.hr/c/televizori/5000 ... 6h_58/prd/
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  20. #20
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Nice.


  21. #21
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    417

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Jedino pravilo koje danas vrijedi je da ne plaćaš kvalitetu nego trendove i nove tehnologije .

    Panele proizvodi nekoliko tvornica i svi koriste manje više iste panele i čipove te bukvalno rečeno lijepe vlastiti brend na proizvod koji plaćaš .Osim tog brenda plaćaš novu tehnologiju koja u roku od par godina košta duplo manje .Sada su aktualni 3D paneli pa 32" televizor poput Grundinga sa 4 HDMI ulaza , 100HZ ekranom , USB ulazom i procesorm koji može vrtiti MKV filmove , DVBT MPG 4 tjunerom košta bagatelu .Sve to si prije dvije godine masno platio .Upravo zbog takve percepcije su Turci kupili Grunding , propalu firmu ali zvučno ime koje je nekada značilo njemačku kvalitetu .Da su proizvodili pod nekim vlastitim ,novim imenom put bi im bio daleko teži jer ljudi vole u nešto vjerovati .

    Koliko pameti toliko muzike .Kupuj što ti stvarno treba i što ćeš koristiti bez pušenja marketinških fora .
    može link na jedan takav
    Intel Core i5-4670K@3.4GHz@CM Hyper 412S/BioStar Z87X3D Hi-Fi/Kingston 2x4gb 2400mhz HyperX Predator/XFX HD7870 2Gb/Corsair TX 650W/WD 1TB/Hitachi 500Gb/CM 692 Standard/LG 23" W2361V /Logitech K200/Logitech MX-518/RAZER Goliathus/Logitech X-530

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)


  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Prejak je to brand. Evo ti pa čitaj...
    http://www.philips.com/about/company/hi ... index.page
    Slažem se ali tu nisam pronašao odgovor na traženo pitanje
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ja vjerujem samo Panasonicu. Zato sam i uzeo njihov tv. To ne znači da ovaj Grundig nije best buy.
    Panasonic je napravio najvecu tvornicu plazma na svijetu... i napravio veliki fail. Plazme žderu struju ko mutave ali panasonic i dalje gura plazme samo zato što nemaju ništa drugo za ponuditi. Da nije njih plazme bi se odavno zaboravile.
    Ugasi svako trošilo u kuci, zapiši stanje na brojilu, upali svoju hvalitememojausta plazmu točno sat vremena i onda opet zapiši stanje na trošilu i izračunaj koliko ti je struje požderala. Pa si onda misli dali ti je isplativije uzet drugi noviji tv na rate ili placati racune.

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Nekad je Philips označavao kvalitetu, danas je to LG sa Philipsovim logom ispod. Jedino pravilo koje danas vrijedi je koliko para toliko muzike.
    Philips ima jedan problem. Sa dolaskom recesije odpustio je dio radne snage i prebacio se sa 3 smjene na 2 smjene. To im je bila gadna pogreška jer danas muku muce sa isporukama. Jednostavno nestignu napraviti onoliko koliko mogu proizvesti. Kod nas dolazte samo lošiji modeli, dok su bolji odlaze u njemacku i slicno zahtjevnije tržište.

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    ...USB ulazom i procesorm koji može vrtiti MKV filmove....
    Philips vrti MKV još od davnih dana kada ostali nisu znali šta je M od MKV. Uvjek korak ispred

  24. #24
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Ali poanta je da i Philips i LG i Grundig i sve ostale marke imaju i fuš modele i dobre modele.

  25. #25
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Plazme u zadnjih par godina su drastično smanjile potrošnju tako da su po potrošnji tek malo iznad LCD-a iste dijagonale.Potrošnja će se i dodatno smanjiti u ovogodišnjim modelima .
    Kod LCD-a se navodi potrošnja u Eco-Mode koji je gotovo neupotrebljiv većini imalo zahtjevnijih korisnika jer je slika pre tamna i lošije kvalitete.

    Plazma ima superiorniju sliku , pogotovo u istom cjenovnom razredu u odnosu na LCD , a s obzirom da je potrošnja struje debelo smanjena kod znalaca LCD ima malo šanse.Uostalom forumi su puni prezdovoljnih korisnika odličnom i jeftinom plazmom .KLIKScc 4000 kn .

    139 W potrošnje u najsvjetlijem modu prikaza slike nije ništa što bi trebalo igrati neku ulogu u odnosu na npr. 100 w potrošnje kod LCD-a iste dijagonale bez uključenog eco moda.Kvaliteta slike u tom cjenovnom rangu je nemjerljiva .To što ovaj panasonic ima problema sa prikazom titlova u MKV formatu je naprdnijem korisniku i tako nebitno jer će on tak i tak spojiti komp sa tom plazmom ili neki media player .

    Panasonic .

  26. #26
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Svakai proizvođac ima svoje svijetlije i manje svijetlije proizvode. Neko je nešta cuo i po tome gradi svoje mišljenje, a kad ga neko u nešto uvjeri, kasnije ga je teško uvjeriti u nešto drugo

    Eo da sad kupujem telefon (fixni jelte) uzeo bi Panasonic bez ikakvog razmišljanja jer ih cjela familija koristi odkako postoje telefoni i nikada problemi niti sa jednim. Plazme nikada nisam volio pa makar ih proizvodio Philips. Trenutak subjektivnosti

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    Plazma je zakon
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  28. #28
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: LCD TV 82cm do 3000 Kn (100-200 +-)

    I meni isto


Slične teme

  1. Tv do 3000 kn
    By Chappi in forum Komponente
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 26-05-2011, 19:55
  2. PC do 3000 kn
    By Grim in forum Konfiguracije
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 11-08-2010, 08:34
  3. PC za 3000 kn
    By THUNDER_DINIX in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-09-2009, 11:24
  4. PSP 3000
    By SyZyGy in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 18-12-2008, 23:39
  5. 3000+ oc
    By g@mer4life in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 13-09-2006, 15:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •